Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Evo punto 90 hp hakkinda acill!!!

Hasan ARSLAN
    atesvesugibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart Evo punto 90 hp hakkinda acill!!!

Arkadaşlar Grande Punto 1.3 M.jet 75 HP aracım vardı sattım. Ancak aracın alt devirleri çok hantaldı beni arabadan soğuttu. Daha sonra araba arayışına girince hem ekonomik açıdan hemde donanım bakımında yaptığım araştırmalar sonucunda EVO punto ile Honda Civic 2006 efsane kasa elegance (LPG) arasında kaldım. Fiyat ekonomisi olarak evo punto, dizel olması, ekonomik tüketimi, falan beni cezbediyor. 90 HP olması da biraz daha iyidir ayrıca chip falan yaptırılarak daha iyi olur diye düşündüm. 90-95 HP manuel, triptonik, ototmatik EVO kullanan arkadaşlar aracın çekiş gücü nasıl bagaj magaj 4-5 kişi binince nasıl olur boğulur bayılır mı? Hani sürekli de böyle olmayacak tabi sadece soruyorum. Aracın performansı nasıl? Alt devirlerde canlılık nasıl gaza tepki nasıl? Benim 75 HP'lik G. Punto çok kötüydü. Babamın 93 model renoult Broadwayı bile 10 basardı babamı koltuğa oturttum o bile bu ne böyle dedi yani.

Yoksa Civic mi alınmalı. Civic 153 tork olması sebebiyle (LPG de takılacak) yokuşlarda çekmiyor araba sollamalarında sorunlar var deniyor. Ayrıca bu aracın 5. vites 3000 devirde 100 km hız yaptığı biraz daha bastığınızda motorun çok bağırdığı motor sesinin adamın kafasını ütülediğini ayrıca da yakıt tüketimini arttırdığını yazıyor. Zaten civic'e 6. vites koymayı unutmuşlar şeklinde pek çok yorum okudum.

Sizler ne yorum yaparsınız arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz?

ERDEM AY
    mavilerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Evo ve sonrasi hep 95 hp. Aracin performansi motor hacmine gore oldukca iyi. Hizlanmasi buyuk keyif veriyor. Yakit ise ankara trafiginde yazin 5 - 5.3 kisin 5.5 - 5.8 arasi yakiyorum. Uzun yolda 110-120 hizla cruise ile 4.8 yakiyor. Oldukca memnun kalirsiniz yani..

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Saol Hocam. Peki ilk devirler nasıl kalkış falan ilk vites performansı nasıl?

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

vallahi evoda değilde sizi bence bir 120 hp duallogic+f1 vitesli 350 nm tork BROVO keser bence ama benim araçda multiar 105 hp ama gel gelelim turbo yok tork öyle aman aman anlık hızlanma yok lpg de varda artık lpg iyi sistem olduktan sonra performansta bir değişiklik yok ya da siz gidin en iyisi 140 beygirlik jet bravo ya da astra olmadı 120 HP lik tjet punto alın lpg de az yakarsınız sıkıntıda olmaz

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallahi evoda değilde sizi bence bir 120 hp duallogic+f1 vitesli 350 nm tork BROVO keser bence ama benim araçda multiar 105 hp ama gel gelelim turbo yok tork öyle aman aman anlık hızlanma yok lpg de varda artık lpg iyi sistem olduktan sonra performansta bir değişiklik yok ya da siz gidin en iyisi 140 beygirlik jet bravo ya da astra olmadı 120 HP lik tjet punto alın lpg de az yakarsınız sıkıntıda olmaz

Dusuncenizde haklisiniz aslinda ancak zaten bravoyu arastirdim. Uretiminin durmus olmasi ayrica istedigim temizlik ve donanimda bulamamis olmam ileride parca konusunda cekilebilecek sikintilarida dusununce vaz gectim. Yoksa bravo tam benim aradigim araba. Guclu c segmenti yani yemede yaninda yat. Ama bu sebeplerden oturu uzak durmak zorunda kaldim

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ya da bravonun alt devirlerdeki performansi nasil? Yine turboyu acana kadar cansiz ve tepki gec midir?

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

tjet veya multijet bir bravoda performans ile ilgili soru işaretlerini aklınızdan gönül rahatlığıyla silin çünkü sizi kesinlikle üzmez;parça konusunda hiç problem olmaz,istediğiniz temizlik ve donanımda bir bravo bulup keyfinize bakın

Hazar Aktaş
    hzrakts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 48

Hocam bravoyu bilemiyorum ama puntonun alt devirlerinden çok bişey beklemeyin ama turbo devreye girdikten sonra gayet seri bir araç. Eğer ilk vitesten itibaren seri bir araç istiyorsanız 1.3 araç bunu karşılamaz. 2.0 dizellerden alırsınız anca bu verimi. Ama puntoda az yakıt sağlamanız en büyük avantaj. Bravo ise biraz daha seridir diye tahmin ediyorum alt devirlerde bile

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bir kac tane bravo buldum. Ancak diyorumya alt devirler konusunda iyi olmali. Yoksa 1.3 un vergi avantaji az yakiti falan gercekten iyi. Ama bravo 1.6 HP si torku saglam alt devirlerde boyle sikintilari olmamali diye dusunuyorum ama tabi bunu seffaf yorum yapacak bir bravo kullanicisindan almak gerek. Zaten artik punto yada bravo arasindayim.

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Alıntı atesvesugibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kac tane bravo buldum. Ancak diyorumya alt devirler konusunda iyi olmali. Yoksa 1.3 un vergi avantaji az yakiti falan gercekten iyi. Ama bravo 1.6 HP si torku saglam alt devirlerde boyle sikintilari olmamali diye dusunuyorum ama tabi bunu seffaf yorum yapacak bir bravo kullanicisindan almak gerek. Zaten artik punto yada bravo arasindayim.
    multijet 120bg olan motor 300nm ve bunu 1500devir civarında vermeye başlıyor,aracımı birazda devirli kullanmayı sevdiğimden hep tork başlangıç eğrisini yakalar ve her nm un hakkını veririm
    bu size yeterli gelmezse;chip yazılım takviyesiyle istediğiniz canlılığı alabilirsiniz,C sınıfı 1.6 dizel rakipleri arasında en güçlü bg ve torka sahip motorlardan biridir.
    diğer marka dizeller ile fiat 1.6 multijet 120bg arasında hala birkaç fırın ekmek farkı var.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Bravo mantıklı sürat açısından bende 70.000 km kadar dediğiniz performanslı kullandım sonuç 8lt tüketim ve hararet bence bu araçlar o kadar basmaya gelmiyor ama güç olarak cidden güzeller
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T
    eski dizelci eski puntocu

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bravo mantıklı sürat açısından bende 70.000 km kadar dediğiniz performanslı kullandım sonuç 8lt tüketim ve hararet bence bu araçlar o kadar basmaya gelmiyor ama güç olarak cidden güzeller

aslinda genel olarak dizellerle fazla basmamak lazim,surekli basmak yerine;arada basip,arada da akisina birakilabilirseniz ortalama 6lt civari yakiyor

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    2007 G.punto 1.4 Fire Dinamic
    2008 G.punto 1.4 tjet Sport
    2011 Bravo 1.6 mjet sport style
    2012 Bravo 1.6 mjet S2 sport dual

Mehmet Mehmet
    Golbasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 31

Arkadaşlar Grande Punto 1.3 M.jet 75 HP aracım vardı sattım. Ancak aracın alt devirleri çok hantaldı beni arabadan soğuttu. Daha sonra araba arayışına girince hem ekonomik açıdan hemde donanım bakımında yaptığım araştırmalar sonucunda EVO punto ile Honda Civic 2006 efsane kasa elegance (LPG) arasında kaldım. Fiyat ekonomisi olarak evo punto, dizel olması, ekonomik tüketimi, falan beni cezbediyor. 90 HP olması da biraz daha iyidir ayrıca chip falan yaptırılarak daha iyi olur diye düşündüm. 90-95 HP manuel, triptonik, ototmatik EVO kullanan arkadaşlar aracın çekiş gücü nasıl bagaj magaj 4-5 kişi binince nasıl olur boğulur bayılır mı? Hani sürekli de böyle olmayacak tabi sadece soruyorum. Aracın performansı nasıl? Alt devirlerde canlılık nasıl gaza tepki nasıl? Benim 75 HP'lik G. Punto çok kötüydü. Babamın 93 model renoult Broadwayı bile 10 basardı babamı koltuğa oturttum o bile bu ne böyle dedi yani.

Yoksa Civic mi alınmalı. Civic 153 tork olması sebebiyle (LPG de takılacak) yokuşlarda çekmiyor araba sollamalarında sorunlar var deniyor. Ayrıca bu aracın 5. vites 3000 devirde 100 km hız yaptığı biraz daha bastığınızda motorun çok bağırdığı motor sesinin adamın kafasını ütülediğini ayrıca da yakıt tüketimini arttırdığını yazıyor. Zaten civic'e 6. vites koymayı unutmuşlar şeklinde pek çok yorum okudum.

Sizler ne yorum yaparsınız arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz?
    Performans ariyorsaniz evo bakmayin derim. Tjet bakabilirsiniz temiz varsa eğer.

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı bora.sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslinda genel olarak dizellerle fazla basmamak lazim,surekli basmak yerine;arada basip,arada da akisina birakilabilirseniz ortalama 6lt civari yakiyor

Valla aracı 2 sene önce sattım çoğu zaman dip gaz geziyordum istanbula gidip gelirken falan sonra masraf çıkarınca sattım benZinli aldım şimdilik bir sıkıntım yok 52.000 km deyim basıyoruz ama ekstra Bişey çıkmadı ama bravo bana kalırsa çok güzel araç tavsiye ediyorum çevremdekilerede bizim başımıza şanssızlık geldi inşallah başkalarının başına gelmez
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla aracı 2 sene önce sattım çoğu zaman dip gaz geziyordum istanbula gidip gelirken falan sonra masraf çıkarınca sattım benZinli aldım şimdilik bir sıkıntım yok 52.000 km deyim basıyoruz ama ekstra Bişey çıkmadı ama bravo bana kalırsa çok güzel araç tavsiye ediyorum çevremdekilerede bizim başımıza şanssızlık geldi inşallah başkalarının başına gelmez

bravo ya binip de memnun kalmayan cok az insan var,kullanicilarin memnun olma orani cok yuksek

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaslar kusura bakmayin ama halen cevabimi tam veren yok. Arkadaslar ben arabayla dip gaz gezmiycem. 300-500 km hiz yapmasinida istemiyorum. Ben sakin kullanmayi severim ara ara basarim o ayri. Ben sakin kullandigim icin aracin o alt devir yada gaza tepkimesi diyeyim biraz guzel olsun istiyorum. Bravonun alt devirlri yani attin bire debriyajdan ayagini cekerken gaza dokundugunda hemen motor gaz yiyor mu yoksa 1-2 saniyo sonra mi gaz yiyor. Sormak istedigim bu yoksa araba turboyu acinca yapistiriyor zaten koltuga ona lafimiz yok.

Bora Ş.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı

Arkadaslar kusura bakmayin ama halen cevabimi tam veren yok. Arkadaslar ben arabayla dip gaz gezmiycem. 300-500 km hiz yapmasinida istemiyorum. Ben sakin kullanmayi severim ara ara basarim o ayri. Ben sakin kullandigim icin aracin o alt devir yada gaza tepkimesi diyeyim biraz guzel olsun istiyorum. Bravonun alt devirlri yani attin bire debriyajdan ayagini cekerken gaza dokundugunda hemen motor gaz yiyor mu yoksa 1-2 saniyo sonra mi gaz yiyor. Sormak istedigim bu yoksa araba turboyu acinca yapistiriyor zaten koltuga ona lafimiz yok.

benzinli bir aracla mukayese olmaz,klasik dizellerden.yani hemen tepkiyi alamiyorsunuz 1 saniye gecikmeli,tabi bu kalkis icin gecerli,diger viteslerde deviri 1500 uzeri tuttugunda gerekli gaz tepkimesini aliyorsunuz..
    punto dizel kullanmadim,ondaki gecikmeyle karsilastiramiyacagim,bu yuzden sizin bravoyu surmeniz gerekli

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Bravodada gaz boşluğu var bence focus tdci bin test et sanki sana uygun gibi geldi ama gaza basınca direk fırlayan arabayı dert etmende ilginç sen aklına yatan temiz arabayı bul sprint booster taktır bana kalırsa bu arada imsignia da dediğin gibi gaza basınca hemen yapıştırmıyor ama dizel focus 2 bence sana uygun
    skoda yeti 1.4 tsı
    Opel insignia 1.6 T

Hasan ARSLAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Çok saolun arkadaşlar yardımlarınız için. Sizi yormuş gibi olmayayım ama bambaşka bir araca karar verdim desem kızmazsınız bana umarım. Neye karar verdin derseniz biraz kesenin ağzını açarak skoda rapid 105 HP manuel elegance 1.6 TDI modelini almaya karar verdim bu aracın gaza tepkisi nasıldır acaba daha üzerine hiç binmedim Fikri bilgisi olan var mı?

Abdullah YUCEER
    aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

sen dizel den benzinli tepkisi bekliyorsun.

onun için alacağın dizele 2 işlem yaptırman gerekiyor.

1- yazılım
    2- sprint booster

sonrasında yüzünün gülmesi garanti

Sayfa 1/2 12 SonSon