Sayfa 1/4 1234 SonSon
78 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Beklenen Test Yapıldı 5w30 (castrol-Mobil 1) - 5w40

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

Standart Beklenen Test Yapıldı 5w30 (castrol-Mobil 1) - 5w40

Değerli arkadaşlar uzun zamandır tamamlamayı planladığım testi sonunda tamamladım. biraz uzun sürdü ama malumunuz motor yağı testi olduğu için ancak değiştirebiliyorum. Hatta test bitsin diye son yağı bu sabah 5000küsür km'de değiştirdim.

İlk olarak Castrol 5W40 test edildi sonra 5W30 Mobil 1 esp sonrasında Castrol 5W30. Testlerde Google Play store'den sizinde temin edebileceğiniz "Sound Meter" ve "Vibrometer" programları kullanıldı. Motor yağına göre aynı motorun ses ve titreşimini test etmeye çalıştım.

Arkadaşlar hazırladığım videoda da izleyeceğiniz üzere en yüksek titreşim ve ses Castrol 5W40 ile elde ettik. Motorun içerisinde hava filtresi kutusunun üzerine telefonu bırakarak titreşimini ve radyatör üzerinden ses seviyesini ölçtüm. Vibrometer ortalama 6.2 titreşim tespit ederken 103 desibel ses seviyesi ölçümledi. sonrasında araç içerisinden ölçme işlemine devam ettim. Kokpitte gösterge panelinin üzerine telefonu bırakmak suretiyle içeride 1.8 birim titreşim, 58 desibel ses ölçümledim.

Detaylı sonuçlar ekteki resimlerde:
    A.T.K.ve Y.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Standart Ce: Beklenen Test Yapıldı 5w30 (castrol-Mobil 1) - 5w40

Yağ değişiminden sonra ikinci olarak Mobil 1 ESP 5W30'u test ettim. Mobil 1 ESP motor içerisinden Havafiltresi kutusu üzerinden yapılan titreşim ölçümünde ortalama 5.8 birim titreşim ölçümledi, motordaki ses 82 Db idi. Araç içerisinde yaptığım testte ise gösterge siperliği üzerinden yaptığım tireşim testinde 1.1 birim titreşim ve 48DB ses ölçümledim
    A.T.K.ve Y.

3. Bu mesajı için 8 kişi fct1071'ye teşekkür etti:

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Son olarak Castrol 5W30'u test ettim. Castroll ile motor içerisinde hava filtresi kutusu üzerinden yaptığım ölçümde ortalama 6.1 birim titreşim ve 97 desibel ses ölçtüm. Araç içerisinden yani siperliğin üzerinden yaptığım testte 1.3 birim titreşim ve 50 db ses ölçümledim
    A.T.K.ve Y.

5. Bu mesajı için 8 kişi fct1071'ye teşekkür etti:

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

Testlerin hepsi aynı mekanda farklı zamanlarda yapılmıştır. bu nedenle çok düşük te olsa ses ölçümlerinde çevre faktörünün etkisi olabilir. Yakıt tüketimi konusunda Castrol ve Mobil 1 5w30'lar kesinlikle 5W40'tan daha tutumlu (100 km'de 0,6-0,7 litre) daha sessiz ve daha titreşimsiz. Ölçümlerde castrol ve Mobil 1 arasında telefon farklı ölçüm yapsada kullanıcı olarak emin olun pek bi fark yok . Umarım bu test sizlere yardımcı olmuştur
    A.T.K.ve Y.

7. Bu mesajı için 6 kişi fct1071'ye teşekkür etti:

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

bende dun akşam Mobil1 ESP FORMULA 5W30 yağ koydurdum. Bariz ses azaldı.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

videonun adresini de paylaşayım :
    A.T.K.ve Y.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

en uygun ve güvenilir olan hangisi ise ondan alsak. mobil1 100tl vivarı deniyor. normalmidir. aracım dizel.
    Konu edll tarafından (28/03/2015 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.

Fatih TEK
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453

normaldir. mobil 1 kanaatimce de en uygun olanı
    A.T.K.ve Y.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

gittigidiyordan kargo ücretsiz olarak 87.50 TL aldım ben. Mobil 1 ESP formula 5w30

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı fct1071 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testlerin hepsi aynı mekanda farklı zamanlarda yapılmıştır. bu nedenle çok düşük te olsa ses ölçümlerinde çevre faktörünün etkisi olabilir. Yakıt tüketimi konusunda Castrol ve Mobil 1 5w30'lar kesinlikle 5W40'tan daha tutumlu (100 km'de 0,6-0,7 litre) daha sessiz ve daha titreşimsiz. Ölçümlerde castrol ve Mobil 1 arasında telefon farklı ölçüm yapsada kullanıcı olarak emin olun pek bi fark yok . Umarım bu test sizlere yardımcı olmuştur
    Ellerinize sağlık. Gayet açıklayıcı ve objektif bir sunum olmuş. Bu Mobil 1 5w30'ların sessizlik ve tasarruf konusundaki avantajları bizim fire'lar için de geçerlimidir. Ses konusunda elbette muzdarip değiliz ama bu yağ fire motorda kullananıldığında dizel motorlar için bahsettiğiniz avantajların ne kadarı sağlanabilir. Bu konuda görüş ve tecrübesi olan arkadaşlar ne derler.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık. Gayet açıklayıcı ve objektif bir sunum olmuş. Bu Mobil 1 5w30'ların sessizlik ve tasarruf konusundaki avantajları bizim fire'lar için de geçerlimidir. Ses konusunda elbette muzdarip değiliz ama bu yağ fire motorda kullananıldığında dizel motorlar için bahsettiğiniz avantajların ne kadarı sağlanabilir. Bu konuda görüş ve tecrübesi olan arkadaşlar ne derler.
    Mobil denemedim fakat castrol magnatec ve edge ve işk kullandığım elf 10 40 karşılaştırmasında en iyisi edge, yani sıralama elf, magnatec 10 40 ve edge. Arkadaş gibi cihazla test etme gereği duymadım çünkü aralarında gözle görülür bir fark vardı. Ama aynı durum castrol ve mobil arasında nasıldır bilemem, mobil hiç kullanmadım ancak fire motor yağı 5 40 olarak veriliyor, 5 30 kullanılır mı bilmem. Asıl önemli olan faktörün yağın tam sentetik olduğunu düşünüyorum bu yüzden siz 5 30 mobil ya da castrol değil 5 40 mobil ya da castrol kullanın.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mobil denemedim fakat castrol magnatec ve edge ve işk kullandığım elf 10 40 karşılaştırmasında en iyisi edge, yani sıralama elf, magnatec 10 40 ve edge. Arkadaş gibi cihazla test etme gereği duymadım çünkü aralarında gözle görülür bir fark vardı. Ama aynı durum castrol ve mobil arasında nasıldır bilemem, mobil hiç kullanmadım ancak fire motor yağı 5 40 olarak veriliyor, 5 30 kullanılır mı bilmem. Asıl önemli olan faktörün yağın tam sentetik olduğunu düşünüyorum bu yüzden siz 5 30 mobil ya da castrol değil 5 40 mobil ya da castrol kullanın.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Şuan Castrol Magnatec 5w40 kullanıyorum. Benden önceki sahibi Selenia 5w40 koydurmuştu. Sanayide usta Castrol'u tavsiye etti ve ben de tercih ettim memnunum şuan. Büyüklerimizin kullanılan yağdan şaşılmaması konusunda bir ritüeli var ama uzun vadede ne olur bilemiyorum. Aracımda lpg yok ortalam 8-10.000 km'de değişim yapıyorum. Son yağ değişiminden elimde 1 lt kadar kalmıştı. Bir sonraki yağ değişiminde de yine aynı yağdan 2 lt daha alıp kullanmayı düşünüyorum. Sessizlik konusunda bir problem yok ama yakıt tasarruf olayı ilgimi çekmişti.

sahra evren
    sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

anladığım kadarıyla dizel de en iyi ve sessizi mobil 1 5*40 ama yakıt tüketimi fazla doğrumu

sahra evren
    sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

bu arada emeğinize sağlık gğzel test

hüseyin doğan
    pegasus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Emegimize saglik.castrol magnetec mi kullandiniz edge mi?

Birde shellin motor yagi nasildir?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim. Şuan Castrol Magnatec 5w40 kullanıyorum. Benden önceki sahibi Selenia 5w40 koydurmuştu. Sanayide usta Castrol'u tavsiye etti ve ben de tercih ettim memnunum şuan. Büyüklerimizin kullanılan yağdan şaşılmaması konusunda bir ritüeli var ama uzun vadede ne olur bilemiyorum. Aracımda lpg yok ortalam 8-10.000 km'de değişim yapıyorum. Son yağ değişiminden elimde 1 lt kadar kalmıştı. Bir sonraki yağ değişiminde de yine aynı yağdan 2 lt daha alıp kullanmayı düşünüyorum. Sessizlik konusunda bir problem yok ama yakıt tasarruf olayı ilgimi çekmişti.
    Motor aşınmaları ve tüketimle ilgili olarak yağın önemi büyüktür. Buradan uzun uzadıya yazamayacağım, kısaca özetlemek gerekirse, yap ne kadar kaliteliyse motor o kadar rahat çalışır,aşınma ve yakıt tüketimi minimum düzeyde olur. Madeni ve yarı sentetik yağlar tam sentetik yağlara oranla daha kalitesizdir ya da tam sentetik yağlar daha koruyucu ve yağlayıcıdır da denebilir, sürtünme ne kadar az ise ihtiyaç duyulan yakıt o kadar azdır, ayrıca araç daha rahat devirleneceğinden performansı da olumlu yönde etkiliyor.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor aşınmaları ve tüketimle ilgili olarak yağın önemi büyüktür. Buradan uzun uzadıya yazamayacağım, kısaca özetlemek gerekirse, yap ne kadar kaliteliyse motor o kadar rahat çalışır,aşınma ve yakıt tüketimi minimum düzeyde olur. Madeni ve yarı sentetik yağlar tam sentetik yağlara oranla daha kalitesizdir ya da tam sentetik yağlar daha koruyucu ve yağlayıcıdır da denebilir, sürtünme ne kadar az ise ihtiyaç duyulan yakıt o kadar azdır, ayrıca araç daha rahat devirleneceğinden performansı da olumlu yönde etkiliyor.
    5w40'a devam diyoruz o zaman fire kullanıcıları olarak.

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı sahra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla dizel de en iyi ve sessizi mobil 1 5*40 ama yakıt tüketimi fazla doğrumu

5*40 degil 5*30

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

l
    Lastiklerimi değiştirdiğim yer karşı binamın altında aynı zamanda komşum ve mobil-1 bayiliğide yapıyor bende onda mobil-1 koymuştum o da 5-30 formula sente full-sentettik koydu gerçekten iyi yağ. Ancak mobil-1 kaliteli bir markadır ve ucuz değildir kendiside internette yapılan alıiverişlerde dikkatli olunması konusunda uyardı bir müştrisi geçen sene tanınmayan bir siteden ve satıcının ürün alıyor değiştirdiğinde keçelerden yağ akıtmış buda motora zarar verir demişti. Gerçektende piyasada özellikle de internette dikkatli olalım derim ben.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Elinize sağlık gerçekten iyi bir iş çıkarmışsınız.Ben şimdi selenıa 5-40 'ı merak ettim.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Sayfa 1/4 1234 SonSon