Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Araç kamerası için enerji düşüncem!

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Standart Araç kamerası için enerji düşüncem!

Merhaba arkadaşlar geçenlerde aracım için kamera almıştım a-101'den ancak memnun kalmadım görüntü çok kötü idi bende iade edip ücretini geri aldım. Sonra orta halli 100 TL. altı güzel internetten araştırdım ve greentech diye bir markanın var çekimi kullanımı çok güzel fiyatı 89 TL. bence ücretine göre çok çok iyi. Gel gelelim benim soruna şimdi arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var.
    Bu araç kameraları küçük boyutlarda bu fiyat bandında özellikle batarya gücü 200-300 mha yani daha üst segmentinden de alsan en fazla 700-800 mha gücü olurki standart telefonlarda bile 1650 mha dır genelde. Hal böyle olunca bu aletlerin şarjı fazla gitmiyor ne yazıkki. Amcam içine tabii ki çakmaklıklı şarj koymuş ancak ben kokpitte kablo görünce uyuz oluyorum zaten bizim puntolarda da arkadaş nasıl bir soket var yemin ederim çinden kiloyla pazardan alsan daha kalitelisi olur emenat duruyor sok çıkar iki güne elimde kalır bu zaten. Şimdi benim aklıma geldi aynanın yanında duruyor tavan lambasınada yakın ufak bir kablo vasıtasıyla tavan lambasından enerji alınabilir mi? Ayna da da benim enerji var otomatik kararan ayna ve yağmur sensörlü multiair punto ya da inanın ufakbir mobil şarj cihazı alıp güneşliğin oraya yapıştırasım var o kadar yani sevmiyorum bu çakmaktan şarjı.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Cevap: Araç kamerası için enerji düşüncem!

Ben de sizin gibi ortalıkta kablo görmekten hoşlanmıyorum..
    powerbankı torpidoya koyup,usb kabloyu sağ direkten,ön cam üzerinden gizleyerek götürdüm.gayet gizli saklı oldu,ayrıca kontak kapalıyken de kamerayı kullanabiliyorum.
    Sizin düşüncenizde araç 12 volt,kamera ise 5 voltla çalışacağı için ,yine kameranın çakmaklık adaptörünü,tavanın içine gizlemek zorunda kalıcaksınız.
    Aslında ben de powerbankı tavana da gizleyebilirdim ama yazın sıcaklarda sıkıntı çıkarır diye düşündüm.hatta bu yaz bazen powerbankı ve kamerayı araçta bırakmadım çoğu gün.

Sent from my iPhone using

3. Bu mesajı için 3 kişi arenas'ye teşekkür etti:

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de sizin gibi ortalıkta kablo görmekten hoşlanmıyorum..
    powerbankı torpidoya koyup,usb kabloyu sağ direkten,ön cam üzerinden gizleyerek götürdüm.gayet gizli saklı oldu,ayrıca kontak kapalıyken de kamerayı kullanabiliyorum.
    Sizin düşüncenizde araç 12 volt,kamera ise 5 voltla çalışacağı için ,yine kameranın çakmaklık adaptörünü,tavanın içine gizlemek zorunda kalıcaksınız.
    Aslında ben de powerbankı tavana da gizleyebilirdim ama yazın sıcaklarda sıkıntı çıkarır diye düşündüm.hatta bu yaz bazen powerbankı ve kamerayı araçta bırakmadım çoğu gün.

Kullandığınız powerbank ne marka ve kaclik öğrenebilirmiyim? Memnunsaniz eğer kameraniz hakkında da bilgi veririmisiniz

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    Konu GPEMREE tarafından (25/01/2016 Saat 08:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Power bank yada çakmaklık soketlerini asla ve asla araçta takılı bırakmayın. Aracınızdan olursunuz. Bu tip konularda 12 voltu 5 v düşürebilecek korumalı devreler şart. Çünkü 5 volt yada 12 volt entegreleri çok ısınır belli bir soğutucusu olmazsa cabuk arızalanır. Ancak aracınızdaki akımın amperi yüksek olduğu için yangın çıkma olasılığı yüksek olur.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı GPEMREE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız powerbank ne marka ve kaclik öğrenebilirmiyim? Memnunsaniz eğer kameraniz hakkında da bilgi veririmisiniz

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
    Kullandığım powerbank Xioami nin 10400mah olanı..6-7 saatte tam şarj oluyor,yaklaşık 20-22 saat çekim yaptırabiliyor kameraya.bunu tercih etme sebeplerimden biri de diğer powerbankların aksine xioami şarj olurken de kamerayı besleyebiliyor.

Kullandığım kamera Novatek A118 diye bişey,gear sitesinden almıştım,2014 ün en iyi kameralarından biri,64gb hafıza kartıyla full hd 7,5 saat kayıt yapabiliyor,kaliteyi düşürüp süreyi arttırmak mümkün.Aynanın arkasında , içerden de dışardan da pek belli olmuyor(geçen araba servisteydi,farketmemişler mesela).
    Kart dolduğunda en eski kayıttan başlayarak üstüne yazma özelliği var.

Ayrıca gps modülü de mevcut,hız bilginizi videoya işliyor,herhangi bir kaza durumunda hızınızı da ispatlamak için güzel.Ayrıca haritadn nerelere gittiğinizi görebilirsiniz.
    O da sol önde,malum gökyüznü görmesi lazım.

Kameranın detaylı incelemesini ve diğer kameralar hakkında şurdan bilgi alabilirsiniz.
    Araç içi kamera Tavsiyesi A11 - G1Wc -D201 - Mini 0826 -10 Farklı Model--

7. Bu mesajı için 2 kişi arenas'ye teşekkür etti:

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Çok teşekkür ettim verdiğiniz bilgiler için

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Kullandığım powerbank Xioami nin 10400mah olanı..6-7 saatte tam şarj oluyor,yaklaşık 20-22 saat çekim yaptırabiliyor kameraya.bunu tercih etme sebeplerimden biri de diğer powerbankların aksine xioami şarj olurken de kamerayı besleyebiliyor.

Kullandığım kamera Novatek A118 diye bişey,gear sitesinden almıştım,2014 ün en iyi kameralarından biri,64gb hafıza kartıyla full hd 7,5 saat kayıt yapabiliyor,kaliteyi düşürüp süreyi arttırmak mümkün.Aynanın arkasında , içerden de dışardan da pek belli olmuyor(geçen araba servisteydi,farketmemişler mesela).
    Kart dolduğunda en eski kayıttan başlayarak üstüne yazma özelliği var.

Ayrıca gps modülü de mevcut,hız bilginizi videoya işliyor,herhangi bir kaza durumunda hızınızı da ispatlamak için güzel.Ayrıca haritadn nerelere gittiğinizi görebilirsiniz.
    O da sol önde,malum gökyüznü görmesi lazım.

Kameranın detaylı incelemesini ve diğer kameralar hakkında şurdan bilgi alabilirsiniz.
    Araç içi kamera Tavsiyesi A11 - G1Wc -D201 - Mini 0826 -10 Farklı Model--

Arenas hocam bende böyle birşey düşünüyorum a118c almayı düşünüyorum bende .16000 mah lık bir power bank alsam. 720p video ya ayarlasak kamerayı kaç saat kayıt yaparız. Ben hareket olursa gece de kayıt yapılmasını istiyorum bunun için en uygun çözüm powerbank heralde değil mi ?

Birde bu alacağım 16000 mahlık powerbank ile kamerayı kaç defa şarj edebilirim ? Power bankı da sürekli eve getir götür mü yapacağız yoksa çakmaklıktan mı şarj edeceğiz onu ?

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Öncelikle şunu belirteyim,araç kameralarının pilleri çok küçük,yaklaşık 1 dk içinde bitiyor.koyulma amacı,kaydı sonlandırırken son dosyanın kapanmasını sağlamak.bunu şarj etmek size bişey kazandırmaz.çalışma prensipleri aküden yada başka kaynaktan beslenme üzerine kurulu..
    Ben 10400 xioami powerbank ile 15 saat çalıştırabiliyorum kamerayı.powerbanklarda markaya dikkat edin,çünkü kameraya en az 1 amper güç verebilmeli yoksa kayıt yapamazsınız.ayrıca yolda powerbank bitti diyelim,çakmaklıktan powerbanki şarja taktığınızda, şarj olurken aynı zamanda kamerayı da çalıştırabilmeli (pass trough özelliği).
    1080p kayıt kalitesi ve 64gb kart ile 7,5 saat kayıt alabiliyorum(7,5 saatten sonra en eski görüntüyü silip üzerine kaydetmeye başlıyor),720 ye düşürdüğünüzde 10 saatten fazla kayıt yaptırır ama görüntü kalitesi çok düşer.1080 bile yeterli gelmiyo bana.
    Kameraların çoğunda hareket sensörü var ama bunun için de kameranın sürekli çalışır durumda olması gerekiyor.hareketi algıladığında kayıda başlıyor,1 dk çekip kaydı durduruyor.
    Benimkinde böyle,farklı kameralarda menüler,çekim kaliteleri farklı olabilir.çekim kalitesi arttıkça daha büyük hafıza kartlarına ihtiyaç duyarsınız.
    Powerbank bende 2 tane var.sürekli getir götür yapıyorum boşalanı.uzun yolda biterse çakmaklıktan şarja bağlıyorum.
    Yukarda linkini verdiğim konuya bi göz atın,orada güncel kamera modelleri,tavsiyeler mevcut.orada işi çok iyi bilen arkadaşlar da var.

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Öncelikle şunu belirteyim,araç kameralarının pilleri çok küçük,yaklaşık 1 dk içinde bitiyor.koyulma amacı,kaydı sonlandırırken son dosyanın kapanmasını sağlamak.bunu şarj etmek size bişey kazandırmaz.çalışma prensipleri aküden yada başka kaynaktan beslenme üzerine kurulu..
    Ben 10400 xioami powerbank ile 15 saat çalıştırabiliyorum kamerayı.powerbanklarda markaya dikkat edin,çünkü kameraya en az 1 amper güç verebilmeli yoksa kayıt yapamazsınız.ayrıca yolda powerbank bitti diyelim,çakmaklıktan powerbanki şarja taktığınızda, şarj olurken aynı zamanda kamerayı da çalıştırabilmeli (pass trough özelliği).
    1080p kayıt kalitesi ve 64gb kart ile 7,5 saat kayıt alabiliyorum(7,5 saatten sonra en eski görüntüyü silip üzerine kaydetmeye başlıyor),720 ye düşürdüğünüzde 10 saatten fazla kayıt yaptırır ama görüntü kalitesi çok düşer.1080 bile yeterli gelmiyo bana.
    Kameraların çoğunda hareket sensörü var ama bunun için de kameranın sürekli çalışır durumda olması gerekiyor.hareketi algıladığında kayıda başlıyor,1 dk çekip kaydı durduruyor.
    Benimkinde böyle,farklı kameralarda menüler,çekim kaliteleri farklı olabilir.çekim kalitesi arttıkça daha büyük hafıza kartlarına ihtiyaç duyarsınız.
    Powerbank bende 2 tane var.sürekli getir götür yapıyorum boşalanı.uzun yolda biterse çakmaklıktan şarja bağlıyorum.
    Yukarda linkini verdiğim konuya bi göz atın,orada güncel kamera modelleri,tavsiyeler mevcut.orada işi çok iyi bilen arkadaşlar da var.

O konudaki tavsiyeleri okudum teşekkürler hatta konunun bir tanesinde Olgu Bey den destek rica ettim. 16000 mah lık bir xiaomi alayım diyorum atayım torpidoya. Gece boyunca hareket algıladığında kaydetsin, enerjiyi ondan alsın. Sabah işe gidiş, akşamda eve dönüş yolunda 1 er saat hem şarj ederim hem kayda devam eder. Bu şekilde yeterli olur mu acaba 16000 mahlık powerbank.

Ziya ziya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Alıntı Emre9110 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konudaki tavsiyeleri okudum teşekkürler hatta konunun bir tanesinde Olgu Bey den destek rica ettim. 16000 mah lık bir xiaomi alayım diyorum atayım torpidoya. Gece boyunca hareket algıladığında kaydetsin, enerjiyi ondan alsın. Sabah işe gidiş, akşamda eve dönüş yolunda 1 er saat hem şarj ederim hem kayda devam eder. Bu şekilde yeterli olur mu acaba 16000 mahlık powerbank.
    Bence yeterli gibi duruyor,iyi düşünce.akşamdan sabaha 10400 lük te işinizi görür.15 saate yakın besleme yapıyor.
    Asıl sıkıntı veri kaydetmekte,yani hafıza kartı..
    64 lükle 7,5-8 saat süre alınabilir,hareket algılama benim a118 de zayıf biraz.şöyle ki hareket algılayıcıyı aktif bıraktığımda bu sefer sürüş sırasında kamera kapanıyor kendinden.
    Park modu olan kameralara bakmak lazım,yani tamamen kapalıyken,enerji çekmiyoken,hareket algılayıp,açılıp,kayıt yapıp tekrar kapanabilen bi kamera.bi de aracı park ettiğiniz yerde,hareketlilik azsa,park modu iş görür ama hareketli bi yerse,benim gibi sokağa park ediyorsanız sürekli çekim yaptırmak daha mantıklı olur.

cenk cenk
    acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 22

araç kameralarında pil olmamasının bir sebebi var, piller sıcakta patlayabiliyor ya da sızdırabilir.
    park halinde sıcaklık torpido içinde bile 50 dereceye çıkıyor (kendim ölçmüştüm).

bu yüzden powerbank kullanmanızını tavsiye etmem.

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bence yeterli gibi duruyor,iyi düşünce.akşamdan sabaha 10400 lük te işinizi görür.15 saate yakın besleme yapıyor.
    Asıl sıkıntı veri kaydetmekte,yani hafıza kartı..
    64 lükle 7,5-8 saat süre alınabilir,hareket algılama benim a118 de zayıf biraz.şöyle ki hareket algılayıcıyı aktif bıraktığımda bu sefer sürüş sırasında kamera kapanıyor kendinden.
    Park modu olan kameralara bakmak lazım,yani tamamen kapalıyken,enerji çekmiyoken,hareket algılayıp,açılıp,kayıt yapıp tekrar kapanabilen bi kamera.bi de aracı park ettiğiniz yerde,hareketlilik azsa,park modu iş görür ama hareketli bi yerse,benim gibi sokağa park ediyorsanız sürekli çekim yaptırmak daha mantıklı olur.

Asıl sıkıntı hafıza kartı aslında dediğiniz gibi bende 32 gb class 10 var. O yüzden 64 lük tekrar almayım diyorum. Ya elimdeki 10400 + yeni 64 gb kombinasyon yapacağım yada yeni 16000 mah + elimdeki 32 gb hangisi mantıklı bilemedim

Aracı akşam 7 gibi sokağa bırakıp sabah 7 gibi biniyorum 12-13 saat evin önünde sokakta yatıyor araç Saat 23 den sonra baya hareketsiz oluyor sokak o yüzden özellikle hareket modunun olmasını istedim ancak dediğiniz gibi park modlu bir kamera varsa 50$ civarı oda düşünülebilir.

Tabi diğer sıkıntı da işe gelince de alt sokağa bırakıyorum aracı sabah 8 den akşam 6 ya kadar da işyerinin orda sokakta yatıyor. 7/24 kayıt almak lazım ancak onada ne hafıza kartı yeter ne powerbank kafam çok karışık
    Konu Emre9110 tarafından (14/03/2016 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bence powerbank yerine aracın kontak kapandığı halde enerji olan bir bölümünden elektrik alarak kameranın şarzına bağlayarak araca monte etmek daha mantıklı olur.Mesela bizim teypte kontak kapandığı halde enerji var.Çünkü kontak kapalıyken teyp dinleyebiliyoruz.Teybi çıkararak arkasından bir soketten 12 v alınır.Ucuna da kamera şarzı bağlanır.Onu da direksiyon altından çıkararak sol ön döşeme plastiğinin içinden görürerek tavandaki kameraya çekmek daha mantıklı.Böylece 24 saat şarz sorunu olmayan kameranız olur.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

gok ten
    timbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 503

Arac uzun sure kullanilmadikca akuden gider bu sefer de.. ve o enerji 20 30dk sonra kapaniyor diye biliyorum,
    Ic lambalar gibi...
    Bendeki kamera, hareket algilayinca foto cekiyor.. oyle bir ozelligi varmis..

Sent from my GT-N8000 using

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence powerbank yerine aracın kontak kapandığı halde enerji olan bir bölümünden elektrik alarak kameranın şarzına bağlayarak araca monte etmek daha mantıklı olur.Mesela bizim teypte kontak kapandığı halde enerji var.Çünkü kontak kapalıyken teyp dinleyebiliyoruz.Teybi çıkararak arkasından bir soketten 12 v alınır.Ucuna da kamera şarzı bağlanır.Onu da direksiyon altından çıkararak sol ön döşeme plastiğinin içinden görürerek tavandaki kameraya çekmek daha mantıklı.Böylece 24 saat şarz sorunu olmayan kameranız olur.
    Bu durumda araç sürekli aküden enerji çekeceği için akü bitmez mi ? Birde kameralar 12v değilde 5v ile çalışıyor diye biliyorum. Onun için bir dönüştürücü kullanmak gerekir. Sizin dediğiniz çok daha mantıklı ama akünün bitme durumu endişelendiriyor.

Ek olarak marşa bastığımızda teybin enerjisi kesiliyor bende 2006 1.3 mjet active. Bu enerji kesilmesi kameraya sorun çıkarır mı acaba. Yada teyp yerine park lambalarının olduğu sigortadan dediğiniz gibi enerji çekilebilir ( Tam hatırlayamadım ama park lambaları yanerken marşa bastığımızda enerjinin kesilmediğini hatırlıyorum dolayısıyla bu varsayımla örneklendirme yaptım)

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Cakmaklik usb sarji olur da, mesela usb sarji, 1a, 5v ise, kamera akuden 12v ta 0.4 gibi bir akim ceker.. 12 saatte 5 amper akuden gider..
    Yavas akim cektigi icin 50ah kapasiteli bir akude de 1/10 etmez...

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı timbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cakmaklik usb sarji olur da, mesela usb sarji, 1a, 5v ise, kamera akuden 12v ta 0.4 gibi bir akim ceker.. 12 saatte 5 amper akuden gider..
    Yavas akim cektigi icin 50ah kapasiteli bir akude de 1/10 etmez...

Aslında doğru söylüyorsunuz. Akü 50 ah mı bendeki kontrol etmedim ama sanırım öyledir. Düşününce 1 saat boyunca 50 a verebiliyor cihaz. 12 saat boyunca 4,16 a akü sisteme akım sağlayabilir. İhtiyacımız olan zaten 0,4 a i 12 saat boyunca verebilir. Ama bu uzun vadade sorun yaratır mı bilmiyorum

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Uzun vadede akunun omru acisindan da sorun yaratabilir...
    Araci park ederken, tam sarjda birakmak, omrunu uzatir ama mesela kis mevsiminde sehir icinde farlar acik, klima, rezistans acik, vs.. dusuk devirde bazen alternator yeterli olmuyor ve akuden gidiyor.. ve 100%sarjda araci park etmiyoruz.. isi faktoru de var ama bu her gun tekrarlanir ise bir sure sonra marsta sorun olmasa bile mesela elektronik sistemde dusuk voltajdan dolayi ariza verebiliyor . zamanla akunun dolulugu azaliyor ve marsta problem basliyor vs..
    yilbasi oncesi ansizin bir sabah mars basmadi benim aku nerdeyse 4 yilllk, sarj ettik vs... sonra 25gun otoparkta kaldi, park etmeden once iyi bir turladim, dondugumde -16 derece, ben umitli degildim ama ilk marsta calisti...
    Aslinda niyetim ampermetre almakti ama simdilik voltmetre aldim, en azindan pratik olarak olcmek icin..
    20 dakika farlari acik birak bile yaklasik 5 ampere bedel...
    Kameraya gelince..
    Bir soru, bir hirsizin dikkatini ceker ve cami kirip calarsa? Kayitlar da gidecek...
    Burada kamera kullanimi yaygin ve buna paralel hirsizlik ta yaygin...
    Bendeki kamerada wifi ozelligi var, yakin bir yerde tabletten telefondan izleyebiliyorum, kayit edebilirmiyim bakmadim ama eger var ise, backup tutar mesela...
    Bulundugunuz yere bagli ama ben olsam, ekrani kapali da olsa kamerayi gece acik olarak birakmazdim.. bir camdan olmak da var..

gok ten
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Bu arada baska bir yol da, powerbank yerine 2. bir aku.. karavan, tekne yatta kullanilan, bazen araca ilave muzik sistemi yapanlarin kullandigi yontem..
    Aracin akusu normal gorevine devam eder, kamera muzik gibi cihazlar da bu akuden beslenir

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Kameranın çektiği 5 volt enerji ile akünün bitmesi imkansız.Eğer bitiyorsa akünüzde sorun vardır.Çünkü kamera kayıt yaptığı sırada ekran bile aktif değil sadece hafızaya alan bölüm aktif.İkincisi teypteki 12 volt enerjiyi 5 volta çevirmek o kadar zor olmasa gerek.Her telefoncuda 12 volt enerjiyi usb ucu ile 5 volta çevirecek bir sürü aparat var.Alırsınız birini teypten gelen kablonun ucuna takarsınız.Ordan da kamereya bağladınız mı tamamdır.Araç marşa bastığında teybe gelen enerjiyi kesmez.Teybin ışıklarında ve diğer ışıklarda kısılma olur ama teybin enerjisini temelli kesmez.Kesiyorsa sorun vardır.Ki öyle olsa bile kamera kaydında şarz olduğu için sorun olmaz.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Sayfa 1/2 12 SonSon