5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Usta aracımı berbat etti ne yapmalıyım?

mehmet EMİN
    mhmtemnyrtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Usta aracımı berbat etti ne yapmalıyım?

Arkadaşlar daha öncede foruma yazmıştım aracımda zaman zaman gaz yememe problemi vardı çözememiştim.1.4 multiair 16v p1063 p0069 p0303 ve p0300 hataları vardı bayramdan önce araç yine aynı hataları verdi ara ara gaz yemiyordu kontagı kapatıp acınca normale donuyordu. Bir arkadasın övmesi ile çanakkalede sanayide ustaya gittim subap değişmesi lazım dedi motoru actı yag da yakıyor mus dedi 1 yag degısımınde 1 lıtre kadar yakıyordu segment attı sozde sonra aracımı teslım alamya gıttıgımde baska arıza cıktı dedı ama bayramda olmaz sen al kullan bayram sonrası yapalım dedı bende parcayı buldum al tak hemen dedım taktı duzelmedı arıza beyınde olabılır canakkalede beyinci yok dedi. benı bayram sonrası 3 gun daha beklettı ama bu arada aracımı ıdareten yaptı arac motor tıtremesı ayak gazda ıken stop etme gıbı sorunlar verıyordu ama gazdan ayagı cekmeden kullanılıyordu mecburen 400 kılometre kullandım sonra beyıncı geldı dıye arabamı ıstedı goturdum beyıncı burada olmaz beyındekı hata ıcın bursaya goturmelıyım beynı sokup demıs bende sen ar acımı topla eskı halıne getır dedım. aksamında benı cagırdı aracını al dıye. gitim arac calısır halde ıdı ama arac ıkıncı vıteste 30 u gecmıyor 3. vitesı gormuyordu aracı ıs yerımın onune parkettım sabah baska ustaya goturmek ıcın calıstırdırmak ıstedım calısmadı aracta p0016 hata kodu var ama bır suru sensor degıstı gecmedı en son artık beyın dedı. arac ıs yerının onunde yatıyor. Sizce ne yapmalıyım arkadaslar dava ac servıse gotur tutanak tuttur butun masrafı al dıyor. Bir arkadasın tanıdıgı servıs varmıs fiat hastası var dıye canakkaleye ziyarete gelecekmiş ondan rica ettik gelriken cihaz getirdi baktı sorun beyin değil muhtemelen siboplar vs uzun kalmıstır dedı servis goturursen 10 binden asagı cıkmaz ayrıca bunun borular vs orjınal degıl degısım yapıldımı dedı. benım aracımda hıcpır parca degısıklıgı yoktu hersey orjınaldı. Sizce nasıl bir yol izlemelıyım. Unutmadan ustalar anlamadı sizde aracın yag cubugu neden kesilir. Yag cubugunu dahi kesmişler basit bi yag cubugu taktılar.
    değişen poaraçalar olarak takım sibop,üst contalkar. silindir kapak contası, sibop lastikleri,takım sibop gaydı, piston kol burçları, sıvı contası bide kol burçları çakıldı yazmış. daha önce başına gelen var ise numaram 05343667847 bana bilgi verirmisiniz
    Konu mhmtemnyrtr tarafından (12/08/2020 Saat 18:42 ) değiştirilmiştir.

BARAN ASLAN
    BA123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Standart Cevap: Usta aracımı berbat etti ne yapmalıyım?

Merhaba çok geçmiş olsun,

Malesef teknik konuda bilgim yok, fakat parça çalınması ihtimaline karşılık sanayide ve/veya ilgili tamirciye giderken güzergah üstündeki kameraları belirleyin ve unutmayın çoğu yerde kamera kayıtları uzun süre arşivlenmez. 1 haftalık dönem ya da 2 haftalık dönem olarak, ileriye doğru eski kayıtların üstüne yazar. Çünkü video görüntüsü olarak çok yer kaplar. Eğer bir şikayet ya da talepte buluncaksanız önemli olabilir diye düşünüyorum.

elif önkol balcı
    tulpar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Alıntı mhmtemnyrtr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha öncede foruma yazmıştım aracımda zaman zaman gaz yememe problemi vardı çözememiştim.1.4 multiair 16v p1063 p0069 p0303 ve p0300 hataları vardı bayramdan önce araç yine aynı hataları verdi ara ara gaz yemiyordu kontagı kapatıp acınca normale donuyordu. Bir arkadasın övmesi ile çanakkalede sanayide ustaya gittim subap değişmesi lazım dedi motoru actı yag da yakıyor mus dedi 1 yag degısımınde 1 lıtre kadar yakıyordu segment attı sozde sonra aracımı teslım alamya gıttıgımde baska arıza cıktı dedı ama bayramda olmaz sen al kullan bayram sonrası yapalım dedı bende parcayı buldum al tak hemen dedım taktı duzelmedı arıza beyınde olabılır canakkalede beyinci yok dedi. benı bayram sonrası 3 gun daha beklettı ama bu arada aracımı ıdareten yaptı arac motor tıtremesı ayak gazda ıken stop etme gıbı sorunlar verıyordu ama gazdan ayagı cekmeden kullanılıyordu mecburen 400 kılometre kullandım sonra beyıncı geldı dıye arabamı ıstedı goturdum beyıncı burada olmaz beyındekı hata ıcın bursaya goturmelıyım beynı sokup demıs bende sen ar acımı topla eskı halıne getır dedım. aksamında benı cagırdı aracını al dıye. gitim arac calısır halde ıdı ama arac ıkıncı vıteste 30 u gecmıyor 3. vitesı gormuyordu aracı ıs yerımın onune parkettım sabah baska ustaya goturmek ıcın calıstırdırmak ıstedım calısmadı aracta p0016 hata kodu var ama bır suru sensor degıstı gecmedı en son artık beyın dedı. arac ıs yerının onunde yatıyor. Sizce ne yapmalıyım arkadaslar dava ac servıse gotur tutanak tuttur butun masrafı al dıyor. Bir arkadasın tanıdıgı servıs varmıs fiat hastası var dıye canakkaleye ziyarete gelecekmiş ondan rica ettik gelriken cihaz getirdi baktı sorun beyin değil muhtemelen siboplar vs uzun kalmıstır dedı servis goturursen 10 binden asagı cıkmaz ayrıca bunun borular vs orjınal degıl degısım yapıldımı dedı. benım aracımda hıcpır parca degısıklıgı yoktu hersey orjınaldı. Sizce nasıl bir yol izlemelıyım. Unutmadan ustalar anlamadı sizde aracın yag cubugu neden kesilir. Yag cubugunu dahi kesmişler basit bi yag cubugu taktılar.
    değişen poaraçalar olarak takım sibop,üst contalkar. silindir kapak contası, sibop lastikleri,takım sibop gaydı, piston kol burçları, sıvı contası bide kol burçları çakıldı yazmış. daha önce başına gelen var ise numaram 05343667847 bana bilgi verirmisiniz
    Merhaba, kim acaba bu usta? Götürmeyelim, bizim eşimin de benim de fiat araçlarımız. Bu arada bu tip işinden memnun olmadığınız servisleri de tüketici hakem heyetlerine şikayet edebilirsiniz, Çanakkale'de otomotiv için bilirkişi mevcut, saat kulesinin solundan devam edince akpnin olduğu mavi binanın 1. katında.

burak özgür
    burak zgr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok

Hocam geçmiş olsun benzer sorun bende de var ne yaptınız herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?

mehmet EMİN
    mhmtemnyrtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Standart Re: Cevap: Usta aracımı berbat etti ne yapmalıyım?

tüketici hakem heyetine basvuru yaptım sonuc 5 ay sonra cıktı ucret iadesi kararı alındı ama 1 ay oldu hala iade yapmadı ıcraya gidecegim gibi gorunuyor aracı sökede bir usta buldum o ben yaparım dedi onun dısında herkez yapmaktan kactı servis zaten sandık motor dedi. ustanın soyledıgınde gore multiair sıstemıne zarar vermiş motoru kapatırken ayarlama yapamamış yani senteyi kaçırmış ayrıca motor kulagı yalama olmus daha birçok hasar vermiş aracı gecen hafta ustadan aldım ama sogudum aractan dun de sarj dinamosu yandı canakkalede sametler otomotiv sakın gitmeyin aracı yakın ama gitmeyin baskası yakacagına sız yakarsınız zorunuza gitmez