3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Danışma-Tanışma-Lütfen yardım

erkan emrah
    gargara06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Danışma-Tanışma-Lütfen yardım

Arkadaşlar herkese merhaba,
    25 yaşındayım üniversiteyi bitirdim atandım göreve başlıyorum. Çalışacağım yer ikamet adresime 140 km mesafede 3 günde bir gidip geleceğim.
    Şimdi gelelim yardım istediğim konuya. Araba çocukluğumdan beri hep ilgi alanım olmuştur, ama maalesef araba sahibi olmak kısmet olmadı. Artık maddi olarak refahtayım ve ilk defa bir araba alacağım. Yaklaşık 2 aydır araştırma yapıyorum, forumları okuyor videolar izliyorum. Arabaların çalışma prensiplerine kadar bir dolu şey öğrendim fakat gel gelelim daha çok kafam karıştı. İşin içinden çıkamıyorum. beklentilerimi göz önüne alarak bana yardımcı olursanız inanılmaz mutlu olacağım Smile Kriterlerim şöyle;

1.Bütçem pazarlık dahil maksimum 25.000 TL dolayısı ile 2.el araç arıyorum
    2.Ralli tutkum ve yaşım itibarı ile hatchback bir araç istiyorum
    3.İlk aracım olacağı ve şehir dışı da kullanımım olacağı için biraz fazlaca kullanacağım yani aşırı cimri davranmamak sureti ile yakıt tasarrufu olsa iyi olur
    4.İlginç bir şekilde arabaya içimi ısındırıp soğutan görsel kriterim araçların göğüs dizaynı oluyor. Beğeni göreceli bir kavram evet ama şöyle örnekleyeyim golf 4'ü genel olarak beğenmeme rağmen göğüs dizaynından nefret ediyorum çünkü eski ve bomboş görünüyor fakat opel corsa 2004'lerin dizaynı hoşuma gidiyor
    5.Okuduklarım çerçevesinde alacağım araçların yaş ortalaması ve 2.el olması hasebiyle dizel araçların bana Uygun olmadığını düşünüyorum
    6.Alacağım aracı eğer çok seversem bir sonraki aracımı alırken bunu satmayıp (inşallah o kadar maddi refahım olur) hobi aracı olarak tutabilirim.
    7.Haftasonları güvenli alanlarda aracımı ileri sürüş tekniklerini etüd etmek maksatlı da kullanacağım
    8.SANAYİDEN NEFRET EDERİM serviste ufak yollu harcamalarla sorunları çözülebilecek bir araç istiyorum.

Düşündüğüm araçlar; corsa, honda jazz, toyota yaris, colt, polo, fiesta, 206, megane 2 hb, audi a3 gibi araçların bütçem dahilinde olan modelleri...
    Başka önerilere de açığım Smile
    Yardımcı olan yorum yazacak olan herkese minnettarım...

SONUÇ OLARAK PUNTO ALMAYA KARAR VERDİM... Sizce de kriterlerim yönünden doğru bir seçim yapmış mıyım ve PUNTO 25.000 TL bütçe ile ne almalıyım?

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Standart Cevap: Danışma-Tanışma-Lütfen yardım

1. 25000 TL ye temiz punto bulman çok zor.

2. 1,4 fire motorlar ile asla ralli yapamazsın. Öyle ahım şahım bir motor performansı yok. Ancak TJET olacak ve chıp tunıng yapılırsa BMW arkandan bakar.

3. 1,4 fire motor punto lpg ile cok tasarruflu bir araçtır.

4. Puntoların 2010 da cıkan EVO kasalının gögüs dizaynı en guzelidir tabi bu göreceli grandeleri beğenenler var.

5. Dizel araç tanıdık birisinden bulursan bakımları zamanında yapılmışsa seni üzmez. Hem tasarruflu olur hemde motor performansı benziliye göre daha iyi olur.

6. Hobi derken modifiye ise puntoda yap yap bitmez

7. Punto ile ileri sürüş tekniği biraz zor olur. Bunları yapman için spor yay 17 ınc jant 205 geniş lastik vesayre biraz para harcıcan.

8. Ankarada yaşıyorsan kavaklıdere fiat hesaplı bir şekilde sounlarını çözer.

Ama senin arayışına bence en uygun araç Honda. Ama onunda uzay kasaları 50000 TL civarı. 2000-2001 modellerindede temiz modifyesiz bulmak cok zor. Punto ile öyle ralli yada ileri sürüş tekniklerini deneyebileceğin modelini bu bitçe alman imkansız.

Ancak 3 kapı model Tjet olanı olabilir. Onunda temizini ve yıpranmamışını bulabilirmisin bilmiyorum.
    Konu volkan1065 tarafından (17/09/2016 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Standart Cevap: Danışma-Tanışma-Lütfen yardım

Erkan bey, öncelikle foruma hoşgeldiniz. Fakat, Volkan bey sağolsun tek tek çok güzel açıklamış. Elinizdeki bütçe ile normal bir Punto'dan bahsettiğiniz performansları göremezsiniz. Size tavsiye olarak, Citroën saxo 1.6 vts öneririm. Bu aracı iki sene önce tesadüfen komşum aldı, halen biniyor. İsterseniz bir araştırın, test edin belki hoşunuza gidebilir.

Youtube dan bir örnek;

https://m.youtube.com/watch?v=6y1zebGeGXU
    Konu Ezeldenberi tarafından (18/09/2016 Saat 01:57 ) değiştirilmiştir.