11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Trafik Kazası/ Sigorta

G d
    gzmdnclr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Haber Bilgilendirme TRAFİK KAZASI / SİGORTA

Arkadaşlar merhaba,
    yakın zamanda bir trafik kazası yaptım, Range Rover ile çarpıştık, ve sonuç olarak araba da baya hasar oluştu.
    ilk ciddi kazam olduğundan ötürü de ben baya telaş yaparak sigortam geldi sanaraktan polis telsizinden haber alarak gelen çekiciye arabayı verdim. Adamlar lamba cini gibiydi adeta, gerçekten çok telaşlıydım adam ''sakin ol, ben senin sigortanım'' diyince tamam ozaman biri arayıverdi sanırım sağolsun ya, diyerekten arabayı verdim hemde.
    ertesi gün okulda hararetli bi şekilde sigortayla konuşmamı duyan bi adam yanıma geldi, çünkü ben o sırada arabamın yerini bilmeyen sigortaya bagırıyordum siz aldınız ya diye, derken o adam yani tanımadığım şahıs geldi ve durumu anlattı, kendi başınada bu olay gelmiş ve arabasını özel bir şirket almıştı benimki gibi. neyse sağolsun sonra gözüm açıldı aradım buldum o arabamı alan özel şirketi derken(tabiii bu arada kaza anında 20 sn de çekiciyi getriren telefon numaralarını veren whatsapptan evrak işlerini halleden melek adamlar yoktu, arayınca bile açmıyorlardı) buldum o x sigortayı dedim arabama ellemeyin gelip alıyorum sigortamda yaptırıcam yok öyle de böyle de çekici parasını verin bide eksper parasını verin dediler ozaman. iyice tepem attı çekici tamam da... neyse dedim ellemeyin arabama cmt pzr dı çünkü o sıra pzt gelip alıcam derken pzt aradım nerdesiniz geliyorum diye gizem hanım biz arabanızın parçalarını söktük şuanda yapılıyor demezlermi, e parçalar sökülünce sigorta dahil olamıyor artık olaya, sinirlerim aşırı bozuldu tabi. kız başına bu tarz işleri halletmek gerçekten çok çok çok zor ve de. sürekli telefonlardayım bu sırada.. neyse derken tamam hadi yapın arabayı dedik. parça geliyor hemen yapıyoruz 1 haftaya yapılır diyen adamlardan tabi ki 1 ayda zor aldık arabayı..

arabam geldikten sonra rezil haldeydi, yolda giderken tekerlerden tak tuk sesler geliyordu, motorun altı direk yere bakıyordu, bagajda parça eksikti, üzerine beyaz boya damlatmışlardı, öyle bi boyamışlardı ki her yerde fırça darbeleri vardı... ve bi çok eksiği vardı..

neyse pasta cilalar yaptırdım o bu şu derken biraz düzeldi tabii ama eskisi gibi değil artık.. mesela hala kazalı sol kapıda sinyal yanmıyor onu da geçen farkettik..

uzun lafın kısası hala bu durum beni çok üzüyor, ve sinirlerimi bozuyor.
    arabayı elden çıkarmayı düşünüyorum sizce satarsam araba bu durumdayken çok mu düşük olur. sizce ne yapmalıyım..

teşekkürler şimdiden

2011 punto evo 1.4
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-img_7779.png   -img_7780.png  
    Konu gzmdnclr tarafından (16/12/2015 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.

Doğukan AYDIN
    aydin2534 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Standart Cevap: Trafik Kazası/ Sigorta

Keşke kazayı yaptığınız zaman daha tecrübeli yakınlarınızdan çağırsaydınız yanınıza bu gibi durumlar insanı arabadan soğutur ama biraz emek birazda masraf yaparsanız arabanızı eski haline döndürebilirsiniz tabi tercih sizin ama aracınızda yapılan işçilikler dediğiniz gibi iyi değilse satış fiyatını çok düşürmeye çalışırlar bu şekilde

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

geçmiş olsun

çok büyük çapta ağır bi hasar yok araçtan memnunsanız satmayın iyi bi usta elinden geçse cillop gibi yaparlar ellerine alınca neleri adam ediyolar
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

O kadar büyük hasar yok ama akıllı olmak lazım sigorta ve hasar yönetim cambazları böyle durumlarda gerçekten milleti keklemeye çalışıyor. O yüzden tecrübe olsun herkese. Geçmiş olsun.

G d
    gzmdnclr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Çok teşekkür ederim herkese, arabayı satmamak uygun oldukça yaptırmak en akılcı seçim olucak o halde..

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Geçmiş olsun, at hırsızlarına denk gelmişsiniz, bende büyük bir kaza yapmıştım tıpkı sizinki gibi, takla attım araçtan çıktım çekici ordaydı, adamlara vahiymi geliyor ne Bayan olmanızdan istifade etmişler gibi görünüyor durum.

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

geçmiş olsun, insanlar ne kadar fırsatçıya aklım almıyor. bu arada nasıl anında orda oldular ben onu anlamadım..Bence aracınızı satmayın. Arkadaşların dediği gibi ne ustalar var iki günde arabanızı ilk gün ki gibi yaparlar. Tabi biraz masraf edersiniz Zaten fazla haşarı da yok. İstanbul'daysanız isterseniz benim bildiğim güzel bir usta var. hem güvenilir hem iyi kaliteli işçiliği var. peki arkadaşlar böyle kaza anında ne yapmalıyız kendi kaskomuza mı, aramamız gerek hemen.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Çok geçmiş olsun. Türkiye burası, şaşırdım desem yalan olur.

İyi tarafından bakın (iyi tarafı mı var demeyin ), parayla alamayacağınız bir tecrübeniz oldu. Böyle durumlara önceden mümkün olduğu kadar hazırlık yapmak lazım. En basitinden sigorta şirketinizi arayıp kaza anında ne yapmanız gerektiğini öğrenin, telefon numaralarını kaydedin. Hatta arabaya yapıştırmak için üstünde telefon numaralarının olduğu çıkartmalar verirler, sağa sola yapıştırır panik anınızda bakarsınız. İnşallah bir daha gerek kalmaz tabii sigortaya.

selcuk temiz
    holigan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Geçmiş olsun Gizem hanım,

Firmanın ismini biliyormusunuz acaba? Bizde sigortalılarımızı bu konuda uyaralım.
    Sizin için...

AK Sigorta,Axa, Anadolu, Allianz, Mapfre, Sompo Japan, Güneş Sigorta,Orient ,Aviva.

Şah Ata Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

selcuk.temiz@sahatasigorta.com
    0533 716 33 69

ALI ORS
    ORS15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 257

bende sigorta şirketimin telefonu, cep teflonuma kaydettim.peki kendi sigortamızdan çekici çağırdık, aracı nereye çektireceğiz servis kapalı ise. yani mesala kaza akşam 20.00 da oldu diyelim.

Doğukan AYDIN
    aydin2534 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Gizem hanım eğer Anadolu yakasında yaşıyosanız usta konusunda yardımcı olabilirim insanlar böyle olaylar yaşadıkça tecrübe kazanıyor