Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: İlk cezamı yedim!!!

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Alıntı alee367 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam senin haklı olduğun yerlerde var ama keşke polise ehliyet evde demeseydin bizim polisimiz sevmez böyle şeyleri uygun dille halini anlatsan belki yazmazdı belki de ceset torbası yok kemer takılı değil falan diye uygun bir şey yazardı...seneler önce ankara da arkadaşımın arabanın sigorta dolmuş 2 gün sonra cevirmede polis farketti anlattık meseleyi öğrenciyiz falan diye sağolsun polis görmezden geldi iyi niyetle bi kemer cezası kesti arkadaşta gitti hemen sigortayı yaptırdı
    Bence haklı hiçbir tarafı yok. Ehliyetsiz arabanın direksiyonuna kim oturuyorsa haksızdır.

. .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı merzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz, size hak veriyorum. Ancak trafige ciktigim saate bakin. İkinci olarak bu olaydan 12 saat sonra ehliyetimi aldim. Son olarakta evet acemilik olabilir ancak Turkiyedeki kazalara bakarsanız kazalarin cogunu ben usta şoförüm diyenler yapiyor.

Benim takildigim nokta, bir arkadas demis ki ben yaklasik 2 ay sertifika ile sürdüm bir şey demediler. Hani nerede esitlik ve kanun?

Olaylara demagoji ve tribunlere oynamaktan girersek siz haklisiniz.

Bana 40 yillik soforun kaza yapmayacagina garanti verebilir misiniz?

Saygilarimla....
    Tekrar söylüyorum yaptığınız yanlış.Kazayı herkes yapar siz benim ne demek istediğimi anlamıyorsunuz.Avrupa da bazı ülkelerde kırmızıda geçenleri cinayete teşebbüsden yargılıyorlar keşke bizim ülkemizde de öyle olsa veya buna benzer durumlarla yargılasalar.O zaman kimse ışık ihlalide yapmaz,radara da düşmez,ehliyetsiz arabada kullanmaz.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

ya ne biçim bi ülke olduk ya

neyi tartışıyorsunuz? Yok kaza yapsaydın yok bilmem ne...

LA ADAM 12 SAAT SONRA EHLİYETİM ÇIKTI DİYOR.... ADAM ZATEN SINAVLARI GEÇEREK EHLİYET ALMAYA HAK KAZANMIŞ...

adama 15 yaşında babasının arabasını kaçırmış ta yakalanmış muamelesi yapmayın yahu

bence hiç vakit kayb etmeden git dava aç...
    Konu shellcininabisi tarafından (15/07/2014 Saat 18:41 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

La ma konuşmak pek yakışmıyor. Ayrıca konuşmamızı ülkenin durumuna bağlamak nasıl bir bakış açısı.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Altan Şabanoglu
    Yoksul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La ma konuşmak pek yakışmıyor. Ayrıca konuşmamızı ülkenin durumuna bağlamak nasıl bir bakış açısı.

La kelimesi üykemizde pek cok dile alinan ve hakaret küfür saygisizlik icermeyen bir hitap şeklidir. Ayni kelimeler sizin yaninizda söylense bu kadar dikket etmessiniz. Ve arkadaş sôylediklerinde haklı

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Yoksul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    La kelimesi üykemizde pek cok dile alinan ve hakaret küfür saygisizlik icermeyen bir hitap şeklidir. Ayni kelimeler sizin yaninizda söylense bu kadar dikket etmessiniz. Ve arkadaş sôylediklerinde haklı
    Öylemi? Tanimadiginiz insanlara la der misiniz? Demezsiniz. Ha siz bana la derseniz benim de size cevabim o sekilde olur.

Arkadas hakli mi orasina katilmiyorum. Ehliyet fiziken cepte olmadiktan sonra isterse anayasa mahkemesine basvursun yine de haksiz. Kurallar gayet acik. Ehliyetin cepteyse cikar gezersin istedigin gibi. Yoksa olamaz. Teslim edilmedi gibi bir durum soz konusu degil. Ehliyet teslim edilmiyor gidip sen teslim aliyorsun. Aldiginda da almadiginda da sorumluluk senindir. Kaza maza hic bi laf etmedim. Fakat arkadas henuz daha ehliyeti cebine sokmadan trafige cikarak hata ve amatorluk yapmis.

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı Ersal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence haklı hiçbir tarafı yok. Ehliyetsiz arabanın direksiyonuna kim oturuyorsa haksızdır.
    Hocam o konuda sana katiliyorum hakli derken sertifika hak etmisle hic sinava girmemis insan kanunlar onunde ayrilmali... Misal birisi 1000tl cezaysa biri 500 olmali gibi...su forumda ehliyet olmadan direksiyona gecen kisi sayisi gecmeyen kisi sayisindan fazladir eminim

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    aaaaaa

Altan Şabanoglu
    Yoksul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 20

Öylemi? Tanimadiginiz insanlara la der misiniz? Demezsiniz. Ha siz bana la derseniz benim de size cevabim o sekilde olur.

Arkadas hakli mi orasina katilmiyorum. Ehliyet fiziken cepte olmadiktan sonra isterse anayasa mahkemesine basvursun yine de haksiz. Kurallar gayet acik. Ehliyetin cepteyse cikar gezersin istedigin gibi. Yoksa olamaz. Teslim edilmedi gibi bir durum soz konusu degil. Ehliyet teslim edilmiyor gidip sen teslim aliyorsun. Aldiginda da almadiginda da sorumluluk senindir. Kaza maza hic bi laf etmedim. Fakat arkadas henuz daha ehliyeti cebine sokmadan trafige cikarak hata ve amatorluk yapmis.

Öyle. La kelimesi ukalalık oldaydı tv ler de la lan kelimeleri 78milyon önunde söylenmezdi. Burdada birbirimizi tanidigimizi var sayıyorum forumun boşuna tanişma bölümü yok siz şimdi tanışmadan anladıgınız omu dersiniz bu konu uzayip gider ben sadece fikrimi belirttim

. .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ne biçim bi ülke olduk ya

neyi tartışıyorsunuz? Yok kaza yapsaydın yok bilmem ne...

LA ADAM 12 SAAT SONRA EHLİYETİM ÇIKTI DİYOR.... ADAM ZATEN SINAVLARI GEÇEREK EHLİYET ALMAYA HAK KAZANMIŞ...

adama 15 yaşında babasının arabasını kaçırmış ta yakalanmış muamelesi yapmayın yahu

bence hiç vakit kayb etmeden git dava aç...

Uslubuna dikkat et kardeş forum kalitesini düşürme!12 saat 1 saat bilmem.Ehliyetin olsun fakat yanında olmasın sorun yok zaten polisler sorgulamış ehliyet olsaydı böyle sıkıntılar yaşanmazdı.Sertifika ülkemizde ehliyet yerine geçmiyor bilmeden konuşup ahkam kesme.
    Bu arkadaşımız o halde kaza yapsa birinin canını yaksa,veya bir arabaya maddi hasar verseydi ne gelirdi başına araştır gel ondan sonra konuşalım seninle.Sadece bu ehliyet mevzusu değil,bilmediğin konularda biliyormuş gibi konuşarak yazdıklarını veya söylediklerini görecek ve duyacak insanların kafasını karıştırma.Arkadaşımızı dava açmaya yönlendiriyorsun.belli başına gelmemiş böyle bir olay.Adliyeye gönder eli boş boş geri gelsin.Burada arkadaşımızı uyarmamdaki sebep daha büyük birşeylerin yaşanmadan sadece trafik cezası ile yırttığına sevinmesini bilmesini istememdir.Burası grandepuntotr forumu biz aileyiz.En azından ben öyle düşünüyorum.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Uslubuna dikkat et kardeş forum kalitesini düşürme!12 saat 1 saat bilmem.Ehliyetin olsun fakat yanında olmasın sorun yok zaten polisler sorgulamış ehliyet olsaydı böyle sıkıntılar yaşanmazdı.Sertifika ülkemizde ehliyet yerine geçmiyor bilmeden konuşup ahkam kesme.
    Bu arkadaşımız o halde kaza yapsa birinin canını yaksa,veya bir arabaya maddi hasar verseydi ne gelirdi başına araştır gel ondan sonra konuşalım seninle.Sadece bu ehliyet mevzusu değil,bilmediğin konularda biliyormuş gibi konuşarak yazdıklarını veya söylediklerini görecek ve duyacak insanların kafasını karıştırma.Arkadaşımızı dava açmaya yönlendiriyorsun.belli başına gelmemiş böyle bir olay.Adliyeye gönder eli boş boş geri gelsin.Burada arkadaşımızı uyarmamdaki sebep daha büyük birşeylerin yaşanmadan sadece trafik cezası ile yırttığına sevinmesini bilmesini istememdir.Burası grandepuntotr forumu biz aileyiz.En azından ben öyle düşünüyorum.
    trafik mevzuatındaki cezaların yarıya yakınını yemiş biri olarak sana katılıyorum abi. Mevzuata göre ehliyetini yanında taşımamanın bile cezası 2008 yılında 115 tl idi şimdisini bilmiyorum ehliyetsiz araç kullanmak ki bu ehliyeti çıkartmadan sertifikalı durum dahil yasak. Adam ne bilsin senin sertifikan mı var neyin var? ayrıca nasıl asayişte kimlik istendiğinde göstermek zorundaysan trafikte de ehliyetin yanında olacak ha ehliyetin yanında yok, görevli polis ister yazar ister yazmaz. Hoş yazarsa kötü polis yazmazsa iyi polis oluyorlar.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Alıntı Yoksul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle. La kelimesi ukalalık oldaydı tv ler de la lan kelimeleri 78milyon önunde söylenmezdi. Burdada birbirimizi tanidigimizi var sayıyorum forumun boşuna tanişma bölümü yok siz şimdi tanışmadan anladıgınız omu dersiniz bu konu uzayip gider ben sadece fikrimi belirttim
    O zaman size şöyle söyleyeyim,benim de fikrim bu. Burada tanışma bölümü var diye kimse kimseye ''la'' gibi laçka ve çirkin bir laf söyleyemez. Orada tanışma konusu var diye bana ''la'' diyecek yakınlığı kimse kendinde göremez misal. Benim gibi düşünen çok kişi de vardır emin olun

Kesinlikle katılıyorum.

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trafik mevzuatındaki cezaların yarıya yakınını yemiş biri olarak sana katılıyorum abi. Mevzuata göre ehliyetini yanında taşımamanın bile cezası 2008 yılında 115 tl idi şimdisini bilmiyorum ehliyetsiz araç kullanmak ki bu ehliyeti çıkartmadan sertifikalı durum dahil yasak. Adam ne bilsin senin sertifikan mı var neyin var? ayrıca nasıl asayişte kimlik istendiğinde göstermek zorundaysan trafikte de ehliyetin yanında olacak ha ehliyetin yanında yok, görevli polis ister yazar ister yazmaz. Hoş yazarsa kötü polis yazmazsa iyi polis oluyorlar.
    Şu anda 80TL cezası var abi. Bazı polisler ehliyeti unuttum diyene direk yazıyor. Bazen de GBT'den ehliyeti var mı yok mu onu soruyor ceza yazmıyor ama tabiiki yazması lazım.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trafik mevzuatındaki cezaların yarıya yakınını yemiş biri olarak sana katılıyorum abi. Mevzuata göre ehliyetini yanında taşımamanın bile cezası 2008 yılında 115 tl idi şimdisini bilmiyorum ehliyetsiz araç kullanmak ki bu ehliyeti çıkartmadan sertifikalı durum dahil yasak. Adam ne bilsin senin sertifikan mı var neyin var? Ayrıca nasıl asayişte kimlik istendiğinde göstermek zorundaysan trafikte de ehliyetin yanında olacak ha ehliyetin yanında yok, görevli polis ister yazar ister yazmaz. Hoş yazarsa kötü polis yazmazsa iyi polis oluyorlar.

+1111

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

O zaman size şöyle söyleyeyim,benim de fikrim bu. Burada tanışma bölümü var diye kimse kimseye ''la'' gibi laçka ve çirkin bir laf söyleyemez. Orada tanışma konusu var diye bana ''la'' diyecek yakınlığı kimse kendinde göremez misal. Benim gibi düşünen çok kişi de vardır emin olun

Kesinlikle katılıyorum.

Şu anda 80TL cezası var abi. Bazı polisler ehliyeti unuttum diyene direk yazıyor. Bazen de GBT'den ehliyeti var mı yok mu onu soruyor ceza yazmıyor ama tabiiki yazması lazım.
    O polisin insiyatifinde sen ehliyeti yanında taşımakla yükümlüsün. Gbtden bakar ehliyet varsa yanında olmadığından isterse yazar istemezse yazmaz. İnsanlık hali unutabiliyor insan ben çook evraksız kimliksiz çevirmeye girdim ama ş.içi tanıdık oluncq sqlıyorlar ama evet ceza yazmaları gerek ki unutmasın bir daha

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Arkadaşlar sakin sakin 😀 bugün gittim cezamı paşa paşa ödedim. 545tl. Yaptığımı savunmuyorum ancak trafiğe çıkış saatiminde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Neyse uzatmaya gerek yok. Bu paranın çıkacağı varmış ve çıktı. Kulağıma küpe olsun...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Giderken dikkat edin bazuka atmasınlar a k. Bi gittik yemin ederim altımıza kaçırdık korkudan.
    Bence tartışma ortamı yaratmaya gerek yok..La biraz kaba olsada kabul edilebilir.. sizinde bulundugunuz ortamlarda siz ve arkadaşlarınızda buna benzer yorumlarda bulunmuş ve kullandıgınız argo kelimeler olmuş..Bir örnek yukarda..Sakın yanlış anlama ben burda arkadaşı korumuyorum..Bazı yorumlar yaparken önce kendimizede bakmalı..Bu tip çıkışlar malesef saldırmaya kadar gidip,sonunda tatsız şeylere dönüşüyor..
    Bu arada bencede ehliyetsiz bir gün daha beklenebilirdi..Hayırlı olsun ehliyetiniz..Ceza içinde geçmiş olsun diyorum..Sonuçta her olaydan ders almak gerek..Vardır bir hayır..
    Konu fotobelit tarafından (16/07/2014 Saat 09:59 ) değiştirilmiştir.

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

türk dil kurumu der ki

la (I)
    isim, müzik (la:, l ince okunur) İtalyanca la
    1. isim, müzik Gam dizisinde "sol" ile "si" arasındaki ses
    2. Bu sesi gösteren nota işareti
    La (II)
    kimya (la:, l ince okunur)
    1. kimya Lantan elementinin simgesi

KÜFÜR DİYENLER? FORUMUN SEVİYESİNİ DÜŞÜRDÜ DİYENLER?
    Konu shellcininabisi tarafından (16/07/2014 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

AHA BU DA BÜTÜN ANLAMLARI

a US UK
    Gam dizisinde "sol" ile "si" arasındaki ses.
    Bu sesi gösteren nota işareti.
    Lantan elementinin simgesi.
    Lantanyumun simgesi.
    (en) Syllable applied to the sixth tone of the scale in music in solmization.
    (en) The tone A; so called among the French and Italians.
    (en) Look; see; behold; sometimes followed by you.
    (en) An exclamation of surprise; commonly followed by me; as, La me! the syllable naming the sixth note of a major or minor scale in solmization.
    (en) In solmization, the sixth degree of the major scale Also, the first degree of the relative minor scale, e g a is the sixth degree, or la, in the C major scale and the first degree of the a-minor scale.
    (en) Local Authority or council.
    (en) Local Authority.
    (en) In solmization, the sixth degree of the major scale Also, the first degree of the relative minor scale, e g a is the sixth degree, or la, in the C major scale and the first degree of the a-minor scale Lacrimoso - Tearful, mournful Lamento - Mournful, sad Langsam - Slow Largamente - Broadly Larghetto - Slower than largo Largo - Very slow Leading tone - The seventh degree of the major scale, so called because of its strong tendency to resolve upward to the tonic Ledger lines - Short lines placed above and below the staff for pitches beyond the range of the staff Legato - Smooth, ed Leggiero - Light; graceful Lento - Slow; slightly faster than largo, slower than adagio Liberamento - Freely Linear - Melodic; horizontal lines.
    (en) Chemical symbol for Lanthanum.
    (en) Low Angle British designation used to denote SP guns or directors Means that they are intended for use solely against surface targets.
    (en) Lead Agent The Uniformed Services individual responsible for supporting TRICARE contract administration in a specific region.
    (en) Latex agglutination.
    (en) Legislative Assistant.
    (en) Latin America.
    (en) Location Area.
    (en) Liquid Applique.
    (en) Arabic for No.
    (en) Local Authorities.
    (en) Ucla.
    (en) Eo la.
    (en) White soft metallic element that tarnishes readily; occurs in rare earth minerals and is usually classified as a rare earth.
    (en) State in southern United States on the Gulf of Mexico; one of the Confederate states during the American Civil War.
    (en) The syllable naming the sixth note of a major or minor scale in solmization.
    (en) The two-character ISO 3166 country code for LAO PEOPLE'S DEMOCRATIC REPUBLIC.
    (en) The portion of a receiving water's total maximum daily load that is attributed either to one of its existing or future nonpoint sources of pollution or to natural background sources.
    (en) Library Association.
    (en) İn the Western do re mi system, the 6th note or swara, equivalent to da.
    (en) (Los Angeles) ] large seaport and city in California.
    Louisiana.
    ), (müz.) la notası, müzik gamında altıncı nota.
    [LA (Latin America) ] los angeles

aaa bbbb
    dt alee367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

hocam "la" senin üslubun olabilir bana göre de yanlış olsa da yine kabul edebilirim ama şu caps lock u kapat yaa sanal da bağırmak çağırmak anlamına gelir bu kabul edilemez saygılar

e ko
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah

evet orada bagirdim

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı shellcininabisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet orada bagirdim
    Hocam bakın.Bu forumda samimi olduklarımızla La'lı Lu'lu konuşuruz.Örnekleri çoktur.Ama tanımadığımız insanlarla muattap olurken yerimizi biliriz, siz biz olur.La deme amacınız kötü değilse de, yanlış anlaşılır.Rica edicem, daha uzatmasak bu konuyu?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon