Merhabalar, herkese öncelikle iyi akşamlar dilerim.

Öncelikle aracımı tanıtayım, daha sonra yaşadığım sorunu belirteyim.
Aracım 2011 model Fiat Grande Punto 2011 1.3 mjet 75 hp, aracımda kat iptal 60'lık düz boru egzost sistemi var. Susturucu mevcut. Stage-1 yazılım bulunuyor. İlk aldığım günden beri bakımlarını eksiksiz yaptırdım ve hiçbir sorunu yok. Araç üzerinde lastiklerim yazlık ve yeniler. 185 65 r15 lastik bulunmakta ve jantlar fabrika çıkışında bulunan jantlar. Ayrıca araç 205.000 km'de ve dediğim gibi bakımları eksiksiz ve orjinal ürünlerle yapılıyor.
Ancak ben aracımla 160 km hıza çok rahat ve seri bir şekilde gelirken 160 km hızdan sonra 161'e bile çıkmıyor. Yokuş aşağı da denedim ancak bir türlü 160 km hızı geçemedim. Kat iptali yapılmadan önce de geçemiyordum. Ustalara sorduğumda mantıklı cevap veren pek olmadı. Partikül filtresi diyenler ağırlıktaydı ancak gösterme fırsatım olmadı. Bu araçlarda hız limitörü var mı? Varsa nasıl iptal edebiliriz? Araçta yazılım ve egzost sistemi olmasına rağmen 160 km hız çok az değil mi? Bilen arkadaşlar varsa ve cevaplarsa sevinirim.

Ayrıca bu araçtan performans almam için neler yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sürekli hız yapan biri değilim ancak ara sıra yılda bir trafik olmayan boş yolda aracı test etmek için basıyorum.