Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Punto mu Fiesta mı - 40.000 TL

zeynep oz
    omerinannesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Cevap: Punto mu Fiesta mı - 40.000 TL

asr off düğmesini mii hiç bu gözle bakmamıştım asr var denince...

kronik probleme gelince, arabada rahatsız edici bir problem yok benim ilk grande puntomda davul gibi şişmişti o bölge ama koç grubunda çalıştığımdan komple torpidoyu değiştirtebilirim

asr dediniz dağıldım didiklemeye devam...)

ÖMER YALÇIN
    punto1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 165

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni fikirdeyim. Yalniz cam tavanli olanda bir problem yoksa fiyat olarak iyi aksi takdirde astra
    eğer 1.3 h kasalardan bahsediyorsanız,düz yol arabası..1 sene kullandım araba yokuş çıkmıyor.şehiriçinde kullanılacak bir araba değil.düz yolda 6 ileri vitesiyle tadından yenmiyor ama

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer 1.3 h kasalardan bahsediyorsanız,düz yol arabası..1 sene kullandım araba yokuş çıkmıyor.şehiriçinde kullanılacak bir araba değil.düz yolda 6 ileri vitesiyle tadından yenmiyor ama
    hocam 4 senedir biniyorum 57 binde. Bunun 40 bini şehir içi. Evet 1.3 motorun handikapları mevcut fakat sadece düz yol arabası olduğu fikrine katılmıyorum. yakıt konusunda segmentindeki diğer araçlara göre ciddi üstün..konfor ve donanım açısından yine gayet iyi bir araç bence..soruyu soran arkadaşa da söyledim..ben 40 milyar dolaylarında param olsa yine bu aracı alırım. 2011-2012 düşük km dizel donanımlı astra h lar şu anda 41-42-43 aralığında mevcut.

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam 4 senedir biniyorum 57 binde. Bunun 40 bini şehir içi. Evet 1.3 motorun handikapları mevcut fakat sadece düz yol arabası olduğu fikrine katılmıyorum. yakıt konusunda segmentindeki diğer araçlara göre ciddi üstün..konfor ve donanım açısından yine gayet iyi bir araç bence..soruyu soran arkadaşa da söyledim..ben 40 milyar dolaylarında param olsa yine bu aracı alırım. 2011-2012 düşük km dizel donanımlı astra h lar şu anda 41-42-43 aralığında mevcut.
    konfor ve donanım olarak kesinlikle lafım yok.Tip olarak da çok yakışıklı bir arabaancak ben opelde 2 ye atamadığım dik yokuşlarda,punto ile 3 e atacağım nerdeyse..Punto ya kıyasla çok hantal kalıyor.Hele geri geri hiç çıkmıyor.O arabanın hakkı 1.6 120bg.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı punto1414 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konfor ve donanım olarak kesinlikle lafım yok.Tip olarak da çok yakışıklı bir arabaancak ben opelde 2 ye atamadığım dik yokuşlarda,punto ile 3 e atacağım nerdeyse..Punto ya kıyasla çok hantal kalıyor.Hele geri geri hiç çıkmıyor.O arabanın hakkı 1.6 120bg.
    hocam puntonun 90 lığını da 75 liğini de kullandım her birini 1 er 2 şer sene sürdüm. Bence aralarında motor ve serilik bakımından aman aman fark yok. 2ye bile atamazken sizin puntoda 3 e atmanız bende hiç olmadı. bu bence biraz da sürüşle alakalı bir durum. tabii gp daha hafif daha seri ama o kadar fark da yok bence. örneğin puntonun 90 lığında vites aralıkları kesinlikle şehir içine uygun değil ama Astra da da aynı motor olmasına rağmen bu durum daha iyi. şehir içinde vites aralıklarında sıkıntı çıkarmıyor. belki ilginç gelecek ama yakıt punto nun 90 lığına göre daha düşük( ilk aldığım zamanlar punto daha az yakıyor gibi gelse de daha sonra astranın daha az yaktığını rakamlarla fark ettim.). zaten bu durum bir önceki söylediğim vites aralığı olayını kanıtlıyor. daha önce zaten bu konuda farkları bir konu açarak sıralamıştım ..Astra segment olarak genişlik konfor olarak zaten puntodan üstün bir araç..o paraya daha iyi araç almak varken bence punto almak olmaz. Tabii alacak arkadaşın seçeneği .. para onda bu arada aşağıya açtığım konunun linkini atıyorum hocam belki okumak istersiniz. Katıldığınız yada katılmadığınız noktalar olacaktır elbet..

https://forum.grandepuntotr.com/gene...-gp-farki.html
    Konu tayfux tarafından (19/03/2016 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.

ÖMER YALÇIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Özellikle belirttiğim maddeyi de yazmışsınız;
    2) seri ve ataklıkta kesinlikle gp çok daha iyiydi. emotion hem daha seri hem daha atak.astra gpye göre daha ağır kalıyor.
    Bütün maddelere harfiyen katılıyorum
    Ancak ben sürekli kısa mesafe istanbul içi trafikte kullandığım için gp kullanmak bana daha keyifli geldi.Yoksa opel dediğiniz gibi punto dan üst sınıf bir araç.Ek olarak da opel servisi çok daha ilgili ve bilgili.en basiti MY OPEL.

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

2006 Fiesta comfort, 2009 punto active ikisini eşimle birlikte 2,5 yıl kadar kullandık. punto fiestadan bariz daha iyiydi.
    A.T.K.ve Y.

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Donanim avantaji puntoda. Daha marjinal dış cizgiler fiestada.

Punto cok daha ferah, ford biraz daha tasarima kacan bir arac.

Motorlar sihhatliyse, punto torku daha gece verip sirtinizi koltuga yapistirir, fiesta daha dengeli bir dagilimla gucu cok hissettirmeden verir.

Punto motorunun tepkileri daha acemi surucuye yonelik, fiestanin ki daha tecrubeli surucuye. Burasi yanlis anlasilmasin. Mesela puntoda hill holder yok duz viteste ama daha devriyajdan cekerken arac ileri hamle yapar. Ya da vites degistirirken sadece devriyajdan yavasca ayagi cekmek hiz dusmesen seyretmek icin yeterlidir. O kisa surecte gaz destegi istemez.

Ben cam tavan istedigim icin mesela fiesta ile beraber oek cok secenek elenmisti.

Fiat'in begenmeyeni cok ama ben mondeodan gecip memnun kaldim. Simdi tekrar baska markaya gectim ama fiat ben de hep guzel anilarla kalacak.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

ben olsam eğer satma kaygım yoksa o parayı b sınıfına değil temiz donanımlı bir bravo alıp punto yada fiesta yada her türlü sınıf atlatırdım.

zeynep oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben olsam eğer satma kaygım yoksa o parayı b sınıfına değil temiz donanımlı bir bravo alıp punto yada fiesta yada her türlü sınıf atlatırdım.
    2. Araç olacağı için Bravo düşünmüyorum ilk araba olsa dediğiniz gibi güzel olurdu

Arkadaşlar sunrooflu punto ile anlaşamadık Nuh diyor Peygamber demiyor 39750e çıkardı son anda fiyatı

Aşağıdaki dinamik 38 e easy 38e Mylife 36ya bırakıyor
    Bu versiyonların farkını pek bilmiyorum o nedenle biraz inceleyip karar vermem lazım
    Sizin bu versiyonlarla ilgili görüşünüzü merak ediyorum açıkcası ilk araba baya temiz ona niyetli gibiyim

sahibinden tamamen orjinal 2012 punto evo dizel,61000 km de
    İlan No: 281968348
    Fiat Punto EVO 1.3 Multijet Dynamic 2012 Model 38.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 281968348

ACİL ORJINAL HATASIZ DIZEL PUNTO
    İlan No: 281118749
    Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Model 38.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 281118749

PUNTO EVO 37000 DİZEL KM MYLiFE PAKET
    İlan No: 280372968
    Fiat Punto EVO 1.3 Multijet My Life 2011 Model 36.300 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 280372968

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

ilk puntomu alırken hep cam tavanlı ve beyaz renk düşünmüştüm aradığım rakamlara bulamayınca şuanki aracımı almıştım

sizin yerinizde ben olsam ve bu kadar yüksek meblağlara çıkıp cam tavan alamasam üzülürdüm heralde hayırlısı olsun
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

"Peygamber demiyen arkadaşın" aracı diyorum ben hala....
    1-2 bin fark için güvenlik paketinden (7 havayastığı,esp,asr,hill holder)vazgeçmezdim.ayrıca assist kit,cam tavan ve blue&me de bonusu olur.
    Son gösterdiğiniz araçlardan evoda sadece asist kit var ki zaten kararan ayna ve cc yi 500-600 e taktırabilirsiniz sonradan.
    Easy ve mylife donanım olarak dinamik ve lounge ların altında versiyonlar.orta donanım yani.arka camlar ve klima manuel.

Sent from my iPhone using

Evren İskent
    evren iskent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 43

Ilanlarda aracim var.37.500'e istanbuldan bir alici ile anlastik gibi. Rakamlari degerlendirmeniz acisindan paylasmak istedim.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

2 adet punto kullandım, dynamic ve pop puntonun yol tutuşu özellikle 120 km den sonra güven vermemesi beni puntodan soğuttu fiesta daha akıllıca bir seçim olabilir. yada opel corsalara bakabilirsiniz.

zeynep oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arenas bu 3 arabada da ASR OFF tuşu görünmüyor ama dynamic ve mylife'ın sahibi arabada ASR var diyor.
    mümkün mü böyle bir şey? 2012 dynamiclerde ASR var yazıyor birçok yerde de ama düğme olmayınca yine çorbaya döndü....

zeynep oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bir de ekspertiz alabiliyorsanız euro5 alın dedi. 2012 model 2 tane araba baktım biri euro4 biri euro5. satan adamın bile haberi yok. zor işmiş araba almak

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı omerinannesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de ekspertiz alabiliyorsanız euro5 alın dedi. 2012 model 2 tane araba baktım biri euro4 biri euro5. satan adamın bile haberi yok. zor işmiş araba almak
    Kaputu açıp bakın motorun etrafında çerçeve varsa euro 5 motor yoksa euro 4 motor dur, euro 5 motor daha sessiz , daha performanslı ancak dpf var devirsiz kullanıyorsan ileride sıkıntı çıkartır, euro 4 daha sesli ve performansı euro 5 kadar atak değil, ama dpf yok o yüzden filtre tıkanıp masraf açmaz.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı omerinannesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arenas bu 3 arabada da ASR OFF tuşu görünmüyor ama dynamic ve mylife'ın sahibi arabada ASR var diyor.
    mümkün mü böyle bir şey? 2012 dynamiclerde ASR var yazıyor birçok yerde de ama düğme olmayınca yine çorbaya döndü....
    puntolarda eğer asr off tuşu varsa o araçta esp de var demektir, eğer asr off tuşu göremiyorsanız o araçta ne asr nede esp vardır espyi kaputu açıp direksiyon tarafına doğru bakarak görebilirsiniz.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa hay
    haybat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

6 ay 2014 fiesta kullandım 3 binde almıştım trend aldıgımıda pişman oldum sattım hemen tek guzel tarafı hemen satılması idi
    2014 kia sportage Concept Plus (devam)
    2012 opel insignia edition (Satılık)
    2012 hyundai ix35 style Plus
    2015 hyundai i20 elite blue +pan
    2015 honda civic 1.6 elegance otm. ( devam)
    2014 ford fiesta 1.2 trend x
    2011 grande punto 1.4 fire active skydome
    2008 grande punto 1.4 fire active
    2006 hyundai getz 1.4
    2005 megan dynamic 1.5

zeynep oz
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar mylife olana baktım az önce nasıl temiz titiz bakmış adam arabasına gıcır gıcır
    çamurluk değişmiş kapıda lokal boya var arkadaş asr ve esp var diye ısrar etti ama asr off tuşu yok
    şasi numarasını aldım sorgulatacağım

ya bu bordo renk iç döşemeler hep böyle lekeli gibi mi oluyor
    cam tavanlıya bayıldım 39u zorluyoruz ama kol dayamalar falan kirli gibi solmuş görünüyor

ikisinin de rengi gölgede griye dönen beyaz gibi bir renk.
    ben cam tavanda opak beyaz istiyordum ama bekledikçe sabırsızlanmaya başladım artıkk

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon