Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Üzüntülüyüm!!! Akıl verin...

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Standart Ce: Üzüntülüyüm!!! Akıl verin...

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dsg ye muhteşem bir şanzıman diyen ilk kez sizi görüyorum millet forumlarda dsg den kan ağlıyor 50 bine gelmeden dsg patlıyor bence bu kadar abartmayın o şanzımanı biraz araştırın derim.
    Gerçekten ilk kez mi duyuyorsunuz Emre bey? Yani ben de tam anlamıyla sorunsuz bir şanzıman olduğunu savunmuyorum ancak şanzıman gerçekten muhteşem. Çok güzel geçişleri yumuşacık ve ekonomik anlamda üstüne tanımıyorum açıkçası.

DSG'nin ilk serileri gerçekten sorunluydu,ısınma olduğu zaman kenara çekip soğumasını beklemek zorundaydı VW sahipleri. Ancak şu an DSG 3. neslinde ve gerçekten çok gelişmiş bir şanzıman.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

dsg ye muhteşem bir şanzıman diyen ilk kez sizi görüyorum millet forumlarda dsg den kan ağlıyor 50 bine gelmeden dsg patlıyor bence bu kadar abartmayın o şanzımanı biraz araştırın derim.
    Kardeş benim alacağım araç 9000 km de ve ben bu araca maximum 40-50 bin binerim.

Kayseride sormadığım otomatik vites ustası sormadığım kullanıcı kalmadı ki artık sormaktan utanır hale geldim. İnan bana en ufak şikayet yok. Sen bizim foruma bakma herkes (bi çoğu) yanlı bu forumda.

İnan bana sahibinden comda satıcıları tek tek aradım araç hakkında genel geçer sohbet ettim ve insanlar genel olarak araçtanda şanzımandan da motordan da memnun.

Hani zarf attıklarımda oldu işte abi benimde aynı araçtan var satamadık felan muhabbetine girdim. Valla tepkiler nası biliyo musun? : aynen şöyle yok arkadaşım benim aracı 7-8 kişi favori eklemiş 10-15 kişide aradı oldu.

Ya sonuçta dün bindim gerçekten süspansiyon olsun, iç trim aksamındaki kalite olsun vwagen olduğu ve kalitesi belli.... Birde bu paraya bu km de bu piyasada zor böyle araç bulmak.
    Benim bulduğum aracın style olanlarına 43-44 istiyorlar ve asla da fiyat kırmıyorlar. VW kullanıcısıda satıcısıda parada çok esnek değiller. Çünkü tutuluyor abi. DSG bence duologic le kıyasladığında 5-6 gömlek üstün ve kaliteli
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş benim alacağım araç 9000 km de ve ben bu araca maximum 40-50 bin binerim.

Kayseride sormadığım otomatik vites ustası sormadığım kullanıcı kalmadı ki artık sormaktan utanır hale geldim. İnan bana en ufak şikayet yok. Sen bizim foruma bakma herkes (bi çoğu) yanlı bu forumda.

İnan bana sahibinden comda satıcıları tek tek aradım araç hakkında genel geçer sohbet ettim ve insanlar genel olarak araçtanda şanzımandan da motordan da memnun.

Hani zarf attıklarımda oldu işte abi benimde aynı araçtan var satamadık felan muhabbetine girdim. Valla tepkiler nası biliyo musun? : aynen şöyle yok arkadaşım benim aracı 7-8 kişi favori eklemiş 10-15 kişide aradı oldu.

Ya sonuçta dün bindim gerçekten süspansiyon olsun, iç trim aksamındaki kalite olsun vwagen olduğu ve kalitesi belli.... Birde bu paraya bu km de bu piyasada zor böyle araç bulmak.
    Benim bulduğum aracın style olanlarına 43-44 istiyorlar ve asla da fiyat kırmıyorlar. VW kullanıcısıda satıcısıda parada çok esnek değiller. Çünkü tutuluyor abi. DSG bence duologic le kıyasladığında 5-6 gömlek üstün ve kaliteli
    bizim forum değil forumdonanım haber olsun hatta vw nin kendi forumlarında bile millet şikayetçi ayrıca iç mekan kalitesi demişsin kalite falan yok kardeşim tipik b sınıfı öyle golf kalitesi falan bekleme punto gibi bildiğin sert plastik daha geçen ibiza ile karşıya geçip geldim yani sen beğendiysen sorun yok ama kesinlikle punto satılıp alınacak araç değil dsg ile duologis kıyaslamsına gelince duologic dsg kadar konforlu değil sonuçta manuel vitesin üzerine yapılmış bir sistem ama şu bir gerçek ki dsg nin duologic e göre sorun çıkarma olasılığı yüzde 50 daha fazla her neyse sen beğendiysen sorun yok ama ben o araca asla para vermezdim o ön konsolla resmen dacia modellerine benziyor

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

DSG'yi kullanıp doğru düzgün takip eden herkes bilir ki.

DSG muhteşem bir şanzıman!

İlk çıkan 6 ileri olanlarda ciddi sorun yaşadılar.(Özellikle yüksek torklu TDI'larda)
    Ama 7 ileri DSG hele ki 1.2 TSI'larda sorun falan belirtilen gibi kan ağlatma olayı falan da yok..
    Dualogic'le de karşılaştırılmaz. Hem daha konforlu, hem daha sorunsuz. (1.2tsi dsg)

1.4 Fire'dan bıktıysanız eğer, gidip 1.4 85 almanız da çok makul değil.
    1.4 85likler bizim 1.4 Fire'dan daha ekonomik ve LPG ile de uyumlu.
    Eğer sırf bir değişiklik olsun derseniz, GP'den ibizaya geçince malzeme noktasında kalite farkı göreceksiniz. Ama ön konsol tasarımı onun da GP gibi zayıf..

Ama EVO'dan ibizaya geçilmez Hem malzeme kalitesi, hem konsol tasarımı olarak..

Du arada fiyat farkı çok doğal:
    Hem DSG
    Hem de motor farkı var.
    Yıldan ve donanımdan da bir miktar düşüş.
    3000TL fark normal

KASKO DEĞERLİ arasında bile 5000TL fark var iki aracın
    Konu celenlee tarafından (21/06/2015 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

C segmenti aklınıza yatan bir araç yok mu bu fiyatlara?

Çok uygun fiyatlara bravolar olabiliyor mesela
    Bu fiyatlara 2011 dizel otomatikler dahi var düşük kmlerde..
    Onun da konsol ibiza gibi sade ama en azından C sınıfı dıştan tartışmaya bile gerek yok..
    Konu celenlee tarafından (21/06/2015 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DSG'yi kullanıp doğru düzgün takip eden herkes bilir ki.

DSG muhteşem bir şanzıman!

İlk çıkan 6 ileri olanlarda ciddi sorun yaşadılar.(Özellikle yüksek torklu TDI'larda)
    Ama 7 ileri DSG hele ki 1.2 TSI'larda sorun falan belirtilen gibi kan ağlatma olayı falan da yok..
    Dualogic'le de karşılaştırılmaz. Hem daha konforlu, hem daha sorunsuz. (1.2tsi dsg)

1.4 Fire'dan bıktıysanız eğer, gidip 1.4 85 almanız da çok makul değil.
    1.4 85likler bizim 1.4 Fire'dan daha ekonomik ve LPG ile de uyumlu.
    Eğer sırf bir değişiklik olsun derseniz, GP'den ibizaya geçince malzeme noktasında kalite farkı göreceksiniz. Ama ön konsol tasarımı onun da GP gibi zayıf..

Ama EVO'dan ibizaya geçilmez Hem malzeme kalitesi, hem konsol tasarımı olarak..

Du arada fiyat farkı çok doğal:
    Hem DSG
    Hem de motor farkı var.
    Yıldan ve donanımdan da bir miktar düşüş.
    3000TL fark normal

KASKO DEĞERLİ arasında bile 5000TL fark var iki aracın
    Abi duygularıma tercuman olmuşsun. C sınıfı araçlar öneriyorsun ancak bu kmde ve bu özelliklerde (dsg ve tsi) kafama yatan C sınıfı araç yok. Ben puntoyu piyasası zayıf diye satıyorum Bravo piyasada daha da ağır kanlı bi araç ve FİAT la gönül bağım bitti.

Buradaki dostluklar güzeldi ancak. FİAT DESEKİ SANA BUGATTİ YAPTIK Adınıda FUATTİ koyduk 10 binliraya al bin dese yinede yok abi. Bildiğin gibi değil acayip soğudum.

Belki çevremdeki ların etkisi oldu (alayı ALMAN hastası HANS diyolar basşka bişey demiyolar) ama bende soğudum abi be fiat harbi ülkemizde hak ettiği değeri bulamıyor.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

bizim forum değil forumdonanım haber olsun hatta vw nin kendi forumlarında bile millet şikayetçi ayrıca iç mekan kalitesi demişsin kalite falan yok kardeşim tipik b sınıfı öyle golf kalitesi falan bekleme punto gibi bildiğin sert plastik daha geçen ibiza ile karşıya geçip geldim yani sen beğendiysen sorun yok ama kesinlikle punto satılıp alınacak araç değil dsg ile duologis kıyaslamsına gelince duologic dsg kadar konforlu değil sonuçta manuel vitesin üzerine yapılmış bir sistem ama şu bir gerçek ki dsg nin duologic e göre sorun çıkarma olasılığı yüzde 50 daha fazla her neyse sen beğendiysen sorun yok ama ben o araca asla para vermezdim o ön konsolla resmen dacia modellerine benziyor
    Emrecim senın yanlı ve taraflı yorumların olduğunu düşünüyorum. Beni bu forumdan agresif yazılarınla ve fevri tavırlarınla zaman zaman soğuttun hatta tebrikde ederim. Hazır bu foruma eskisi kadar yazmayacağımdan söyleyeyim.Zaman kimin haklı olduğunu gösterecek. İşallah ben haklıyımdır. İkimizin hakkında da hayırlısı olsun.

Benim 2008 den beri 3. puntom ben punto düşmanıda değilim halaa severim. İndiğim araba sınıfında çok başarılı ancaaaaakkkk Malzeme kalitesinde asla ama asla Seat kadar iyi değil. Dizayn başarılı, şekil şemal Puntoda daha göze hitap ediyor. Ancak malzeme kalitesi fazla olmasa da bi tık daha kaliteli Seatta.

Şimdi sanayi ağzı yada burada klavye kabadayılığı yapan bazı densiz denyoların DSG yi kötülemesi seni fazlasıyla etkilemiş ancak DSG (7ileri olan) sınıfının en iyileri arasında bugün AUDİ de DSG kullanıyor. Bizim Puntolar AUDİ den iyi mi??? Birde Reanult çift kavrama vitesi muazzam bu iki şanzımana fazla laf dokundurmak haksızlık olur.

Sen FİAT kullan ben VW gurubuna devam edecem. Sıralamam da şu olacak ömrümüz vefa ederse görürsün işallah 1- Seat 2- VW 3- AUDİ diğer muadil skoda felan varda onları istemiyorum.

HAYAT şuan DSG ve TSİ ile bambaşka olacak İşallah. Deneyimlerimi müspet tyada menfiii paylaşırım forumda sizlerden yine bilgide alırım. Ancak girelim şu VW grubuna. HAYIRLISI Emre kardeşim. Allaha emanet ol.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Sen duologic vitesde 1den 2 ye 2den 1 geçişlerde ''KIRTLAMA'' sesini duydun mu?
    Ben daha 10000 kmdeki aracımda duydum.... Neden mi bu ses var? Valla ben 1 senedir çözdüremedim. Servise gidersin çözmezler. Özel Şanzımancıya gidersin abi biz ellemeyiz der. Arada kalırsın. Baktım daha 10,000 km de bu böyle ilerde başımıza çorap örecek. Aynen Postaaaaa. Byee
    Konu biancoangelo tarafından (21/06/2015 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.

Samir Kadiroğlu
    samirr86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 R 8694
    Edilen teşekkür: 20

Konu ile ilgili birçok açıklama yapmışsınız(Tsi-Dsg) ancak ben hala ibiza almak istemenizi mantıklı bulmuyorum. 2 gün İbiza 1.4 85 bg'lik modelini kullandım.Motoru biraz daha kuvvetli ancak kesinlikle puntoyu kullanmak daha keyifli. Araç satılıp yeni alınacaksa model ve/veya segment arttırılmalı bence

Ben sizin durumunuzda olsam İBİZA almak için Puntodan vazgeçmezdim. Leon alınacaksa o ayrı.
    2013 Punto Easy 1.4 Fire 77 BG + Lpg

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Sen duologic vitesde 1den 2 ye 2den 1 geçişlerde ''KIRTLAMA'' sesini duydun mu?
    Ben daha 10000 kmdeki aracımda duydum.... Neden mi bu ses var? Valla ben 1 senedir çözdüremedim. Servise gidersin çözmezler. Özel Şanzımancıya gidersin abi biz ellemeyiz der. Arada kalırsın. Baktım daha 10,000 km de bu böyle ilerde başımıza çorap örecek. Aynen Postaaaaa. Byee
    ben forumdan kimseyi soğutmadım hatta foruma uzun süredir işlerim yoğunluğuyla giremiyorum ayrıca fikirlerimi söylüyorum yanlı falan değilim ki fiat fanı asla değilim punto yu satsam tekrar fiat almam diyede kaç konuda söyledim o yüzden sen beni forumdaki başkaları ile karıştırma ! hangi konuda yanlı yazmışım ? senin gibi babamın malı gibi markayı savunmuyorum ben fiat ı leğen plastiklerinden dolayı süreklide eleştiririm ama multijet gibi başarılı motoruda yeri geldiğinde savunurum neyse konu uzamasın aracın hayırlı olsun ben senin gibi hayatta zevk almayı motorlarla , viteslerle değil ailemle geçirdiğim keyifli günlerden alıyorum zaten farkımız en başta burdan kaynaklanıyor.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ben forumdan kimseyi soğutmadım hatta foruma uzun süredir işlerim yoğunluğuyla giremiyorum ayrıca fikirlerimi söylüyorum yanlı falan değilim ki fiat fanı asla değilim punto yu satsam tekrar fiat almam diyede kaç konuda söyledim o yüzden sen beni forumdaki başkaları ile karıştırma ! hangi konuda yanlı yazmışım ? senin gibi babamın malı gibi markayı savunmuyorum ben fiat ı leğen plastiklerinden dolayı süreklide eleştiririm ama multijet gibi başarılı motoruda yeri geldiğinde savunurum neyse konu uzamasın aracın hayırlı olsun ben senin gibi hayatta zevk almayı motorlarla , viteslerle değil ailemle geçirdiğim keyifli günlerden alıyorum zaten farkımız en başta burdan kaynaklanıyor.
    Bizim farkımız ne biliyomusun? Ben hazımlıyım sen hazımsız. Haa bu arada benimde bir ailem var.

Herşeyin yeri ve zamanı ayrı. Ben seni gayet net hatırlıyorum.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Standart Üzüntülüyüm!!! Akıl verin...

Amaç yatırım olduğuna göre,marka-model,sürüş keyfi,plastik kalitesi kıyaslamaları yapmaya gerek yok.90 ların başında mazda,sonra toyota neyse,2010 dan sonra da vw grubu prim yapmaya başladı memlekette.bence seçiminiz doğru,ben olsam olabilicekse polo düşünürdüm,ibizaya göre daha az zarar ettirirdi satarken,ama ibiza da uygun.Allah gönlünüze göre versin

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amaç yatırım olduğuna göre,marka-model,sürüş keyfi,plastik kalitesi kıyaslamaları yapmaya gerek yok.90 ların başında mazda,sonra toyota neyse,2010 dan sonra da vw grubu prim yapmaya başladı memlekette.bence seçiminiz doğru,ben olsam olabilicekse polo düşünürdüm,ibizaya göre daha az zarar ettirirdi satarken,ama ibiza da uygun.Allah gönlünüze göre versin
    Allah bin kere razı olsun. Can kardeşim.

Valla Arrenas ilk günki gibi yapıcı yorumların var kardeşim sağol. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ben araca keyifle binmekten yanayım.
    Aynı paraya boş POLO alacağıma, gider düşük model Dizel otomatik Bravo alırım

Sıfır almıyorum sonuçta, zaten ölü fiyata alırım, satarken de aynı fiyattan veririm gider

GP alırken ikinci elinin zayıf olduğunu okurdum. Ama ne oldu? Araç bakımlı olsun yeter ki...
    Aralık 2011'de:
    2009Model (2008Eylül)
    1.4 Fire Dynmic Dualogic+Stik Pak. 45000km'de boyasız 23250TL'ye aldım.
    Aracın 0km'si(EVO) 34400TL idi..
    Eküm 2014'de:
    80000km'de,1yıllık LPG'si ile, 2parça boya ile, 27000TL'ye sattım. 14günde.
    28500TL'den ilan açtım. 1Hafta sonra 27500'e güncelledim. Aklımdaki fiyata, 27000'e sattım.
    Aracın 0km'si ~4100TL idi.. Zarar etmedim sayılır..

1960kişi ilanımı inceledi, 14 kişi favorisine aldı, 6 kişi aradı araca bakmaya gelen ilk kişi kaporasını aynı gün verdi gitti

Bu arada Bravo'da hiç dualogis sorunu duydunuz mu?
    Konu celenlee tarafından (22/06/2015 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Bizim farkımız ne biliyomusun? Ben hazımlıyım sen hazımsız. Haa bu arada benimde bir ailem var.

Herşeyin yeri ve zamanı ayrı. Ben seni gayet net hatırlıyorum.
    kardeş mübarek ramazan konu uzamasın aracın hayırlı olsun hepsi kul yapısı teneke parçaları kalp kırmaya gerek yok benide demek ki yanlış hatırlamışsın hiçbiri babamın malı değil sadece fikrimi söylerim taraf falan tutmam kal sağlıcakla

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Senin yerine kendimi koyup azcık bakındım..
    Fiat Bravo 1.4 T-Jet Dynamic Plus 2011 Model 36.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 217491261
    Sattığın fiyata miss gibi.
    Bi LPG taktırcan keyfine bakcan hani nerde zarar ?

bunlar da gözüme çarpan diğerleri..
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...17432090/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98436538/detay

bu da fiyatına göre çok iyi araç:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92916672/detay
    Konu celenlee tarafından (22/06/2015 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Abi bana Bravo FİAT deme gözünü sevem.

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

Puntonun 40-50-60k bakımlarını yetkili servislerde yaptırdım.dizel otomatik bravolardan 2 si çekici üzerinde 1 tanesi de teslim alınmaya gelinmişti.dualogic arızasından dolayı.her gittiğimde arızalı otomatik bravo görmek,bende ön yargı oluşturdu maalesef

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı arenas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puntonun 40-50-60k bakımlarını yetkili servislerde yaptırdım.dizel otomatik bravolardan 2 si çekici üzerinde 1 tanesi de teslim alınmaya gelinmişti.dualogic arızasından dolayı.her gittiğimde arızalı otomatik bravo görmek,bende ön yargı oluşturdu maalesef
    Demekki sahipleri bizim gibi yaygara yapmıyor. Gidip servise sırayla asıp bırakıyolar liftlere

Cem YK
    cemyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

arkadaşlar dsg çok ocağa incir ağacı dikmiş bir şanzıman... performansına kanmayın dikkat edin sonra çok üzülürsünüz... hele hele garantisi bitmiş bir dsg sakın almayın.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon