14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Bu hasar kaydı vicdana sığar mı ?

szgnpnt
    Ziyaretçi szgnpnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bu hasar kaydı vicdana sığar mı ?

Arkadaşlar merhaba ya ayında ara sokakta düşük hızda ufak bir kaza geçirdik kazanın fotoğrafları aşağıda ve hasarda ortada. Neyse ben sigorta şirketiyle anlaşmalı bir özel servise gittim dosya açtırdım ben haklıyım sanıyorum exper gelmis beni hatalı bulmuş ben de tamam dedim başka bir tamirciye gittim arabayı çıkma sağ far dahil işçilik dahil 600 liraya cebimden yaptırdım çamurluk boyandı sağ far çıkma orjinali le değişti ve tampon yerine takıldı tamponda çizik bile yok neyse arabamı teslim aldım bayağı kullandım aklıma düştü Dur ben bi Tramer sorgusu yapayım dedim . Ne göreyim 1954 lira hasar kaydı çıktı arabanın . Ve ben cebimden yaptırdım tek kuruş sigortadan almadım. Aradım sigorta şirketini haklıda olsan haksizda olsan tramere girer o kayıt dediler. Soruyorum bu kadar kazaya. BU hasar kaydı normal mi yoksa fazla para koparmak için mi yapılmış ?
    Bu da yapılmış hali

FIAT PUNTO 1.3 MULTIJET POP 75HP 2013

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Bu hasar kaydı vicdana sığar mı ?

Bu kesilen hasar parası karşı tarafa mı, ödenmiş?
    Size vuran ERA 'nın girmek isteği sokakta çünkü yönü o sokağı gösteriyor, eğer süs için konmamış ise girilmez levhası var!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

szgnpnt

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kesilen hasar parası karşı tarafa mı, ödenmiş?
    Size vuran ERA 'nın girmek isteği sokakta çünkü yönü o sokağı gösteriyor, eğer süs için konmamış ise girilmez levhası var!
    Büyük ihtimal sus için koymuşlar hocam. Kurallara göre sağa dönecek olana yol vermek gerekiyormuş direk Ona bakmışlar. Çocuğun hızı bayağı vardı ben tok diye durdum Onun fren izi bayağı siyahtı. Bu para galiba dosyayı açan tamircinin tahmini hasar tutarı . Büyük ihtimal fazla para almak için biraz sisirmisler . Bilen Arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

kadir s
    Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 85

Bende bu tramer isini tam olarak bi cozemedim. Isi detayli bilen varsa anlativersin

Zafer Yıldırım
    Crookers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Aynı olay geçen ay benim başıma geldi.Bendede accent era var aynısı burdaki aracın.Geçen sabah işe giderken sanayi sitesinde ara sokaktan ana yola cıkmaya calısıyorum.O sırada yukarda adam ilerden dönmeyeyim diye ters yöne girip lambalara ulaşmaya calısıyor.Bende tam cıkarken önüme atladı vurdum adamın arka teker boşluğuna.Benim ön tampon sol ön camurluk ve far çamurluk davlumbazı gitti.Neyse indik adama biraz ters çıktım sonuçta ters yönden geliyor.Oda itiraz edemedi tabi bu duruma.Resimleri çektim tutanağı tuttum tamirciye gittim.İnanırmısınız 17 şubatta kaza yaptım aracım hala tamirde ve hiçbir değişme yok.Eksper beyin keyfine göre iş yapılıyor.Tamircim de tanıdık olayları birbir anlatıyor.Karşı tarafın sigortası ihaleyi bana yıkmaya calıstı.Anlaşamadı sigortalar aralarında.Komisyona gitti benim dosyam.Eksper beyde ters yönden gelen adamı haklı çıkaracak utanmasa.Neyseki komisyon karşı tarafı suçlu buldu.Bugün sol ön far sol ön çamurluk ön tampon çamurluk davlumbazı ve sol ayna sipariş edildi.Hepsi 750 tl + işçilik şeklinde.Benim araçımda hasar kaydı yoktu.Şimdi hasar kaydı oluşacak karşı tarafın angutlugundan dolayı.Değer kaybı davasıda açıcam.
    Senin olaya gelince şayet girilmez tabelasını tutanakta girilmez yola girdiği için çarpıştık şeklinde yazabilseydin herşey daha iyi olurdu senin için.Girilmez tabelası göz ardı edildiği durumda karayolları kontrolsüz kavşaklarda geçiş hakkının gittigin yöne göre sağ taraftaki kavşakta olan araçta olduğunu belirtir.Buna bağlı olarak seni suçlu bulmuş olabilirler.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

o işte bi yanlışlık var hocam,sen haksız çıkabilirsin tramerde şu tarihte kazaya karışmıştır diye çıkar,rakam asla belirtemez,sigorta fiyatları niye arttı işte tamda bu yüzden,sağolsun ustalar öyle bir şişiriyorki ekspelerde sağolsun onay veriyor.sigorta şirketleri de madem öyle işte böyle deyip

szgnpnt

Danistigim Herkes böyle söyledi Sadece kaza 1 şu tarih yazar miktar yazmaz diye. Dediğin gibi Hocam Üç kuruş kazanacam diye milleti mağdur edecekler. Şimdi ben arabamı satarken millet hasar kaydına bakıp ooo kaza büyük diyecekler uzak duracaklar.

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Yuzde yuz nerdeyse era haksiz durumda. Era saga mi donecekmis yani? Hic sanmiyorum saga donecegini. Yolda nerdeyse 2 metre uzunlugunda fren izi var. Saga donecek bir arac donus basina bu kadar hizla gelebilirmi? Gelse bile o hizla saga donebilir mi? Cok mantiksiz. Tekerliginde vile saga donme ibaresi yok eranin direk duz kalmis. Hatta kaza yapacagini dahi farketmemis gibi dumduz duruyor. Mesela siz farkedip aracin aksi tarafa cevirmissiniz direksiyonu kacmak icin. Era bodoslama girmis. Bastan sona haksiz karar itiraz edin direk.

szgnpnt

Alıntı Ahsen34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuzde yuz nerdeyse era haksiz durumda. Era saga mi donecekmis yani? Hic sanmiyorum saga donecegini. Yolda nerdeyse 2 metre uzunlugunda fren izi var. Saga donecek bir arac donus basina bu kadar hizla gelebilirmi? Gelse bile o hizla saga donebilir mi? Cok mantiksiz. Tekerliginde vile saga donme ibaresi yok eranin direk duz kalmis. Hatta kaza yapacagini dahi farketmemis gibi dumduz duruyor. Mesela siz farkedip aracin aksi tarafa cevirmissiniz direksiyonu kacmak icin. Era bodoslama girmis. Bastan sona haksiz karar itiraz edin direk.
    İşte bunu sen ben değil o exper denen adamlar görecek hocam. Gelip direk sağa dönecek o yüzden sağdan gelene yol verilir deyip beni haksız göstermiş . Oysaki fren izi karşıdaki gidilmez tabelası hiç umrunda değil !

Zafer Yıldırım
    Crookers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Burda arkadaşın yapması gereken karara itiraz etmekti.İtiraz edince dosya komisyona taşınıyor ve komisyon eminimki seni haklı cıkaracaktı.Benim olayım tam olarak böyle gerçekleşti.

szgnpnt

Üstünden geçti hocam acaba itiraz etsem olur mu ve Nereye ne şekilde itiraz edeceğim bilgi verirsen sevinirim?

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Bu tip durumlarda daha da hakli olmak mi istiyoruz? Arac kamerasi kullanalim faydasi buyuk.

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Ahsen Okyay
    Ahsen34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 F 6215
    Edilen teşekkür: 30

Kaza Tespit Tutanağı Sorgula

Burdan bilgilerle aorgulayin. Sonra itiraz et butonu var. Ordan itiraz gonderiyorsunuz aciklama ekleyerek

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

szgnpnt

Alıntı Ahsen34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza Tespit Tutanağı Sorgula

Burdan bilgilerle aorgulayin. Sonra itiraz et butonu var. Ordan itiraz gonderiyorsunuz aciklama ekleyerek
    hocam mobil uygulamadan inceledim aşağıda ki bölümlerin fotoğraflarını çekip buraya atıyorum . Ayrıca expertiz raporunu da atıyorum orada parçalarin ücreti işçilik ücreti her şey yazıyor ama arabaya hiç işlem yapılmadı normal mi acaba . Ayrıca itiraz et dediğimde uyarı verdi. Size zahmet inceler misiniz ?

Yukardaki itiraz et deyince çıkan uyarı
    Aşağıdakiler de expertiz raporu sorgulama yaptığımda çıkan detaylar

Aşağıdakiler expertize gönderilen kaza fotoğrafları