Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Grande Punto Alıyorum ?

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

valla konu baya uzamış ben fiat servisine de gittim otoraporada gittim oto raporda amortisör test cihazı yanal kakayma testi dinomometre hepsi mevcut tüvtürk te ki cihazların hepsi var fiat servisinde ne amortisör testi ne yanal kayma testi nede dinomometre yok ben otorapora gittiğim için övmüuorum yok yere fanatiklik yapmanın gereği yok ikisinide görnüş biri olarak söylüyorum.

fiat servisi olupta dediğim cihazların hepsi olan bi servis varsa ve yaptığı raopru sigorta edeiyorsa teredüttsüz yaprtırılabilir.

herkese iyi forumlar.
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

yusuf ağca
    yusufagcatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı powermoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam hakkını vermiyorlar ki expertizin, özel serviste daha detaylı bile inceletebiliyorsun, hatta başında durup kendin de görebiliyorsun.
    Tam da dediğin gibi,hakkını veren yok.Benden fazla bu servislere expertiz için söğüşlenen varmı bilemem ama benim fikrim bu yönde.Arkadaş para mevzusu sanmış ama benim demek istediğim para olayı değil.İçime sinsin yaptığı iş,hakkıdır derim veririm parasını,ama öyle bir aşk yok

Aklıma şimdi geldi motor,performans durumu hakkında bilgi veren servis ben duymadım,exper hizmeti veren bir çok yer "senin araba 65 HP olmuş,motor %70" gibi bilgiler veriyor.O kadar servise gittim böyle bir test görmedim.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

Alıntı yusufagcatr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam da dediğin gibi,hakkını veren yok.Benden fazla bu servislere expertiz için söğüşlenen varmı bilemem ama benim fikrim bu yönde.Arkadaş para mevzusu sanmış ama benim demek istediğim para olayı değil.İçime sinsin yaptığı iş,hakkıdır derim veririm parasını,ama öyle bir aşk yok

Aklıma şimdi geldi motor,performans durumu hakkında bilgi veren servis ben duymadım,exper hizmeti veren bir çok yer "senin araba 65 HP olmuş,motor %70" gibi bilgiler veriyor.O kadar servise gittim böyle bir test görmedim.
    aynen öyle hocam servislerde iyi hizmet veriyor fakat ellerinde özel expertiz servisinde olan techizatlar yok malesef oto rapora gidin örün çay içmeye de gidebilirsiniz serviste ispark yok tramer geçmişi yok vergi borcu yok özel expertizde hepsi var

Mustafa USTA
    SiyanInci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 HG 8218
    Edilen teşekkür: 7

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Bir Punto'ya baktım, girip gördüm, beğendim. 3 kapı 1.3 Multijet araç 70bin km'de. Aklıma takılan soru bu aracı ben servise göstermeyi düşünüyorum, genel olarak neleri kontrol ettirmem gerekir? (Varsa Punto'nun kronik sıkıntıları neler?) Araç 2007 model. Bir de Bostancı civarı ekspertiz ücretleri pahalı olduğundan özel serviste kontrol ettirmeyi düşünüyorum. Önereceğiniz özel servis var mı?
    Öncelikle Şimdiden Hayırlı olsun ..

3 Kapılıların genel sorunu Aracın sol arkasında depo olarak kullanılan bir takım su tankları var araç normale göre ufak tasarlandığından çabuk ısınma sonucu sıkıntıları olur ..

Benim fikrimi sorarsan ne servise git nede bir expertize . Çünki expertize gideceğin adam , kendi çıkarı için hizmet verecek , bu tarz özel konseptler yerine aracı bildiğin iyi bir ustan yahut anlayan varsa ona göster..

Zaten satan adam kendini belli de eder..
    70.000 deki bi aracın sana en büyük sıkıntısı şu olacaktır , bu arabanın bakımları rutin olarak yapıldı mı , yapıldı ise nerede ?
    Regards / Sincères salutations / مع أطيب التحيات

Mustafa USTA

Terziler İş Merkezi
    Yenibosna Mah. Ladin Sk.
    Kat : 6 No : 606 Bahçelievler / ISTANBUL

Telefon : 0 212 452 00 43 / 44
    Fax : 0 212 452 11 76
    Mobil : 0 544 41 400 26

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Berkay Gür
    powermoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Teknik Konu

Alıntı SiyanInci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Şimdiden Hayırlı olsun ..

3 Kapılıların genel sorunu Aracın sol arkasında depo olarak kullanılan bir takım su tankları var araç normale göre ufak tasarlandığından çabuk ısınma sonucu sıkıntıları olur ..

Benim fikrimi sorarsan ne servise git nede bir expertize . Çünki expertize gideceğin adam , kendi çıkarı için hizmet verecek , bu tarz özel konseptler yerine aracı bildiğin iyi bir ustan yahut anlayan varsa ona göster..

Zaten satan adam kendini belli de eder..
    70.000 deki bi aracın sana en büyük sıkıntısı şu olacaktır , bu arabanın bakımları rutin olarak yapıldı mı , yapıldı ise nerede ?
    Yetkili servisten sorgulattığım kadarıyla 2 kez olmak üzere en son 27binde yetkili serviste bakıma girmiş.
    Sonraki bakımları özel serviste yapılmış (satıcının söylediği)
    ve 70bin bakımı yapılmamış onu sen yaptırırsın diyor.
    İlk Fiat aracım olacağı için ustam falan yok rastgele bir Fiat özel servisine gireceğim muhtemelen.

Mustafa USTA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 HG 8218

Yetkili servisten sorgulattığım kadarıyla 2 kez olmak üzere en son 27binde yetkili serviste bakıma girmiş.
    Sonraki bakımları özel serviste yapılmış (satıcının söylediği)
    ve 70bin bakımı yapılmamış onu sen yaptırırsın diyor.
    İlk Fiat aracım olacağı için ustam falan yok rastgele bir Fiat özel servisine gireceğim muhtemelen.
    Ön yargı yapmak istemem fakat 70-80 bakımları benim tecrübemce en ağır bakımlardır...
    Fiyat konusunda bunu mutlaka dile getirmelisin ...
    Şu yoluda izlemen mantıklı olur , aracın satıcısı ile birlikde 70.000 bine birlikde gdip bakım esnasında arac hakkında fiat servisden bilgide alabilirsin ( Böylelikle sadece aracı göstermek için para ödemekten ise , aracın bakımını yaptırırken aracın var ise kusurlarınıda öğrenebilirsin )

Mustafa USTA

Terziler İş Merkezi
    Yenibosna Mah. Ladin Sk.

Berkay Gür
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı SiyanInci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön yargı yapmak istemem fakat 70-80 bakımları benim tecrübemce en ağır bakımlardır...
    Fiyat konusunda bunu mutlaka dile getirmelisin ...
    Şu yoluda izlemen mantıklı olur , aracın satıcısı ile birlikde 70.000 bine birlikde gdip bakım esnasında arac hakkında fiat servisden bilgide alabilirsin ( Böylelikle sadece aracı göstermek için para ödemekten ise , aracın bakımını yaptırırken aracın var ise kusurlarınıda öğrenebilirsin )
    Triger zincirinin 120binde değiştiğini biliyorum onun haricinde ekstradan ne değişiyor?

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değil mi standart?

Belki ek olarak fren balataları ve mazot filtresini değiştiririm.

Mustafa USTA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 HG 8218

Triger zincirinin 120binde değiştiğini biliyorum onun haricinde ekstradan ne değişiyor?

Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değil mi standart?

Belki ek olarak fren balataları ve mazot filtresini değiştiririm.
    Bildiğim kadarı ile tamamen benim araştırmalarım !!!!

Zincirimiz aracı kullanan kişi ile ilgili , hor kullanılmış bir araçda 80 binde değişim isteyen zincirler mevcut ...
    80 binde yine trimer kayışı deidğimiz şeyde değişiyor diye biliyorum..
    MAzot filtresi 40 » 80 » 120 diye biliyorum ...

Toparlıcak olursak , 70.000 bakımını yaptırmamış bir araç almayı planlıyorsun ...
    Aracı ne kadara alıcak isen almadan önce satıcı ile anlaşabilirsin...Aracı götürelim bakımını yaptıralım ( çünki başına ne çıkacağını bilmiyorsun , öyleki adam 40 000 den sonra bakım yaptırmamıştır ... bütün ihale sana kalır , )ne kadar tutarsa fiyattan düşelim diceksin.

Ben kız arkadaşıma arac alırken öyle yaptırdım , karşıdnaki adam anlayışlı ise olur yani ...

Mustafa USTA

Terziler İş Merkezi
    Yenibosna Mah. Ladin Sk.

Berkay Gür
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

Valla herkes ya çok pimpirikli ya ben rahatım ya da bu Punto sorunlu anlamadım. 135binde Peugeot aracımı sattım 40bin kullandım araç tık demedi, alırken de öyle genel bir baktırmıştım. Kaldı ki alacağım araç 70binde 2007 model araç, bu kadar sorun çıkayorsa Punto'lar 2 kez düşünmek lazım.

Mustafa USTA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 HG 8218

Valla herkes ya çok pimpirikli ya ben rahatım ya da bu Punto sorunlu anlamadım. 135binde Peugeot aracımı sattım 40bin kullandım araç tık demedi, alırken de öyle genel bir baktırmıştım. Kaldı ki alacağım araç 70binde 2007 model araç, bu kadar sorun çıkayorsa Punto'lar 2 kez düşünmek lazım.

Biraz Pimpiriklilik olması gerek , aldığımız şey oyuncak değil sonucda ...
    buna bağlı olarak en ince ayrıntısına kadar bakıyor insan...

Mustafa USTA

Terziler İş Merkezi
    Yenibosna Mah. Ladin Sk.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

üstad bence sen çok ince eliyosun almadan daha bi araba hakkında bu kadar yorum yapılsa bende soğurum aynı kilometrede aracı ben aldım 68 km de ben akü alternatör kayışı klima komp. kayışı vites kutusu takozu ön balataları yağ yağ filitresi tamamını değişirdim ayrıca şamzuman kulağı var onu muhakkak kontrol ettir içinde takozu var çatladıysa değişmesi gerekir benimki yıpranmıştı aracı aldığım abi sağolsun serviste o değiştirdi bu benim dedi.
    ayrıca triger tamamen kullanım şekli ve yağ ile alakalı benim aldığım araçta bakım makbuzlarından sinyal koluna takılan km yazılı kağıdına kitapçığına kadar hepsini var kitapçıkta 250 bin e kadar yolu var dio 60 binde bir kontrol
    ayrıca triger seti 300- 400 tl ye değişiyor.
    birde baskı balata kontrol edilmeli benim aracın sahibi 60 bin bakımında onuda yenilemiş.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

Alıntı ermanadakale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad bence sen çok ince eliyosun almadan daha bi araba hakkında bu kadar yorum yapılsa bende soğurum aynı kilometrede aracı ben aldım 68 km de ben akü alternatör kayışı klima komp. kayışı vites kutusu takozu ön balataları yağ yağ filitresi tamamını değişirdim ayrıca şamzuman kulağı var onu muhakkak kontrol ettir içinde takozu var çatladıysa değişmesi gerekir benimki yıpranmıştı aracı aldığım abi sağolsun serviste o değiştirdi bu benim dedi.
    ayrıca triger tamamen kullanım şekli ve yağ ile alakalı benim aldığım araçta bakım makbuzlarından sinyal koluna takılan km yazılı kağıdına kitapçığına kadar hepsini var kitapçıkta 250 bin e kadar yolu var dio 60 binde bir kontrol
    ayrıca triger seti 300- 400 tl ye değişiyor.
    birde baskı balata kontrol edilmeli benim aracın sahibi 60 bin bakımında onuda yenilemiş.
    EDİT: arabayı almaya giderken küçükyalıda taxi ye bindim linea 535 km de idi adamla sohpet ettik 2 takım triger değiştirdim dio daha tık yok ama euro diselden başka mazot almam dio arkadaşı 780 km de motoru yemiş taksiciler en yaygın kullanıcılar .

Berkay Gür
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

Araci gosterdim ve almadim. Yardimci olan herkes tesekkurler.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

hayırlısı olsun güle güle kullan

Berkay Gür
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz

hayırlısı olsun güle güle kullan
    Araci almadim hocam motor ve yuruyeni kusursuz cikti lakin trameri temiz olmasina ragmen kaportada cok mudahale varmis boya vs.

erman adakale
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581

olsun ya adam akıllı yapıldıysa ne ala boyasız araba mı olur heleki istanbulda güle güle kullanın aynı araçtan bendede var çok keyifli hele ön kaılar camlar kocaman

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

olsun ya adam akıllı yapıldıysa ne ala boyasız araba mı olur heleki istanbulda güle güle kullanın aynı araçtan bendede var çok keyifli hele ön kaılar camlar kocaman
    Hocam arkadaş arabayı almamış

Sayfa 2/2 İlkİlk 12