Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz gibi aracım için ilan açmıştım. Fakat hiç farkında olmadığım kötü bir sürpriz ile karşılaştım. Aracımı 2012 yılının Nisan ayında Ramideki Göker otomotivden sıfır olarak almıştım. Geçen haftaya kadar hiç kazasız kullandım. Fakat gözümün önünde bir bayan nissan marka otomobiliyle geri geri gelirken ön sol çamurluğa çarparak araca hasar verdi. Bu hasar sonucu 2 yerde yumurta büyüklüğünde bir ezik oluştu. Ben de biraz araştırdım ve göçük düzeltme ile boyasız bir şekilde yaptırmaya karar verdim. Bugün de istoç oto centerda bi tur atiym piyasa araştırması yapayım dedim. Bir galeriye girdim ve bir araç beğendim. Daha sonrasında benim aracı ne kadara alırsın diye sordum. Bi bakalım aracınıza dedi ve bakıp geldiler. Aracın sağ ve sol 2 çamurluğunun boyalı olduğunu söylediler. Ben de kendi kendime galerici fiyat kırmak istiyor diye düşündüm. Adam abi bana inanmıyorsan bir expertiz merkezi var oraya götürelim istersen dedi. Ben de kendimden emin oraya gittim. Orada da usta baya bi inceledi aracı lifte de soktu alt kısımdan da kontrol etti. Çamurluklar değişmemiş fakat ikisi de boyalı dedi. Hemen orada göker otoyu aradım, getirin bir de biz bakalım dediler. Oraya götürdüm orada da aynı şekilde evet 2 çamurluk da boyalı dediler. Fakat ben hiç aracımı boyatmadım ve kaza yapmadım. Salı günü için bebi tekrar çağırdılar ve bu işle ilgili fiatın bir ekibinin olduğunu onlara göstereceklerini söylediler. Yani ne kadar zaman önce boyanmış onu tespit edebiliyorlarmış. Yani durum onların insafına kaldı. İşin içinden ben çıkamadım nasıl böyle birşey olabilir ya da hakkımı nasıl ararım bilmiyorum. Diyelim ki araç ben almazdan önce işlem görmüş böyle bir durumda onlardan ne gibi bir hak talebinde bulunabilirim. Bu konuda fikirlerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim.