13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Bluetooth modül montajı

Anıl L
    Emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 17

Standart Bluetooth modül montajı

Merhaba arkadaşlar 2011 grande punto sahibiyim biliyorsunuz araçlarımızda aux ve Bluetooth bulunmamakta bende daha önce aux bağlantısı için kablo yapmıştım ve kablo olması ve zamanla kablonun kırılması gibi sorunlar oldu bende Bluetooth modülü nasıl yaparım diye araştırma yaptım ve eli biraz lehim makinası tutan birinin çok rahat video izleyerek yapabileceği bir montajı sizlerle paylaşmak istedim
    Öncelikle aşağıdaki gibi teybimizi söküyoruz

Sonra vhm-314 Bluetooth modülünü aşağıdaki gibi lehimlenmesi gereken yerlerden kehimleyip teyp içine çift taraflı bant ile yapıştırıyoruz modül üzerinde L G R yazan yerlere ses çıkış için kabloları lehimliyoruz bat - + yerlerine en fazla 5 volt gerilim vereceğim kabloları lehimliyoruz

Ses için lehimlediğimiz kabloları kart üzerindeki delikten arkaya taşıdım ve oradan modüldeki L G R
    L sol R sağ G şase bağlantısı şeklinde lehimliyotuz
    5v elektrik için teyp içinden çok ölçüm aldım en uygun yer resimde gösterdiğim yer çünkü diğer regülatörler teyp kapalıyken de güç alıyor bu nedenle akü bitirebilir ve Bluetooth sürekli açım kalıyor ama bu gösterdiğim yer teyp açılınca açılıyor kapatınca kapanıyor

Not : cihazda aux açık vaziyette yani teyp arkasında data çıkışlarına kısa devre yapmıştım daha önce siz youtube üzerinden bunu bulabilirsiniz ve teypten aux a geçince Bluetooth üzerinden müzik dinleyrbiliyoruz bu noktaları 20 liralık multimetre ile ölçerek buldum AMA TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPILAMIYOR SES GİTMİYOR MİKROFON YOK ÇÜNKÜ
    Yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim elimden geldiğince

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bu mesajı için 6 kişi Emc2'ye teşekkür etti:

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Standart Cevap: Bluetooth modül montajı

güzel oluyor bende bir çok punto ve doblo ya yaptım. facebook grubunda anlatmıştım. yapamayanlara yaptım. 5 voltu farklı yerden aldım açılıp kapanan ama önemli değil tabi o kadarı

Anıl L
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

Çiplerin çoğu ne işe yarıyor bilmediğim için kurcalamak istemedim bunu görünce bağladım direk keşke onu daha önce görseydim işim biraz daha kolay olurdu bağladığım yerler sorun yaratır mı diye tedirgin oldum ama denendi onaylandı bir haftadır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ayrıca aux kablosundam volume 14 15 lerde aldığım ses gücünü volume 7 8 lerde alıyorum

A 33
    hurratec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 9

Ellerinize sağlık güzel çalışma. L G R kablo uçlarını teybin kartında nereye bağlıyoruz bu kısmı tam anlayamadım? Birde bu işlemler tüm seri teypler için geçerli midir?

Bu çalışmanın bir benzerini Megane 3 videosunda görmüştüm.

https://www.youtube.com/watch?v=LCTRPU8iLSc

Bende alttaki cihaz var.
    -modul.png

Hazır satılan şu cihaza çevirmeyi düşünüyorum.
    -modul2.png

Aux kablom zaten bağlı. Sadece elektriği alacağım kısım şu. Teyp açılınca bu kısımda elektrik var, kapatınca elektrik yok.
    -mod.png

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Anıl L
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı hurratec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık güzel çalışma. L G R kablo uçlarını teybin kartında nereye bağlıyoruz bu kısmı tam anlayamadım? Birde bu işlemler tüm seri teypler için geçerli midir?

Bu çalışmanın bir benzerini Megane 3 videosunda görmüştüm.

https://www.youtube.com/watch?v=LCTRPU8iLSc

Bende alttaki cihaz var.
    -modul.png

Hazır satılan şu cihaza çevirmeyi düşünüyorum.
    -modul2.png

Aux kablom zaten bağlı. Sadece elektriği alacağım kısım şu. Teyp açılınca bu kısımda elektrik var, kapatınca elektrik yok.
    -mod.png
    Teşekkür ederim şase sol sağ yazan fotoda teybin alt tarafını da açıyoruz orada pinler var fotoda sağ üstte o pinlerin en solundaki 3 tanesi yukarıdan aşağıya şase sol sağ g L R yani ve sizin hazırları gördüm almayı düşünüyordum ama elektriği nasıl alacağım bilemedim açıklama çok açık gelmedi gördüğüm sitelerde ve teybin arkasında sağlam bağlayamazsam sallanır ses yapar diye tedirgin oldum bu modülü aldım paylaştığınız videoda buğra beyin paylaşımı bana çok yol gösterdi bakarak yaptım neredeyse ve buraya teybin model serisinin olduğu resmi atayım hepsinde aynı mı bilmiyorum benim teyp delphi marka

Anıl L
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

Ayrıca o resimde elektriği alacağınız yer cihaza uygun voltaj veriyor mu bilmiyorum çünkü ne kadar aradıysam teybin şemasını datasheet lerini bulamadım ve ölçmek hiç aklıma gelmedi oradan elektrik alabileceğimi bilmiyordum

Ersel Şahin
    Ersel92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Merhaba 5v gücü nerden aldınız acaba

Anıl L
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı Ersel92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 5v gücü nerden aldınız acaba
    4. Fotoğrafta gösterdim bu yer teybin sağ arka köşesi anten girişinin orası tek başına siyah bir devre elemanı var oradan aldım

hayrettin aydoğdu
    hayr16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Elinize sağlık.

Sizin kadar olmasa da bizde 50liralık mikrofonlu modül aldık onu montajladık. hem bluetooth hem usb hem mikrofon işimizi görüyor.

Burak Orhan
    BrkOrhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Merhabalar Foruma Yeni Katılmış Acemi Puntocuyum

Öncelikle aux ve bluetooth olmayışı beni çok üzmüştü fakat araca hayran kalınca yapabileceğimi düşünerek satın aldım. 2011 model evo active paket aracım var. İnternette dolaşırken aşağıdaki aux aparatından gördüm ve satın aldım. Ayrıca buna takmak için auxlu bluetooth modülü satın aldım. ikisininde görselini aşağıya koyuyorum.

-1_org_zoom.jpg

-0_org_zoom.jpg

Fakat bluetooth aparatı şarj ile çalışan bir aparatmış. Ama ben aracımın herhangi bir yerini delip kablo geçirmek istemediğimden tamamen kablo ve bluetooth aparatını teyp arkasında gizlemeyi planladım. Ama malesef şarjlı olduğundan dolayı bir çözüm araştırmaya geçtim. Kontak açıkken çalışacak şekilde yada teyp açıldığında şarj olacak şekilde uygun elektriği nereden alabilirim ? ve ayrıca elektrik aksamı olduğu için biraz korkuyorum. Ama forumda araştırdığım üzerine muhteşem yaratıcı üyeler var ve yardımları dokunur diye düşünüyorum.

A 33
    Rengi
    Beyaz

Alıntı BrkOrhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Foruma Yeni Katılmış Acemi Puntocuyum

Öncelikle aux ve bluetooth olmayışı beni çok üzmüştü fakat araca hayran kalınca yapabileceğimi düşünerek satın aldım. 2011 model evo active paket aracım var. İnternette dolaşırken aşağıdaki aux aparatından gördüm ve satın aldım. Ayrıca buna takmak için auxlu bluetooth modülü satın aldım. ikisininde görselini aşağıya koyuyorum.

-1_org_zoom.jpg

-0_org_zoom.jpg

Fakat bluetooth aparatı şarj ile çalışan bir aparatmış. Ama ben aracımın herhangi bir yerini delip kablo geçirmek istemediğimden tamamen kablo ve bluetooth aparatını teyp arkasında gizlemeyi planladım. Ama malesef şarjlı olduğundan dolayı bir çözüm araştırmaya geçtim. Kontak açıkken çalışacak şekilde yada teyp açıldığında şarj olacak şekilde uygun elektriği nereden alabilirim ? ve ayrıca elektrik aksamı olduğu için biraz korkuyorum. Ama forumda araştırdığım üzerine muhteşem yaratıcı üyeler var ve yardımları dokunur diye düşünüyorum.
    Aldığınız ürün bataryalı model. Dahili küçük bataryasını iptal edip, 3000 mah batarya takarak 1 aya yakın kullananları görmüştüm.

Benim aldığım bataryasız düz bluetooth cihazı şu;

https://www.merterelektronik.com/uru...alici-pm-15152

Şu videodaki kişi, https://www.youtube.com/watch?v=h4Ney9ENKhY

S-link SL-BT10 bendekiyle aynı olan cihazı vites konsolunun içinde gizlemiş. Elektriği çakmaklıktan almış.
    Konu hurratec tarafından (15/01/2021 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

A 33
    Rengi
    Beyaz

Kesme biçme olmadan bluetooth cihazı gizledim. Tabi eski yer açıkta kaldı uygun bir kapak bulmam lazım.
    -p10117-141815.jpg -p10117-142303.jpg

Şöyle bir ürün alıp çakmaklık iptal edilebilir.
    -ekran-alintisi.png

Yapılışı şu linkte;
    https://blog.amasram.net/cakmaklik-s...okete-cevirme/

Anıl L
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı hurratec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesme biçme olmadan bluetooth cihazı gizledim. Tabi eski yer açıkta kaldı uygun bir kapak bulmam lazım.
    -p10117-141815.jpg -p10117-142303.jpg

Şöyle bir ürün alıp çakmaklık iptal edilebilir.
    -ekran-alintisi.png

Yapılışı şu linkte;
    https://blog.amasram.net/cakmaklik-s...okete-cevirme/
    Çakmaklık yerine usbli sistemi ben kullanıyorum çok işime yarıyor çinden sipariş etmiştim. Tavsiye ederim. Sizin kurduğunuz sistem ileride sıkıntı olabilir sarsıntılarda yuvadan çıkabilir şarj cihazı. Ben de vardı o çakmaklık şarj cihazlarından sürekli sigorta yakıyordu. Ufak bi temassızlık yaptığında sorun oluyordu ben de usbli çakmaklığa geçtim.