Merhaba arkadaşlar öndeki su fıskiye plastiği güneşten dolayı bayağı solmuş hatta griye dönmüştü diyebilirim.boyamaya karar verdim öncelikle parçaları sökerek boyadım sırasıyla gidelim yapmak isteyenlere yardımcı olur belki. 1.ADIM kaputu açıyoruz plastiğin uç kısımlarında birer adet vida var onları söküyoruz parçanın yan kısımları gevşeyince içeride braketler var geçmeli sistem yani, parçayı hafif kastırarak tırnakları yerinden çıkarıyoruz ( ben 2 adet tırnağı kırdım ama geçmeli sistem olduğu için yenisi hırdavatçıdan alınıp takılabilir) su fışkıran yerlere hortumlar takılı onları söküyoruz bu plastik 2 parça orta kısmından tırnaklı onlarıda çıkarıp parçayı dışarı alıyoruz. 2.ADIM : Parçaları yağ çözücü ve ile iyice yıkayıp kurutuyoruz, sonra inceden kalına 400 600 800 kum zımpara lar ile sulu zımpara yapıyoruz en son keçe zımpara yaparak parçaları tekrar duru su ile yıkayıp kurutuyoruz 3.ADIM : sprey tüpe bastırdığımız plastik astarı ile 1 kat heryerine gelecek şekilde ince bir kat astar atıp kurumaya bırakıyoruz ortalama 15 - 20 dakika kuruduktan sonra üzerine keçe zımpara atıp bez ile siliyoruz bu aşamada yıkamak yok sonra tüm yüzeyi ve kenar kıvrımları kaplıcak şekilde astar atıyoruz kuruduktan sonra ince bir kat keçe zımpara atıyoruz (bu keçe zımpara boya yada astarın yüzeye daha sağlam tutunması için şart) sonra boya kısmına geçiyoruz istediğiniz renk boyayı spreye bastırıp alabilirsiniz ben piano black tercih ettim.ince bir kat boya atıp 20 dakika kurumaya bırakıyoruz (ilk kat boyada yüzeyi kaplıcam diye uğraşmıyoruz alacalı bulacalı atıyoruz boyayı) sonra bir kat daha boya atıyoruz ve sonra 1 kat daha.En son olarak spreye bastırdığımız verniğimizi ince bir kat atıp yine kurumaya bırakıyoruz sonra bir kat daha tüm yüzeyi kaplıyacak şekilde verniğimizi atıp işlemi tamamlıyoruz sabaha kadar parçalarımız kuruduktan sonra sabah montajını yapıyoruz.herkese kolay gelsin.fotoğraflar bilahare eklenecektir.

SNE-LX1 cihazımdan gönderildi