Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Linea kötü bir araba mı?

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Soru Linea kötü bir araba mı?

Merhaba arkadaşlar. 2011 Linea emotion plus duolagic almaya niyetlendim. Bir de 2011 model Honda City otomatik var diğer bir seçenek. City 35 bin linea 75 binde. Otomatikte Honda'nın kalitesi tartışılmaz. Ancak yakıt olarak ve fiyat olarak linea daha ağır basıyor. Kalite olarak da Honda. Fiat kullanıcıları olarak sizlerin görüş ve düşünceleri benim için önemli. hangisini almalıyım. linea 32.750 city ise 38.000 tl. teşekkürler.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Bu arada konu başlığında "linea kötü bir araba mı?" dememin nedeni arkadaşların hep linea ile ilgili olumsuz eleştirinden kaynaklanıyor.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

33-34 bine temiz dizel bravo bulabilirseniz linea yada city ede 10 çeker hem konfor hem tasarım olarak

örnek ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03932337/detay
    Konu erenemre tarafından (08/03/2015 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

otomatik olacak. otomatik olsa hiç düşünmez bravoyu alırım ancak otomatikleri daha fiyatlı.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Linea ile ilgili konu açılmıştı yakın zamanda, ancak manuel active plus linea kullanıcısı olarak, iç mekanı geniş, kalite olarak punto ile aynı iç dizayna ve malzemeye sahip, izolasyonu fena değil parasının hakkını veren bir araç. Otomatiği sıkıntılı ama onu belirteyim.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

sıkıntılı derken sarsıntılı vites geçişleriyse sorun değil; ama kronik arızaları varsa o zaman sorun olur benim açımdan.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

boşverin otomatiği alın dizel manuel bir bravo keyfinize bakın o kütük linea ya para verilmez city desen tipsizlik abidesi yerinizde olsam otomatikten vazgeçer direk bravo alırdım.Linea c değildir ayrıca punto kadar bile kalitesi yok tamamiyle şirket ve filo için yapılmış bir araç bence iyi düşünün

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

Ah hocam ah manuel alacağım ama eşime de lazım oluyor zaman zaman o manuel kullanamadığı için elimiz mahkum otomatik alacağız. Ayrıca 2009-2011 yılları yeni kasa ciyl'ler fena değil civic'e benziyor biraz sanki.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boşverin otomatiği alın dizel manuel bir bravo keyfinize bakın o kütük linea ya para verilmez city desen tipsizlik abidesi yerinizde olsam otomatikten vazgeçer direk bravo alırdım.Linea c değildir ayrıca punto kadar bile kalitesi yok tamamiyle şirket ve filo için yapılmış bir araç bence iyi düşünün
    Eh ben gidip aracımı yakayım o zaman. Emre bey iyi hoş da iç plastik punto ile aynı siz neden para verdiniz o zaman. Tamam çok süper, lüx bir araç değil ama sizin bahsettiğiniz kadar da kötü bir araç değil. Ya da şöyle söyleyim 30 bin liraya 50 bin km de 4 yaşında s 320 veriyorlar da biz mi gidip almıyoruz, anlamıyorum yani sizin yorumlarınızı

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı tunc35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah hocam ah manuel alacağım ama eşime de lazım oluyor zaman zaman o manuel kullanamadığı için elimiz mahkum otomatik alacağız. Ayrıca 2009-2011 yılları yeni kasa ciyl'ler fena değil civic'e benziyor biraz sanki.
    Ya ustam sen linea bravo uğraşma, git al 1 tane civic hin gitsin bizim fiat sahibi arkadaşlarımız bile kendi malını yerden yere vuruyor kafan rahat olur bari, 2.el sorunu yok, otomatiği sorunsuz rahat, seri 5 sene arkaya bakmazsın.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

linea değil city diyorsunuz yani.off of kafam çok karışık.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

City'den civic'e geçtik şimdi de

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

38bin kadar düşünüyorsanız bence civic alın kafanız rahat etsin ben 7aydır punto kullanıyorum linea da 1 2 kez kullandım biraz kütük araç. civic yakıtı tabi daha fazla ama fiatta karşılaşacağınız arızaları da düşünün otomatiğe de sıkıntılı diyor halils hocam(o bilir ) city den ziyade civic e yönelmenizi tavsiye ederim. 2011makyajlı kasa almıştı arkadaşım 2010 sonlarında o zamandan beri hiç ya şöyle bi sorun var dediğini duymadım honda tartışılmaz zaten

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

civic tüketim olarak bizi üzer. city reklamlarında dieselleri kıskandıran yakıt ekonomisi diyordu.38 bine temiz civic otomatik de bulunur mu bilmiyorum.

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

galiba kamyon gibi de olsa tüketimi ve servis ücretlerinin iyi olması nedeniyle linea alacağım.

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh ben gidip aracımı yakayım o zaman. Emre bey iyi hoş da iç plastik punto ile aynı siz neden para verdiniz o zaman. Tamam çok süper, lüx bir araç değil ama sizin bahsettiğiniz kadar da kötü bir araç değil. Ya da şöyle söyleyim 30 bin liraya 50 bin km de 4 yaşında s 320 veriyorlar da biz mi gidip almıyoruz, anlamıyorum yani sizin yorumlarınızı
    halil kardeşim lafım sana değil arkadaşın bütçesi fena değil 32 bin iyi para ben o kadar parayı ne punto ya ne linea ya veririm yoksa amacım senin aracını kötülemek değil arkadaşın bütçesi 25 olsa bende punto linea derim ama 30 un üzerine çıkacaksa c sınıfı araç alması kanısındayım ama arkadaş illa otomatik istiyor o zamanda bravo ve dengi c sınıfı otomatik bulmak zor o paraya nu arada halil kardeşim bilmiyorum bravo hiç kullandınmı ama bravo gerçekten çok farklı bir araç ben ALLAH kısmet ederse ev alma arefesindeyim yoksa bravo çok istediğim bir araç temiz kullanılmış donanımlı beyaz renk bir 1,6 mjet bravo tadından yenmez 2 defa kullanma fırsatı buldum gerçekten çok keyifli 2013 kasa civic kuzenimde var açıkçası o kadar zevk vermedi bana iç plastik ve yalıtım kalitesi honda ların çok çok iyi olmuyor bravo gerçekten güzel ancak hakettiği değeri görememiş bir araç.
    Konu erenemre tarafından (08/03/2015 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halil kardeşim lafım sana değil arkadaşın bütçesi fena değil 32 bin iyi para ben o kadar parayı ne punto ya ne linea ya veririm yoksa amacım senin aracını kötülemek değil arkadaşın bütçesi 25 olsa bende punto linea derim ama 30 un üzerine çıkacaksa c sınıfı araç alması kanısındayım ama arkadaş illa otomatik istiyor o zamanda bravo ve dengi c sınıfı otomatik bulmak zor o paraya nu arada halil kardeşim bilmiyorum bravo hiç kullandınmı ama bravo gerçekten çok farklı bir araç ben ALLAH kısmet ederse ev alma arefesindeyim yoksa bravo çok istediğim bir araç temiz kullanılmış donanımlı beyaz renk bir 1,6 mjet bravo tadından yenmez 2 defa kullanma fırsatı buldum gerçekten çok keyifli 2013 kasa civic kuzenimde var açıkçası o kadar zevk vermedi bana iç plastik ve yalıtım kalitesi honda ların çok çok iyi olmuyor bravo gerçekten güzel ancak hakettiği değeri görememiş bir araç.
    Aracımı bu temmuz 30bine aldım 2011 active plus, 50 binde, servis bakımlı, ilk sahibinden. Aracımı tam bayram haftası aldığımdan biraz acele oldu ama yine linea bakıyordum emotion olarak bulamadım şimdiki aracım kısmetmiş bunu aldım. Benim verdiğim para da az değil ama, astra, corolla, hele jette vs baksam eli ayağı düzgün bir araç için 40 bin vermem lazım dı ki o da benzinli olacaktı. Bravo alabilirdim ama sedan araca ihtiyacım olduğu için ayrıca model düşüp, yüksek km araçla sanayide uğraşmaktansa linea almak mantıklı geldi. Yoksa model km ayrımı yapmayıp konforlu vs araç alcak olsam avensis tercih ederim ya da vectra alırdım ki aslında vectra benim çok istediğim ara5çlardan fakat dediğim gibi az sorun çıkaracak bir araç olduğunu düşündüğüm linea tercihim oldu. Lafınız bana değil ama tüm lineaları kötülüyorsunuz şartlar daha iyi olsa keşke

tunc tt
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi

4 kişilik bir aile olduk. Geniş bagajlı bir araç lazım. eşimin de kullanabilmesi için otomatik olmalı. bu kriterlerde ve temiz olarak 2 araç buldum. biri linea diğeri de honda city. otomatiklerde Honda'nın üstüne olmadığı için city aklımı çeliyor. ancak yedek parça ve yakıt konusunda da linea ağır basıyor. lineaya 32.750 city'e 38 bin tl vereceğim. arada 5250 tl fark var.linea tamamen duygusal sebeplerden ağır basıyor

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

city nin makyajlı kasası gerçekten güzel..jazz da bakmanızı öneririm..bagajı da fena değil..tüplü city güzel olur ama sedan oluşu dizel oluşu ile linea da sizi tabii ki idare edebilir..

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

Ben de konuyla alakasız olarak megane3 tavsiye ederim.şu an kullanıyorum ve gayet de memnunum.cvt şanzıman olması biraz yakıtı arttırıyor ama şanzımanın da mercedesin efsane şanzımanı olması insana kullanırken güven veriyor.2010 dizelleri 33-34 bin liradan başlıyor.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon