Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İlk kaza mı yaptım ):

burak burak
    burkion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart İlk kaza mı yaptım ):

Merhaba Arkadaşlar,
    Geçen gün ışıklarda dururken arkadan araç çarpması sonucu 2011 model puntom ile ilk kazamı maalesef yapmış oldum ):
    Bana çarpan aracında önü komple dağıldı. İşte tutanak felan doldurduk, sonuçta 8/8 hatalı olduğu için karşı tarafın sigortası hasarı karşılayacak. Aracı fiat yetkili servisine götürdüm, servisin söyledikleri çamurluk düzelmez değişir dediler, tampon değişecek, bagaj kapısını düzeltecekler. Çarpmadan dolayı kapı eşiğe sıfırlanmış çekip açıcağız dediler. Birde tamponun içinde sağ köşesinde şöyle kalın geri renk büyük bir demir vardı. Bişey dedi ama adını unuttum. O parça yamulmuş onuda düzeltecekler.
    Aracım 7 gündür serviste, bugün aradığımda boyasını n yapılıp yarın teslim edileceğini söylediler.
    Gerçi cana gelmesin mala gelsin tabiki ama bu işlemler sonucu aracım çok değer kaybedermi arkadaşlar , sizlerin düşüncesini almak istedim.

Nelere dikkat etmeliyim aracı teslim alırken ?? Fotoğrafları ekte görebilirsiniz

Burak Arslan
    zhenny22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi
    Plaka
    06 DE 6687
    Edilen teşekkür: 20

Değer kaybı olmaz desek yalan söylemiş oluruz çünkü araç alanların ilk baktığı motordan önce kaporta geçmiş olsun bu arada cana geleceğine mala gelsin

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Geçmiş olsun

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Maalesef sen ne kaqdar dikkatli olsamda hiç kusurlu olmasanda aracın değeri düşüyor aslında kaza yapan kişi aynı zamanda aracın değer kaybı nedeniyle tazminat ödemesi gerektiğini düşünüyorum keşke hukukçular bunu düşünseler

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef sen ne kaqdar dikkatli olsamda hiç kusurlu olmasanda aracın değeri düşüyor aslında kaza yapan kişi aynı zamanda aracın değer kaybı nedeniyle tazminat ödemesi gerektiğini düşünüyorum keşke hukukçular bunu düşünseler
    bu tarz bi dava duymuştum,hukuk ile ilgili arkadaşlar daha iyi bilirler elbet;trafik kazalarında "değer kaybı davası" açılabiliyormuş..

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Gecmis olsun kardes , araci teslim alirken bagaj ic plastigi geri vites lambasi ve davlumbazlara falan dikkat edin. Bence deger kaybi davasi acmaya gerek yok. Vuran kisi alkollu falan degilse tamamen kaza ise istemeden olmuşsa ben kisisel olarak yakistiramam. Ayni durumda sizde olabilirsiniz isteywrek bilmeyerek vurduysa sineye cekmek daha iyidir.. Allah riskini verir..
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

burak burak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun kardes , araci teslim alirken bagaj ic plastigi geri vites lambasi ve davlumbazlara falan dikkat edin. Bence deger kaybi davasi acmaya gerek yok. Vuran kisi alkollu falan degilse tamamen kaza ise istemeden olmuşsa ben kisisel olarak yakistiramam. Ayni durumda sizde olabilirsiniz isteywrek bilmeyerek vurduysa sineye cekmek daha iyidir.. Allah riskini verir..
    Çok sağol kardeşim, dediğin gibi vuran da arkadaşım dolayısıyla birşey yapmadık tutanağı düzenledik araçları çektik. Önemli olan cana gelmesin mala gelsin. Sonuçta ömür boyu kullanmayacağız, az veya çok satacağız.

Bakalım yarın teslim alacağım dediğin yerlere dikkat ederim.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

burak burak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı boby Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    teşekkürler

burak burak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı zhenny22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değer kaybı olmaz desek yalan söylemiş oluruz çünkü araç alanların ilk baktığı motordan önce kaporta geçmiş olsun bu arada cana geleceğine mala gelsin
    çok sağol başkan

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Geçmiş olsun, Allah daha büyük dert bela vermesin bence böyle ufak bir kaza aracın 2. el satış bedelini çok etkilemez. Kaza fotoğraflarını elinizde bulundurun. Satarken alacak arkadaşa da gösterirsiniz (bu kazadan dolayı bu işlemler yapıldı diye).

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Geçmiş olsun..satarken alıcısına bağlı..Benim önceki aracım toyotayı satarken adam çamurluktaki el kadar çizikten fiyat kırmaya çalıştı düşün..Bazıları takmaz..Ama genelde hasar kayıtlı,değişenli ve boyalı araçlardan fiyat kırıyorlar malesef..Allah beterinden korusun...Bunada şükür de geç bence..

burak burak
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı katip onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Allah daha büyük dert bela vermesin bence böyle ufak bir kaza aracın 2. el satış bedelini çok etkilemez. Kaza fotoğraflarını elinizde bulundurun. Satarken alacak arkadaşa da gösterirsiniz (bu kazadan dolayı bu işlemler yapıldı diye).
    çok sağol hocam, aynen dediğin gibi satacağım zaman bunlar oldu diye söylerim. Bizim milletimiz 3.500 masraf görünce sanki araç pertmiş gibi davranıyor, anlamak zor....

osman yağmur
    messi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 111

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünmüşler kardeşim Sen 6 bin liralık şahinle 200 bin lliralık bmw ye çarptığını düşün ? Kaza neticesine göre değer kaybı davası açıyorlar.

Arda Yıldız
    YaYa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 39

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın, bana kalırsa da ister istemez araç değer kaybı yaşayacaktır ancak adı üstünde kaza istemeden olmuş bir durum için ekstradan bir de dava açmaya hiç gerek yok, satarken güzelce fotoğrafları ile anlatırsınız yapılan işlemleri açıklarsınız olur biter, alacak adamında içi rahat eder böylece hasar kaydı gözükse bile.

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

İsmail Fatih Alkan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. atlatma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    78AK292
    Edilen teşekkür: 90

Geçmiş olsun.
    Aracın için değer kaybı tazminatı alabilirsin.
    Aracını alırken de arka çamurluk ile tamponun aynı aralıkta olduğuna(sağ ve sol taraftan) renk farklılığı olup olmadığına ve arka kapının doğru açılıp kapandığını kontrol et. Elektrik olarak sadece sis lamban kırk heralde çalışıp çalışmadığına bak ve eğer verirlerse faturanın kopyasını al yada en azından imzalı kaşeli şu tarihteki kaza için bu işlemler yapılmıştır şukadar kaporta şukadar boya şu kadar parça ve şu kadar elektrik işçiliği için yazdırırsan satarken elinde belge olur serviste yapıldı şu kadara mal oldu durum bu dersin.

Saygılar

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

Geçmiş olsun.

ibrahim soyuçok
    Zeybek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok

Oncelikle gecmis olsun kardesim. Benim esim de park halindeki araca arkadan carpti. Adam gozumuzun yasina bakmadi dava acmakla tehdit etti. Netten cok arastirdim. Avukat arkadaslarima danistim ve kime sorduysam %50 si davayi kaybedersin %50 si kazanirsin dedi. Yasada net birsey yok. Kimi davalrda carpan odiyor kimi davalrda sigorta sirketi karsiliyor. Cunku trafik sigortasi arac sahibini her trlu zarardan muaf tutar diye gir ibare var.. Ben riske atmadim ve anlasma yoluna gittim. 2004 kango arac icin malesef 600 tl para odedim(kaskosunu 2014 yilini). Riske atabilirdim ama mahkeme masraflarini da goze alamadim.. tamamen senin vicdanina kalmis.

Necati Çakmak
    salvador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı burkion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sağol kardeşim, dediğin gibi vuran da arkadaşım dolayısıyla birşey yapmadık tutanağı düzenledik araçları çektik. Önemli olan cana gelmesin mala gelsin. Sonuçta ömür boyu kullanmayacağız, az veya çok satacağız.

Bakalım yarın teslim alacağım dediğin yerlere dikkat ederim.
    Arkadaşım geçmiş olsun aracınız değer kaybeder tabi kusurlu tarafın sigortasından tahsil ediliyormuş aracdegerkaybi.com diye bi sitede gördüm tahsil ediyolarmış.

Can AVCI
    CanGo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    48FK986
    Edilen teşekkür: 59

trafik mahkemesine başvurabilirsin ama 1-2 seneni alabilir hemen sonuçlanmıyor. Biraderim arabasını sıfır aldıktan 3 saat sonra park halındeyken sarhoş bir sürücü geldi vurdu dediğin gibi tutanak falan derken adam 8/8 suçlu...sorduk soruşturduk bir tanıdık yönlendirdi eğer uğraşırsan, peşine düşersen %100 kazanırsın fakat kısa bir sürede sonuçlanmaz en erken 6 ay en uzun 2,5 sene dedi. Allahtan benim birader servisten halletti işinide gerek kalmadı.(servisle anlaşıyorsun masraf neyse 1.500-200 civarı fazla fatura, ödeme firmaya yapılıyor daha sonrası bir şekilde hallediliyor ) zaten değer kayıbıda aracın modeline ve değerine göre yaplıyor.
    aracını teslim alırken tamirat teslim formunu almayı unutma, yapılan işlemler, değişen parçalar vs. daha sonrasında oluşabilecek sıkıntılarda elinde evrak olması için. tekrardan geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin
    Dünü hatırla, bugünü yaşa,yarını düşün....

Sayfa 1/2 12 SonSon