9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Arabamda boya varmış

mehmet demir
    gesta0723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016
    Edilen teşekkür: 27

Standart Arabamda boya varmış

arabamı 1,5 yıl önce şahıstan sivastaki yetkili servis sabır otodan ekspertiz yaparak aldım sol iki çamurluk boyalı denildi. aldık arabayı antalya'ya geldik ve yetkili serviste bakıma götürdüğümde geriye dönük kayıtlarda ön çamurluk değişmiş denildi. ekspertizi yapanlar sistemden bakıp bana bunu söylemediler. bunu sineye çektik. arabayı satmaya karar verdik bugün antalyadaki yetkili serviste yapılan ekspertizde sol kapılarda da boya var denildi başımdan aşağı kaynar sular döküldü. aldığım yeri aradım hemen ve olayı anlattım kayıtları inceleyip bana geri döneceklerini söylediler. fiat genel müdürlüğünü de aradım durumun izahatını yaptım. eğer olumlu sonuç alamazsam ekspertiz yaptırdığım bayiyi mahkemeye verecem. sizden istediğim benim durumuma düşüp mahkemeye veren varsa avukat tutup mu verdi yoksa kendisi mi dava açtı ve dava açma aşamaları neler, ne kadar sürdü ve sonuç ne oldu. şimdiden teşekkürler
    Konu elbruz tarafından (10/04/2015 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Standart Ce: arabamda boya varmış

ustam gecen gün sivastan punto alacaktık sivas fiat servisini aradım expertiz yapıyormusunuz diye yok yapmıyoruz dediler belkide sizin mevzu yüzünden başları ağrıdı muhtemelen geri dönüt olur eğer öyleyse . geçmiş olsun

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Maalesef bu tarz sıkıntılar oluyor işini adam gibi yapmayan şirketlerle dolu ortalık benzer bir olay benim başımada geldi bi araç almıştım tanıdık bildik güvenli diye her zaman gittiğim yere gittim kontrolünü yaptılar aracın motorunda vs. vs. herhangi bir sorun yok dediler bende aracı satın aldım bi kaç gün sonra yan tarafı komple duvar olan bi yerden geçiyordum araçta gaza basınca ötme sesi duydum bi kaç defa dikkatli dinlemeyle aracın turbosunda sorun olduğunu keşfettim expertiz yaptığım yere gittim usta baktı aracın turbosunda sorun olduğunu söyledi, tahmini 3 bin lira masraf çıkabilirmiş madem öyle siz neden aracı almadan bana söylemediniz dedim bla bla bla ben söyledim ben dinledim. sonuç olarak maalesef aracı bende bu şekilde başkasına sattım gitti. Servis size herhangi bir expertiz raporu verdimi acaba yazılı olarak? eğer verdiyse bir ihtimal sonuç alabilirsiniz.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Aile dostumuz Dod'dan bir VW Jetta almıştı. Biliyorsunuz Dod,Doğuş Holding'in ikinci el pazarını yöneten bir kuruluş. Bu firmadan aldığı araç taklalı tavanında boyalı çıktı. Dod aracı sattığı paradan geri aldı. Ancak burada şu çok önemli. Aracı satın alırken ekspertizin verdiği bir kağıdı mutlaka almalısınız. Eğer ki böyle bir kağıt,döküman elinizdeyse o zaman kendileri zaten teklif yapacak,zararın tazminini sağlayacaklardır. Eğer böyle bir döküman yoksa da,mahkeme yoluna başvurabilirsiniz. Araçların satışı vs. mutlaka belgelendirilir. Orada da size söylenmeyen şeyler çıkar ortaya tamamen.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

mehmet demir
    gesta0723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aile dostumuz Dod'dan bir VW Jetta almıştı. Biliyorsunuz Dod,Doğuş Holding'in ikinci el pazarını yöneten bir kuruluş. Bu firmadan aldığı araç taklalı tavanında boyalı çıktı. Dod aracı sattığı paradan geri aldı. Ancak burada şu çok önemli. Aracı satın alırken ekspertizin verdiği bir kağıdı mutlaka almalısınız. Eğer ki böyle bir kağıt,döküman elinizdeyse o zaman kendileri zaten teklif yapacak,zararın tazminini sağlayacaklardır. Eğer böyle bir döküman yoksa da,mahkeme yoluna başvurabilirsiniz. Araçların satışı vs. mutlaka belgelendirilir. Orada da size söylenmeyen şeyler çıkar ortaya tamamen.
    bakalım olumlu sonuç alamazsam mahkeme yoluna gideceğim

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef bu tarz sıkıntılar oluyor işini adam gibi yapmayan şirketlerle dolu ortalık benzer bir olay benim başımada geldi bi araç almıştım tanıdık bildik güvenli diye her zaman gittiğim yere gittim kontrolünü yaptılar aracın motorunda vs. vs. herhangi bir sorun yok dediler bende aracı satın aldım bi kaç gün sonra yan tarafı komple duvar olan bi yerden geçiyordum araçta gaza basınca ötme sesi duydum bi kaç defa dikkatli dinlemeyle aracın turbosunda sorun olduğunu keşfettim expertiz yaptığım yere gittim usta baktı aracın turbosunda sorun olduğunu söyledi, tahmini 3 bin lira masraf çıkabilirmiş madem öyle siz neden aracı almadan bana söylemediniz dedim bla bla bla ben söyledim ben dinledim. sonuç olarak maalesef aracı bende bu şekilde başkasına sattım gitti. Servis size herhangi bir expertiz raporu verdimi acaba yazılı olarak? eğer verdiyse bir ihtimal sonuç alabilirsiniz.
    evet yazılı iş kabul kartı verdiler

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam gecen gün sivastan punto alacaktık sivas fiat servisini aradım expertiz yapıyormusunuz diye yok yapmıyoruz dediler belkide sizin mevzu yüzünden başları ağrıdı muhtemelen geri dönüt olur eğer öyleyse . geçmiş olsun
    kareşim iyi ki yaptırmamışsın Allah korumuş normal ekspertiz yapan sol çamurluğun değiştiğini söyledi adamların sisteminde kayıtlı olduğu halde söylemediler
    Konu elbruz tarafından (10/04/2015 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: Standart boyutta punto kullanınız...
    Sen sevmeyi bilmiyorsun DELİ DELİ

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Standart Ce: Arabamda boya varmış

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE TÜKETİCİ MAHKEMELERİNE NASIL BAŞVURULUR
    Tüketicilerin 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan kaynaklanan uyuşmazlıklarının çözüm yerleri; tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri dir.
    Tüketici Hakem Heyetleri illerde Ticaret İl Müdürlüğü, ilçelerde Kaymakamlık bünyesinde oluşturulmuştur
    Tüketici Mahkemeleri ise Ankara, İstanbul, İzmir Adana, Antalya, Bursa, Samsun, Konya, Mersin ve Kayseri illerinde kurulmuştur. Bu iller dışındaki il ve ilçelerde başvurular Tüketici Mahkemesi sıfatı ile Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yapılmalıdır. Bu mahkemelerde açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.
    2015 yılı İl Tüketici Hakem Heyetleri için 3.300 TL, İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 2.200 TL altında bulunan uyuşmazlıklarda Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurulması zorunludur. Bu heyetin vereceği karar tarafları bağlar. Taraflar bu karara karşı 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirler.
    2015 yılı için değeri 3.300 TL'nin üzerindeki uyuşmazlıklarda ise Tüketici Mahkemesine başvurulması zorunludur.

Daha detaylı okumak istersen https://www.tuketici.gov.tr/index.sn...lbasvurulur_tr linke tıklayarak okuyabilirsin kardeşim

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Expertizde fıat servislerine hiç güvenmiyorum.En iyisi 80-100 tl civarı fiyatlara imzalı kağıt veren expertiz kuruluşları.Ben de 3 yıl önce fıat servisinden boyasız aldığım araç satarken sol ön çamurluk değişmiş çıkmıştı.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Bu tarz olaylar çok fazla var. Ekspertizlerde çok güvenli değil. Kimi ekspertizler kaşe vuruyor..Kimisi onu da yapmıyor. Hatta konya kia yetkili servisi kagıt bile vermiyor.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

bu özelde yapılan expertizler içinde geçerlimi.