Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456
116 sonuçtan 101 ile 116 arası

Konu: Dualogic sistem hakkında bilmek söylenebilecekler...

sencer deniz
    tirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

1 no lu sorunun cevabı vites kolu ortada olacak. Ancak yokuş aşağı park durumlarında geri vitese aldıktan sonra stop etmeniz gerekli.
    2 no lu soruya gelince, onda da vites yine normal orta konumda olacak şekilde çalıştıracaksınız. Zaten çalıştırırken araç kendisini boşa alıyor ve ilk komutu sizin vermenizi istiyor.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Standart Dualogic sistem hakkında bilmek söylenebilecekler...

Calistirmadan once N konumuna alinmali. Viteste calistirirsaniz kendisi N'ye aliyor.

Araci viteste birakmanizda fayda var, hafif meyilde el freni cekili degilse arac kayar.
    GP in mirror is faster than they appear !

sencer deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı motor delisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben hata yaparak aldım keşek manuel alsaydım diyorum şuanda dualogıcı tek cumle ile anlatmak...." ADAMI ARABADAN SOĞUTUR " olur bence ))
    Size pek katılamayacağım. Bravo larda direksiyondan kumanda sistemi mevcut ve bana göre dsg sisteminden daha iyi çalışıyor. Her an kumanda edebiliyorsunuz. Bu size ekstradan serilik katıyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Eksik yanları illaki var ama f/p açısından karşılaştırılırsa parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

ERDEM AY
    mavilerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Ben DSG şanzıman kullanmadım fakat benzer olan EDC şanzıman kullandım, bana göre dualogic verdiğiniz parayı fazlasıyla hakediyor. bana göre tek sıkıntı 1. vitesten 2. vitese geçerken biraz ağır kalıyor, diğer vites geçişlerinde yeterli. 10.000 km oldu dualogic ile, uzun yol da yaptım, hiç öyle tehlikeli bir durumla karşılaşmadım eco modda olsanız bile gazı köklediğinizde araba yay gibi fırlıyor, sollamalarda yine de rahat edemiyorsanız manual kullanırsınız ki normal modda hiç gerek yok, bazı durumlarda 2 vites birden küçültebiliyor gazı köklediğinizde. ilave olarak tam otomatikte yanından geçemeyeceğiniz bir yakıt ekonomisi var, şehir içinde 21-23 kuruş arası yakıyor benim araç.. son depomda Ankara şehir içi trafiğinde 705 km olmuştu ve ışık hala yanmamıştı, yaz aylarında rahat 800 km gidersiniz 45 litre ile.. sonuç olarak aracımdan oldukça memnunum, verdiğiniz parayı fazlasıyla hakediyor bana göre..

Aykut Aktaş
    blackpunt006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Plaka
    1810

şehir içinde yokuşlu yerlerde eco moddaysa yığılıyor mecburen vitese müdahale etmek gerekiyor. düzlükse ecoya al rahatına bak

sencer deniz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Genius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Calistirmadan once N konumuna alinmali. Viteste calistirirsaniz kendisi N'ye aliyor.

Araci viteste birakmanizda fayda var, hafif meyilde el freni cekili degilse arac kayar.
    Kitapçığına bakarsanız vites kolunun ortada normal pozisyonda durması gerekli diyor.

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

40000 i devirdik dualogic candır

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Dualogic kullanım kılavuzunda diyor ki;

"Motor, vitese takılı ya da boştayken çalıştırılabilir. Bir vitese takılı iken daima önce fren pedalına basınız. Motoru çalıştırmadan önce vitesi vitesi N konumuna almanız tavsiye edilir."

Ben de boşa alarak çalıştırıyorum. Zaten her halükarda boşa atıyor araç, dolayısıyla her halükarda vites koluyla oynamak gerekiyor.

Uzun süreli beklemelerde ise boşa almakta fayda var, kitapçıkta da böyle yazıyor. Zaten epeyce uzun süre bekleyince araç otomatik olaran boşa atıyor. Demek ki ayak frende beklerken aslında debriyaj+fren yapıyor araç. Ben her ışıkta olmasa da uzun süreli ışıklarda boşa atıyorum mutlaka.

Hasan *
    Elektronik Otomasyon asukasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 195

yaklaşık 3 gündür duologic kullanıyorum, daha önce dsg kullanmıştım, 1' den 2. vitese atıştaki ufak yığılma haricinde bir sıkıntısı yok, oldukça keyifli. Öyle arabadan soğutacak bir durumu yok.
    Punto Evo 1.4 Dynamic S&S Dualogic
    FG Monster 4x4 1/6 Off-Road
    Revo 3.3 4X4 1/8 Off-Road

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

Alıntı tirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size pek katılamayacağım. Bravo larda direksiyondan kumanda sistemi mevcut ve bana göre dsg sisteminden daha iyi çalışıyor. Her an kumanda edebiliyorsunuz. Bu size ekstradan serilik katıyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Eksik yanları illaki var ama f/p açısından karşılaştırılırsa parasının hakkını fazlasıyla veriyor.
    dsg çift bizimkiler tek kavramalı misal siz rampa çıkın devir uzar sonrasında düzlüğe gelin o devir hala uzat vites atmaz. atsada çok fazla uzatır ve orda yakıt sarfiyatı oldukça yüksek olur. Bide arada bi kalkarken çok titretiyor. ben hiç memnun değilim. Kia kullandım otomatik mükemmeldi mesela.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Ben 6 aydır Dualogic kullanıyorum. Aracı almadan evvel birkaç kez test etme şansım olmuştu, o yüzden ne ile karşılaşacağımı biliyordum. Genel olarak çok memnunum.

Bu vitesi tercih edeceklere nacizane tavsiyem; almadan evvel test etsinler. Çok yokuşlu, çok yoğun trafikli bir yerde yaşıyorlarsa -bence- almasınlar. Bu vites kutusu daha çok sakin kullanımda, aşırı yoğun olmayan trafikte ve çok dik iniş/çıkışları olmayan yerlerde keyif veriyor. Yoksa sık sık manuel müdahale etmeniz gerekebiliyor.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı tirit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitapçığına bakarsanız vites kolunun ortada normal pozisyonda durması gerekli diyor.
    Vitesi ortada bırakmak, aracı viteste bırakmış olmak oluyor Yani yukarda arkadaşın dediği de sizin dediğiniz de aynı şey.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

dsg çift bizimkiler tek kavramalı misal siz rampa çıkın devir uzar sonrasında düzlüğe gelin o devir hala uzat vites atmaz. atsada çok fazla uzatır ve orda yakıt sarfiyatı oldukça yüksek olur. Bide arada bi kalkarken çok titretiyor. ben hiç memnun değilim. Kia kullandım otomatik mükemmeldi mesela.
    Kalkarken titreme olayı yanık balatalı araçlarda balata soğukken, ya da balatası incelen araçlarda balata sıcakken olur genelde, hiç zorladınız mı yokuşta vs de?

Normal şartlarda benim araç titretmiyor kalkışlarda.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalkarken titreme olayı yanık balatalı araçlarda balata soğukken, ya da balatası incelen araçlarda balata sıcakken olur genelde, hiç zorladınız mı yokuşta vs de?

Normal şartlarda benim araç titretmiyor kalkışlarda.
    aracım daha 2012 ve 16000 bin de ilk aldığım günden beri titreme var rampada rampa inerken çıkarken düz yolda kapalı trafikte habire vurduruyo arkadan

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aracım daha 2012 ve 16000 bin de ilk aldığım günden beri titreme var rampada rampa inerken çıkarken düz yolda kapalı trafikte habire vurduruyo arkadan
    Benim baskı balata bitik o yüzden bu problemler var (Sabah balata ısınana kadar ve balata çok ısınınca, arada hiç bir problem yok) ama araç bakarken vitesi problemsiz 1-2 araca bindim, kalkışlarda vites geçişlerinde titreme problemi hiç yoktu.

Km fazla ilerlemeden Baskı balata sıkıntılarını garantiden yaptırabilirsiniz, belirli km'den sonra yapmıyorlar ama.

erk ııııı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim baskı balata bitik o yüzden bu problemler var (Sabah balata ısınana kadar ve balata çok ısınınca, arada hiç bir problem yok) ama araç bakarken vitesi problemsiz 1-2 araca bindim, kalkışlarda vites geçişlerinde titreme problemi hiç yoktu.

Km fazla ilerlemeden Baskı balata sıkıntılarını garantiden yaptırabilirsiniz, belirli km'den sonra yapmıyorlar ama.
    defalarca gittim yaptık ettik abi vs vs diyolar bişeyi becerebildikleri yok kapımda üretim hatasaı boşluk var 70 le bile rüzgar sesi alıyor deli gibi bunu dahi düzeltmiyorlar 7 kez gittim 3 ayrı servise

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 23456