Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 21 ile 38 arası

Konu: Punto evo 77 hp performans???

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    115 lik Opel Astra Puntoyla aynı tüketiyor ? Yanlış görmüş olmayasınız Ya da uzun yol verilerini mi gördünüz acaba aracın ? Çocukluk arkadaşımda vardı. Geçen sene sattı. Araba şehir içi 50 krş yakıyordu nerdeyse. Puntoyla 33 krş yaktığını iddia edenler var bu forumda. Aradaki fark uçurum yani.
    Benim aracım ş. dışı benzinde 26 krş yakıyor.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

spartacus legend
    playguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı aydinhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeni sayilirim. Yaklaşık iki ay önce 2010 model 30binde 77hp 8valf benzinli punto evo dynamic aldım. Aracin ilk sahibi doktormus araci temiz kullanmis ve LPG taktirmamis. Değişeni de yok temiz araba yani. Ancak araba sanki bana hantal gibi geliyor. Hızlanması çok yavaş. Onumdeki aracı sollamaya korkuyorum ivmelenmesi çok yavaş çünkü. Üstelik bu araç lpgli de değil. Ben görüntüsüne aldanıp aldım aracı ama bu motor performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. Amcamin 91 model lada samarasi benim arabadan daha seri. Size sorum bu motorların hepsimi aynı yoksa benim aracında mi bir sıkıntı var. Servise bu konuyu aktardigimda araçta herşey normal dediler. Bu sorunun bi çözümü yoksa aracı satacagim. Onerilerinizi bekliyorum...
    Arkadaşım bende senin gibi görüntüsüne kanıp 1,5 sene önce punto evo aldım almaz olaydım, bu araba tamam 77 bg ama kalkışta vites değiştirirken yığılmalar ivmelenme sorunu düz yolda max 165 km hız, 1-2 viteslerde araba resmen 2 saniye gaz yemiyor arkadan korna çalıyorlar vs.. gibi birçok sinir bozucu durumla karşılaştım. Araç resmen teneke kaputu bir kaldır bomboş görüntü..

NEYSEKi bu araba bile diyemeyeceğim takozdan kurtuldum dün sattım ve Octavia 1.6 TDI DSG 2015 model sipariş verdim aracı test ettim resmen 1,5 sene araba kullanmıyormuşum bisiklet kullansam daha konforlu ve seri kullanırdım

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı playguy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende senin gibi görüntüsüne kanıp 1,5 sene önce punto evo aldım almaz olaydım, bu araba tamam 77 bg ama kalkışta vites değiştirirken yığılmalar ivmelenme sorunu düz yolda max 165 km hız, 1-2 viteslerde araba resmen 2 saniye gaz yemiyor arkadan korna çalıyorlar vs.. gibi birçok sinir bozucu durumla karşılaştım. Araç resmen teneke kaputu bir kaldır bomboş görüntü..

NEYSEKi bu araba bile diyemeyeceğim takozdan kurtuldum dün sattım ve Octavia 1.6 TDI DSG 2015 model sipariş verdim aracı test ettim resmen 1,5 sene araba kullanmıyormuşum bisiklet kullansam daha konforlu ve seri kullanırdım
    Memnuniyetsizliğinizi 1.5 senede mi anladınız? Satmanız iyi olmuş araba da sizden kurtulmuş.

i s
    mrbleeeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

araç rampada yığılıp kalıyor doğru. rampaya yaklaşırken hızı yükseltmek gerek. rampada ayağı gazdan asla çekmemek ve yavaşlama eğilimi göstermemek gerek. bunun yanında gerektiğinde vites düşürmeyi de düşünmek lazım. orta şeritte önünüzdeki yavaş gidiyorsa dur şunu sollayayım derseniz tekrar düşünün, bayaa uzun sürecek çünkü ve arkadan gelenler sellektörü çakacaklar gözünüze.
    düz yolda 90-100km/h ile gideyim araç koklasın kafam rahat olsun diyorsanız alınır.
    ben eski aracımdan sonra 77bg araca alışamadım henüz. ancak tipi hoşuma gidiyor ve "ee hala neden bitmedi bu lpg" diyorum. tam ölçüm yapamadım ancak şehir içi 20kuruş lpg değerini başka bir aracın vermesi zor. puntonun dizeli de şehiriçinde lpg'liden çok yakıyor benim bildiğim. polonun dizeli belki eşdeğer yakabilir. onun da 2nci elde 4 teker 1 direksiyon benzinli olanları puntonun en dolu olanından pahalı.

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 76

ben aracı motorunu bılerek aldım daha oncekı aracım 9 yıl kullandıgım 1.4 fıre palıoydu motorunun bakımı herkesın anlaması ve ucuz olması sebebıyle bu araca yoneldım ama aracı sureklı uzun ve düz yolda kullanıyorum motoru 300.000 km yı bulan palıomdan puntoya gecınce cekışte palıoyu bıle arattırmıstı ama daha sonra bakımlar ve kalıtelı yağ kullanımı vs sımdı memnunum
    ancak mugla ve ılcelerını cok ıyı bılırım o yokuslarda hakıkaten bu motor hepten yetersız gelır tabıkı bodrumda vs fethıyede sureklı duz bıryerde sehır ıcı kullanmayacaksanız
    aslına bakarsan mugla ve ılcelerı gezenler ıcın dızelı bıle kesmez en az 100 bg motor lazım bence eskı palıomda yaklasık 100000 km sını muglada yapmıstı

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memnuniyetsizliğinizi 1.5 senede mi anladınız? Satmanız iyi olmuş araba da sizden kurtulmuş.
    Test etmeden alıyorlar sonra arabaya sovuyorlar... Octavia 1.6 TDI DSG XLS SUPERTURBO EXTRA 2015 (buyuk harfle yazılması ve model yılının sürekli belirtilmesi ) alabilecek bütçeye sahipken Punto alınması ise ironik. Ha tabii o tarihte öyle bir bütçe olmayabilir, ona sözüm yok.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

skoda yetkili satıcısınız sanırım bu kadar reklamvari bir yorum olamaz hani bilmesem kullanmış olmasam skoda octavia yı mercedes serilerinden zannedeceğim ayrıca söylediğiniz araç 105 hp dir ve öyle aman aman bir performansı yoktur ayrıca dsg gibi aşırı şikayet alan bir sistemle yarın birgün şikayetvar.com larda bebek gibi zırlamassınız umarım.

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

Dsg tip şanzımanlar,bva tiplerden sonra çıkmış çift kavramalı şanzımanlardır diye biliyorum.yani eski olması aynı orantıda hatalarını da azaltmış.Edc ve Cvt(renault grubundaki isimleri)şu an kapalı kutu.dediğiniz gibi şikayetvar da almış başını gitmiş edc tip şanzıman şikayetleri.clio4 almadıysam sırf bu yüzdendir

EVO fire 1.4 8V LPG
    ethemyigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

bu arada arkadaşlar lambalarda puntocu arkadaşlarla karsılasıyorum cogu zaman bursaya gıderken vs korfezde karadan gıdıyorum gecelerı ozellıkle

genelde cogu arac multıjet malum ve coguyla kalkıslarda hafiften drug yarısı yapıyoruz

ılk kalkısta multıjetlerı solluyorum 50 ye kadar ondeyım ama sonrasında benı solluyolar sanırım 3. vıteslerı vs ıyı ama 110 dan sonra ben yıne yetişip yine solluyorum
    bırcokkez basıma geldı (tahminim 20 kez) ve denedım sonuç hep aynı

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada arkadaşlar lambalarda puntocu arkadaşlarla karsılasıyorum cogu zaman bursaya gıderken vs korfezde karadan gıdıyorum gecelerı ozellıkle

genelde cogu arac multıjet malum ve coguyla kalkıslarda hafiften drug yarısı yapıyoruz

ılk kalkısta multıjetlerı solluyorum 50 ye kadar ondeyım ama sonrasında benı solluyolar sanırım 3. vıteslerı vs ıyı ama 110 dan sonra ben yıne yetişip yine solluyorum
    lpg demi benzin demi ?

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

5 sene fire 77 bg puntoya binmiş biri olarak artık performans beni rahatsız etmeye başlayınca aracımı sattım.bende sizler gibi düşünüyordum.1.4 77 bg motordan ne beklenir diyordum.Bir süre citroen c-elysee 1.2 aracı kullanma fırsatı buldum.1.2 72 bg 110 tork olmasına ragmen 1.4 77 bg 115 tork olan puntodan çok daha atik bir araçtı.yakıt tüketimide puntoya göre çok daha az.mal bu, çok fazla birşey beklemeyelim diye düşünmemek lazım.uygun motor teknolojisi,uygun vites oranlarıyla bu iş oluyormuş diye düşündüm.

Hüseyin B.
    thefastest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

1.4 Fire motor o kadar performansı kötü bir motor değil. Yakıtına göre gayet makul bir performans veriyor bence. Son hesaplarıma göre şehir içi & dışı karışık Ort. Hız 29km/h ile yaklaşık 29kr yakıt tüketimini yakaladım (4.28TL/lt.)

Öyle aşırı beklentileri karşılamayabilir ama öyle araba sollamaya korkuyorum, yokuşta bayılıyor çıkamıyorum gibi şeyler biraz abartı gibi geliyor bana. Yani 120hp bir araçla 5. viteste çıktığınız yokuşu Puntonuzla da 5. viteste çıkmaya çalışırsanız olmaz tabi, vites düşürmek gerekir. Sollama yaparken bir vites düşürün hiç sıkıntı çıkarmaz.

Belki uzun zamandır kullanmıyorum, sadece 2 aydır punto kullanıyorum ama ben çok memnunum. Ama ne dersek diyelim konu hep aynı yere geliyor, "Ne Kadar Ekmek O Kadar Köfte"

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı thefastest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 Fire motor o kadar performansı kötü bir motor değil. Yakıtına göre gayet makul bir performans veriyor bence. Son hesaplarıma göre şehir içi & dışı karışık Ort. Hız 29km/h ile yaklaşık 29kr yakıt tüketimini yakaladım (4.28TL/lt.)

Öyle aşırı beklentileri karşılamayabilir ama öyle araba sollamaya korkuyorum, yokuşta bayılıyor çıkamıyorum gibi şeyler biraz abartı gibi geliyor bana. Yani 120hp bir araçla 5. viteste çıktığınız yokuşu Puntonuzla da 5. viteste çıkmaya çalışırsanız olmaz tabi, vites düşürmek gerekir. Sollama yaparken bir vites düşürün hiç sıkıntı çıkarmaz.

Belki uzun zamandır kullanmıyorum, sadece 2 aydır punto kullanıyorum ama ben çok memnunum. Ama ne dersek diyelim konu hep aynı yere geliyor, "Ne Kadar Ekmek O Kadar Köfte"
    aynen katılıyorum yakıt önemli ben hergün işe arabayla gidiyorum bazı arkadaşlarım var 50 binliralık arabası var tüp de taktıramıyorum pahalıymış sistemi diye kilometreye şehir içi 50 kuruş yaktığı için gelemiyor ben istediğim zaman şehir dışına usulca çıkıyorum yakıtı dert etmiyorum yalan olmasın sivas elazığ arasını 338 km 20 km bozuk yol içinde lpg litresi 2.38 den 45 liraya geldim hadi 5 lira pompa farkı diyorum 50 otobüs getiriyor 40 lira bagajda annemin koyduğu yiyeceklerle doluydu

A. Beşkazalı
    wmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

1.4 77 bg motor iyidir. Kullanmasını bilene
    Arkadaşlarında dediği gibi bu kadar iyi yakıt performansı olan bir arabaya göre sonuç normal.

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı wmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 77 bg motor iyidir. Kullanmasını bilene
    Arkadaşlarında dediği gibi bu kadar iyi yakıt performansı olan bir arabaya göre sonuç normal.
    kesinlikle öyle kullanması bilene koklar

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı ethemyigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet zaten 1.4 Fire ile 1.3 MJ (75 beygir)'nin 0-100 performansı da kağıt üstünde çok yakın birbirine. Hatta Fire birazcık daha hızlı. Ben de bazen dip gaz yapıyorum, fena hızlanmıyor kerata. Yüksek devir çevirdiği için MJ'ye göre avantajlı ama yolun dümdüz olması lazım, rüzgar da önemli tabii. Yoksa MJ tork avantajıyla öne geçiyor. 100'den sonra yine yol düz ise Fire avantajlı bence.

Ben hem beklentimi karşıladığı için hem de zaten ne ile karşılaşacağımı bildiğim için memnunum Fire motordan.

Can gürer
    aaaa982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Aslında burda asıl mevzu yakıtı koklamasında ziyade performansın ne kadar yeterli olduğu , bende araç yok almak da istiyorum ama emin olamıyorum , arac yokusta fln ölüyo , bayılıyo ne kadar gerçekçi tespit etmek zor...

Ahmet Gençay
    ahmet4646 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic
    Edilen teşekkür: 110

Tamam 2015 OCTAVİA sipariş ettin 105 bg ama yer uçağı olandan (nasıl oluyorsa)

Objektif bir test videosu var burda bir izle istersen.O çok arttığın yer uçağını.

Oto-Park.Com | Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance (2013) - YouTube
    Fiat Stilo 1.6 Dynamic 2004 model *Sky Window*Fiat Hifi ses sistemi*ABS-EBD-ASR-ESP*Orijinal alarm*Hız sabitleyici*8 hava yastığı*Digital klima*vs.... Gitti ........

Sayfa 2/2 İlkİlk 12