16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: bravo tecrübesi olan arkadaşlar

bilgehan cansever
    bilgehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart bravo tecrübesi olan arkadaşlar

şuan punto evo kullanıcısıyım , yakın zamanda arabayı vericem , 33-35 bin tl bütcem var , bravoya geçmek istiyorum , bana yol gösterecek arkadasların fikirlerini bekliyorum

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Standart Ce: bravo tecrübesi olan arkadaşlar

Kuzenim Fiat servisinde çalışıyor. Bravo nun kronik sorunları olduğunu ve o yüzden tutulmadığından bahsetmişti. Gerçektende piyasası çok ölü bir araç. Almadan önce iyi araştırıp düşünün bence. Bravo forumuna falan bakın derim.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bravoda kronik sorun yok, ama ikinci eli dusuk eger binecem gozuyle bakiyorsan kesinlikle al punto fiyatina bravo var

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Arkadaşta var bravo. Bence çok iyi araç. Kronik bir sorununuda görmedim. Yani bizim puntolardaki sorunlardan sonra bence sorunsuz. Ama nedendir bilmiyorum ve anlamda veremiyorum 2. El piyasası çok kötü. Bende bundan sonra bravo almayı düşünüyordum.
    GP Dynamic MJeT
    2008

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Iyi yanı fiyatına göre donanımlı ve güçlü ama dizelde olsa yakıtı çok Parça fiyatları da yüksek
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi yanı fiyatına göre donanımlı ve güçlü ama dizelde olsa yakıtı çok Parça fiyatları da yüksek
    parça fiyatları normal bence c sınıfındaki diğer rakipleri ile karşılaştırırsan (golf,auris,astra vs.) parça fiyatları gayet makul ha dersen ki punto dan pahalı elbette punto ile segment farkı var ama pahalı olmasının sebebi bravo nun çok yansanayi parçası yok punto nun zebille yan sanayi parçası var aslında punto nunda orjinal italyan parçalarını alırsan hiç ucuz olmadığını görürsün ama gidip opar alırsan elbette fiyatlar çok uygun gelecektir.Ayrıca bravo nun yakıtının çok olduğuna katılmıyorum şehir içi yoğun trafikte 1,3 lük multijete göre max 1 litfe fazla yakıyor ancak şehirler arası yolda kesinlikle 1,3 den az yakıyor üstelik müthiş bir ivmelenmesi var.Bence bravo cahil Türk halkının fiat ön yargısı ve tofaş ın saçma sapan reklam ve fiyat tutumundan dolayı hak ettiği ilgiyi duyamadı.2008 de çıkmasına ve kasa değişmemesine rağmen bu gün bile yeni çıkan bir çok c sınıfından daha şık ve karizmatik duruyor.

7. Bu mesajı için 2 kişi erenemre'ye teşekkür etti:

Murat Sew
    parola1818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

parçası pahalı deniyor ama benim araç ile arkadaşın aracı 1 ay arayla aynı servise götürdük fiat özel servisi. ikimizin araçta dizel. triger zincir değişimi için banada onada aynı fiyatı verdiler. 1000 tl. gerçi ben daha sonra başka bi yerde 550 tl ye hallettim zincir, filtreler, yağ, balatalar vs. ama özel servis iki aracada aynı fiyatı çekti.nasıl oluyor bu iş anlamadım.
    fiatın saçma satış politikaları bence tüm olay.
    ivmelenme konusunda gerçekten fena bir araç bravo. iç dizayn ve malzeme kaliteside müthiş. ön tasarım 2015 model bir çok araca beş çeker. ama arka kısım ı ıh.
    GP Dynamic MJeT
    2008

9. 21/06/2015, 08:50

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Ben 2009 da aldım 65.000 km kullandım 1.6 multijet dynamic 120 hp idi benim arabam şehir içinde yazın 7.5 kışın 8.5 lt yakıyordu ama hiç kasmıyordum ekonomik kullanim diye bakımları bana kalırsa pahalı yukarda arkadaşlar demişler yan sanayi parçası yok falan diye ondan olabilir yağ değişimi dahil 600 tlden aşağı bakım ücreti yok bu aracın ayrıca triger kayışı mevcut punto gibi zincir değil şehirler arası yakıtına gelince ben 6.5 yakıyordur 140-150 km hızla niye sattın derseniz çözülemeyen bir soğutma suyu eksiltme problemi vardı radyatör vs değiştim sonra sattım çünkü hararet yapıp yolda bıraktı ayrıca iç mekan kaliteside ahım şahım değil benim arabamda sağ ön koltuk oynuyordu piyasası kötü 32.000 tlye sattım 2013 yılında galeri 24.000 tl verdi iyi özelliklerine gelince insana güven veriyor hızı kesinlikle hissettirmiyor güçlü bir motoru var piyasadaki diğer dizel motorlardan daha seri ben çok rahat şekilde 195-200 bandında çıkıyordu parasına göre alınabilir bir araç 35-38 bin tl bandında alınabilecek bir araç ama daha fazlası kesinlikle etmez alınıyorsa emotion modeli alınmalı 2008-2009 model daha mantıklı fiyatı makul bir de 105 hp olanını alın eğer dizel istiyorsanız 120 hp olanda dpf var ilerde sıkıntı yaratabilecek bir parça
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Oğuz AKÇE
    ouzh34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 13

Ben de 18 bin km kadar bravo kullandım,hem otomatik,hem daha genç bir araba gerektiğinden punto ya geçtim.eğer dolu bir bravo alırsanız,yakıt ve bakım giderlerini hiç önemsemeyecek kadar çok zevk alırsınız.

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

1 grande 2 evo dan sonra net söylüyorum :

segment yükseltmek istiyorsanız bravo biçilmiş kaftan.

punto nun elektrikli direksiyon arızasından sonra bravo nun kronik problemi falan yok.

2. el satış problemi normal modellerinde olabilir ama sport style modelinde yok. hastası çok.

yakıtı, bakımı 75 5 ileri punto ya göre biraz yüksek ama 90 lık 6 ileri punto dan fazla değil.

6 ileri grande de 6. vites yakıt tasarrufu yaptırmıyordu. ama bunun 6 vitesi gerçekten tasarruf ettiriyor.

Verdiği keyif, tokluk ve performansa kesinlikle değer. Çukura düştüğün de gelen sesler tepkiler bile farklı.

yüksek süratleri hissettirmemesinden bahsetmiyorum.

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Ben 2009 da aldım 65.000 km kullandım 1.6 multijet dynamic 120 hp idi benim arabam şehir içinde yazın 7.5 kışın 8.5 lt yakıyordu ama hiç kasmıyordum ekonomik kullanim diye bakımları bana kalırsa pahalı yukarda arkadaşlar demişler yan sanayi parçası yok falan diye ondan olabilir yağ değişimi dahil 600 tlden aşağı bakım ücreti yok bu aracın ayrıca triger kayışı mevcut punto gibi zincir değil şehirler arası yakıtına gelince ben 6.5 yakıyordur 140-150 km hızla niye sattın derseniz çözülemeyen bir soğutma suyu eksiltme problemi vardı radyatör vs değiştim sonra sattım çünkü hararet yapıp yolda bıraktı ayrıca iç mekan kaliteside ahım şahım değil benim arabamda sağ ön koltuk oynuyordu piyasası kötü 32.000 tlye sattım 2013 yılında galeri 24.000 tl verdi iyi özelliklerine gelince insana güven veriyor hızı kesinlikle hissettirmiyor güçlü bir motoru var piyasadaki diğer dizel motorlardan daha seri ben çok rahat şekilde 195-200 bandında çıkıyordu parasına göre alınabilir bir araç 35-38 bin tl bandında alınabilecek bir araç ama daha fazlası kesinlikle etmez alınıyorsa emotion modeli alınmalı 2008-2009 model daha mantıklı fiyatı makul bir de 105 hp olanını alın eğer dizel istiyorsanız 120 hp olanda dpf var ilerde sıkıntı yaratabilecek bir parça
    Bravo benimde puntodan sonra düşündüğüm bir araç, yanlız ufak ufak araştırmalar içerisindeyim ; son cümlelerinizde 105 hp de olmayan ama 120 hp de olan bir dpf den bahsetmişsiniz ve sıkıntı yaratabilir demişsiniz, bunu biraz daha açarmısınız? nedir bu dpf ne gibi sorun verir?
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo benimde puntodan sonra düşündüğüm bir araç, yanlız ufak ufak araştırmalar içerisindeyim ; son cümlelerinizde 105 hp de olmayan ama 120 hp de olan bir dpf den bahsetmişsiniz ve sıkıntı yaratabilir demişsiniz, bunu biraz daha açarmısınız? nedir bu dpf ne gibi sorun verir?
    Fiat Bravo

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

2011 den 2014 kadar bindim çok yakıyor diye sattım 1,6 120hp ivmelenmesi oturuşu mükemmel uzun süreli binecekseniz tercih edin yakıt konusunada takılmayın . bende problem arabada değil

Şimdi leon var 50 kuruştan aşşağı düşüremiyorum ..

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı aposport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Kadir00906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun derken sürekli düşük devir gidince tıkanma olayı oluyor yazılım yapılınca erken tıkanabiliyor yakıtı arttırıyor kendini temizlerkenve parça fiyatı pahalı yani 105 hp olanıhem fiyat olarak makul hemde piyasada parçası bol linea ve dobloda aynı motor var
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Kadir OSAN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz

sorun derken sürekli düşük devir gidince tıkanma olayı oluyor yazılım yapılınca erken tıkanabiliyor yakıtı arttırıyor kendini temizlerkenve parça fiyatı pahalı yani 105 hp olanıhem fiyat olarak makul hemde piyasada parçası bol linea ve dobloda aynı motor var
    Şimdi daha açıklayıcı oldu,teşekkürler..