Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
115 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lanet olsun bin kere Fiata!!!

selçuk şenol
    selcuk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı alee367 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakmanızı tavsiye ederim artk bazı firmalar stepne yerine lastik tamir kitiyle çıkarıyor sıfır arabaları bilginize...yani bu dediklerinizin hepsine ve stepneye bakmak lazım

Ilk kez duydum ama doğrudur koyabilir ama sizinde dediğiniz gibi Stepne koymayıp sana alternatif olarak tamir kiti sunuyor. Hem stepnesiz hemde tamir kiti olmadan teslim etmiyor öyle değilmi? İsofix koymuyorsan müşteriye alternatif sunmalı diye düşünüyorum.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fiattan canı yanan birisi araba almaya gidiyor arabalara bakıyor beğendiği arabanın 4 kapınında camları açık üstüde açık iyice bakıyor torpidodo lambası var mı var bagajda varmı var tutamaç var mı var bu arda stepnesi var mı var isofix bağlantısı var mı var fiattan canı yanan adam iyice inceliyor su püstürtüyor mu diye soruyor neyse püskürtüyormuş arabaya binmiş çalışıyor direksiyon sağlam silgeçler çalışıyor vb her neyse adam alıyor arabayı bütün gün geziyor akşam evin önüne park edecekken o da ne arabanın camları kapanmıyor hemen arıyor arabanın camları kapanmıyor diye Satıcıda Camları yok ki kapansın
    zorlamı sattık size almadan önce baksaydın

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Şafak bey bence canınızı çok sıkmışsınız anlaşılan yalnız bir çok çocuk koltuğunun isofix bağlantısı yok sadece emniyet kemeriyle bağlantı yapılabiliyor.

Misafir047

Alıntı grandeizmit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şafak bey bence canınızı çok sıkmışsınız anlaşılan yalnız bir çok çocuk koltuğunun isofix bağlantısı yok sadece emniyet kemeriyle bağlantı yapılabiliyor.
    çok sinirlendim tabii geçti şimdilikde beni daha da sinirlendiren bazı arkadaşların isofix bağlantısının olmamasını normal karşılaması ve hatta fiatla zorlamı sattı demesi

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Gerçekten normal bir durum çünkü ülkemizde isofixli çocuk koltukları bile 2 sene önceye kadar 200-300 lira fiyat farkıyla satılıyordu. Şuan ki durumu net bilmiyorum.
    Sonuçta çocuk koltuklarında standart olmayan bir durumu neden otomobil firması standart versin?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Nasrettin hocanın fikrasına benzedi iyicene ..
    Altı Kâğıt
    Nasrettin hoca caminin yanında çarık satarken altı kağıt altı kağıt diye bağırıyormuş. Adamın biri almış abdest alırken çarığın altında su aldığını fark etmiş sonra hocaya gelmiş sattığın çarığın altı kâğıtmış yırtıldı. Nasrettin hocanın kılıfı hazır;

- Ben altı kağıt altı kağıt diye bağırmıyor muyum neden aldın o zaman?

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nasıl mantık anlamadım iyi o zaman araba alırken direksiyon ayarı olup olmadığına ,aynaların otomatik olup olmadığına bagaj da lamba olup olmamasını kontrol edecez hatta sen araba alırken stepne var mı yok mu onada bakıyorsundur

Allahım ya bu nasıl mantık anlamadım ayrıca sataşma yok eleştiri var
    Elbette bakıyorum. Belki de tamir kiti var nereden bileceğim? Olmasını istediğim her özelliği kontrol ederim. Şimdi sizin o zaman aklınıza gelmedi diye suçlu Fiat oldu öyle mi? Kış gelince Allah bu Fiat'ın belasını versin koltuk ısıtma koymamışlar!!! diye konu açarsınız artık Halbuki araçta koltuk ısıtma olmadığını biliyorsunuz değil mi? Çünkü baktınız.

Arkadaşlar bundan sonra araba alırken arkada stepne olup olmadığını kontrol edecez yoksa cana göre arabayı zorlamı almış oluyoruz değilmi araba aldık stepne yoksa bakacaktık yoksa fiat zorlamı sattı değil mi
    Ayrıca üyelere beni hedef gösterip kendinizi haklı çıkarmaya kalkmayın Şafak bey. Sizin araç seçerken yaptığınız hataların ve düşünemediğiniz ayrıntıların sorumlusu ben değilim.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

şafak bey zorla mı sattılar demek istemiyorum ama gerçekten bu tarz şeyler arabada opsiyonel olabilir nasıl ki her araba asr esp ebd gibi güvenlik donanımlarıyla standart üretilmiyorsa isofix bağlantısı da standart olmayabilir yukarıda da söyledim stepnesiz arabalar var üretiliyor. isofix arkadaşımızın da söylediği gibi bebek koltuklarında bile standart değilken otomobil üreticisi bunu neden standart yapsın?....bu mantıkta her arabanın 12 hava yastıklı asr li ebdli olması lazım fiyat olarakta 70binden ucuz araba olmamalı...biz millet olarak lastik alırken en ucuzuna bakarız sonra kaza yapınca vay ben böyle lastiğin diye başlarız...yani özetle fiatı savunmuyorum eminim isofix olmayan bi dünya araba bi dünya marka vardır, araba alırken biraz araştırmak lazım oldu da araştırmadık aldık sonra bu arabada nasıl bu olmaz demek yerine olanına bakmak lazım...inanın başlığı görünce kaza bela oldu arabanın direksiyon kiltlendi takla atıldı falan sandım

Misafir047

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette bakıyorum. Belki de tamir kiti var nereden bileceğim? Olmasını istediğim her özelliği kontrol ederim. Şimdi sizin o zaman aklınıza gelmedi diye suçlu Fiat oldu öyle mi? Kış gelince Allah bu Fiat'ın belasını versin koltuk ısıtma koymamışlar!!! diye konu açarsınız artık Halbuki araçta koltuk ısıtma olmadığını biliyorsunuz değil mi? Çünkü baktınız.

Ayrıca üyelere beni hedef gösterip kendinizi haklı çıkarmaya kalkmayın Şafak bey. Sizin araç seçerken yaptığınız hataların ve düşünemediğiniz ayrıntıların sorumlusu ben değilim.
    Koltuk ısıtma olayı ile isofix arasında nasıl benzerlik kurmuşsun hayran kaldım
    Görünen köy kılavuz istemez.

Ne alaka ben sorumlu değilim ne demek çok komik bir yorum olmuş heralde yani Sen konuştun fikirlerini soyledin bana şimdi ben fikirlerimi soyluyorum seni niye hedef gösteriyim ki fiatın oğlumusun

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Megane II Extreme de ön sağ koltukta bile var Tamamen opsiyonel. Bizim puntoda sağ ön koltukta yok mesela.

Yani Isofix güvenlik donanımı ve standart değil.
    Nasıl ki ESP her araçta yok.
    Nasıl 2 hava yastığı 4-6-8 diye sunulabiliyorsa, arka perdeler ekstra sunulabiliyorsa, isofix de onun gibi sunulabilir. Çünkü zorunlu değil.

Ama problem şu ki.
    Bir seri sona erdiğinde donanımı eksiltip eksiltip satıyorlar ya, harbi uyuz bir olay!

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Koltuk ısıtma olayı ile isofix arasında nasıl benzerlik kurmuşsun hayran kaldım
    Görünen köy kılavuz istemez.

Ne alaka ben sorumlu değilim ne demek çok komik bir yorum olmuş heralde yani Sen konuştun fikirlerini soyledin bana şimdi ben fikirlerimi soyluyorum seni niye hedef gösteriyim ki fiatın oğlumusun
    Sizinle iletişim kurarken mecaz kullanmayacağım Bir ürünü alırken faturanın altına imza attığınızda, o ürünü gördüğünüz/görebileceğiniz şartlarda eksiksiz olarak teslim aldığınızı kabul edersiniz. Aldığınız günün şartlarında isofix donanımı standart gözüküyor ve sizin aracınızda yoksa, gider servise başvurur mağduriyetinizin giderilmesini istersiniz. Eğer yok ise de neden koymadınız diye başvurduğunuzda, aracın standart donanımında ne olduğu belli, biz size isofix var demedik ki deyip bir güzel işin içinden çıkabilirler. Bence gayet anlaşılır bir durum.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

aaa bbbb
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz

bu ülkede vw iskandinav ülkeleri için üretilmiş klimasız araba sattı...yanlış hatırlamıyorsam 2011 golfler de olması lazım...yani fiat, isofix, donanım, bunları çok konuşmaya gerek yok

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Şafak Bey hangi markanın hangi modelini alırsanız alın kesinlikle eksik çıkacak bunu unutmayın, mesele donanımsa hiçbir araba dört dörtlük olamaz çünkü yerinde durmayan bir teknoloji ile savaşıyor tüm firmalar, sizin lanet olsun dediğiniz fiat beni çok memnun ediyor mesela, araç alırken bakmanız lazım isofix varmı diye, fiat hariç tüm markalar tüm modellerine koyuyor da sadece fiat mı koymuyor, eleştirmeye hakkınız var fakat hakkaniyeti elden birakmayalım, 2014 model araçlara baksanız dahi isofix göremeyeceğiniz tonla araç vardır buna eminim, lanet okumak hoş değil
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

Misafir047

Arkadaşlar demek ki bagaj lambası veya tutamaçlar opsiyoneldir.
    Tamam ben çok cahilmişim yeni öğrendim.İsofixde opsiyonelmiş.

Misafir047

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şafak Bey hangi markanın hangi modelini alırsanız alın kesinlikle eksik çıkacak bunu unutmayın, mesele donanımsa hiçbir araba dört dörtlük olamaz çünkü yerinde durmayan bir teknoloji ile savaşıyor tüm firmalar, sizin lanet olsun dediğiniz fiat beni çok memnun ediyor mesela, araç alırken bakmanız lazım isofix varmı diye, fiat hariç tüm markalar tüm modellerine koyuyor da sadece fiat mı koymuyor, eleştirmeye hakkınız var fakat hakkaniyeti elden birakmayalım, 2014 model araçlara baksanız dahi isofix göremeyeceğiniz tonla araç vardır buna eminim, lanet okumak hoş değil
    Haklısında arabada bagaj lambası yok tutamaç yok tamam çok önemli değil ama ısofix de olmayınca adam çıldırır onemli bir ucuz guvenlik donanımı bu

Hangi arabada hem torpio hem bagaj lambası hem tutamaç hem isofix bağlantısı olmayan araç göster bana özürdileyeceğim

aaa bbbb
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz

abi sen çok başka bi tarzda tartışıyorsun ya güzellikle bişeyler söylüyoruz bi fıkra anlatıyorsun cam çerçeve diyorsun bi böyle alaya alır gibi konuşuyorsun...bagaj lambası da olmaya bilir çakmakta koymayabilir bu satış stratejisidir ya full yapar 50000 der boşunu yapar 30000 der aralara da istediğin gibi donanımları seç koy der...alırsın almazsın o senin bileceğin iş ama aldıktan sonra vay sen nasıl bunu koymazsın demezsin...bugün sıfır araba alacak olsam egsozuna kadar bakarım...topal atın kör alıcısı olurmuş...otomobil üreticisi arabayı motorsuz yapsa böyle satıyorum istediğiniz motoru koyun dese onunda bir alıcısı çıkar emin olun

aaa bbbb
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz

abi daha düne kadar kianın hiç bir aracında bu saydıkların yoktu arka camlar manuel di adamlar motor kaputuna yalıtım yapmıyordu bagaja kaplama yapmıyordu ama alınıyordu...az önce söyledim bırak tutamaçı lambayı adam klimasız arabayı çatır çatır sattı yaa daha ötesi var mı?

Misafir047

Haklısın bagaj lambası tutamaç yok ama en azından çocuk güvenliği için ısofix bağlantısı koymalıydı fiat anlıyoruz seni çocuk için güvenliğini düşünüyorsun başka çözüm olabilir belki

Zorlamı sattı ee normal diğer arabalarda yok zaten artık arabanın herşeyine bakacaksın hatta motoru olup olmadığına bakacaksın isıofix yoksa sat başka araba al

Aradaki farkı anlayanlara ................

(konu ile ilgili son mesajım )

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Haklısın bagaj lambası tutamaç yok ama en azından çocuk güvenliği için ısofix bağlantısı koymalıydı fiat anlıyoruz seni çocuk için güvenliğini düşünüyorsun başka çözüm olabilir belki

Zorlamı sattı ee normal diğer arabalarda yok zaten artık arabanın herşeyine bakacaksın hatta motoru olup olmadığına bakacaksın isıofix yoksa sat başka araba al

Aradaki farkı anlayanlara ................

(konu ile ilgili son mesajım )
    Tebrik ederim Şafak bey yaşınıza yakışır bir tavır sergilediniz.
    Muhammad Ali Clay

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Standart donanım..Yani olması gerekiyor.. 2011 gp 1,3 doananım özellikleri fotosudur..

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon