8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Punto'ya Veda.....

mehmet kurkcu
    rohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 16

Standart Punto'ya Veda.....

Arkadaşlar 3 yıldır aranızdayım. Bir çok sorunuma cevap bulup bir çok soruna cevap vermeye çalıştım.
    Ama artık punto ile yollarımı ayırma vaktim geldi...
    Cuma günü itibariyle aracımı satarak Citroen C Elysee 1.2 puurtech araç aldım. (Sedan araç ihtiyacım nedeni ile. Temiz ve düşük km denk geldi.)
    Ama yine foruma sık sık bakıp bildiğim konulara cevap vermeye çalışacağım.
    3 senede hiç üzmedi beni puntom ama çocuk olunca sedan araç şart oldu.
    Foruma yorum yazan ve ya konu başlığı açan arkadaşlardan ricam bir sorununuza cevap aradığınız zaman başlık açtıktan sonra eğer sorununu çözüme kavuşturursa bunu nasıl yaptığını o başlık altına yazsın. Aynı arızalardan dolayı açılan onlarca baişlık var herkes sorunu çözmüş ama kimse nasıl yaptığını anlatmadığı için aynı sorunu yaşayanlar döne döne çözüm arıyor...
    Bilgi paylaştıkça büyür...
    Sorunlara cevap veren arkadaşlar başta olmak üzere herkes hakkını helal etsin.

2. Bu mesajı için 3 kişi rohan'ye teşekkür etti:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: Punto'ya Veda.....

Hayırlı olsun yeni aracınız. Elysee hakkındaki deneyimlerimizi burada paylaşırsanız en azından sedan araç arayanlar için fikir verir. Şu anki piyasa koşullarında makul ve cazip bir seçenek. Kazasız belasız sürüşler.

gargolyas .
    gargolyas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Hayırlı olsun,
    araç modeli ve durum hakkında bilgi ile baraber kaça sattığınızı da öğrenebilr miyiz?

mehmet kurkcu
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz

Teşekkürler. Şimdilik sedan araç olarak arabadan memnun olduğumu söyleyebilirim.
    Yakıt konusunda fabrika verilerini tutuyor. Araçla İşten eve evden işe ki 10 km si 3 trafik ışığı olan 5 km si de şehir içi olan yolda 5.4 e kadar düştü.
    Sürekli uzun yolda sabit 90 100 arasında ise 4,5 yakıt tüketimi var.

LPG konusunda bir çok farklı görüş var. lpg ciler takılabilir çok taktık önemli olan montaj derken. Motorcu ustaları sakın takma sibop yanar motor yer diyerek beni korkuttu.
    Şöyle bir durum da var ki LPG montajı (brc için) 3.000 lirayı buluyor. Ben bu 3.000 lirayı amorti etmem için 30.000 - 35.000 km yol yapmam gerekiyor ki Benim niyetim 2 sene kadar binip satıp yeni bir araç almak.
    Acaba değer mi diye düşünüyorum şimdilik. İstanbulda candan mühendislik, üçel otogazla görüştüğümde yaptıkları 1.2 puurtech citoren ve peugeot araçlara yaptıkları montaj videolarını izlettiler.
    Şİmdilik kararsız kaldım.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

Punto'ya Veda.....-20190731_181445.jpg  

mehmet kurkcu
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz

Aracım 2014 1.4 fire pop s&s 78.000 km de idi. Yakın zamanda çok bakım yapmıştım tabi (Triger, ön balata, cam filmi, buji, buji kablosu, muayene vb.)
    Uzun süre sahibinden com da kaldı fiyat 49.000 belirlemiştim ama nakit para verecek olana 47.000 tl ye kadar bırakırım diye düşünmüştüm.
    bu dönemde aklımda sadece egea 1.4 benzinli almak vardı. ancak aracımı nakit olarak satamadığım için 2016-2017 40.000-60.000 km de egealar için puntomun üzerine 23.000 - 25.000 bin lira gibi bir fark istediler. Hatta sattıkları araçlar da 62.000-65.000 arasındaydı. yani punto yu 40.000 lira civarına getiremeye çalıştılar.

İnternette dolaşırken bir anda 2018 1.2 c elysee 15.000 km de bir araç gördüm fiyat 59.000 liraydı.
    (galeride) Bakmaya gittim aracı beğendim sıfır kokusu üzerinde sadece sol çamurlukta boya vardı takas teklif ettiğimde 14.000 lira üste para vererek aracı aldım yani puntoma yaklaşık 45,000 lira gibi bir bedel ile takasa vermiş oldum.

Düşündüğümde 2018 15.000 km de egea bir araç ile takasa girseydim minimum 25.000 bin lira isterdi benden ki 7.000 lira hasar kaydı olan araç için 23.000 istemişlerdi 2018 model.
    şimdi 23.000 - 25.000 fark verip egea alacağıma aynı model ve km de 14.000 fark ile c elysee aldım.
    arada ki farkla da bol bol gezerim diye düşündüm....

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı rohan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım 2014 1.4 fire pop s&s 78.000 km de idi. Yakın zamanda çok bakım yapmıştım tabi (Triger, ön balata, cam filmi, buji, buji kablosu, muayene vb.)
    Uzun süre sahibinden com da kaldı fiyat 49.000 belirlemiştim ama nakit para verecek olana 47.000 tl ye kadar bırakırım diye düşünmüştüm.
    bu dönemde aklımda sadece egea 1.4 benzinli almak vardı. ancak aracımı nakit olarak satamadığım için 2016-2017 40.000-60.000 km de egealar için puntomun üzerine 23.000 - 25.000 bin lira gibi bir fark istediler. Hatta sattıkları araçlar da 62.000-65.000 arasındaydı. yani punto yu 40.000 lira civarına getiremeye çalıştılar.

İnternette dolaşırken bir anda 2018 1.2 c elysee 15.000 km de bir araç gördüm fiyat 59.000 liraydı.
    (galeride) Bakmaya gittim aracı beğendim sıfır kokusu üzerinde sadece sol çamurlukta boya vardı takas teklif ettiğimde 14.000 lira üste para vererek aracı aldım yani puntoma yaklaşık 45,000 lira gibi bir bedel ile takasa vermiş oldum.

Düşündüğümde 2018 15.000 km de egea bir araç ile takasa girseydim minimum 25.000 bin lira isterdi benden ki 7.000 lira hasar kaydı olan araç için 23.000 istemişlerdi 2018 model.
    şimdi 23.000 - 25.000 fark verip egea alacağıma aynı model ve km de 14.000 fark ile c elysee aldım.
    arada ki farkla da bol bol gezerim diye düşündüm....
    Hayırlı olsun yeni aracınız.Egea ya daha fazla fark istemişler ama egea ile c elysee arasında dağlar kadar fark var.Egea her konuda çok daha üstün bir araç.c elysee ancak linea ile kıyaslanır.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

mehmet kurkcu
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz

Şİmdi c elysee yi linea ile kıyaslamak yanlış olur.

celysee 82 beygir,117 tork
    egea 95 beygir, 127 tork.

tek farkları bu.... Dağlar kadar da olmuyor bence bu...

Ayrıca egea easy de olmayan bazı özellikler de c elysee de standart olarak mevcut.
    bluetooth ile telefon radyo bağlantısı, cruise control farklılıkları var.

Ayrıca linea euro 5 motor c elysee euro 6 motor (Egea da euro 6)

Celyyse; yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 6 lt / 4,3 lt
    Linea ; Yakıt Şehir içi (100 km'de) 8,3 lt Şehir dışı (100 km'de) 5,2 lt
    Egea; Yakıt Şehir içi (100 km'de) 7,7 lt Şehir dışı (100 km'de) 4,6 lt

Yani yakıt olarak da celysee üstün...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı rohan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şİmdi c elysee yi linea ile kıyaslamak yanlış olur.

celysee 82 beygir,117 tork
    egea 95 beygir, 127 tork.

tek farkları bu.... Dağlar kadar da olmuyor bence bu...

Ayrıca egea easy de olmayan bazı özellikler de c elysee de standart olarak mevcut.
    bluetooth ile telefon radyo bağlantısı, cruise control farklılıkları var.

Ayrıca linea euro 5 motor c elysee euro 6 motor (Egea da euro 6)

Celyyse; yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 6 lt / 4,3 lt
    Linea ; Yakıt Şehir içi (100 km'de) 8,3 lt Şehir dışı (100 km'de) 5,2 lt
    Egea; Yakıt Şehir içi (100 km'de) 7,7 lt Şehir dışı (100 km'de) 4,6 lt

Yani yakıt olarak da celysee üstün...
    Hocam ben yakıt tüketimi performans anlamında demedim.Egea konfor,malzeme kalitesi,yol tutuşu,güvenlik anlamında c-elysee'den bariz üstün bir araç.Bunu sadece ben değil kime sorarsanız aynısını söyler.C-elysee kayınbabamda var.Araç 1000 kilo civarı bir araç.Kapıları açıp kapatsanız bile egea ile aradaki farkı görürsünüz.Kasası çok zayıf.Cam açma düğmeleri el freninin yanında ve sürücü koltuk ayarı yok.Renault Symbol gibi fiyat performans konusunda maliyeti düşük tutulmuş bir araç.Yakıt tüketimi sorunsuzluk yedek parça uygunluğu konusunda C-elysee sizi üzmez.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.