11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Acil yardim trafik cezasi hakkinda!!!!

Burak Yıldız
    hacksony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35HC2836
    Edilen teşekkür: 0

Standart Acil yardim trafik cezasi hakkinda!!!!

Arkadaslar iyi forumlar , bi klasik olarak yine izmirin kafasina gore calisan polislerinden birine denk geldim bayrakli adliyesi onu manas bulvarinda , smyrna yonunden gelirken tam postane izasinda polis yolun ortasina gecip durdurdu ve ehliyeti ruhsati al ekip arabasina git dedi , ekip arabasina gittigimde bi 20 mt gerideki , bir elinde sigara diger elinde makbuzlar olan polis abimiz seni neden durdurdu dedi ve bilmiyorum bi sorayim dedim durduran polise , o polis cam filmi diye bi cevap verdi asil trajedi simdi basliyor , telefondan aracim ve ehliyetim hakkinda bilgi alan abimiz doldurmaya basladi makbuzu ve bana aslinda bunun cezasi arabayi kapatmak dedi ama ben insiyatif kullanip kemerden yaziyorum dedi ve kemerim takili ve aracimda yasal olmayan hicbisey olmamasina ragmen 88 tl yi yazdi.
    Simdi sormak istediklerim , arastirdigim kadariyla gorusu dusurmeyen bisey olmadikca bi illegalligi yok buna dayanarak oldugunu dusunuyorum ki on cam filmi yazamayacagi icin kemerden kitledi bana simdi ben durumu adli mecraya tasimak istiyorum izlemem gereken yol nedir arkadaslar ayrica filmin yasal olmayan bi sey olduguna dair bi madde varsa bilgilendirir misiniz , kemerim takili oldugu halde durduk yere boyle bisey olmasi sinir bozucu aracimin filmide zift gibi degil ayrica icerisi gorunuyor ve gorus dusuklugu yok , kafasina gore durduran polislerden biktim

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

hic bir sey yapamazsiniz malesef. cam filmi muayenede hafif kusur ama trafik polisi isterse eger ya sokturur veya ceza yazar. film gorusu engelliyor,engellemiyor diyemeyiz. emsal kararlar var cam filmi cezasini iptal ettirenler var ancak polis abi size kemer yazdigi icin hic bir gerekceniz yok diye dusunuyorum. yine de itiraz hakkiniz var tabii ancak film vardi kemerden ceza yazdi demek te bir acayip. yasagi yasaga tercih etmek gibi. filmden yazsa,itiraz etseniz tamam..
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

hakan kara
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 34punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

polis iyilik bile yapmış bence 88 tl için dava açmana gerek yok peşin ödersen 60 tl ödersin hiç uğraşma derim

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

cam filmi için karşılarına birçok kişi mahkemeyle çıktıkları için bazı işgüzarlar bu şekilde yapabiliyorlar, mahkeme uzun sürer uğraşmayayım derseniz ödeyin geçin yoksa açın davayı uğraşın.

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Adam size iyilik yapmış nesini sorguluyorsunuz anlamıyorum Emniyet kemerin takılı tamam da adam sana film cezası yazsa aracın bağlanacak. Bunun için en düşük başka ceza vermek istemiş. Ha film muayaneden hafif kusur olarak geçer ama trafik kanununca ceza yazması normal. Bunu anca mahkeme yolu ile iptal ettirebilirsiniz.

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

ortak filmli olarak yakalandığında 1. si istese trafikçi söktürür sana onu . yani yaz cezamı yola devam edeyim diye bir dava yok. 2. si tam miktarını bilmiyorum 80 yada 172 lira cezası var ayrıca 10 ehliyet puanı cezası. kemerden yazmak mantıklı filmden yazsa sana söktürmek zorunda +150 lira daha masrafın olur.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hic bir sey yapamazsiniz malesef. cam filmi muayenede hafif kusur ama trafik polisi isterse eger ya sokturur veya ceza yazar. film gorusu engelliyor,engellemiyor diyemeyiz. emsal kararlar var cam filmi cezasini iptal ettirenler var ancak polis abi size kemer yazdigi icin hic bir gerekceniz yok diye dusunuyorum. yine de itiraz hakkiniz var tabii ancak film vardi kemerden ceza yazdi demek te bir acayip. yasagi yasaga tercih etmek gibi. filmden yazsa,itiraz etseniz tamam..
    bir caddenin ortasında durun ve filmsiz araçların içine doğru baksanız ne göreceksiniz bence 3 numaraya kadar olanlarda sakınca yok nerede bir polis bir kişiyi hareket halindeki araçtan tespit edebilir çok gerekliyse plaka ve durdurarak arama yapsın şüphelenirse bir aracı film yoksa durudurmadan kafayı uzatıp tip kontrolü mü yapıyor?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir caddenin ortasında durun ve filmsiz araçların içine doğru baksanız ne göreceksiniz bence 3 numaraya kadar olanlarda sakınca yok nerede bir polis bir kişiyi hareket halindeki araçtan tespit edebilir çok gerekliyse plaka ve durdurarak arama yapsın şüphelenirse bir aracı film yoksa durudurmadan kafayı uzatıp tip kontrolü mü yapıyor?
    Bu sizin fikriniz. Yasa böyle demiyor. bize yasaları sordunuz,söyledim,yasak dedim. Yasayı ben koymadım. Benimle fevri ve sivri konuşmanıza gerek yok. Ben de cam filminin 2 numaraya kadar yasak olmaması hatta sağlık ve döşeme ömrü açısından çok olumlu bir karar olacağını savunuyorum. Ancak kurallar belli.

Iyi forumlar.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

tüm suç kimde poliste . iyi niyetli düşünmemek gerekliymiş filmi söktüreceksin cezayı da yazacaksın o zaman ne tepki alırdı
    a işini yapıyor
    b gıcık kaptı
    c hata bende
    d ben masumum hakim bey
    e kötü polis

trafik polisleri her gördüğü kuralsızlığa ceza yazsaaa......

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm suç kimde poliste . Iyi niyetli düşünmemek gerekliymiş filmi söktüreceksin cezayı da yazacaksın o zaman ne tepki alırdı
    a işini yapıyor
    b gıcık kaptı
    c hata bende
    d ben masumum hakim bey
    e kötü polis

trafik polisleri her gördüğü kuralsızlığa ceza yazsaaa......

+111111111

hakkı başpınar
    hbaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 25

Film cezasini iptal ettirenler var fakat filmin yasak veya yasak olmadigi konusunda kanunda bosluk var İyiki filmdn yazmamis filmden yazmis olsaydi 30-1B maddesinden yazaakti ve araci baglama yetkisi var bu maddede baglasa otoparktan cikar filmi soktur git kontrol ettirim aractaki meni kaldir bir dunya is sukretmelisiniz. Benim basina gekdi ben varex eksozdan yedim amir vicdanli cikip filmden yazdi baglamadi ama baglayabilirdi filmi sokturup kontrole goturdum ve kurtuldum bennce hic ugrasmayin 15 gun icinde odeyim 60 liranizi keyfinize bakin..
    Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü...