17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 1.3 90 HP 6 İleri Active Donanım Dijital Klimalı ASR/ESP/Yokuş Kalkışlı Grande Punto?

Emrey Zorunlu
    Emre9110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart 1.3 90 HP 6 İleri Active Donanım Dijital Klimalı ASR/ESP/Yokuş Kalkışlı Grande Punto?

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sahibinden de gördüğüm bir aracı görmeye gittim. Araç 2007 model grande punto. Ama özellikleri dynamic gibiydi fakat ruhsatta Active yazıyordu?

Ruhsatta yazan aracın başlıca özellikleri:

Silindir hacmi: 1248
    Ticari Adı: Punto 1.3 MJ Active
    Motor Gücü:66.1 KW(66.1x1.341=88.6 Beygir)
    Kullanım amacı:Yolcu Nakli Hususi
    Ağırlığı:1130 Kg

İçerdeki özelliklerine gelince:

Digital klima
    Elektrikli aynalar
    ABS
    ASR/ESP/Yokuş Kalkış(Yokuş Kalkış sorunsuz çalışıyor. Dörtlülerin sağında ASR off ışığı var yanıp sönüyor bastığımızda)
    Ön camlar Elektrikli Otomatik/Arkalar camlar manuel
    İç kapı açma kolları krom
    Yol bilgisayarı 3 satır
    City modu
    Kolçak
    4 Çelik jant
    Park sensörü(Sonradan takılmış)

Şimdi size sormak istediğim bir kaç soru var.

1)Aracın ruhsatında Active yazıyor fakat donanımları Dynamic gibi. Bence ruhsata yanlış yazılmış. Bu aracı ben satın aldığımda bir sorun çıkarır mı ruhsata dynamic diye işletmeye gerek var mı bana bir avantajı dezavantajı olur mu ?

2)Sol arka kapı kolu dışardan çalışmıyor sağ arka biraz zorlanıyor. Kronik bir sorun olduğunu okudum. Nasıl tamir ettirebiliriz ? Maliyeti ne olur?

3)Ön cam çatlak. Markasına baktığımda yerli üretim FIAT Tamcam olduğunu gördüm. Camcıya da uğradım Olimpia markasını 200 e takabileceklerini. CCC belgeli olan XYG markalı ithal camı 250 ye takabileceklerini söylediler. Olimpia da bu ccc belgesi neyse o yokmuş. Adam araçta yağmur sensörü ve far sensörü olmadığını söyledi. 2007 model grande puntolarun herhangi bir donanımında yağmur sensörü ve far sensörü var mı?

4) Hız sabitleyici taktırabilir miyim bu araca?

5)City modu düzgün çalışıyor. Adam değiştirmemiş hiç bir sorun çıkartmadı dedi. Yurt dışı uzun yol filan yapılmış hiç bir sorun yok diyor adam. Bende sağa sola çevirdim hiç bi sıkıntı görünmüyor. Ne zorlanma ne ses çıkartması. 1.3 90 Beygir 6 İleri vitesli kullanıp city arızası yaşayan varmı ? Sahibinin söylediğine göre ithal araçmış dolayısıyla daha kalitelidir burdaki araçlara göre diyor.

6)Direksiyonda tuşlar tam randumanlı çalışmıyor Ses açma tuşuna basıyorum mute moduna alıyor. Radyo kanal değiştirme tuşuna basıyorum aux moduna filan alıyor Bu tamir edilebilir mi ? Birde aux girişi nerede teybin aradım göremedim sahibi de bilmiyor tam olarak. Telefonu teybe nereden bağlayabilirim ?

Tavsiye edeceğiniz başka neler var. Bakımları yapılmış 200 binde araç. Sahibi alıp araca binip gidicen diyor mekanik aksam olarak.

Uğur Yurt
    LilSaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Standart Cevap: 1.3 90 HP 6 İleri Active Donanım Dijital Klimalı ASR/ESP/Yokuş Kalkışlı Grande

Ben bildiklerimi soyleyim. Kapi kollu yaglanacak o kadar ayni sorun bende de vardi. Direksiyondaki tuslar belli sure sonra ayni sorunu yasatiyor onlarinda bi elektirikcide temizligige ihtiyaci var ve hiz sabitleyici sonradan da takiyor ve benim bildigim bizim araclarda far sensoru yok evolarda yagmur var ama daha far sensoru olan araca denk gelmedim

HTC One mini 2 cihazımdan gönderildi

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: 1.3 90 HP 6 İleri Active Donanım Dijital Klimalı ASR/ESP/Yokuş Kalkışlı Grande

Alıntı LilSaint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bildiklerimi soyleyim. Kapi kollu yaglanacak o kadar ayni sorun bende de vardi. Direksiyondaki tuslar belli sure sonra ayni sorunu yasatiyor onlarinda bi elektirikcide temizligige ihtiyaci var ve hiz sabitleyici sonradan da takiyor ve benim bildigim bizim araclarda far sensoru yok evolarda yagmur var ama daha far sensoru olan araca denk gelmedim

Teşekkürler hocam. Peki ruhsat konusunda bir fikriniz var mı yanlış yazılmış olabilir mi ?

Uğur Yurt
    LilSaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Rica ederim. 3 sene once alman uretimi malum marka aracim vardi arac acik mavi renkti ama ruhsatta gri yaziyordu sanirim oda yanlis yazilmisti ama muaynede onu soran bile olmadi

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

benim araçta bu donanıma sahip ruhsatımda dynamic yazıyor önler oto arkalar manuel ama çelik jantım yok baktığınız araçtada benim ki gibi belirsizlik var

1-bence bir sorun olmaz çıkışta active denmiş active işlenmiş zaten forum da da görürsünüz active olan araçlar dolu dolu oluyor kullanıcılar sayesinde
    2-kapı kollarını kilitçide yaptırırsınız maksimum 50lira verirsiniz ben yaptırdım telleri kısalttığını gerginleştirdiğini söyledi hatta forumda resimli anlatım var sizde yapabilirsiniz
    3-yanlış hatırlamıyorsam bizim orjinal camlar pilkington dur. bence bu markayı arayın yağmur ve far sensörü emotion donanımda olabilir ama emin değişim evo larda olduğunu görmüştüm. far sensörü modül ile yapılabiliyor, yağmur s. için modül varmı araştırmak lazım camın etkisi varmı bilmiyorum
    4-cc taktırabilirsiniz bence sizin araç active de değil tesisat vardır
    5-174bin km de city sorunuyla serviste ücretsiz değişim yaptırdım 1.3 6ileri 90hp aracım. (2813tl karşılamaz ise)
    6-tuş takımını söküp temizletin bi süre çalışır sonra yine gider buda kronik sorun olan airbag sargısını getiriyor akla ama siz cc istiyorsunuz sanırım değiştirince sorun kalkabilir. aux kablosu yok ama teybin arkasında giriş var oraya aux kablosu alıp takacaksınız telefon için olan ucuda alttan çekeceksiniz 30lira falan kablo. montajı 2dk.

benim aracım 184bin kmde sadece kronik sorun olan city ve airbag sargısı geldi başıma, city ücretsiz değişti airbag sargısıda artık bozulana kadar kullanıp cc li kol ile değiştiririm. aracın fiyatıda uygunsa düşünün derim bu fiyata daha iyi bir araç olduğunu düşünmüyorum

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

1- araç muhtemelen dynamic ama ruhsata bakma benimki dizel ruhsatta benzinli yazıyor ruhsata her yazılan doğru olmuyor malesef işletmen uzun iş gerek yok

2-kapı kolları büyük ihtimal iç kısımları aşınmıştır tamiri mümkün büyük bi masrafı yok çoğu puntoda olan şeyler

3-camı iyisinden taktır ön cam malum ama bnmki 2008 dynamic benimkinde far yağmur sensörü yok olan varmı bilmiyorum ama düzgün bi araç bulursan hiç takılma sensör varmı yokmu diye

4-hız sabitleyici sanırım oluyodu ama uzun uğraş ve kol değişmesi lazım yazlımdada ayarlama yapmak gerekiyor diye biliyorum emin değiliim

5-2006-2007 lerde city arıza yapma durumu sık yaşanıyor bişey diyemem şans tamamen ayrıca G.Puntolar zaten 2009 sonuna kadar italyan üretimi o yüzden hepsi aynı kalite yani arızayı sık yaşayan seri italyan ona takılmayın

Sonuç:Beklentiniz çok fazla yerinizde olsam 2010 ve üstü evo alırdım her istediğiniz içinde gelir enazından hayırlısı olsun
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SinanTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- araç muhtemelen dynamic ama ruhsata bakma benimki dizel ruhsatta benzinli yazıyor ruhsata her yazılan doğru olmuyor malesef işletmen uzun iş gerek yok

2-kapı kolları büyük ihtimal iç kısımları aşınmıştır tamiri mümkün büyük bi masrafı yok çoğu puntoda olan şeyler

3-camı iyisinden taktır ön cam malum ama bnmki 2008 dynamic benimkinde far yağmur sensörü yok olan varmı bilmiyorum ama düzgün bi araç bulursan hiç takılma sensör varmı yokmu diye

4-hız sabitleyici sanırım oluyodu ama uzun uğraş ve kol değişmesi lazım yazlımdada ayarlama yapmak gerekiyor diye biliyorum emin değiliim

5-2006-2007 lerde city arıza yapma durumu sık yaşanıyor bişey diyemem şans tamamen ayrıca G.Puntolar zaten 2009 sonuna kadar italyan üretimi o yüzden hepsi aynı kalite yani arızayı sık yaşayan seri italyan ona takılmayın

Sonuç:Beklentiniz çok fazla yerinizde olsam 2010 ve üstü evo alırdım her istediğiniz içinde gelir enazından hayırlısı olsun
    Evoların en uygunu 26-27 seviyesinden başlıyor onlarda en boş versiyonu sanırım. Benim bütçem malesef o kadar yok Max 22-23 lük birşeyler arıyorum

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araçta bu donanıma sahip ruhsatımda dynamic yazıyor önler oto arkalar manuel ama çelik jantım yok baktığınız araçtada benim ki gibi belirsizlik var

1-bence bir sorun olmaz çıkışta active denmiş active işlenmiş zaten forum da da görürsünüz active olan araçlar dolu dolu oluyor kullanıcılar sayesinde
    2-kapı kollarını kilitçide yaptırırsınız maksimum 50lira verirsiniz ben yaptırdım telleri kısalttığını gerginleştirdiğini söyledi hatta forumda resimli anlatım var sizde yapabilirsiniz
    3-yanlış hatırlamıyorsam bizim orjinal camlar pilkington dur. bence bu markayı arayın yağmur ve far sensörü emotion donanımda olabilir ama emin değişim evo larda olduğunu görmüştüm. far sensörü modül ile yapılabiliyor, yağmur s. için modül varmı araştırmak lazım camın etkisi varmı bilmiyorum
    4-cc taktırabilirsiniz bence sizin araç active de değil tesisat vardır
    5-174bin km de city sorunuyla serviste ücretsiz değişim yaptırdım 1.3 6ileri 90hp aracım. (2813tl karşılamaz ise)
    6-tuş takımını söküp temizletin bi süre çalışır sonra yine gider buda kronik sorun olan airbag sargısını getiriyor akla ama siz cc istiyorsunuz sanırım değiştirince sorun kalkabilir. aux kablosu yok ama teybin arkasında giriş var oraya aux kablosu alıp takacaksınız telefon için olan ucuda alttan çekeceksiniz 30lira falan kablo. montajı 2dk.

benim aracım 184bin kmde sadece kronik sorun olan city ve airbag sargısı geldi başıma, city ücretsiz değişti airbag sargısıda artık bozulana kadar kullanıp cc li kol ile değiştiririm. aracın fiyatıda uygunsa düşünün derim bu fiyata daha iyi bir araç olduğunu düşünmüyorum
    23 civarına alacağım inş. Kmsi biraz fazla 200 bine yakın ama bakımlarının düzenli yapıldığını söyledi sahibi. Expertiz yaptırıp alacağım bakalım. Airbag sargısı dediğiniz problem sanırım direksiyondaki tuş takımının düzgün çalışmamasına neden oluyor ?

Birde ne zaman değiştirttiniz motoru yakın zamanda mı ?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bana kalırsa bu araç emotion gibi..

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa bu araç emotion gibi..
    Emotion olsaydı arkadaki camlarda otomatik olurdu hocam. Onlar manuel.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı Emre9110 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emotion olsaydı arkadaki camlarda otomatik olurdu hocam. Onlar manuel.
    o zaman imkansız

Mert Astan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Evoların en uygunu 26-27 seviyesinden başlıyor onlarda en boş versiyonu sanırım. Benim bütçem malesef o kadar yok Max 22-23 lük birşeyler arıyorum

23 civarına alacağım inş. Kmsi biraz fazla 200 bine yakın ama bakımlarının düzenli yapıldığını söyledi sahibi. Expertiz yaptırıp alacağım bakalım. Airbag sargısı dediğiniz problem sanırım direksiyondaki tuş takımının düzgün çalışmamasına neden oluyor ?

Birde ne zaman değiştirttiniz motoru yakın zamanda mı ?
    city motorunu bu yaz değiştim genel müdürlüğe mail attım dönüş yapıp karşıladıklarını söylediler. airbag sargısı arızası da bende şöyle etkiledi korna sağ taraftan çalmıyor, radio tuşları çalışmıyor, kısa farlar açıkken direksiyonu çevirirken bazı noktalarda göz kırpıyor

Emrey Zorunlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Mert34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city motorunu bu yaz değiştim genel müdürlüğe mail attım dönüş yapıp karşıladıklarını söylediler. airbag sargısı arızası da bende şöyle etkiledi korna sağ taraftan çalmıyor, radio tuşları çalışmıyor, kısa farlar açıkken direksiyonu çevirirken bazı noktalarda göz kırpıyor
    Sizin araç kaç model peki hocam ? 2015 Yazında değiştirdi servis öyle mi ? Almayı düşündüğüm aracın bende şasi nosu motor nosu filan var. Bu bilgilerle servisten öğrenebilir miyiz hız sabitleyici tesisatı olup olmadığını ?

Birde airbag sargı arızasının çözümü nedir hocam tamiri dğeişimi ne kadara mal olur ?

Mert Astan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sizin araç kaç model peki hocam ? 2015 Yazında değiştirdi servis öyle mi ? Almayı düşündüğüm aracın bende şasi nosu motor nosu filan var. Bu bilgilerle servisten öğrenebilir miyiz hız sabitleyici tesisatı olup olmadığını ?

Birde airbag sargı arızasının çözümü nedir hocam tamiri dğeişimi ne kadara mal olur ?
    aracım 2008 model 3.sahibiyim bu yaz(2015) değişim yapıldı ücretsiz olarak. bildiğim kadarıyla active lerde tesisat yok dynamic lerde var sizin araç active değil diye düşünüyorum direk servisten bunu öğrenebilirsiniz dediğiniz gibi. ha tesisat olmasa da çekilip yapılıyor zaten. sargı içinde sinyal kolunu tamir edebiliyorlar ama çok ömürsüz oluyor cc li alıp takmak çok daha iyi oda sanırım 300lirayı buluyormuş

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Aracinizda tesisat vardir kesinlikle sasi no ile motor noyu aracin uzerinde kendiniz kontrol edin herhangi bir sorun yoksa yanlis yazilmistir.

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

hem emotion da olan özellik var hem arka camlar manuel ben sevmedim bu aracı
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

HALİL h@lil
    halilimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 310

Bana dynamic e ek guvenlik paketi ekletilmis geldi

Mustafa yıldırım
    KG777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 179

Aracı aldınız ve kasko yaptırmak istediğinizde ruhsatta active yazdığı için araç bedeli active çıkar. Atıyorum allah korusun araç pert falan olursa, active araç bedeli 22.000tl Dynamic araç bedeli 24.000tl gibi. Hı tabi kasko fiyatı biraz uygun olur.