Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 21 ile 24 arası

Konu: Yeni linea hb cin denemesi

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada yazmaktan sıkıldım. Ottimo veya Viaggio ile alakası yok yeni üretilecek aracın.
    +123456789 üstad sağolasın ben zaten duallogic ile tct arasındaki farkı gayet iyi biliyorum duallogicler ne zamandan beridir çift kavrama oldu güldüm zaten tct ayrı bir ürün ve bende zaten keşke diyorum fiat grubu bütünüyle buna geçse çünkü çok daha iyi şazuman bunuda doğuş otoda çalışan bir arkadaşımdan duydum tct bugün audi markasında kullanılan dsg versiyonu ile aynı kalite ve konforda demişti bakınız vw grubu dsg yi audi vw seat ve hatta skoda larda bile sunuyor ha versiyonları farklı çok ufak farklar varmış ama yinede sunuyor

Tony Montana
    Ingegniere tonymontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 448

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +123456789 üstad sağolasın ben zaten duallogic ile tct arasındaki farkı gayet iyi biliyorum duallogicler ne zamandan beridir çift kavrama oldu güldüm zaten tct ayrı bir ürün ve bende zaten keşke diyorum fiat grubu bütünüyle buna geçse çünkü çok daha iyi şazuman bunuda doğuş otoda çalışan bir arkadaşımdan duydum tct bugün audi markasında kullanılan dsg versiyonu ile aynı kalite ve konforda demişti bakınız vw grubu dsg yi audi vw seat ve hatta skoda larda bile sunuyor ha versiyonları farklı çok ufak farklar varmış ama yinede sunuyor
    Motor ve şanzıman entegrasyonu sanıldığı gibi kolay birşey değil. Öyle tak gitsin, arabaya sığıyorsa sorun olmazla yürümüyor bu işler. Aylar sürüyor testleri. TCT şuan için 1.4multiair ve 2.0dizel motorlara uyumlu. Çalışılıyor üstünde.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı tonymontana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan, insan dışı yaratık diyebilirsin. Sorun değil.

Ancak post atmama konuna çok sevindim. En azından insanlar yanlış bilgilenmeyecekler.
    Neyse umarım yandaşlarım bi an önce gelirler de kurtulurum beni mors etmenden

1.si attığın linkte dualogic ile tct farkından bahsediliyor. Sana tavsiyem MTA ile TCT'lerin farkını okuman.

MTA şanzımanlarda manuel şanzıman ile konstrüksiyon aynıdır. Tek fark otomatik işlevini gerçekleştiren bir robot olmasıdır.

İkinci yanlışın, Lancia fabrikası üstüne düşmüş onlar geliştirmiş.. Fiat grupta Lancia fabrikası diye bişey yok bile. Fiat'ın AISIN'e yaptırdığı CVT dışında neredeyse tüm şanzımanları internal'dır ve FPT tarafından tasarlanır, üretilir.

Lancia'da dualogic vardır, çift kavramalı değildir. Bravo'nun aynısıdır. Fiat'ta şuan sadece dualogic vardır ve aynısıdır.Dualogic ailesinin altında şuan 3 farklı şanzıman var ve hiç biri Alfa Romeo modellerinde sunulmaz. Alfa'da sunulan TCT şanzıman ise Mitsubishi'den çalıntı değildir yine FPT geliştirmiştir.

Fiat Powertrain Technologies sur la transmission DDCT Alfa TCT - YouTube

Daha detaylı bilgileri FPT'nin sitesinden görebilirsiniz.

Mitsubishi lafları da hikayeden ibaret her Twin Clutch yazısını gördüğünüz yerde Fiat bunu ordan çakmış diyemezsiniz.

Twin clutch sistemler 80'lerin başından beri var ancak ticarileşmesi Porsche ile oldu. PDK (Porsche Doppelkupplung)

Bunları bu kadar yazdım. Sen yine tatmin olmayacaksın biliyorum zaten aslında sana yönelik değil, kirlettiğin zihinler belki doğru bilgilenir diye yazdım.

İçeri kendini sokabiliyorsan, bir gün gel yanıma Tofaş'ta ağırlayayım seni çayımı iç doğruları gör, burdan da yazdıklarını sil.

Ha yok diyorsan da lütfen sözünü tut ve post most atma ki yanlış bilgilerle dolmasın.

Not: Kaçıncı mors oluşun sayamadım ancak "fiat firmasının günümüzde en büyük araç firması" lafın da doğru değil. Yeni adımızla FCA global olarak 7.sıradadır. Bu arada hakaretlerinden dolayı yönetime bildirdim mesajını.

Selamlar

+1283

Ellerinize sağlık.

iPad 'den aracılığı ile gönderildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

bir dip not olarak düşeyim bu konuya arkadaşlar tartışmaya gerek yok hiç bir firma hiçbir başka firmadan kolay kolay bir şey ya da teknoloji çalamaz uluslar arası patent ofisi var burada sözü geçen şirketler de uluslar arası ve resmiyeti ciddiyeti var bazı anlaşmalarla patent bedelini verip teknoloji paylaşımı yapılıyor yoksa milyonlarca dolarlık tazminat olur ortada bu konuda da en büyük örnek fiat'ın geliştirdiği common rail incektion teknolojisi bugün bir çok firma dizellerde bunu kullanıyor ve patenti eğer hale yürürlükte ise fpt veya fiata ikiside aynı şey para ödemek zorunda her motor veya araçtan belli bir yüzde emniyet kemeri de bir zamanlar volvo tarafından patentlenmiş çünkü onlar bulmuş ve patentini almış ama artık bir süresi var patentinde insanlığa mal oluyor ve kullanımı özgürleşiyor ama bu süre 20 yıldan uzun diye biliyorum

5. 16/12/2014, 09:42

Sebep
    gereksiz mesaj

Sayfa 2/2 İlkİlk 12