Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evo 1.4 benzin&Lpg

yavuz akser
    eks3ntirik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Gülen Yüz Punto evo 1.4 benzin&Lpg

Herkese iyi akşamlar..

Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.

Yeni araba alacağımdan dolayı , Punto evo 1.4 modellerine 2 haftadır bakmaktayım. İç dizaynı olsun, görünüşü , az yakışı çok beğendiğim bi araç oldu.
    Değişik modellerde değişik donanımlar mevcut. Benim şimdi kafam çok karıştı arkadaşlar.
    Ortalama 28-30 bin tl bütçem mevcut.
    Bakmış olduğum genel modeli ; evo 1.4 benzinli(lpgde olabilir) dynamic: bu araçta iç dizaynı kırmızıya dönük özel döşemeli. dijital klimalı. esp,abs,yokuş kalkış,hız sabitleyicisi,viraj içi aydınlatması felan mevcut sanırım
    Diğer modelleri ; Fire active , Active ,; ilanlarda baktığımda kimisinde sis farı yok , kimisinde kliması analog,
    Ben şimdi bu modellere baktığımda malum ilanlarda fiyatları da yüksek....
    Sizce bu bütçeye bu modellerin hangisine bakmalıyım ?
    Birde araç yanına gittiğimde mesela , dynamic modeli baz alarak , esp abs , cruise control & blue&me gibi özelliklerin oldğunu aracın hangi tarafından anlayabilirim.Çünki daha önce böyle bi aracım hiç olmadı.Nasipse ilk kez olacak. O yüzden donanımlardan fazla haberdar değilim. Eğer imkanı olan arkadaşlar varsa resimli yollayabilir mi rica etsem..

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum
    İyi forumlar..

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Standart Cevap: punto evo 1.4 benzin&Lpg

Evo 1.4 fire + lpg gerek yakıt olarak, gerek bakım maliyeti , gerekse yedek parça olarak alabileceğiniz en mantıklı araçtır. Fire motor şehir içi için yeterlidir.Dinamik almanızda fayda vardır.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Donanım bakımından dolu bir araç olsun 2 model düşük olsun bence. Sinyal kolunun altında ikinci bir kol vardır Cruise Control kolu budur. blue&me direksiyondaki teyp tuşlarının yanında telefon işaretli tuşlar varsa vardır. Abs grande puntolarda dahil tüm puntolarda var. Fire motora kusursuz bir şekilde yapılmış lpg montajı mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır. Ortalama bir kullanıcı için punto ve punto evo beklentileri fazlasıyla karşılayacak donanım, konfor ve kaliteye sahiptir.

yavuz akser
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı samirr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evo 1.4 fire + lpg gerek yakıt olarak, gerek bakım maliyeti , gerekse yedek parça olarak alabileceğiniz en mantıklı araçtır. Fire motor şehir içi için yeterlidir.Dinamik almanızda fayda vardır.
    Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Eğer bütçeme uygun bulabilirsem dynamic tercihim. DOnanım her zaman avantajdır ^^

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanım bakımından dolu bir araç olsun 2 model düşük olsun bence. Sinyal kolunun altında ikinci bir kol vardır Cruise Control kolu budur. blue&me direksiyondaki teyp tuşlarının yanında telefon işaretli tuşlar varsa vardır. Abs grande puntolarda dahil tüm puntolarda var. Fire motora kusursuz bir şekilde yapılmış lpg montajı mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır. Ortalama bir kullanıcı için punto ve punto evo beklentileri fazlasıyla karşılayacak donanım, konfor ve kaliteye sahiptir.
    Söylediğiniz motor fire active modelindekimi oluyor. Aracı zaten 2 haftaya yakın bi süredir araştırıyorum.Çok da hoşuma gitti ve hakkındaki yorumlarıda çok olumlu. Ve piyasa araçlrına göre alınabilecek en düşük fiyatlılardan biri gibi geldi. Yorumunuz için teşekkr ederim

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı eks3ntirik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ediyorum. Eğer bütçeme uygun bulabilirsem dynamic tercihim. DOnanım her zaman avantajdır ^^

Söylediğiniz motor fire active modelindekimi oluyor. Aracı zaten 2 haftaya yakın bi süredir araştırıyorum.Çok da hoşuma gitti ve hakkındaki yorumlarıda çok olumlu. Ve piyasa araçlrına göre alınabilecek en düşük fiyatlılardan biri gibi geldi. Yorumunuz için teşekkr ederim
    Fire active, fire dynamic'in motor farkı yok ikisi de 77 hp gücünde. Active ve dynamic'te donanım farkı var.

Mehmet Sağlam
    priceless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

2.5 hafta önce ilk aracım olan 2008 model grande punto fire dynamic aldım. Araç 80000 binde LPG li. 28 bin. Tlye aldım. Araç yakın arkadaşımındı temizliğini inanıp bildiğim için tercih ettim. LPG uyumunun iyi olduğunu araştırmalarımda öğrenmiştim. Vergisi düşük ve yakıtı çok makul. Şehir içi kullanıma ebat olarak uygun. Ve sınıflarında ki araçlara göre bana göre daha derli toplu duruyor. Yani çok küçükmüş havası vermiyor dışardan bakınca . Tabi bu göreceli bir kavram. Tipsz bir araç olduğunu düşünmüyorum şahsen. Sürüşünden de memnunum keyif alıyorum. Amacınız performans değil ancak hem ekonomi hemde işimi görsün derseniz fazlasıyla memnun olursunuz.
    Taktım vitesi 1'e..

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı priceless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 hafta önce ilk aracım olan 2008 model grande punto fire dynamic aldım. Araç 80000 binde LPG li. 28 bin. Tlye aldım. Araç yakın arkadaşımındı temizliğini inanıp bildiğim için tercih ettim. LPG uyumunun iyi olduğunu araştırmalarımda öğrenmiştim. Vergisi düşük ve yakıtı çok makul. Şehir içi kullanıma ebat olarak uygun. Ve sınıflarında ki araçlara göre bana göre daha derli toplu duruyor. Yani çok küçükmüş havası vermiyor dışardan bakınca . Tabi bu göreceli bir kavram. Tipsz bir araç olduğunu düşünmüyorum şahsen. Sürüşünden de memnunum keyif alıyorum. Amacınız performans değil ancak hem ekonomi hemde işimi görsün derseniz fazlasıyla memnun olursunuz.
    Hayırlı olsun aracınız. İyi bir seçim.

Mehmet Sağlam
    priceless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Teşekkürler Feyzullah bey. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Taktım vitesi 1'e..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İsmail DENLİ
    isot21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

bende 2 ay önce evo dinamic aldım 2011 model 50binde çok memnunum arabamdan hız sabitleyici dışında tüm donanımları var...

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

punto evolarda
    -active
    -dynamic
    -my life edition olarak 3 paket var
    active en boşu.sac jant abs fren 2 hava yastığı var.dynamicte 3 hava yastığı,dijital klima, ambiyans aydınlatma,sıkışma sensörlü otomatik 4 cam ve aluminyum alaşım 15" jant var,ısıtmalı elektrik kumandalı yan aynalar var. opsiyonlar arasında safety plus kit varsa arabada asr-esp ve perde hava yastıkları var.assist kit opsiyonda kararan dikiz aynası,park sensörü , yağmur sensörü ve cruise kontrol mevcut.ayrıca dynamicte 4 farklı renk döşeme vardır.my life ise fiatın ara bir paketi.iç döşeme rengi gri.blue-me ile tomtom hazırlık var.lakin arka 2 cam manuel.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı isot21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2 ay önce evo dinamic aldım 2011 model 50binde çok memnunum arabamdan hız sabitleyici dışında tüm donanımları var...
    Hayırlı olsun. Hız sabitleyici sonradan da takılabiliyor bizim araçlara. Forumda çok konu var cc ile ilgili.

yavuz akser
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı priceless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısıyla kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Performans ile ilgili derdim yok. İşimi görsün yeter. 2010-2011 bulabilirsem güzel olacak

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    punto evolarda
    -active
    -dynamic
    -my life edition olarak 3 paket var
    active en boşu.sac jant abs fren 2 hava yastığı var.dynamicte 3 hava yastığı,dijital klima, ambiyans aydınlatma,sıkışma sensörlü otomatik 4 cam ve aluminyum alaşım 15" jant var,ısıtmalı elektrik kumandalı yan aynalar var. opsiyonlar arasında safety plus kit varsa arabada asr-esp ve perde hava yastıkları var.assist kit opsiyonda kararan dikiz aynası,park sensörü , yağmur sensörü ve cruise kontrol mevcut.ayrıca dynamicte 4 farklı renk döşeme vardır.my life ise fiatın ara bir paketi.iç döşeme rengi gri.blue-me ile tomtom hazırlık var.lakin arka 2 cam manuel.
    Bu yazı da bayağı yararlı oldu teşekkür ediyorum. Dynamic içi özel döşemeli olanlar aşırı hoşuma gidiyor. Fiyatı uygun bulabilirsem almayı düşünüyorum.

yavuz akser
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar aklıma birşey daha takıldı. Ben şimdi ilanlarda baktığımda bi ilan kafamı kurcaladı.

Mesela bu resimdeki araç dynamic ful + full oluyor sunroof hariç sanırım..

Birde farklı bir ilanda bu araç mevcut. Dynamic yazılmış ama sanki değil gibi. Çünki kliması dijital değil, Ön konsolda yol bilgisayarırnın bulunduğu yerde farklı birşey var gibi. Oda sanırım navigasyon yuvası diye tahmin ediyorum ve ikisi arasında direksiyon üzerinde farklılıklar mevcut. Bu resimdeki direksiyon sol kısımdaki windows şekli ve sağ tarafındaki Telefon işareti. Ötekinde ise yok.
    Benim sormak istedğim bu araç dinamik yazılmış ama sanki fire my life gibi duruyor. Sizler bu iki resme bakıp bu 2. resimdeki aracın ne model olduğunu yazar mısınız ben anlayamadım ...

Ve 2. resimdeki aracın arkasında evo yazmıyor ....
    Konu eks3ntirik tarafından (05/01/2016 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

İkiside dynamic olsada kisiler bayilerle pazarlik yaparak donanimda oynama yapabiliyor. İkincisinde dijital klimadan vazgecip bt arac kiti takilmis. İlki bayinin sundugu standart donanim. İkincide evo yazmiyorsa arac 2012 ise grande de olabilir. Bu sekilde cok arac var. Hatta kendi aracimi bakim yaptirirken punto gelmisti. İcine baktim manuel klima var. Aynalar ve kapi kolu govde renginde nerde boyattiniz bende boyatmak istiyorum diye sormustum arac dynamic mis kisi sifir almis alirken dijital klimayi cikarttirmis 2 3 bin mi ne fiyattan dusultugunu soylemisti.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkiside dynamic olsada kisiler bayilerle pazarlik yaparak donanimda oynama yapabiliyor. İkincisinde dijital klimadan vazgecip bt arac kiti takilmis. İlki bayinin sundugu standart donanim. İkincide evo yazmiyorsa arac 2012 ise grande de olabilir. Bu sekilde cok arac var. Hatta kendi aracimi bakim yaptirirken punto gelmisti. İcine baktim manuel klima var. Aynalar ve kapi kolu govde renginde nerde boyattiniz bende boyatmak istiyorum diye sormustum arac dynamic mis kisi sifir almis alirken dijital klimayi cikarttirmis 2 3 bin mi ne fiyattan dusultugunu soylemisti.
    bt araç kiti olanlar my life edition.ilanlara aldırmayın herkesin aracı full ekisiği yok ama iş öyle değil.ya insanlar ilana bakılsın diye olmayan özellikleri yazıyor (ki çoğunluk bu nedenle full+full yazıyor) yada aracını tanımayanlar diğer ilanlara bakıp bilmeden bu şekilde yazıyorlar.bir çok araç sahibi opsiyondan, aracın donanım seviyesinden bihaber.

sayın halilimo bayide sıfır olarak dynamic bir versiyon punto almak istediniz diyelim. pazarlıkla fiyat indirimi adına sökülecek bir donanım yok.araç fabrikasyon o donanımla geliyor.mesela skydom opsiyon eklettiniz ve araç geldi. cam tavanın sökülme şansı yok o halde alacaksınız.double dın teyp ve cam filmi hariç sonradan eklenebilecek bir donanımda yok.ama dışarıda sinyal kolunu değiştirip tesisata bağlayarak cruise kontrol takılabiliyor.birde aliexpressden kararan dikiz aynası alabilirsiniz.
    Konu comanchee tarafından (05/01/2016 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

İsmail DENLİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

eyvallah kardeşim pek uzun yola çıkmadığım için taktırmayı düşünmüorum şimdilik...
    Konu isot21 tarafından (05/01/2016 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

İsmail DENLİ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Hız sabitleyici sonradan da takılabiliyor bizim araçlara. Forumda çok konu var cc ile ilgili.
    eyvallah kardeşim pek uzun yola çıkmadığım için taktırmayı düşünmüorum şimdilik...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yavuz akser
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

Alıntı halilimo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande değil sanırım . 2. resimdeki aracın dışarıdan görüşünüde bu şekilde

ben hangi model olduğunu anlayamadım ^^

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Araç grande değil punto evo.

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bt araç kiti olanlar my life edition.ilanlara aldırmayın herkesin aracı full ekisiği yok ama iş öyle değil.ya insanlar ilana bakılsın diye olmayan özellikleri yazıyor (ki çoğunluk bu nedenle full+full yazıyor) yada aracını tanımayanlar diğer ilanlara bakıp bilmeden bu şekilde yazıyorlar.bir çok araç sahibi opsiyondan, aracın donanım seviyesinden bihaber.

sayın halilimo bayide sıfır olarak dynamic bir versiyon punto almak istediniz diyelim. pazarlıkla fiyat indirimi adına sökülecek bir donanım yok.araç fabrikasyon o donanımla geliyor.mesela skydom opsiyon eklettiniz ve araç geldi. cam tavanın sökülme şansı yok o halde alacaksınız.double dın teyp ve cam filmi hariç sonradan eklenebilecek bir donanımda yok.ama dışarıda sinyal kolunu değiştirip tesisata bağlayarak cruise kontrol takılabiliyor.birde aliexpressden kararan dikiz aynası alabilirsiniz.
    Bende oyle biliyordum karsilastigim arac sahibi oyle soylemisti gercekligini bilemem.

Sayfa 1/2 12 SonSon