Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yağ tavsiyesi

Kerim Demirkan
    KerimDemirkan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34UJ8261
    Edilen teşekkür: 0

Gülen Yüz Yağ tavsiyesi

Arkadaşlar aracıma bakım yaptıracağımda grande punto 1.3 multijet dizel 2011 iki yağ arasında kararsız kaldım mobil 1 mi castrolmu ve herkes 5 40 yağı tavsiye ediyor siz hangisini tavsiye edersiniz teşekkür ederim

Onur İŞCAN
    eskael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    59 AS 042
    Edilen teşekkür: 9

Standart Cevap: Yağ tavsiyesi

Eğer aracında start stop varsa 5w30 castrol magnetec stop start öneririm 5w30 castrol edge de kullanabilirsin

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

İyi bir yağ kullanayım araç biraz sessiz olsun dersen sıra ile Motul 5-30 Mobil 1Esp 5-30 ve Castrol edge titanium 5-30 kullan.

Yok ucuz olsun uyumlu olsun dersen selenia - opar - shell elf gibi markaların 5-30 yağlarını kullan. 5-40 artık servis bile koymuyor.

Kenan Bayram
    Brembo0129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Mobil1 esp 5w 30

Halil iCE
    Grande Punto’Cu Halilice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Castrol magnetech 5-30 şiddetle öneririm her yağ değişiminde birde würt motor koruyucu koydururum araca motor yağı kalitesi daha da artar.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı Halilice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Castrol magnetech 5-30 şiddetle öneririm her yağ değişiminde birde würt motor koruyucu koydururum araca motor yağı kalitesi daha da artar.
    yağın içine koyulan herhangi bir katkı maddesi bence yağın özelliğini bozar

Halil iCE
    Grande Punto’Cu Halilice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

Kardeşim onu sordum aksine daha olumlu cevaplar aldım. O yüzden yapıyorum.
    "Korkaklıkta ar, ileri atılmakta şeref ve itibar vardir. Halbuki insan korkmakla kaderinden kurtulamaz "
    Hz Muhammed (s.a.v)

İbrahim Başarır
    Basarir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06AD2438

Euro 5 aracım var,

50 bin bakımında Shell konuldu
    60 bin bakımında Castrol Edge konuldu
    70 bin bakımında Mobil 1 konuldu
    80 bin bakımında Motul konuldu.

Yağların hepsi 5/30 ve euro 5 için uygun olan serileri. Hepsini de sırayla denemek için koydum ve hepsinde de araç aynı hissettirdi. Bu marka fanatikligine gerek yok diye düşünüyorum bilindik markaların doğru yağlarını kullanırsanız bir sorun çıkmaz.

Bu arada 90 bin bakıminda yine motul kullanacağım fiyatı uygun geliyor.

Bir de şunu ekleyim, vatandaş 15 bin km kullandığı yağı değiştirip yeni yağ koyunca arabam hemen sessizleşti diyip kullandığı yağı övmeye başlıyor. Sen o yağı değiştirip zeytinyağı bile koysan araç sessizleşir zaten.
    Konu Basarir tarafından (18/01/2018 Saat 09:30 ) değiştirilmiştir.

İbrahim Başarır
    Basarir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    06AD2438

Alıntı Halilice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunları biraz para tuzağı görüyorum. Yağ firmaları rekabet için milyonlarca para harcayıp arge çalışmaları yapıyorlar ve ellerindeki ürünü en iyi hale getirmeye çalışıyorlar. Bugün 4 lt yağ 150 TL, 25 liralık bir şey yağın kalitesini gerçekten arttıracak olsa kutunun içine eklerlerdi zaten.

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

uzun vadede sürekli farklı marka yağ kullanımında bi yarar olacağını düşünmüyorum kaliteli bir marka belirleyip aynı yağı kullanmaktan yanayım ki saydığınız markaların hepside isim yapmış kendini ispatlamış markalar .

Murat Kavruk
    MKavruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 253

Merhabalar Kerim Bey, dizel aracınız için fiatın yağ kriteri temelde acea c2'dir. Dolayısıyla yakıt tasarruflu ve dpf uyumlu bu yağ kriterini karşılayan bir yağ kullanmanız gerekmekedir. dolayısıyla;

selenia (orjinal yağ, yalnızca bu motora özgü geliştirilmiş) - ithal
    total ineo ecs 5w30 (peugeot özelinde geliştirilen ama acea c2 kriteri olan bir yağdır) - yabancı firma, yerli üretim
    castrol magnatec 5w30 c2 (edge değil) - yabancı firma, yerli üretim
    petrol ofisi pg 5w30 (3.2 litre, peugeot/citroen ve fiat motorları için geliş - yabancı firma (po, bir hollanda firması tarafından satın alınmıştır, önceki sahibi de avusturyadan bir firma idi), yerli üretim
    mobilin uygun yağı yok (kusura bakmayın, yok)

yağlarını internetten bulabilirsiniz. Tercih elbette size kalmış lakin unutmayın, motorun üreticisi biz forum üyelerinden daha iyi biliyor, aracınızın belki de en pahalı parçasını üzmemeye çalışın derim

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı MKavruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Kerim Bey, dizel aracınız için fiatın yağ kriteri temelde acea c2'dir. Dolayısıyla yakıt tasarruflu ve dpf uyumlu bu yağ kriterini karşılayan bir yağ kullanmanız gerekmekedir. dolayısıyla;

selenia (orjinal yağ, yalnızca bu motora özgü geliştirilmiş) - ithal
    total ineo ecs 5w30 (peugeot özelinde geliştirilen ama acea c2 kriteri olan bir yağdır) - yabancı firma, yerli üretim
    castrol magnatec 5w30 c2 (edge değil) - yabancı firma, yerli üretim
    petrol ofisi pg 5w30 (3.2 litre, peugeot/citroen ve fiat motorları için geliş - yabancı firma (po, bir hollanda firması tarafından satın alınmıştır, önceki sahibi de avusturyadan bir firma idi), yerli üretim
    mobilin uygun yağı yok (kusura bakmayın, yok)

yağlarını internetten bulabilirsiniz. Tercih elbette size kalmış lakin unutmayın, motorun üreticisi biz forum üyelerinden daha iyi biliyor, aracınızın belki de en pahalı parçasını üzmemeye çalışın derim
    Mobil1 ESP 5-30 Kusura bakmayın ama uygun. Fazlasıylada gerekli özellikleri karşıladığı gibi motoru sessiz çalıştırır yakıtta gözle görülür tasarruf belirttmesede mutlaka faydası var. Ben ve çoğu arkadaşım Mobil1 kullandık test ettik ve kullanmaya devam edeceğiz. Mobilin kendi sitesindeki uygunluk menüsünde şu an punto için karşılık vermiyor ama bu yok anlamında gelmiyor.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Mobil1 esp 5w30 mutlaka kendi kriterinde eminim çok iyi bir yağdır, güzel günlerde kullanın Volkan hocam. Lakin bu bizlerin "tercihi", ne motoru üretenin, ne de yağı üretenin "önerisi" sanırım bu konuda hemfikirizdir.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Mobil 5-30 yeterli gereksinimleri özellikle ri bakımından karşılıyor. Mobil sitesinde bu mevcut. Selenia da bile artık euro 4-5 için 5-30, öneriyor. Yetkili servislerde 5-30 kullanıyor euro 4 için. Mobil sitesinde şu an araç seçim kısmında bana göre sorun var gerekli güncelleme yok. Yoksa Fiat araç kısmında 0-40 ve 5-30 fiat araçları için geçerli.

ihsan gökalp
    kovboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

seçeneklere motul da ekleyin.yağın% 100 sentetik olmasına dikkat edin.castrol seçerseniz edge serisi olsun.bence motul

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

merhabalar İhsan Bey, motul tamamen ithal ve ester bazlı yağları (motulu motul yapan bu baz yağdır) içinde fiat grubu araçlara uygun bulunmadığı için yazmamıştım açıkçası. Ama doğrudur, acea c2 sınıfı yağı mevcuttur. Yerli marka yerli üretim olarak da Lubex SPF 5w30 LA'yı öneririm. Kullanıcı yorumlarına bakarsanız pek çok kişinin bu markadan memnun olduğunu görebilirsiniz. Kullanan arkadaşlarımız var yakıt tüketimi dahil gayet memnunlar. Firmanın savunma sanayimize yağ tedarik ettiğini ve ihracat yapan bir firma olduğunu belirtmeliyim. Dandik bir dolum ürünü olarak da görmeyin lütfen, Mercedes Benz onaylı yağları mevcut. bevo.mercedes veri tabanından aratabilirsiniz. Beyan değil onay olduğunu vurgulamak isterim. internetteki fiyatlarına alternatif olarak firmayı arayarak ilinizdeki distribütörün telefon numarasını alarak oradan da fiyat alabilirsiniz.

4L - 85TL https://urun.n11.com/motor-yagi/lube...tre-P229238501
    3.2L - 70TL https://www.oilmarkt.com/5w30/790-lu...-om000790.html

18. Bu mesajı için 2 kişi MKavruk'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Bu sonuclara gore ya selenia ya da castrol tercih edin

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

merhabalar İhsan Bey, motul tamamen ithal ve ester bazlı yağları (motulu motul yapan bu baz yağdır) içinde fiat grubu araçlara uygun bulunmadığı için yazmamıştım açıkçası. Ama doğrudur, acea c2 sınıfı yağı mevcuttur. Yerli marka yerli üretim olarak da Lubex SPF 5w30 LA'yı öneririm. Kullanıcı yorumlarına bakarsanız pek çok kişinin bu markadan memnun olduğunu görebilirsiniz. Kullanan arkadaşlarımız var yakıt tüketimi dahil gayet memnunlar. Firmanın savunma sanayimize yağ tedarik ettiğini ve ihracat yapan bir firma olduğunu belirtmeliyim. Dandik bir dolum ürünü olarak da görmeyin lütfen, Mercedes Benz onaylı yağları mevcut. bevo.mercedes veri tabanından aratabilirsiniz. Beyan değil onay olduğunu vurgulamak isterim. internetteki fiyatlarına alternatif olarak firmayı arayarak ilinizdeki distribütörün telefon numarasını alarak oradan da fiyat alabilirsiniz.

4L - 85TL https://urun.n11.com/motor-yagi/lube...tre-P229238501
    3.2L - 70TL https://www.oilmarkt.com/5w30/790-lu...-om000790.html
    Murat hocam bizim fire motora uygun lubex yağ var mı? Paramız memleketimizde kalsın castrol alıp 10.000'de değişeceğime bunu 6-7.000'de değişiriz.

Murat Kavruk
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhabalar Feyzullah Hocam, Lubex SRN 5w40'ı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz. Belirtmiş olduğum gibi, firmayı arayarak size en yakın distribütörden bir miktar daha ucuza bulmanız mümkün olabilir. Hassasiyetiniz için bu ülkenin bir vatandaşı olarak teşekkür ederim.

https://urun.n11.com/motor-yagi/lube...agi-P102798848

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Merhabalar Feyzullah Hocam, Lubex SRN 5w40'ı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan bakabilirsiniz. Belirtmiş olduğum gibi, firmayı arayarak size en yakın distribütörden bir miktar daha ucuza bulmanız mümkün olabilir. Hassasiyetiniz için bu ülkenin bir vatandaşı olarak teşekkür ederim.

https://urun.n11.com/motor-yagi/lube...agi-P102798848
    Adamlar en ufak mamüle varana kadat en iyi şekilde reklamını yapıp alın terimiz, emeğimizle kazandığımız üç beş kuruşu kendi ülkelerine çekiyorlar. Bunu yaparken sadece reklam değil piyasaya bir diğer yandan da korku pompalıyorlar. Benim malımı almazsan garanti vermem, ürün bozularsa karışmam, arabanın motoru biter vs. Bunların içi boş blöflerinden gına geldi artık yerli ve milli ne varsa ona sahip çıkmak lazım. Değilse bunlar varımızı yoğumuzu bizim geleceğimizi, evlatlarımızın istikbalini elimizden alacaklar.

Sayfa 1/3 123 SonSon