Merhabalar, 2006 grande 1.3 multijet emotion tek kapı aracımın direksiyon kutusunu değiştirdim. Değiştiğinden beri esp asr yokuş kalkış çalışmıyor hatası veriyor ve çalışmıyor da virajlara hızlı girince kayıyorum.

4-5 tane ustaya gittim birisinde aracı rota sokup direksiyon açısı kontrolü yaptık direksiyon sola kırıkken aracın beyni düz algılıyor mili bozuk dendi. Birisi kodlama yapılması gerek dedi en son başka bir usta yine bilgisayara bağlandı direksiyon kalibrasyonunu yapmak istediğinde bağlanamadı ve abs ile araç beyninin arasındaki bağlantı dengesiz, haftaya daha iyi bilen usta gelecek randevu alalım dedi.

Daha önce aynısı veya benzer sorunu olan varsa yardımcı olur musunuz. Çok fazla ustaya gittim kim çözebilir bilmiyorum bunu sorunun tam olarak ne olduğundan da kimse emin olamıyor. İşin kötüsü en son gittiğim yerde direksiyon ayarları da sıfırlanınca bozuldu sola dönüşlerde dönüş bitişinde direksiyon otomatik toparlanmıyor manuel döndürerek toparlanıyor.-7830746d-dd25-465c-b53f-ceaa6af6816f.jpg