Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Neden Punto???

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakıtı cimri . 5 kişilik aile ile 12 günde 4 bin kilometre yol yaptım akdeniz bölgesinin sıcağında klima açık şekilde araç 1.5 tondan fazla olarak gayet güven verici sınıfına göre tek eksiğim hız sabitleyici yoktu tek şöför olarak ayağımı yordu ayrıca akdeniz sahil yolunu kullandım virajlarda görüş açısı biraz kötüydü eğilmek zorunda kaldığım oldu ama herkese öneriyorum yakıt önemli memur için imkanı olana dizel almasını yoksa benzinliside güzel diye tavsiye ediyorum

sende vurmussun kırbacı vurmussun kırbacı

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sende vurmussun kırbacı vurmussun kırbacı
    biraz öyle oldu

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Âkşamları eve alıyon mu abi
    Ben eski evde cidden evin içine alıyordum arabayı çok güzel bir evdi, kapalı garaja evin içinden merdivenle inebiliyorduk, kafayı uzatınca arabayı görebiliyorduk hatta.

ÖZKAN ÇAVUŞ
    ozkancavus5916 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 163

bizimde evin altında varda mütahit 70.000 tl istiyo para olsa alıcam .bir bölümü park etme 1 bölümü yag degişimi ,yıkama ve detaylı temizlik alanı yapıcam . peteklerde var dükkanda üşürse açarım

Kaya ÇORAK
    Arkheon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 33

2006 yılında 98 model Vw Polo Classic almıştım ama tam anlamıyla baba parasıyla alınmış bir arabaydı. Kesinlikle hor davranmadım arabaya, hatta gayet iyi de baktım, fakat sonuçta kendim almadığım için hiç bir zaman da arabaya ısınamadım.

2 ay önce kendi paramla bir araba sahibi oldum; o da 2008 1.3 MJ Grande Punto. Daha borcunu ödüyorum.

Sadece arabayı kendim almış olmamdan değil zaten tipini/tasarımını sevdiğimden gerçekten severek kullanıyorum. Yakın bir arkadaşımın arkadaşından; yani tanıdığım birisinden aldım arabayı.

Arkadaşım arabayı bana göstermeye ilk getirdiğinde araba bildiğin pisti. İç tirim değil ama kaputun altı toz içindeydi. Mekanik hiç bir sıkıntısı olmasa da arabanın temizliği eksik bırakılmıştı. Alır almaz gerekli filtre, zincir vs. değişimlerini yaptırıp temizlik işine koyuldum. Hemen hemen gün aşırı arabanın orasını burasını temizlemekle geçti 2 ay. Hala daha eve gittiğimde garaja inip bugün ne yapsam diye bakıyorum

Tercih sebebine gelince; ilk etapta tabiki yakıt, makul şekilde kullanırsanız yakmıyor araba. Sonra arabanın tasarımı; iç değil ama dış tasarım bence hala eskimedi. Arabayı aldığımda her tekerde ayrı marka çıkma lastik vardı ve artık ufaktan bitmek üzereydiler. Hal böyle olunca arabada konfor falan olmuyor. Geçen pazar günü 4 adet sıfır Petlas yaz lastiği aldım ve araç resmen kendine geldi! Lastik almadan önce en ufak çukurda bile rahatsızlık veren araba şimdi bildiğin keyif veriyor kullanırken, en başta tüm sarsıntılar gitti, balans tutunca yol daha akıcı oldu.

İç tasarım için iyi şeyler söyleyemem, kesinlikle kullanışsız; ama içeriyi ferahlatmak ya da renklendirmek size kalmış. Ben abartmamak kaydıyla şu an kapılarla uğraşıyorum.

Seviyorum yani arabayı kısacası.

recep yesilyurt
    jn7022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Çocukluğumdan beri fiat markasına hastayım. ilk aracım tipo s modeliydi o zamanlar param ona yetiyordu sonra mecburen accent aldım bir sene sonra sattım ve sıfır punto ya kavuştum
    İç ve dış tasarım sonra konfor sınıfının en iyisi ve hatta ust sınıfta ki bi kac modeli de geride bırakır benzinli aldığım için yakıt konusunda belki degil ama performans olarak da gayet tatmin edici. cruise control , start stop , hill holder , dual drive direksiyon , koktuklar ve en güzeli dualogic şanzıman kendisine bağlamaya yetiyo bile .Küçük kızım araba kirlenirse kızarim diye ayakkabıları ile arabaya binmekten korkuyo gerisini düşünün artık
    punto by JN

burak kuşçu
    burakkuscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Genel anlamda forumu okuyucu olarak kullanırım ama bun görünce yazmak istedim şuan 21 yaşındayım puntomdan önce hep tek kapı spor araç alma isteğim vardı aile ile kullanma durumundan dolayı puntoda karar kıldım ve iyi ki almışım dediğim araç araba kullanmak için vardır görüşündeyim ve az yakması gerçekten en önemli özelliği ayrıca en kaliteli dizel motorlardan birisine sahip olduğunu düşünüyorum daha önceki araç tecrübem bunu kanıtlar nitelikte tdci hdi dci yanından bile geçemez tasarımı rengi bambaşka her ne kadar araç ararken başka renkler istiyor olsam da kırmızı araç kullanmak farklıymış ve en sevdiğim özelliği olan skydome bunun hakkında ne desem boş kalacaktır anlatılmaz yaşanır tadında ama gençliği hissettiren ben burdayım diyen ve güzel havalarda insanın yüzünde tebessüm oluşturan şey

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

az yakan tipi hoş genç arabası.
    aynı dolulukta başka marka model daha çekicisi yok gibi.
    "ıyy fiat" demeyenler için; alınır, keyifle kullanılır.

dizelin torku yüksek çekişi tabii ki benzinli versiyonda yok. alırken bunu da hesaba katmak gerek. ancak lpg'li puntonun dizelden az yakabildiği gerçeği var.

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

çünki fiat 'ın KAZARA !!! Yaptığı biçimlendirdiği hayat verdği tek otomobil bence...multijet ile de bir harikaaaaaa bana göre tam bir idol araçç...uygun fiyata sunduğu birçok özellikleride cabasııı..

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı Berkantonlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çünki fiat 'ın KAZARA !!! Yaptığı biçimlendirdiği hayat verdği tek otomobil bence...multijet ile de bir harikaaaaaa bana göre tam bir idol araçç...uygun fiyata sunduğu birçok özellikleride cabasııı..
    yorumuna katılmıyorum fiat tasarım konusunda oldukça başarılı işler çıkarmıştır punto dışındada örnekmi stlio 3K , bravo daha eskilere gidersek tempra,marea bence hepsi başarılı tasarımlar...

Konu erenemre tarafından (25/12/2014 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puntonun tasarımının harika olmasının sebebi, tasarımcısı guigiaro..
    maserati ,mustang, ferrari gg50,delorean, scirocco mk1, golf, lancia delta gibi şahane arabaları yapan adam budur.

Nuh u
    aruda6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 3

araba bakarken bulduğum en temiz araçtı, ilk sahibinden 74 binde dizel puntoyu aldım ama konforundan hiç memnun değilim, kütük gibi tabiri caizse süspansiyonu çok kötü.. az yakması, parça ve bakımlarının ucuz olmasıda artıları bence.

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Yakıtı ve motoruna göre gücünden dolayı memnunum. Tasarımı olarak çoğu hb araçtan güzel. Bu fiyata alınacak en güzel arabalardan birisi. Zaten şunu samimiyetle söylüyorum; eğer Allah nasip ederde bir punto sahibi olursanız sizde diğer punto kullanıcıları gibi puntonuza gönülden bağlanacaksınız Araçlarımız ne iyi ne de kötü, elbet problem çıkarıyo. Bi övüyoruz bi sövüyoruz ama çoğu zaman iyi ki punto almışım diyorum. Gönül ister bmw lere audilere binmeyi ama bütçem böyleyken puntoya devam

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumuna katılmıyorum fiat tasarım konusunda oldukça başarılı işler çıkarmıştır punto dışındada örnekmi stlio 3K , bravo daha eskilere gidersek tempra,marea bence hepsi başarılı tasarımlar...

Bende bu stilo nun tasarımına hastayım çok güzel araba içi olsun dışı olsun

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

evo olmasından kaynaklıda evoyu bılmeyıp arac 4. yılında olmasına ragmen hala araç sıfır mı dıye soranlar olmasından

Ertan ANGI
    ertanangi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Aynen bende 2013 aralik ayinda 2011 evo almistim gunduz arabayi benzincide yikatma icin sirada beklerken arkamda olan kamyonet surucusuyle sohbet ediyorduk abi arabayi sifir mi aldin demisti bence evolarin yeni gozukmesinde arka farlarin led tasarimi ve ic dizayinin buyuk + si var

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

Neden puntiş? Vişne rengi Bravo ya binemediğimiz için.
    Aslında önkapı cepleri 0.5 su sığsa birde ön koltuk sırtlarının hiç değilse birinde harita dergi cebi olsa dadından yinmez.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12