12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Fiyat konusunda acil fikirlerinizi bekliyorum

emre söker
    mazosist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 3

Standart Fiyat konusunda acil fikirlerinizi bekliyorum

merhaba arkadaşlar adım emre ötv indirimiyle bi grande puntoda ben alayım diyorum ancak fiyat konusunda biraz kararsızım. k.bakkalköy birmot'tan 1.3 dizel 75bg dynamic modeli için 26000 lira fiyat aldım. özellikle ötv indirimi sonrası araç alanlar bu fiyatı nasıl buluyor. ankaradan bir arkadaşımız fun için 24750'ye anlaşmış üstelik park sensörü hediye bu fiyat kafamı bayağı bi karıştırdı. netleştirebilirsem yarın kaporo ve sipariş verecem. acil fikirlerinizi bekliyorum.

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

1.3Mjet 75hp Dynamic liste fiyatı 26720, size 26000 fiyatını vermişler, bana normal bir fiyat gibi göründü. Bu ara satışlarda iyi, fiyatta zaten ÖTV nedeniyle uygun olduğu için pazarlık payı kısıtlı kalıyor tabi.

Fun için fiyat alan arkadaş kendisi açıklarsa iyi olur tabi, çok uygun bir fiyata almış. Fakat belki mevcut olarak stokta olan bir araçtı ve o yüzden fiyatını güzel indirmişlerdir.

Dynamic'ler stokta olmuyor ve İtalya'dan sipariş ediliyor, spirişin geleceği 2 ay içinde arabanın fiyatına zam gelebiliyor ve bu durumda bu zammı bayi kendi cebinden karşılamak durumunda kalıyor. Bu nedenle sipariş araçlarda pazarlık payı çok daha kısıtlı.

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

emre,mehmetinde dediği gibi 4 gün önce bende liste lamıştım birmottan kontrol ettim 26720 yazıyo fiyat iyi bence ford arabalarına zam yapmaya baslayalı 1hafta oldu ötv indiriminden sonra yeni fiestalara 2.500tl zam yaptılar kendileri fiatta yapmadan ne koparırsan kar bence bu fiyata sensör olmazda baska bisey olur yinede sen bilirsin

Serkan Deveci
    SRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 CSD 33
    Edilen teşekkür: 35

Gp alcaksanz acele edin derim stoklarda araba kalmadı yolda gelceklerı satıyorlar artık fıyat guzel bence.Bu arada fordla ılgılı bısey solenmıs ford gıcık ya burnundan kıl aldırmıyor adamlar bayıde nasıl bı satıs polıtıkalrı varsa ford almaya gıdene allah sabır versın.Zaten fiyatlarıda çok ahım şahım değil şuan için fiat araçlar bu dönemde en mantıklı araçlar şimdiden hayrılı olsun.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Alırsın FİAT olursun Lord dostum 1-2 ay kullanılmış çok temiz otomobiller var üstelik çok daha düşüğe bulabilirsin burnundn kıl aldırmayan bayii zaten tok satıcı araçlar nerede ise bitti ancak istanbul dışında hala ötv indirimli araç olabilir zamı koymadan erken davranın hayırlı olsun.

emre söker
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

arkadaşlar teşekkür ederim siparişi verdim hayırlısı olur inş. bunun kullanma kılavuzu filan var mı nette?

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Bende bahsettiğim gibi geçen hafta sipariş vermiştim. Henüz yeni bir haber alamadım bayiden. Sana bir kaç soru sorabilirmiyim,

1. Aracın ne zaman geleceğini söylediler? Bana bir bayi 8 hafta sürer demişti ama ısmarladığım bayi daha kısa sürüyor genelde dedi..
    2. Aracın gelişi gecikirse ve ÖTV indirimini kaçırırsan ne olacağı konusunda anlaştınızmı?
    3. Bu süre içinde araca zam gelise sana yansıtmayacaklarını söyledilermi? Bir anlaşma yaptınızmı?

çok sordum ama bu bekleme süresi insanı sıkıyor biraz sizlerinde neler yaptığınızı merak ediyorum haliyle

emre söker
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

estağfurullah,
    valla dün saat 3 te tofaş yeni ileri teslimat siparişi almayı durdurmuş. bayilerde dahil herkes mart ayı sonuna kadar fiyatların geçerli olduğunu biliyordu. ani bir kararla artık nisan fiyatlarının geçerli olacağını duyurmuş. bu resmen fırsatçılık ve şerefs.zlik. bende dün saat 7 gibi tesadüfen bayiye gittiğimde durumu öğrendim ve benim gibi birçok insan olduğunu, kapora yatırdıklarını ama henüz sipariş geçilmeyenlerde sıkıntı olduğunu söylediler. bende bu sabah acele bir şekilde kapora yatırdım (pek akıllı işi değil ama risk aldımaksilik durumunda para iadesi yapacaklarını söylediler) ve bayi tarafından siparişim verildi. benim durumumda olanların siparişlerinin onaylanmaması gibi düşük bir ihtimalde var. ama inş olmaz.
    geleyim sorularının cevaplarına,
    8 haftada geleceğini söylediler. daha kısada sürebilirmiş. ötv'yi kaçırmam olası mı diye sorduğumda böyle bir durumun mümkün olmadığını söylediler ama bir anlaşma da yapmadım. zaten yukarıda anlattığım gibi biraz bodoslama girdik olaya çok acele oldu inş bi kazık yemeyiz. içime kurt düşürdün vallahi anlaşılan sen de bir anlaşma yapmamışsın. elimde sadece mail yoluyla aldığım fiyat teklifi var bu da resmi olarak ne kadar geçerli bilmiyorum. bekleme konusunda benim bir sıkıntım yok zaten kredi kullanacam biraz daha para biriktirmiş olurum
    sen hangi modeli kaça aldın? bu süreçler sen de nasıl işledi. benim gibi sözlü mutabakat usulümü oldu sende de?
    Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bahsettiğim gibi geçen hafta sipariş vermiştim. Henüz yeni bir haber alamadım bayiden. Sana bir kaç soru sorabilirmiyim,

1. Aracın ne zaman geleceğini söylediler? Bana bir bayi 8 hafta sürer demişti ama ısmarladığım bayi daha kısa sürüyor genelde dedi..
    2. Aracın gelişi gecikirse ve ÖTV indirimini kaçırırsan ne olacağı konusunda anlaştınızmı?
    3. Bu süre içinde araca zam gelise sana yansıtmayacaklarını söyledilermi? Bir anlaşma yaptınızmı?

çok sordum ama bu bekleme süresi insanı sıkıyor biraz sizlerinde neler yaptığınızı merak ediyorum haliyle

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet K.
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah

Bende senin modele çok benzer bir model ısmarladım. 1.3Mjet 75hp Dynamic + ASK. Koç indirimi ile 26.000TL oldu, hiç pazarlık etmediler, zaten koç indirimi yapınca pazarlığı kesiyorlar.

Anlaşmaya gelince;
    Fiyatın sabit kalacağını söylediler, fakat imzaladığım ön satış sözleşmesinde böyle bir madde yazmıyor, o yüzden biraz huylandım.

ÖTV'ye yetişmemesinin mümkün olmadığını söylediler ama ısrarım üzerine müdür ile konuştukdan sonra satış sözleşmesine bir satır ekledik bununla ilgili. Fakat avukat olmadığım için bu satırdaki cümle ne kadar düzgün bilmiyorum ayrıca kağıdın altındada vergi değişiklikleri firmayı bağlamaz diye bir madde zaten duruyor.. Fakat bunda çok korkum yok yetişmesi için yeterli zaman var diye düşünüyorum.

Ben siparişi geçen perşembe akşamı verdim. Dün telefonla aradım tekrar, belli oldumu hiç birşey diye, henüz olmadı dedi satışcı arkadaş. Bu arada yanındaki bir bayana, mehmet bey'in siparişini girdikmi? diye sordu, bayanda hatırlamıyorum dedi.. Eleman girmişizdir kesin falan dedi ama.. ben korktum şimdi, senin dediğin gibi siparişler kapanırda açıkta kalırsak?!? Gerçi 5 gün oldu insaf girmedilersede bana dönüp giremedik diyemezler heralde..

Benim tahminim şöyle. Stoklar tükenmeye başlayıp dış siparişler çok artınca bu işi kontrole almak istemişlerdir. Diğer firmalarda fiyatları büyük ölçüde zamladı zaten, fiat hala zam yapmamıştı. Yeni fiyat açıklayana kadar siparişi kesmiş olabilirler. Fakat bu aradaki belirsizlikte sipariş alan bayileride üzmez, müşterileri madur etmezler heralde.

MEHMET ÇELEBİ
    FC feciii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FC 4990
    Edilen teşekkür: 2

Teknik Konu

Merhabalar arkadaşim valla dizellerde fiyat farkini fazlasiyla üstüne koyuyorlar.bende 2008 77 hp triptonik punto var benzinli full ötv indirimsiz 28.000 almiştim. Bence iyi bir fiyat dizel olduğu izin 2000 tl yakin fark koyuyorlar benziliye göre
    .ki bende benzinli otomatik vitesli bir depo ile şehir içi 500-600 km şehir dişi 600-750 km arasi yakiyorum dizelle aramizda oynasa 100 km oynar o bakimdan benzinli almani tavsiye ederim.hemde fiyati daha uygun olur... Inşallah sende punto hastaliğina kapilirsin...şimdiden hayirlisi olsun...

emre söker
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

sağol fecii ama dizelde kesin karar kıldım.

dünkü konuşmalarda yaklaşık 900 kişinin siparişinin girilmediği, sabaha kadar yardıra yardıra sipariş gireceklerini filan anlatıyorlardı umarım seninkini girmişlerdir. bende birazdan gidecem ön sözleşme yapacam işten izin alıp alalacele para yatırınca akılda bişi kalmadı
    Alıntı memox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende senin modele çok benzer bir model ısmarladım. 1.3Mjet 75hp Dynamic + ASK. Koç indirimi ile 26.000TL oldu, hiç pazarlık etmediler, zaten koç indirimi yapınca pazarlığı kesiyorlar.

Anlaşmaya gelince;
    Fiyatın sabit kalacağını söylediler, fakat imzaladığım ön satış sözleşmesinde böyle bir madde yazmıyor, o yüzden biraz huylandım.

ÖTV'ye yetişmemesinin mümkün olmadığını söylediler ama ısrarım üzerine müdür ile konuştukdan sonra satış sözleşmesine bir satır ekledik bununla ilgili. Fakat avukat olmadığım için bu satırdaki cümle ne kadar düzgün bilmiyorum ayrıca kağıdın altındada vergi değişiklikleri firmayı bağlamaz diye bir madde zaten duruyor.. Fakat bunda çok korkum yok yetişmesi için yeterli zaman var diye düşünüyorum.

Ben siparişi geçen perşembe akşamı verdim. Dün telefonla aradım tekrar, belli oldumu hiç birşey diye, henüz olmadı dedi satışcı arkadaş. Bu arada yanındaki bir bayana, mehmet bey'in siparişini girdikmi? diye sordu, bayanda hatırlamıyorum dedi.. Eleman girmişizdir kesin falan dedi ama.. ben korktum şimdi, senin dediğin gibi siparişler kapanırda açıkta kalırsak?!? Gerçi 5 gün oldu insaf girmedilersede bana dönüp giremedik diyemezler heralde..

Benim tahminim şöyle. Stoklar tükenmeye başlayıp dış siparişler çok artınca bu işi kontrole almak istemişlerdir. Diğer firmalarda fiyatları büyük ölçüde zamladı zaten, fiat hala zam yapmamıştı. Yeni fiyat açıklayana kadar siparişi kesmiş olabilirler. Fakat bu aradaki belirsizlikte sipariş alan bayileride üzmez, müşterileri madur etmezler heralde.

Serkan Deveci
    SRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 CSD 33
    Edilen teşekkür: 35

Arkdaşlar aklınıza bulunsun siz bayi ile satış söşleşmesi imzalayıp kaporayı verdikten sonra bu hangi gün olursa olsun bayi ana merkeze siparişi geçse bile ana merkez italyaya her cuma günü siparişleri geçiyor adınıza ve ondan sonra italyadan onay geliyor.Sonrası sistemde zaten hep siparişiniz ve adınız adım adım takip edilebiliryor bayiniz tarafından.