19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2014 Yılı Otomobil Satış Rakamları Açıklandı. Fiat Son Sırada Yer Aldı

Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Haber ve Bilgi Servisi
    Haberci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Edilen teşekkür: 278

Haber Bilgilendirme 2014 Yılı Otomobil Satış Rakamları Açıklandı. Fiat Son Sırada Yer Aldı

Otomotiv Distrübütörleri Derneği'nin satış rakamlarına göre, 2014 yılının ilk 3 ayında 68.005'i ithal, 89.347 binek otomobil satışı gerçekleşti. Avrupalı firmaların toplamda üstün olduğu ithal piyasasında Alman firmalar, 29.945 otomobil sattı.

Volkswagen, 15 bin 569 satışla bu dönemde Türkiye'de en çok satılan otomobil markası oldu. Bunu, 5 bin 362 ile Opel takip ederken Mercedes-Benz 3 bin 625, BMW de 2 bin 826 otomobil sattı.

Uzakdoğu firmalar ise aynı dönemde 12 bin 792, Fransız markalar 10 bin 349, Amerikan firmalar da 4 bin 916 otomobil sattı.

Romanya markası Dacia, 4 bin 241 satışa ulaştı. Fiat ise 2 bin 848 otomobil satabildi.
    FiatTR - PuntoTR - GrandePuntoTR - PuntoEvoTR - BravoTR Haber Servisi

www.grandepuntotr.com
    www.fiattr.com

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Fiat kendi ipini kendi çekti....... yanlış politikaları yüzünden ceremesini daha çok çekerr.........

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

2005 te cikardigin arabalari makyajlayip piyasaya sunup bide bi ton para istersen boyle olur tabi..igrenc arabalar yapiyolar artik hic ozel aracları da yok yeterli donanim ve motor secenegi yok..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Ertan ANGI
    ertanangi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Rakamlara şaşırmadım.Malın ne kadar kötü veya tam manasıyla değerinde değilse geriye pazarlama kalır.WW nin birinci olmasının sebebi Doğuş gurubunun satış-pazarlama başarısıdır.Aynı zamanda yurdum halkının Alman hayranlığı ve nede olsa ww 2. ci eli değer kaybetmez bakışı.Zaten bu yüzden donanımsız araçları peynir ekmek gibi satılıyo.BMW ve Mercedese bir şey diyemem.Satışlara baktığım kadarıyla FİAT ın kaybetmesi söz konusu olamaz ama TR deki alt yapısı WW ile karşılaştırılamaz bu nedenle geri kalmış gibi gözükebilir.Bana göre artık kapital sistemde İthal-Yerli ayrımı kalmamıştır.Ha yerlide TR daha fazla kar etmiş olabilir ama ben genel manada satışa bakarım. Fiatın bu yarıştaki rakibi Renault ve Hyundaidir. Oranlara göre Renault ve Hyundainin gerisinde olmasının sebeplerini bulup buna göre satış stratejisi planlaması gerekir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Fıat toplam satışlarda 4. sırada.Bu yarım yamalak yapılmış bir haber kimse kusura bakmasın.Fiorino ilk üç ayda 4.sırada.Doblo 'i geçti.Linea 2013 modelller olmadığı için satışlarda az gözüküyor.Çünkü rakipleri 2013 modellleri uygun fiyata verirken linea 2014 model satıyor sadece.Yılın ilk altı ayından sonra linea liderliği tekrar ele alır.Fıat'ın az gözükmesinin sebebi ticari fazla satması.Opel bmw kaç adet ticari satıyor ki 2.3. olsun?
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

Mustafa A.
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Plaka
    31KFF01
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar bilgi yanlış doğrusu burada
    https://www.odd.org.tr/folders/2837/...SAN%202014.pdf

emre aktan
    emreaktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 47

seçenek olarak 1.4 fire var sadece 1.4 multiairi kaldırdı 95 lik dizelde yok bravo desen sport paket yok millet ne alsın astra 1.6 dizeli çıkardı sonunda alır yürür artık

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Fiatin en büyük hatalarından birisi bence punto da motor seçeneği koymaması benzinli 2012 modellerde palio motoru var motor seçeneği ne yazikki çok fazla yok yap şu puntoyu 1.6 110 hp dizel kimseye eyvallahimiz olmasın tutturmuş 1.3 motor doblo da bile 1.3 var ticari bu araba adam malı Yukledimi çekmiyor çekmez tabi ) cekmedimide satamaz allahtan şimdi 1.6 koyduda dobloya biseye benzedi . Gene bir eksi daha kronik problemleri duymamazlıktan geliyor fiat müşterilerine sahip çıkmıyor servisleri kesinlikle beş para etmez birmotundan tutun tüm yetkili servislere kadar. Sırf servislerin rezilligi yüzünden sanayiye gidiyorum bir kullanıcı olarak bende isterim arabam servis bakımlı olsun ...Fiat bu politikayla adam olmaz (Aracım yağ kaçırıyordu tam 6 kez bu şikayetten gittim her seferinde birşey yok diye geri yolladılar en sonunda şu turboya bi bakın dedim aa bu bozulmuş 3 bin lira yenisi şanzımanıda revize etmek lazm 1.500 de o sağ akis bozuk oda yenisi 2.500 haftaya veririz arabani dedim baştan bulsaydıniz sanayide hepsini orjinal kendi parçalarıyla 2500 e yaptırdım 2 gün sonra arabamı aldım sağ akista bozuk çıkmadı şimdi gelde servise güven )
    Konu teo53 tarafından (19/04/2014 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Batacak bu gidişle

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

Ufak tefek şeylerde puan toplamak için hemen telefonla arayıp soruyolar var mı bi şikayetiniz diye derdi olan adamın yuzune bakmıyolar nasıl bır anlayış bu çözemedim
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

satış sıralaması yaklaşık böyleydi zaten, garipsenicek bir durum yok

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

fiat ın en büyük eksisi satış sonrası servisdir.. 2. el araçların akıbetini de düşünmemekte..sıfır aldığın aracın fiyatı sıfır olarak yükselse bile 2. eli yükselmiyor..mesela sıfırı 40 milyar olan araba 1 sene sonra 45 milyar olsa bile sizin aracınız 2. elde değer kazanmıyor..bu yönleri ve yukarıda belirten servis sıkıntıları kronik sıkıntılarda müşterinin yanında olmama gibi sıkıntılar yüzünden bu durum oluştu..

Abdullah Abdullah
    kulturlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Araç fiyatları oldukça yüksek, bu bile etkiliyor olabilir. Çevremdeki bazı insanlar: Bu kadar para vereceğime WW'ne binerim diyor. Bence yıl sonuna doğru dengeler değişir.

Talha Tunaboylu
    Tunaboylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 111

Vw i ikinci el dahi alsanız zarar etmeyi bırakın kar ediyosunuz. Örnek olarak pedere 2012 aralıkta 40 bin liraya 2012 model 13 binde polo tdi dsg aldık. Şu an araç 39 binde ve bugün 45 bin lira yazsam aynı gün satılır. İşte bu yüzden vw bu kadar çok satılıyor.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

500 çok satılıyor ya ondandır

caner adanır
    marineros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 76

dedım ya 2 hafta önce aracımın sanzımanında eskısıne nazaran sıkıntı oldugunu belirttim servıs yetkılılıerıne.cocuk pışpışlar gıbı cevaplar aldım ve döndüm geldım.ayrıca filo arac veren fırmaların ıkıncı ellerı her zaman duser.renault,fıat,ford vb gibi firmalar filo arac verdıklerı için ikinci elleri dusuyor.bunu söyleyen bır arac eksperi.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı marineros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dedım ya 2 hafta önce aracımın sanzımanında eskısıne nazaran sıkıntı oldugunu belirttim servıs yetkılılıerıne.cocuk pışpışlar gıbı cevaplar aldım ve döndüm geldım.ayrıca filo arac veren fırmaların ıkıncı ellerı her zaman duser.renault,fıat,ford vb gibi firmalar filo arac verdıklerı için ikinci elleri dusuyor.bunu söyleyen bır arac eksperi.
    Servislerin müşterileri önemsemez tavirlari kimse farketmesede insanlari fiattan uzaklaştiriyor........

Cem Kızılırmak
    Marmarascorpion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı enderfikret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu listede sadece İthal araç satış rakamları var, Fiat yerlide yukarılarda.