Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 21 ile 34 arası

Konu: Kararsız kaldım Fiat - Citroen - Renault

Emre İlgin
    emreilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354
    Edilen teşekkür: 10

fransız arabaları teneke oluyo biraz tabi ki kötülemek istemiyorum. ama haa fiat mış tabirinden ziyade ben de fransız arabası görsem tenekeden farkı yok diyorum o yüzden bravo yada farklı olarak temiz bi leon astra focus seçeneklerine bakın derim

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

o paraya al bir mondeo keyfine bak dizel hemde
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Hemen hemen aynı seçenekler arasında kaldım sadece linea yerine auris vardı listemde..İlk megane i kafaya takmıştım..Pazara gidip biraz baktım..Donanım ve görüntü olarak güzeldi faka reno larda olan şu koltuk rahatsızlıgı ve tavanın alçak olması megane da devam etmiş..Koltuga oturayım derken kafada hafif şişlik oluştu(evo daha yüksekmiş onu anladık)Neyse yüksek ayarlanmıştır dedim oturdum alçalttım en sona kadar,ama malesef tavan hala kafama değicek gibi(boyum 1.80 bu arada)Koltuk en alt kademede bile tavan ile başım arasında ,Ölçtüm 3 parmak boşluk kalıyor..O yüzden görüntüsünü,yolda gidişini ve bagajını beğendiğim aracı elemek zorunda kaldım..Bravo daha iyi gibi ama 6-7 bin zorlayıp bulurum dersen,Yeni kasa astra hb bak derim..
    Konu fotobelit tarafından (09/07/2014 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

aksel erbol
    akselerbol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Bagaj sorun olmayacaksa bravo alın 120 beygirlik dizellerinden 1.6 linea kullandım gidişi çok güzel ama görsel olarak bravo alınır bence.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saka mi bu
    Yok usta gerçek
    Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet o debriyaja basmadan vites değiştiren kamuran hahahaha
    Odamı vardı görmemiştim adam usta

Furkan ç
    furkanckm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Yorum yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum az çok fikir sahibi olabildim. Yeni focus yada astra j kasa tavsiye eden arkadaşlar olmuş bunlar bütçemin 4-5 bin lira gibi üzerinde eğer olur da çıkarabilirsem bu miktarı focus astra j kıyaslaması ne olur. 1.3 95 hp 190 tork astra için ufak bi değer değil mi.

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

Eğer sizin için fikir olacaksa 1.3 cdti astra h sedan kullanıyorum 1.310kg ağırlığı,bu motor araca yetiyor daha öncede bi kaç konuda yazmıştım.puntomdada aynı motor vardı ve punto 200 kilo daha hafif olmasına rağmen astranın performansı daha iyi ve yakıt tüketimi daha düşük.yakıt tüketimi ve vergi avantajını göz önüne alırsak 1.3 motor güzel bi seçenek bence

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı furkanckm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorum yapan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum az çok fikir sahibi olabildim. Yeni focus yada astra j kasa tavsiye eden arkadaşlar olmuş bunlar bütçemin 4-5 bin lira gibi üzerinde eğer olur da çıkarabilirsem bu miktarı focus astra j kıyaslaması ne olur. 1.3 95 hp 190 tork astra için ufak bi değer değil mi.
    120 HP - 300 NM gibi olmaz, 3.viteste ASR yakıp sarmaz.Bir de Fiat Bravo o araçların arasında hiç olmamış. Punto girer oraya Bravo bence o karşılaştırmaya kalın gelir.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı furkanckm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ikisini de kullandım focus hb titanium paket süper olur

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

kasa olayını tam bilmiyorum ama astranın bir önceki kasası ve sedan olanı bence en ideali
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ferhat sasmaz
    turboferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 56

1. sırada Alman-Japon
    2. sırada İtalyan
    3. sırada Fransız

Artık 25 sene önceki teklonoji farkı markalar arasında çok fazla yok . yani neredeyse hemen hemen çoğu firma üretim aşamasında aynı teknolojiyi kullanıyor.. Ancak marka değeri oluturmak yıllar gerektiren bir süreçtir bu konuda kendini kanıtlamış firmalar tabiki var. Yerinizde olsam önceliği alman-japonlara verirdim.. onun dışında fransız ve italyanlar arasında seçim yaparken piyasasını ve donanımını göz önünde bulundurmanız yararınıza. italyan ve fransız arasında dizel motor farkı vardır bunuda belirtim. ikisizde iyi motorlardır fakat jtd hdi den daha iyi bir motordur.. fransızların yalıtımlarını genel itibari ile daha başarılı buluyorum bu da ayrı bi handikap.. Şahsen Astra j 4-5 bin tl için sektirilecek araba değildir.. hele hele 40 küsür bin lirayı her ne kadar dolu olursa olsun bi lineaya verdiğiniz düşünmek bile istemedim... Bravo yakın arkadasımda var 120hp dizel çok ama çok başarılı ve skydome gibi extra donanımlarla gayet başarılı bir araç.. yalıtım konusunda da başarılıdır.. Ama bi golf değil kendı kanımca. punto kullanıyorum marka fanlığım yok ancak! ikinci el alıcanız bravo aşağı yukarı yıne aynı paraları edıcektır.. sıffır alırsanız arkadasın bahsettıgı zarar konusu dogrudur! fiyat performans anlamında yararınızadır.. şayet alabiliyosanız golf,astra,ford,bravo,citroen şeklinde sıralamaya koyardım.. ancak fordu biraz dar ve hıldır hıldır gürültülü buldum bunuda belirtim. belki kullandığım dizel düşük hp versıyondur bilemıcem.. aslında bakarsanız en güzel araba içinize sinen, keyifle biniceni düşündüğünüz arabadır.. hayırlı olması dıleklerımle..

Ceyhun Çelik
    ceyhunck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

GP Forum için ilk mesaj olacak.
    30-40 arasındaki ilanları sıraladım. Renault u incelemedim bilr. 2 sene 1.5 dCI expression + kullandım. Yakıtı vs si çok iyidir. Fakat, Renault servisleri arıza yakaladı mı arabayı satman ve geriye bakmaman gerekiyor. Renaultu boş ver. Citroen in Picasso modelini araştırdım. Sırf öğreneyim diye 20 km uzakta servise gittim. Bakımları Fiat yetkili servisinin 3 katı. İkinci eli kıt. Yani onu da geç. Alacaksan ya arıza yapmayan bir şey al-ki 0 km olmalı-ya da Fiat al ve rahatına bak.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı ceyhunck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP Forum için ilk mesaj olacak.
    30-40 arasındaki ilanları sıraladım. Renault u incelemedim bilr. 2 sene 1.5 dCI expression + kullandım. Yakıtı vs si çok iyidir. Fakat, Renault servisleri arıza yakaladı mı arabayı satman ve geriye bakmaman gerekiyor. Renaultu boş ver. Citroen in Picasso modelini araştırdım. Sırf öğreneyim diye 20 km uzakta servise gittim. Bakımları Fiat yetkili servisinin 3 katı. İkinci eli kıt. Yani onu da geç. Alacaksan ya arıza yapmayan bir şey al-ki 0 km olmalı-ya da Fiat al ve rahatına bak.
    Hosgeldiniz o halde aramiza keyifli aktif forumlar..
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Bunlar arasında alınabilcek seçenek tabi ki Fiat. Ama tabi ki 1-2 senelik veya sıfır tercih et bana kalırsa.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12