Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Seçim Yardım

OĞUZ KIR
    ouzkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Seçim Yardım

Arkadaşlar Yarın bu 6 araçtan birini almak istiyorum. 3 ünü gördüm hepsiyle telde konuştum gel bak diyorlar.
    sizce tercihim ne olmalı 2009 2010 kasa daha genişmiş galiba aynı zamanda daha boşmuş duydugum kadarıyla yardımcı olur musunuz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06499304/detay (tampon lokal boyalı 2bin hasar kaydı 2010 active 145binde 29.5 bin tl )
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08024172/detay ( 2 parça boya 2009 fun 180 bin 28bin tl)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04191885/detay (4 parça boya hasar kaydı yok 2009 active 135bin 27.5 bintl )
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2274047/detay/ (ön arka tampon local 2bin hasar 2008 165 bin 27.5 bin tl)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...76398896/detay ( 2 boya sol ve ön tampon sağ çamurluk degişmiş emotion 2008 140bin 27 250)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09041555/detay (1 parça tamponda boya 2007 dynamic 75 bg 135bin 26 bin tl)
    Konu ouzkr tarafından (12/03/2017 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir.

OĞUZ KIR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Punto Seçim Yardım

arkadaşlar yardım

murat cesur
    mrtcsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    16LBL11

oğuz bey merhaba, şunu al demek çok zor tabi. ancak size tavsiyem km lerinden dolyaı trier zincir seti değşikliği yapılıp yapılmadığını sormanızdır ve önemli bir husustur.

OĞUZ KIR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

triger 160 binde degişiyor demi

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Tercihiniz şimdiden hayırlı olsun. Fun model bakımları yapılmış ve temiz ise olabilir. Piyasada temizliğinden artık vaz geçtik, orjinal km araç bulmak çok daha zorlaştı. Bu sebeple alacağınız aracı sadece km tespiti icin bile olsa sevise kesinlikle götürün. Sonra bu ornekteki gibi durumlarla karşılaşır sınız;
    "Punto 2009 model multijet 1.3 75 bg activ 145000 km ( 70.000 km geri çekilmiş)"
    sahibin 408733272
    Puntolarin kronik sorunlarından olan City ve göğüs te airbag şişkinliğini serviste ücretsiz değişimi yapılabilmesi için 2009 ve üstü model tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Mustafa Giresun
    mustafa28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 15

Bana göre km düşüklüğü ve de motor kaporta durumunu göz önünden ayırmayın.
    yani en düşük km en temiz.
    kolay gelsin.
    ---Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Dynamic---Opel Zafira B 1.6 Enjoy SP---Fiat Palio 1.2 MK1---

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Bazen 200bin km de bakimli arac 100bin km deki baska bir aractan daha iyi olabilir de..
    Motordaki toleransin nasil ne kadar tuketildigine de bagli.. araci kullanana da bagli.. ayni model ayni yas ayni km de ama farkli durumlarda olan araclar var

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

Alıntı ouzkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yarın bu 6 araçtan birini almak istiyorum. 3 ünü gördüm hepsiyle telde konuştum gel bak diyorlar.
    sizce tercihim ne olmalı 2009 2010 kasa daha genişmiş galiba aynı zamanda daha boşmuş duydugum kadarıyla yardımcı olur musunuz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06499304/detay (tampon lokal boyalı 2bin hasar kaydı 2010 active 145binde 29.5 bin tl )
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08024172/detay ( 2 parça boya 2009 fun 180 bin 28bin tl)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04191885/detay (4 parça boya hasar kaydı yok 2009 active 135bin 27.5 bintl )
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2274047/detay/ (ön arka tampon local 2bin hasar 2008 165 bin 27.5 bin tl)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...76398896/detay ( 2 boya sol ve ön tampon sağ çamurluk degişmiş emotion 2008 140bin 27 250)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09041555/detay (1 parça tamponda boya 2007 dynamic 75 bg 135bin 26 bin tl)
    öncelikle tüm ilanlardaki araçların mekanik aksamının ne durumda bakım seviyesinin ne derecede olduğuna bakılmalı ayrıca tramer yada boya değişen durumunun servisten veya eksperden baktırmanızı öneririm

ilk ilandaki araçta kayda değer bi indirim yaptırılırsa alınabilir ama araç en boşu ve o rakama kolayca bulunabilecek bollukta bi araç kendi empati yaparsak ben almam

ikinci ilandaki araç galeride ve kilometre biraz yukarı doğru gitmiş tamamen yetkili servis bakımlıysa bi bakılıp bakım durumu iyiyse sorunsuz ve fiyat biraz aşağı çekilip alınabilir

üçüncü ilandaki active önden yada yan direklerden sağlam kazası yoksa diğer ikisine göre daha bi gideri var bence

dördüncü yayından kaldırılmış

beşinci galeride muzafferoğulları otomative bi ara bende bikaç araba sormuştum bu araba bana biraz yıpranmış geldi arka pandizot pimi kırık sanırım akü kutup üzerinin sigorta kapağı bile yok çok bakımlı bi araba olduğunu düşünmüyorum tabi bakmadan yorum yapmak biraz yanlış öngörümü söylüyorum ben beğenmedim açıkcası

son ilandaki araba bana alınabilr geldi ama 2007 de varmı yokmu emin değilim ama öndeki panjurda multijet yazısı yok muhtemel önden kaza olma olasığı var çok iyi bi ekspertizle bakım ve yıpranmışlık durumuna göre bu araç tercih edilebilir

galerilerin araçlarına pek yanaşmamanızı öneririm ayrıca sevgili timbaz'a katılıyorum ama şunu söyleyeyim ki yüksek kilometre araçlar her ne kadar yıpranmamış olsada satışa çıkarılınca yüksek kilometrelerinden ötürü zor tercih ediliyor eğer bunu dert etmez ben biner uzun yıllar sonrada iyi kötü satarım derseniz ne ala siz bilirsiniz

ben 2008 model dizel dynamic modeli kullanıyorum 2 yıl önce 82bin kilometrede aldım şuan 95 binde uzun yıllarda binme planım var yıpranmamış düzgün kullanılmış araba binerkende satarkende üzmüyor
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

OĞUZ KIR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle tüm ilanlardaki araçların mekanik aksamının ne durumda bakım seviyesinin ne derecede olduğuna bakılmalı ayrıca tramer yada boya değişen durumunun servisten veya eksperden baktırmanızı öneririm

ilk ilandaki araçta kayda değer bi indirim yaptırılırsa alınabilir ama araç en boşu ve o rakama kolayca bulunabilecek bollukta bi araç kendi empati yaparsak ben almam

ikinci ilandaki araç galeride ve kilometre biraz yukarı doğru gitmiş tamamen yetkili servis bakımlıysa bi bakılıp bakım durumu iyiyse sorunsuz ve fiyat biraz aşağı çekilip alınabilir

üçüncü ilandaki active önden yada yan direklerden sağlam kazası yoksa diğer ikisine göre daha bi gideri var bence

dördüncü yayından kaldırılmış

beşinci galeride muzafferoğulları otomative bi ara bende bikaç araba sormuştum bu araba bana biraz yıpranmış geldi arka pandizot pimi kırık sanırım akü kutup üzerinin sigorta kapağı bile yok çok bakımlı bi araba olduğunu düşünmüyorum tabi bakmadan yorum yapmak biraz yanlış öngörümü söylüyorum ben beğenmedim açıkcası

son ilandaki araba bana alınabilr geldi ama 2007 de varmı yokmu emin değilim ama öndeki panjurda multijet yazısı yok muhtemel önden kaza olma olasığı var çok iyi bi ekspertizle bakım ve yıpranmışlık durumuna göre bu araç tercih edilebilir

galerilerin araçlarına pek yanaşmamanızı öneririm ayrıca sevgili timbaz'a katılıyorum ama şunu söyleyeyim ki yüksek kilometre araçlar her ne kadar yıpranmamış olsada satışa çıkarılınca yüksek kilometrelerinden ötürü zor tercih ediliyor eğer bunu dert etmez ben biner uzun yıllar sonrada iyi kötü satarım derseniz ne ala siz bilirsiniz

ben 2008 model dizel dynamic modeli kullanıyorum 2 yıl önce 82bin kilometrede aldım şuan 95 binde uzun yıllarda binme planım var yıpranmamış düzgün kullanılmış araba binerkende satarkende üzmüyor
    teşekkürler benim tercihimde
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09041555/detay

bu alacak yarın güzelce baktırıp almayı düşünüyorum

öncelikle km ve kaporta eksperi için fiat servisine gideceğim
    sonrasında servise city airbag ve zinciri soracağım
    internetten araştırdımda city arızası tamamen tesadüf eseri evolardada olabiliyor kullanımla ilgilide olabilir

servis 10 yıldan sonrasına bakmıyormuş sanırım ama bnm param daha üst modellere yetmiyorr

artık şans nasip . başka bir öneriniz varmı arkadaşlar şimdiden teşekürler kralforumsunuz

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

city şans aynen ayrıca bu arabanın trigerinin değiştiğini düşünmüyorum ve ses gelmiyorsa bayada gider bence servis size noktası virgülüne kadar söyler emin olun ekpertiz yaptırdıktan sonrada raporunu mutlaka isteyin ve alın

OĞUZ KIR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city şans aynen ayrıca bu arabanın trigerinin değiştiğini düşünmüyorum ve ses gelmiyorsa bayada gider bence servis size noktası virgülüne kadar söyler emin olun ekpertiz yaptırdıktan sonrada raporunu mutlaka isteyin ve alın
    öle yapacağım sinan bey ilk aracım olacak kendi paramla alacağım hayırlısı. multijet yazısıda yok sanırım 2007lerde

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

2007, 135bin km, nerdeyse 10 yasinda
    zincir de olsa yastan dolayi triger 5. Yilda degismis ise yine 5 yil olacak... Degismemis ise de nerdeyse 10 yillik zincir..
    Diger kayis, sivi vs de yastan dolayi gecmisinin bilinmesi de onemli aslinda..
    Km dusuk olsa da 9-10 yasina yaklasmis aracin bu tur bakimlarinin zamanidir
    Zincir, kayislar, sivilar..

OĞUZ KIR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

araçta değişen ve boya ekspertizde diz boyu cıktı almaktan vazgectım

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

2007 de multijet yazisi var ayrica zincirde yil yok 160 bin km siniri var sadece kilavuzdada yazar 2007 nin kilavuzunda ses gelmiyorsa km doluncaya kadar kullanilir.

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 de multijet yazisi var ayrica zincirde yil yok 160 bin km siniri var sadece kilavuzdada yazar 2007 nin kilavuzunda ses gelmiyorsa km doluncaya kadar kullanilir.
    Veya kilometre dolmaz ise her 5 yılda bir, zor şartlar altında kullanımda her 3 yılda bir.

Yazili olan, kayis ve zincir benzin dizel ayni..

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veya kilometre dolmaz ise her 5 yılda bir, zor şartlar altında kullanımda her 3 yılda bir.

Yazili olan, kayis ve zincir benzin dizel ayni..
    Hocam 2010 yilina kadar olan kilavuzlari incelersen 160 bin der zinciri ondan sonrakilerde 5 yil yada 160 bin der ama bu sadece para kazanmak icin yapilan bir degisim zincirin yili yok. Aracim 2007 model vede degistirmedim ses yaparsa degistiririm.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Paylastigim bilgi 2007 grande punto kitalcigindi..
    2010 sonrasi bir donem linea da yazmadi ama sonra aciklama geri geldi..
    Yeni cikan egea veya son lineada yazili..
    Ayni ifade

ZİNCİRLİ TRİGER MOTORLARDA ZİNCİR SETİNİN DEĞİŞİMİ (*) (Zincir, Gergi, Dişliler, Sabitleme Civataları ve Paletler) 160bin km

*Veya kilometre dolmaz ise her 5 yılda bir, zor şartlar altında kullanımda her 3 yılda bir.

Kalkmasinin sebebi yag speclerinin degisiminden dolayi veya ilerlettigi teknolojoso vs diye dusunmustum.. ilk modeller 5w40 yari sentetik wr ..
    Yag spegi degisince, sentetik wr pe olunca belki ondan dolayi kalkti diye dusundum ama sonra geri geldi )))) ticari de olabilir.. kendini saglama almak da olabilir ..

ORÇUN DEMİR
    mustor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam bende 2007 punto var şuan satıyoruz 191 binde 24.500 düşünüyorum 2 kazası mevcut benden önceki sahibinden gelen sorunsuz şuan

sinan turgut
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

araçta değişen ve boya ekspertizde diz boyu cıktı almaktan vazgectım
    satan adam ne dedi bu duruma acaba? eksperi adama ödetseydiniz keşke üzüldüm açıkcası ne diyebilirim bu devirde insanlar güvenilmez

HALİL h@lil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylastigim bilgi 2007 grande punto kitalcigindi..
    2010 sonrasi bir donem linea da yazmadi ama sonra aciklama geri geldi..
    Yeni cikan egea veya son lineada yazili..
    Ayni ifade

ZİNCİRLİ TRİGER MOTORLARDA ZİNCİR SETİNİN DEĞİŞİMİ (*) (Zincir, Gergi, Dişliler, Sabitleme Civataları ve Paletler) 160bin km

*Veya kilometre dolmaz ise her 5 yılda bir, zor şartlar altında kullanımda her 3 yılda bir.

Kalkmasinin sebebi yag speclerinin degisiminden dolayi veya ilerlettigi teknolojoso vs diye dusunmustum.. ilk modeller 5w40 yari sentetik wr ..
    Yag spegi degisince, sentetik wr pe olunca belki ondan dolayi kalkti diye dusundum ama sonra geri geldi )))) ticari de olabilir.. kendini saglama almak da olabilir ..
    Aracla verilen kilavuzda yazmiyor hocam netten indirdim simdi paylastiginiz bilgi mevcut. Bence ticari kayis olsa kopabilir ama zincir illa ses yapar.

Sayfa 1/2 12 SonSon