Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bu araç alınır mı

ali demir
    echkech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat Bu araç alınır mı

Herkese merhaba siteye yeni üye oldum ve siz değerli, bilgili arkadaşlardan yardım almak istedim. Araba konusunda fazla bilgi sahibi olmadığım için kazık yemek istemiyorum. Bu yüzden sizin bana en değerli tavsiyeyi vereceğinize inanıyorum.

Öncelikle araba alma düşüncesindeyiz daha çok aile büyüklerim kullanacak, yaş olarak 50 üstü diyeyim bu sebeple kesinlikle otomatik araç bakıyoruz.
    Diğer kriterlerimizin ise;
    -2010 üstü
    -hasarsız,değişensiz,boyasız kısaca temiz bir araç olmasıydı özellikle fiyat aralığımız 30-40bin tl olunca puntolar ön plana çıktı. Lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim, aracın özelliklerini yazıyorum ve sormak istediğim diğer ince konu ise, 1.4 easy s&s mi yoksa evo dynamic mi tercih etmeliyiz arasındaki farklar nedir?

Bulduğum puntonun özellikleri;

2012 model
    1.4 Evo dynamic
    50bin km
    Yarı otomatik
    Hasar kaydı yok, boya, değişen yok.

Temiz bir araç 37bin tl istiyor. Bu araca bu fiyat verilir mi? Bu temizlikteki araca ne kadar verilmeli?
    Linkide paylaşıyorum, sahibinden linki paylaşmak yasak mı bilmiyorum, yasaksa eğer lütfen bildirin mesajımı editleyeyim, kurallara karşı gelmek istemem.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7992589/detay/

Bunun yanı sıra punto yerine 37bin verip hasar kayıtsız, boyasız, değişensiz, temiz bir 2012 model 75bin km, yarı otomatik, Opel corsa 1.2 essentia mı almak daha mantıklı olur?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

samet akça
    sametakca1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16se814
    Edilen teşekkür: 11

Standart Cevap: Bu araç alınır mı

Opelin yarı otomatiği sıkıntılıdır o yüzden yeni model araçlarda tam otomatik sisteme geçtiler. Fiat ta artık otomatik olarak alfa da kullanılan tct sistemini kullanıyor. Dualogic vites ilk başlarda hantal kalabilir fakat kullandıkça alışacağınız bir şanzumandır Corsa ve Punto aynı platforma sahip araçlardır.Fiyat bence iyi arkadaşım 2010 evo yu bu fiyatlara almıştı manuel ve 108000 de

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı sametakca1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opelin yarı otomatiği sıkıntılıdır o yüzden yeni model araçlarda tam otomatik sisteme geçtiler. Fiat ta artık otomatik olarak alfa da kullanılan tct sistemini kullanıyor. Dualogic vites ilk başlarda hantal kalabilir fakat kullandıkça alışacağınız bir şanzumandır Corsa ve Punto aynı platforma sahip araçlardır.Fiyat bence iyi arkadaşım 2010 evo yu bu fiyatlara almıştı manuel ve 108000 de
    Hocam peki nedir bu kazasız, hasar kayıtsız, değişensiz, boyasız, temiz 2012 üstü puntoların piyasası bilginiz var mı? Yani 35e de satan var 39a da var. Karar veremedik bir türlü, bir de vitesin hantal kalmasından kastınız nedir ? Yani kullanımı mı zorlaştırıyor? Saygılar.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

fiatın otomatikleri hakkında pek güzel şeyler okumuyoruz maalesef illede otomatikse ben fordu tercih ederdim görüşüme katılır yada katılmazsınız bilemiyorum
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Fırat Özdeş
    cavalier79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 68

Tek kavrama şanzumanlar ile ilgili genel bir negatiflik var , iki aracıda aktif olarak kullanan birisi olarak.Punto tercih ederim. Ama fiyat iki araç içinde yüksek. Max 35 olmalı tabiki bana göre.

enes Kizilhan
    Enes k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Bence 30 ila 40 bin arasi bi para veriyosaniz bu arac punto veya opel olmamali puntodaki sanziman robotize sanziman yani sorun cikarmaya meyilli bi sanziman okadar para veriyosaniz bu arac punto olmamali yanlis anlamayin puntoyu kotulemiyorum aslinda demek istedigim okadar para veriyosaniz aracin sanzimani robotize olmamali butceniz 25 bin 30 bin arasi olsaydi ozaman punto yu veya opeli onerebilidim
    Konu Enes k tarafından (31/05/2016 Saat 12:48 ) değiştirilmiştir.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

İlanda ki araç Dinamik olamaz! manuel klimaya herif dijital işaretlemiş (bari foto shopla falan oraya dijital klima resmi koysaydın) .Yoksa benim gözlerim mi yanlış görüyor? Alacağınız araçta ESP olsun .

Serdar Bulut
    Serfar3467 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

onu alacagınıza benima raca 40 verin alın ilan acmadım satmayıda dusunmuyorum ama 40 a veririm. arac 78 binde duzenli servis bakımlı siyah lounge en fulu yani sadece sanruf yok. iki parca boya var cizik boyasıdır. ampulu bile serviste değişmistir. yani o araba benzinli 37 ediyorsa benimki dizel 45 eder

Serdar Bulut
    Rengi
    Yok

bu arada arac 2013 modeldir

Serdar Bulut
    Rengi
    Yok

ve bu arada arac garantili ve değişende yoktur

Serdar Bulut
    Rengi
    Yok

birde punto otomatikte vites geçişleri berbat test surusu yapmanızı tavsiye derim

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Enes k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 30 ila 40 bin arasi bi para veriyosaniz bu arac punto veya opel olmamali puntodaki sanziman robotize sanziman yani sorun cikarmaya meyilli bi sanziman okadar para veriyosaniz bu arac punto olmamali yanlis anlamayin puntoyu kotulemiyorum aslinda demek istedigim okadar para veriyosaniz aracin sanzimani robotize olmamali butceniz 25 bin 30 bin arasi olsaydi ozaman punto yu veya opeli onerebilidim
    Hocam sizin otomatik olarak puntodan ziyade önerileriniz nelerdir? Hangi aracı önerirsiniz biz ford fieastada düşünüyoruz ama bütçemizi zorluyor, duruma göre bütçemizi 42ye esnetebiliriz. Fazla bilgim olmadığından kazıkta yemek istemiyorum.

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Serfar3467 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde punto otomatikte vites geçişleri berbat test surusu yapmanızı tavsiye derim
    Hocam peki benim aradığım kritelerde sizin otomatik vites olarak öneriniz hangi araç olur ? Yardımcı olabilir misiniz ?

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanda ki araç Dinamik olamaz! manuel klimaya herif dijital işaretlemiş (bari foto shopla falan oraya dijital klima resmi koysaydın) .Yoksa benim gözlerim mi yanlış görüyor? Alacağınız araçta ESP olsun .
    Hocam ben araç konusunda fazla bilgiye sahip değilim, kusuruma bakmayın. Aradığım kriterlerde bana önereceğiniz araç nedir? Hangi kriterlere dikkat etmeliyim?

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Hocam görüşünüze katılıyorum ancak ben mi yanlış bakıyorum ilanlara bilmiyorum, aradığım fiyat aralığında otomatik fiesta bulamadım, tavsiyeniz nelerdir? Yani bu kriterlerde nelere dikkat etmem gerekir ?

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

O paraya punto almam acikcasi. Eger ki otomatik olcaksa 5 fazla verin honda jazz yada astra. Bu arada fiesta cok dar vede yakiyor tupte olsa.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı echkech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam görüşünüze katılıyorum ancak ben mi yanlış bakıyorum ilanlara bilmiyorum, aradığım fiyat aralığında otomatik fiesta bulamadım, tavsiyeniz nelerdir? Yani bu kriterlerde nelere dikkat etmem gerekir ?
    Ali bey, otomatik araç japon bakın derim, malum otomatik araçlarda bir şanzıman arızası verirse aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz. Yakın zamanda bir arkadaşım 2000 model vectra aldı şanzımanın komple yenisini almak zorunda kaldı artı araç halen sorunlu. Aşağıdaki araçlardan bütçenize uygun olana bakın derim.

https://www.sahibinden.com/toyota-co...06&a5_max=2009

ali demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali bey, otomatik araç japon bakın derim, malum otomatik araçlarda bir şanzıman arızası verirse aldığınıza alacağınıza pişman olursunuz. Yakın zamanda bir arkadaşım 2000 model vectra aldı şanzımanın komple yenisini almak zorunda kaldı artı araç halen sorunlu. Aşağıdaki araçlardan bütçenize uygun olana bakın derim.

https://www.sahibinden.com/toyota-co...06&a5_max=2009
    zafer bey teşekkür ediyorum ama sedan istemiyoruz hb düşünüyoruz toyota auirislere ne diyorsunuz ve başka öneri sunabilir misiniz? Kesinlikle otomatik ve hb düşünüyoruz, şehir içi (izmir) yoğun kullanım olacak, yazları şehir dışı (bodrum) kullanılacak, küçük bagaj olması önemli değil. Performans çok çok önemli değil tabi önem veriyoruz ancak öncelik konfor ve güvenlik. Saygılar.

Bayram Ozen
    Bayram3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 8

Punto dualogic alınırmı evet alınır.Risk fazla derler en büyük risk robot arızası (fren müşürü veya baskı balata değişimi çoğu arızanın çözümü derler.Ayrıca robot yağ kaçağı max. 500-600TL onarım bedeli çıkabilir).Bu arada komple robot 5.000TL civarı olduğu söyleniyor
    2012 model bir Punto otomatik için 37.000TL verip arıza çıkmaz ise kardasınız çıkarsa şansınıza
    2012 model bir Jazz otomatik için aynı temizlikte ise 50.000TL vereceksiniz arıza çıkarsa fena çıkmazda zaten farkını ödediniz

veya 2012 Punto fiyatına 2005-2006 Toyota v.b araçlara bakılabilir.Km yüksek olacaktır.Model kaynaklı sıkıntılar başlayacaktır aks bilyası amartisör v.s

Goktug Dogan
    dogangoktug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Bazilari cok yuksek fiyatlar yaziyorlar merak edip aracimi 41bin yazip ilana koydum satmaya da cok niyetim yoktu... Tek amacim belki satip aynisinin dizelini bulur alirim diye dusunerek... Yaptigim pazarlikta 39bin pesin veren cikti kredili aldigimdan degisim isi yorucu geldi is yogunlugundan satamadim

Arac evo dynamic 60binde
    2011 model 1.4 77 s&s cam tavan dahil full model ki parayi arttiran en buyuk etken cam tavan bence
    Ama kazamiz yok tertemiz arac kislik ve yazlik lastigide sifir tum 60 bin bakimlari yapilmis

Acikcasi manuel de kullandim tam otomatikte kullandim araca bakarsaniz size sorun cikarmiyor ben aractan cok memnunum supheli aldim 10bin km yaptim allaha sukur gayet iyi ama kafamda hep dizeli var yaz tatilinde satip dualogic bravo dizel veya punto dizel almaya niyetliyim...
    Ozetle punto otomatik alinirmi alinir sakin kullanan biriyseniz cokta guzel arac

dogangoktug@msn.com

Sayfa 1/2 12 SonSon