Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 41 ile 55 arası

Konu: 0-100 hızlanmada 11,9 sn olmuyor.

Ömer Prut
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 22

gp seni istediğin yere sorunsuz ve yıllarca aksaklık çıkarmadan götürüyorsa görevini yapıyor demektir...
    iki saniyeyi tutturayım derken servis kapılarından çıkamamandan korkuyorum

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

o zaman bende bugun deneyecem.yarın sonucları yazacam buraya.hatta ımkan olursa vıdeoya cekecem.hem Box'lu hem Box'suz deneyıp sonucları yazarım.su an kullandıgım lastık olculerı, 205/45/17.ancak aldıgım janlar ve lastıkler, orjınallerınden daha hafıf
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emre @
    ekorkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 437

Ben yanımda 100 kg luk bir tosunla beraber saat tuttum ve 11.8 tutturdum. Box lı arkadaşların derecelerini merak ediyorum.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim 11 rahat gibi.

Barış Cem Şal
    ftwda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BSL **
    Edilen teşekkür: 19

bunu ben de denemek istiyorum ama uygun yol bulamadım

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman bende bugun deneyecem.yarın sonucları yazacam buraya.hatta ımkan olursa vıdeoya cekecem.hem Box'lu hem Box'suz deneyıp sonucları yazarım.su an kullandıgım lastık olculerı, 205/45/17.ancak aldıgım janlar ve lastıkler, orjınallerınden daha hafıf

ewt dun aksam fazla vaktım olmadı ama bır kere Box'lu ve bır kere de Box'suz deneme yaptım.ılk denemede az daha radara gırıyorduk adamlar sahıle gece radarı koymuslar utanmadan neyse deneme yaptıgımız yer, denız sevıyesınde ve sıfır egımde.(bılenler ıcın soluyorum, sahıl yolunun sonunda, asına'nın mezıtlıden sehır merkezı tarafına olan kısmında yaptık)arabada ıkı kısıydık(80+90 kg) lastıklerım zaten yukarda yazdıgım gıbı 205/45/17, yakıtta ıbredekı 'E' ısaretının tam ustundeydı.ılk denem Box'suz oldu.yalnız kalkıslarda araba cok yıgıldıgı ıcın, dururken motor devrını 2500-3000 dolaylarına cıkartıp, ondan sonra kalkıyorum.sonuclar su sekılde oldu;

Box'suz : 13,66 sn
    Box'lu : 12,09 sn.

dedıgım gıbı sadece bır kere deneme fırsatım oldu.belkı bırkac deneme yapsak degerlerı azda olsa asagı cekme durumu vardı.demekkı bnm arabada orjınal lastıklerı olsa (175/65/15) cok daha asagı degerler elde edecegım.ama dedıgım gıbı deneme yapan arkadaslar, kalkısta bır mıktar devır yukseltıp kalkarlarsa bu degerlerı yakalarlar mutlak.dıkkatımı ceken dıger bır durumda, 1. vıtesı sonuna kadar kullanıp, 2. vıtese attıgınızda, arabada baya bı yıgılma oluyor.bı dahakı denemelerde 3500d/d cıvarlarında vıtes degıstırıp deneyecem...
    bırde ekstradan bırsey ekleyecem, ben box kullanırken, 20YTL mazotla 80 km. yol gıdebılıyordum sehırıcı.Box kullanmıyorum yaklasık 10 gundur.20YTL ıle 110-120km. arası yol yapıyorum.gercekte ya ben box kullanmayı bılmıyorum ya da bu box hakkaten cok etkılıyor yakıtı
    Konu mustafaf tarafından (14/11/2008 Saat 10:08 ) değiştirilmiştir.
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış Cem Şal
    ftwda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BSL **
    Edilen teşekkür: 19

güzel çalışma

bu arada ilginç bir şekilde buradaki arkadaşlar fabrika değerlerini tutturamadıklarını söylerlerken YouTube'daki T-Jet 120 videolarının neredeyse hepsi yaklaşık 9sn'de 100km'ye ulaşıyorlar. Nedir sizce?
    Konu ftwda tarafından (14/11/2008 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi047

box yakıtı kesinlikle artırıyor. denemiş görmüş birisiyim. yakıt performans üzerinde çok etkili bir olay olduğundan box un performansa etkisi tartışılmaz. fakat daha verimli güç için (az yakıt çok güç) ve biraz daha fazla güç için yazılım şart.

ONUR UZUN
    doktorstress - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UT150
    Edilen teşekkür: 13

bende t-jet imle çok rahat bir şekilde 9 sn yi tutturuyorum

Ziyaretçi047

benzinlilerin rahat tutturma sebebi, dizellerin çok dikkatli sürülmesi gerektiğinden. 4000 4100 de en geç vites atmalısınız bizim araçlarda dizelciler... gerçi benim araç son yazılımdan sonra 3700 de vtec açmaya başladı

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla ben 12 sn nin altını hiç de öyle kasmadan rahatça tutturuyorum. Dedim ya 11.8 yanımda 100 kg lık bir adam varken yaptım diye. Hatta arabam şu sıralar o ölçümü yaptığım zamana göre daha formda gibi.

ASR si olan 90 HP lik model için kalkışı şöyle yapıyorum. 1 inci viteste arabayı 3200 rpm civarı sabit tutup, hafif hareket ettiği bile belli olmayacak şekilde debriyajdan ayağınızı çekiyorsunuz ki turbo iyice dolsun. Kalkış anında debriyaj tam bırakılıp gaz tam yükleniliyor. ASR burada mükemmel iş yapıyor bence. Arabayı fazla boğmadan tadında bir ayarda sapan gibi kalkıyor. Kapışma olayınız çok ciddi seviyede ise vites değişimlerinde bile ayağınızı gazdan çekmeden çok hızlı şekilde debriyajı tokatlama anında vitesleri hızla atarak, hemen hemen hiçbir yığılma olmaksızın hızlanmayı koruyabilirsiniz. Hızlı vites atma olayında kendinize çok güvenmiyorsanız bunu denemenizi önermem zira şanzumanı da kucağa almak var.
    Bir de yabancı fiat forumunda box lı bir elemanın, arabayı 4000 rpm ASR açık 2 nci viteste kaldırarak 9,6 sn tutturduğunu okumuştum ama denemedim açıkçası 2 de tam devir tam gaz kaldırınca nasıl oluyor. 100 e ulaşana kadarki vites atma sayısı 3' ten 2'ye düşeceği için zamanın da olumlu etkileneceği kuşkusuz gibi.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ewt abı, bu 2. vıteste kalkma olayını bende deneyecem.cunku bırıncı vıtes cok olduruyor.en azından bır vıtes degıstırene kadar gecen zaman kar olur.box varkende kalkısta yıgılma yapmıyor zaten araba.bıde abı senın arac 90HP, bıldıgım kadarıyla da orjınal lastık olculerıyle kullanıyorsun.bnm lastıkler 205/45/17 bu halıyle bıle boxsız hemen hemen fabrıka degerını yakalmısa benzıyorum.ama box olmadıgı zaman, kalkıs cok cok onemlı...

Emre @
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla arkadaşım, bunu deneyen, yazan adam 6 ileri şanzumanlı. Seninkinde 2 de üst devir kaldırınca nasıl olur inan hiç bilmiyorum.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

tmm abı ya 5 vıtesız dıye yuzumuze vurma

Ziyaretçi047

Ben biraz denemiştim. Yararı olacak gibi ama 2. vitese ve baskı balataya olan zararı da açıkça ortada oluyor. Deneyin kendiniz hissedin.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123