Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1,4 95HP'cilerin Günahı Ne !?

cankut canbolat
    CKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Standart 1,4 95HP'cilerin Günahı Ne !?

Arkadaşlar herkese selam ;
    Grandepunto'mu aldığımda mevcut olan en yüksek motor seçeneği olan 95 HP'lik Puntoyu tercih ettim ve Palio HL'den sonra çok ama çok zayıf geldi aracın performansı
    Aracımla ilgili,bir senedir bu durumu servise olsun Tofaş merkeze olsun dile getirmeye çalıştım;sonuçta olabilir 1,4 araçtan ne bekleyebilirsin diyebilirsiniz ama bir Opel olsun VW olsun,aynı motor hacmine sahip araçlar,bizim 95'liklerin yanında uçak misali güce sahip. . .
    Anketler yapıldı,konuşmalar yapıldı ve ennehayetinde GRANDEPUNTO T-JET ortaya çıktı . . .
    Sorarım size ; şu an aralarında yaklaşık 2 milyar fark bulunan TJET'i niye zamanında yapmayıp bizi aracımızdan soğutur hale getirdiler,ya da bir tek ben mi muzdaribim bu konuda ?!

Ya da 95'lik leri TJET'e çevirip farkını verme olanağı yaratacak bir başvuru yapabilirmiyiz ,bunun için gruplaşıp bişiler yapmaya ne dersiniz ?!
    Tofaş'a başvuru mu yapsak v.s . . .
    Burn The Rubber Not Your SouL

eski nick: sradcan

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Aynı mantıkla ben de derim ki niye gillette fusionu zamanında çıkarmadı da yıllarca mach3 kullandım ve elimde daha kartuş varken fusion almak zorunda kaldım ?

söylediğinizin saçmalığının fakındasınızdır veya farkına varmışşsınızdır umarım
    Konu mustafa tarafından (11/02/2008 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Tjet motor daha sonradan geliştirilen bir teknoloji ve fiat lansmanını daha geç yaptı. 1.4 95 hp motor mk2b puntoda çok güzel performans sergiliyor ama grande de o kadar başarılı değil. Bende 1.6 palio'dan inerken 1.3 mjetin performansını bilerek değişiklik yaptım. En güzeli 90 hp dizel alıp chip yapmak

Jilet ile arabayı aynı mantığa koymak çok başarılı olmuş
    GP in mirror is faster than they appear !

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Bu soyledığınız çok mantıklı değil. Neticede burası ser bir pazar. İstediğini istediğine istediği şekilde satar. Heleki sözkonusu Tofaş fiat 'sa.
    Bence hiç uğraşmayın .

cankut canbolat
    CKT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Uslubunuz hk.bişi diyemicem...araç satıldıktan sonra bana anket için gelen firma yetkılılerı aracın performansını sorup ta memnuniyetsizliğimi anlıyorsa ve bunu binlerce kişi dile getirip firmanın yenı bır motor seceneği cıkarmasına olanak sağlıyorsa , bu durumuda düzeltmeleri gerekir , sonuçta sizin gillette'e verdiğiniz parayla bi aracın fiyatı bir değil !

Araç sektöründe genel de bir ekonomi için bir de güçlü,agresif spor bir model üretilir örnek(Golf TDİ ve Golf GTI)
    TJET'in piyasaya neden çıktığı hk.bana elle tutulur bir neden gösterebilir misiniz Mustafa bey !?
    Burn The Rubber Not Your SouL

eski nick: sradcan

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Ben Tjetin savunucusu değilim bende 90 hp dizel var çok da memnunum. Jiletle arabaya verilen para aynı değil elbette ama ben arabayı almadan önce saatlerimi günlerimi arabayı araştırmaya verdim. Araştırdım deneme sürüşü yaptım ondan sonra hiç bir şey demeye hakkım kalmadı.

Elbette ki araba yeni teknolojiyi daha geç çıkaracak. Jiletle arabayı aynı mantığa koymaktan bahseden sayın genius lisede mantık dersi aldınız mı ?
    Konu mustafa tarafından (11/02/2008 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Tjetin savunucusu değilim benode 90 hp dizel var çok da memnunum. Jiletle arabaya verilen para aynı değil elbette ama ben arabayı almadan öhnce saatlerimi günlerimi arabayı araştırmaya verdim. Araştırdım deneme sürüşü yaptım ondan sonra hiç bir şey demeye hakkım kalmadı.

Elbette ki araba yeni tçeknolojiyi daha geç çıkaracak. Jiletle araebayı aynı mantığa koymaktan bahseden sayın genius lisede mantık dersi aldınız mı ?
    Mantık; olayı sadece basite indirgemekle bitmiyor. Benzetmeyi yapanda sizsiniz, lisede sizin mantığınız iyiymiş, ben geç kalmışım. merak ettiğim araba konusuna örnek vermek gerekirken jilet aklınıza nereden geldi...

Mustafa İŞLER
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah

Hemen aklıma geldi hiç düaşünmedim pratik zeka dedikleri bu olsa gerek

Engin DURUER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen aklıma geldi hiç düaşünmedim pratik zeka dedikleri bu olsa gerek
    Tebrik ederim, çok başarılı

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Golf FSI ile arasında sadece 2 milyar fark olan Golf TSI için de aynı durum söz konusu.
    Yine 3 yıl boyunca Seat Leon 1,6 102 hplik motorla satıldı. Şimdi çok cüzi bir farkla 1,4 TSI 125 hp satışa sunuldu. Megane dizel 80 hp olarak çıktı sonra 100 Hplikler geldi. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Palio HL ile GP starjet arasında elbette ki fark olacaktır. Palio daha hafif ve daha güçlü. Ama neticede Starjet de çok zayıf değil bence.

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Cankut, mevcut üründen daha sonra piyasaya sürülen bir ürün için, bu serzenişlerin hakikaten yerinde değil...

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Alıntı CKT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçta olabilir 1,4 araçtan ne bekleyebilirsin diyebilirsiniz ama bir Opel olsun VW olsun,aynı motor hacmine sahip araçlar,bizim 95'liklerin yanında uçak misali güce sahip. . .
    Hangi Opel Hangi VW ?
    Polo 1,4 lt 75 hp,
    Opel Corsa 1,4 lt 90hp
    Pug 207 1,4 lt 90 hp

Bunların tümü GP starjetten düşük performansa sahip.

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

cankut abi yanlış anlama ama bu arabayı sana zorla satmadılar ya bunun test sürüşü var buroşürü var orda beygiri yakıt değeri hızlanması herşey yazıo. bunları görmeden aldıysan bişey diyemem ama adamlar koymuş bütün bilgileri burda satıcının ne kabahati var? bende senin gibi palio dan indim buna bindim sporting kullandım 120hp 1,6 motor ah dedim şu motor bu arabada olsa ne vardı ama sonuçta yok bende gittim dizel 90 seçtim çip mip uğraşıorum. bence bu noktadan sonra eğer illaki güç istiosan o arabada ya en az 5-6bin ytl zararına satarsın onu uste korsun hemen hemen 9-10bin ytl bi t jet alırsın yada 3-4bin harcarım diosan git uzman yerlere (bilmiosan yardımcı olurum adres konusunda) aracına turbo taktır canavar gibi bin. ama fiata gidip uğraşma zira çok anlamsız olur

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Gerçekten yazık yani. Forumda da rastladım bazı arkadaşların keşke deyişlerine. Gerçekten de sinir bozucu bir durum eğer en performanslı modeli bu diye Starjet aldıysan. Golf FSI ile 1.4 TSI arasındaki durum gibi de degil bu zira 1.4 TSI ın vergisi düşük diye fiyatı 1.6 FSI ya yakın olacaktır. Şimdi bir de verdiğin örneklere bakıyorum Opel ve VW in hangi güncel 1.4 ü Starjet ten hızlı olabilir diye. VW Polo' da eskiden bir 1.4 16V 100 HP vardı ve ciddi bir gidişi vardı belki olursa o olur ama şimdi eser kalmadı o modelden. Fakat güncel hiçbir 1.4 atmosferik Opel ve VW in GP 1.4 Starjet ten iyi olacağını sanmıyorum.

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Golf TSI ile FSI nin vergisi birebir aynı. (%37)

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

konu yanlış yerde ve konuyla ilgisiz msjlar mevcut. moderatörlerimizin müdahelesi gerekiyor acilen.

cankut bey, araba her gün değiştirilen basit birşey değildir. düşündüğünüz arabayı almadan önce kullananların fikirlerini almak, daha sonra da test sürüşüyle arabadan emin olmak gerekir. performansının sizi tatmin etmemesi fiat ı bağlamaz. t-jet motoru ise 95liklerden memnun kalmayıp sizin gibi şikayette bulunanlar için tasarlanmadı. zaten daha güçlü bir motor bekleniyordu,çoğu markanın da yaptığı gibi. golf fsi we sonrasında gelen tsi güzel örnek olmuş.
    bir arabanın kasası değişene kadar sahip olacağı motorların tamamı araba piyasaya ilk çıktığı anda görülür mü? pazarlama stratejisine uyar mı bu?
    eğer daha önceden test edip fikir sahibi olsaydınız, grande punto yerine daha güçlü bir araç alabilirdiniz

19. Bu mesajı için 4 kişi Auto engineeR'ye teşekkür etti:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Benim için güç çok da önemli değil şahsen. 25 HP fazla güç üreten bir motora fazladan vereceğim parayla aracın tüm opsiyonlarını alıp, yollarda keyifli ve sakin gezintiler yapmayı tercih ederim.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

C E
    cenkeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 45

Beklentilerinizi iyi belirleyerek arac almak gerekiyor. Bir yazi okumustum 4 kisilik arac alipta aslinda 10 kisilik minibüse ihtiyac olmasi gibi bir seyden bahsediyordu gercekten en basta beklentiler dusunulmeli sonra sira ile eleme yapilmali diye dusunuyorum. 95 hp starjet ten memnun olmayan arkadaslarin yani sira benim gibi 77 bg fire motordan memnun olanlarda olabilir. Memnun olmamdaki yegane sebep belli ekonomi (lutfen aradan biri cikip benimki dizel en az yakan bu demesinde konu dagilmasin ), tabiki 1.6 110 gb arabadaki performans1 bulmak hayal ama devirde ekonomi devri. Performans beklentisi olan arkadaslarin minimum 1600 hatta daha üstü motor secenegi sunan araclar uzerinde tercih yapmasi gerekir diye dusunuyorum.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Arkadaşlar yanlış konuya gerçekten yanlış cevaplar verilmiş .

Şimdi 120 lik t jet yeni olan bişi değil italyada vardı zaten türkiyeye geç girdi ve her firmada daha sonra değişiklik yapma hakkını saklı tutar buna karışamayız yani bekletinizi karşılamıyorsa inanınki buna yapılacak hiç bir şey yok . Siz<in değiminizle 1,9 mjet gelince türkiyeye ki gelmez bizde aynı şeyimi yapalım neden daha önce gelmedi .. siz en iyisi biraz masraf ederek aracınızda modifiye işlemlerini başlatın .Şimdiden iyi sürüşler diliyorum ..

Arkadaşlar özellikle mustafa uslubunuza dikkat edin...

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Tamamen Pazarlama stratejisi.

Bugün 1.3 90 bg dizeller var,yarın 1.6 dizel 105 ve 120 bg ler gelicek.

Bu böyle sürüp gidicek.

Fiat direk T-jet ile piyasaya girseydi bu seferde 1.4 95 bg lik araçları satamayacaktı.

Daha 2 hafta önce 33500 e 1.6 102 bg leon satılırken bugun 36000 e 1.4 tsi 125 bg var.

Keza Passat 1.6 fsiları bıtırıp 1.4 tsi a geçiş yaptı.Fiyatıda aşağı yukarı aynı.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri