17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Fiat 500X Crossover tutar mı?

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Standart Fiat 500X Crossover tutar mı?

Fiatın yeni modeli 500x crossover reklamlarda son günlerde yoğun şekilde görür oldum.... Cross plus bir de pop / popstar donanım seçenekleri var..... Fiyatlara baktım ama sitesinde yok bulamadım 500L fiyatları 70bin civarlarında olduğuna göre buda tahminen o aralıklardır.... 70-75bin aralığında olursa satış yapabilirlermi kestirmek zor...........

Suat Ahmet
    cpeloo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Standart Ce: Fiat 500X Crossover tutar mı?

Vallahi ben aracı çok beğendim ama, aşağı yukarı aynı fiyatlarda gezen rakibi bana daha çekici geliyor. Fiat'ta o kadar paraya çıkmak mantıklımı bilmiyorum ama neredeyse aynı fabrikada üretilen Jeep renegade'in isminin en azından köktenci bi konsepti var. 500X ten daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Örneğin, bu sene 500X alacaksın seneye 500XL olacak, ondan sonra hop 500XMB olacak falan filan aracın yüzünü kesin kısa sürede eskitecekler. Şu anda bile (500L, 500 beats edition, 500C,500KLMN vs...).
    Daha ilginç bir durumdur var ki, en azında aracın gerçek Jeep olmasada insanlar adam jip kullanıyor diyecek ))).
    Yani içinde bulunduğumuz algı yönetimi çağında senin için kullandığın araç hiç bir şey ifade etmese de, hatta çok kötü olsa bile, sırf bu yüzden etrafındaki insanlar için çok şey ifade edecek bir hale geliyor olacak...

https://configurator.jeep.com.tr/ren...pb1RoCwjzw_wcB

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

Fiyat aralığı baya geniş, 59,900 TL den başlayıp. 90,400 TL ye kadar gidiyor.

Ben bu Fiat 500'ün minikleri haricinde hiçbirini beğenmiyorum, bunu da sevmedim.

Pek sanmıyorum ama bir Fiat kullanıcısı olarak, umarım tutar.

Fiat 500X Fiyat Listesi

Elvan Bey
    hoksi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Ben begenmedim.Çok kırık yuvarlak hatları var.
    Evvelden Bade-i Aşk İle Mestiz

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Gayet güzel bir araç.Bence tutar.Tabi milletimizin Fiat a bu para verilmez klişesini unutmamak lazım.Kalite, donanım, tasarım olarak bence sınıfının en iyilerinden.Fiyatı hakkında net bir bilgim yok ama karşılaştırma yaparsak Captur, 2007 gibi araçların fiyatının altında olmaması gerekiyor kesinlikle...

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Tutar bence. Güzel araç.

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Peugeot 2008 Crossover tuttuysa 500X de tutar gayet. Fiyat konusunda 55 bin ile 70 bin TL arasında bir aralık bekliyorum diyebilirim Türkiye'deki şartları göz önüne alırsak (vergisi gümrüğü kuru vs). Araca burada bakabilir miyim bilmiyorum o zamana kadar araç almış olurum diye tahmin ediyorum.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı cpeloo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi ben aracı çok beğendim ama, aşağı yukarı aynı fiyatlarda gezen rakibi bana daha çekici geliyor. Fiat'ta o kadar paraya çıkmak mantıklımı bilmiyorum ama neredeyse aynı fabrikada üretilen Jeep renegade'in isminin en azından köktenci bi konsepti var. 500X ten daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Örneğin, bu sene 500X alacaksın seneye 500XL olacak, ondan sonra hop 500XMB olacak falan filan aracın yüzünü kesin kısa sürede eskitecekler. Şu anda bile (500L, 500 beats edition, 500C,500KLMN vs...).
    Daha ilginç bir durumdur var ki, en azında aracın gerçek Jeep olmasada insanlar adam jip kullanıyor diyecek ))).
    Yani içinde bulunduğumuz algı yönetimi çağında senin için kullandığın araç hiç bir şey ifade etmese de, hatta çok kötü olsa bile, sırf bu yüzden etrafındaki insanlar için çok şey ifade edecek bir hale geliyor olacak...

https://configurator.jeep.com.tr/ren...pb1RoCwjzw_wcB
    hangi rakibi daha çekici geliyor ? doğru düzgün rakibi yok ki ne juke ne captur nede mokka 500X kadar güzel değil ayrıca 500X in iç plastik aksam kalitesi c sınıfı araçları anlatmıyor bizzat inceledim fiat ın bugüne kadar kullanmış olduğu en yumuşak ve vw vari plastikler diyebilirim.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Araç güzel ama bu ülkede Fiat 'a olan ön yargı ve Fiat 'ın müşteriye son derece ilgisiz davranan servisleri yüzünden çok fazla tutacağını sanmıyorum. Açıkcası Punto yu severek kullanan biri olarak değiştiricek olsam Fiat 'a binecek olsam sıfır Fiat almam. Servise muhtaç olmamak için. Satana kadar yağlayıp ballayıp sattıktan sonra ne halin varsa gör mantığına yatıyorlar.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

fiyatlar belli 60-90 aralığında... 1.6 multijet 71.900 mesela... ancak bedava verseler almam derler ya ben işte böyle düşünüyorum,juke alırım bunu alacağıma...

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Sadece 500x değil bütün sıfır araçların fiyatları öyle arttı ki, insan ister istemez "o paraya gider şunu alırım" diye düşünüyor.

Ben 500x'i beğendim ama gidip de incelemedim. 60 bin liralar makul görünüyor ama 80-90 bin lira deyince iş değişir. O parayı verebilecek olsam gider 2-3 yaşında Mercedes B serisi alırım. Evet aynı sınıfta araçlar değiller ama, yine de Mercedes alırım. Ya da daha yeni C-max alınabilir diye düşünüyorum.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Valla 9 ileti vitesi ve diğer donanımları emrenin dediği gibi malzeme kalitesindeki artışı düşününce dualogic ve 70 beygir magduru olarak tekrar fiata geçmeyi düşündürüyor bana... en yakın rakibi juke oda çok basık geliyor bana. Capture ve 2008 eline şu dökemeyecek gibi duruyor. Bi
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

juke nin arka koltuğu resmen mezar ölmeden insanı mezara koyar derler ya aynen o hesap iç plastik aksam vasat motoru ise renault un 1,5 DCİ motoru eh işte performans veriyor 500X ise her bakımdan juke dan çok daha iyi bir araç ama maalesef cahil insanımız fiat diye burun kıvırıp juke , mokka gibi tipsiz ötesi araçları tercih ediyor.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Sağol erenemre jukeyi seçip 500ü beğenmedik diye cahil yaptın bizi

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Efe
    cagris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Yollarda alıp binenler görülmeye başlandı bile. Demek ki fiata 60-90milyar verilebiliyomus.

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

mart ayında 125 adet 500x, 119 adet punto satılmış.

puntonun rakipleri
    VW Polo : 2,520
    Hyundai i20 : 2,100
    Opel Corsa : 1,708
    Ford Fiesta : 887

500x in rakipleri
    Renault Captur : 453
    Nissan Juke : 218
    Opel Mokka : 171

puntolar maalesef rakiplerine göre epey dip yapmış durumda. 500x ise yeni çıkmasına karşılık rakipleriyle arasında dağlar kadar fark yok.

Şahsen 500x i 500 serisi içinde dizaynı en iyi araç olarak görüyorum. Hatları diğerlerine benzemesine rağmen spor bi hava tutturmuşlar. Beyaz olanı aklımdan geçmiyor değil ama 70 bin lira vermeye kıyamıyorum

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı Radiance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mart ayında 125 adet 500x, 119 adet punto satılmış.

puntonun rakipleri
    VW Polo : 2,520
    Hyundai i20 : 2,100
    Opel Corsa : 1,708
    Ford Fiesta : 887

500x in rakipleri
    Renault Captur : 453
    Nissan Juke : 218
    Opel Mokka : 171

puntolar maalesef rakiplerine göre epey dip yapmış durumda. 500x ise yeni çıkmasına karşılık rakipleriyle arasında dağlar kadar fark yok.

Şahsen 500x i 500 serisi içinde dizaynı en iyi araç olarak görüyorum. Hatları diğerlerine benzemesine rağmen spor bi hava tutturmuşlar. Beyaz olanı aklımdan geçmiyor değil ama 70 bin lira vermeye kıyamıyorum
    Aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler...... Orta donanıma 70bin verilirmi bilmiyorum.....