18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Fiat'ın stratejisi nedir?

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Standart Fiat'ın stratejisi nedir?

Punto veya Bravo ile 500L nasıl kıyaslanır anlamıyorum, her ikisi de farklı konsepte sahipler. Punto'yu ve Bravo'yu sevenlerin 500L'yi seveceğini sanmıyorum. Punto, B segmenti, Bravo C segmenti hatchback'ler ve sınıflarının en güzel arabaları. Hele Punto en donanımlısı. 500L'in ise ne olduğunu, hangi segmentte olduğunu bir türlü anlayamadım, oto dergileri de anlayamamış olacak ki kategorilerde gözükmüyor. Gözükmediği bir yer de satış sıralamaları... Bakmayın siz Fiat bayilerinin çok satılıyor dediğine, bu bayat bir pazarlama taktiği. Tüm üreticiler B ve C segmentlerinde yeni tasarım ve yeni teknoloji yarışında iken Fiat'ın stratejisini de anlayamıyorum. Bir ara Fiat'ı zor durumdan Doblo'nun kurtardığını duyardım, acaba şimdi de aynı durum mu söz konusu, 500L gibi Mini Cooper Contryman taklidi bir modelden mi medet umuyorlar. Niye yazdım: Üç yıldır Punto Evo kullanıyorum. Arabam bugün tam 78 Bin km'ye ulaştı, sıfır sorunsuz. Çok memnunum ve çok seviyorum ama ne Punto'nun ne de Bravo'nun yeni bir tasarımı, yeni teknolojilere sahip modelleri yok ve artık çıkarılmayacak. Bu arada, yeni model diye zaman zaman bazı fotoğraflar görüyorum, beklentim daha da azalıyor. Sevgilerimle, Ender Süvari

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Bora Ş.
    bora.sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 100

fiat;punto ve bravodan vazgeçmiş görünüyor.500 platformunda yoluna devam edicek;muhtemelen punto yerine 500P bravo yerinede 500B tarzı araçlar piyasaya sürücektir uzun vadede.Ve kesinlikle tutmayacaktır
    Türkiye de puntoyu en az 2 sene daha satarlar,bravo zaten artık yok sayılır tek tip ve donanımda 2014 için sıfır satışı yok diye biliyorum.
    bence 500 serisi araçlar Türkiye için intihar

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

kesinlikle.Trafikte gördüm birkaç tane.Ama punto gibi değil...Az satıldı dediğimiz bravodan, hatta stilodan bile çok sayıda görürken bu yepyeni modeli çok az görüyorum.500L şuan piyasada.Ama yine göremiyorum.Reklamı beceremeyen Fiat, şimdi de araba üretmeyi becerememiş olacak ki.Heryer reklam...Ama araç yok piyasada.Stiloya edilen yazık asıl ben hala ona yanarım.

Xperia L cihazımdan ile gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Fiatta bir strateji yok diğer konuya yazmışlar satış rakamları belli... sadece sempatizanlarını üzüyorlar başka bişey yaptıkları yok....... yazık yani koskoca firmanın yanlış politikaları yüzünden satış rakamları diplerde..... hala internette orda burda freemont 500l reklamı veriyor gitmez kardeşim bu arabalar türkiyede anlamaları lazım artık.....

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

valla arkadaşlar dedikleriniz doğru ancak 500L nin tutulmadığına katılmıyorum heryer 500L dolu her sokağa çıkışımda görüyorum neredeyse hatta gördüklerim genelde hep full donanımlı oluyor 2 saat önce işten gelirken bile ( erenköy - küçükyalı arası ) bir sarı renk beyaz tavan birde kırmızı renk gördüm ve satış rakamlarıda bu sınıfta en çok satan olduğunu söylüyor söyleyen fiat değil gerçek satış istatisliklerini inceleyen siteler

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar dedikleriniz doğru ancak 500L nin tutulmadığına katılmıyorum heryer 500L dolu her sokağa çıkışımda görüyorum neredeyse hatta gördüklerim genelde hep full donanımlı oluyor 2 saat önce işten gelirken bile ( erenköy - küçükyalı arası ) bir sarı renk beyaz tavan birde kırmızı renk gördüm ve satış rakamlarıda bu sınıfta en çok satan olduğunu söylüyor söyleyen fiat değil gerçek satış istatisliklerini inceleyen siteler
    Herkesin zamanında burun kıvırdığı Dacia bile 2014 yılının ilk üç ayında 4500 satarken, Fiat 2000'de kalıyorsa kimse bunu bir başarı göstergesi olarak göstermesin bence.........

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Punto üretimi biterse, fiat yalan olur. Ticari olarak satışlara devam eder. 500L benim hiç hoşuma gitmiyor.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Yanlış bir stratejiyle yönetildiği bariz.Yoksa çok daha iyi yerlerde olması gerekirdi.
    Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

500l bana çizgi film arabası gibi geliyor

Ender Süvari
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Mustafa Akar
    oxite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    39NT977
    Edilen teşekkür: 24

bi stratejisi yok..adamlar kar etmiyormuş kaldırdılar.yani kar marjları düşükmüş parça ve sarf malzemeler pahalı imiş..araç donanımlarının tümü italyada değil almanyadan gelen parçası var çinden gelen dubaiden gelen fransadan gelen..maliyet artmış adamlarda böyle bi karar vermiş..yazık..müşteri memnuniyetini düşünen bi politikaları yok..artı 500 ve L serisi fiorinonun bineği gibi..en konforsuz aracına 60 70 bin istiyor maliyet ise 28 bin..düşün karı..

Ender Süvari
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Punto devam edecek mi? (Sergio Marchionne’den alıntı)

Fiat tüm modellerini 500 serisi olarak düzenlemek kararını verdi. Punto’da bu stratejiye uygun olarak 2015’te yerini halefine bırakacak.
    Fiat 500 ailesinin genişlemesi, Ford Fiesta’yı yakalayamayan Fiat Punto’nun halefinin tanıtımıyla 2015 yılında başlayacak.
    Punto’nun halefi,500 serisinin standart tasarımındaki gibi kısa kaportaya, önde çift bölümlü farlara, B ve C sütunlarında keskin ve dik hatlara sahip olacak ve 500L’de olduğu gibi Punto platformu üretilecek.
    Fiat tasarım grubu başkanı Lorenzo Ramaciotti; yeni beş kapılı model için medyada birçok söylentiler bulunduğunu ama gerçeğin ise 500 konseptinin genişletilmesi olduğunu, Punto yerine çıkarılacak yeni 500 modelinin önümüzdeki yıl tanıtılacağını belirtiyor.
    Fiat, 2007’de küçük şehir otomobili 500 ile Avrupa pazarında bir canlanma görünce sonraki yıllar içinde üstü açılabilir 500C, şık donanımlı Abarth 500, çok amaçlı pratik bir uygulama olan 500L, yedi koltuklu 500L MPV ve arazi için 500L Trekking modellerini pazara sundu.
    Fiat tasarım grubu başkanı Lorenzo Ramaciotti, başka modellere girmek gibi bir planlarının olmadığını, bunlardan başka sadece 500 standardı üzerine bir SUV düşünüldüğünü belirtiyor.
    Fiat; Punto, Bravo gibi önceki modellerinde daha heyecan verici ancak daha sınırlı beğenilere yönelik bir strateji izlerken 2007’den itibaren yaşadığı gelişmeler üzerine yeni stratejisini kullanım kolaylığı, pratiklik olarak belirleyerek iki önemli markası 500 ve Panda üzerine kurmuştur.
    Halen Punto’nun dünya üzerindeki tüm kullanıcılar tarafından düzgün bir araba olarak kabul ediliyor ve %33’ü üç kapılı olarak tercih ediliyor. Yeni 500 serisi 5 kapılı arabanın segmentinde önemli bir yere sahip olacağı öngörülmekte, ancak Fiat, tam analiz edilmemiş bölgelerde yanlış bir hareket yaparsa bunun şirket için tam bir felaket olması da mümkün.
    (Sanırım, Koç grubu Türkiye’de herhangi bir inisiyatife sahip değil ya da tamamen Ford’a ağırlık verdikleri için artık Fiat ve Tofaş’ı pek önemsemiyorlar. Bu da benim notum.)

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

fiat ın stratejisi tamamen para odaklıdır. kendi paramı kazanırım benden araba almış adam benim için önemli değildir diye düşünüyor bence. Tamamen kendi kazandığı paraya bakıyor..ne diyelim inşallah yeni stratejileri bizler üzmez..

Ender Süvari
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

FİAT’TAN RESMİ AÇIKLAMA

520 milyon dolar yatırımla 2015’te piyasaya sunacağı yeni kompakt sedan bir otomobil üretmeye hazırlanan Tofaş, bu modelin haricinde 2018’e kadar 3 yeni modeli daha devreye sokacak. Bu modeller kompakt sınıfta yer alacak hatchback, station wagon ve SUV olacak.
    AMERİKAN Chrysler ile birleşerek küresel üretici haline gelen İtalyan Fiat önceki gün ismini ve logosonu ‘Fiat Chrysler Automobiles’ (FCA) olarak değiştirip 5 yıllık yatırım ve kalkınma planını açıkladı. Fiat Chrysler CEO’su Sergio Marchionne, 5 yıllık hedeflerini anlattığı toplantıda, “Bugün biz yeni bir sayfa açmıyoruz, tamamen yeni bir kitap yazmaya başlıyoruz” dedi. 2014-2018 yılları arasını kapsayan planları kapsamında bünyesindeki tüm markaların çıkaracağı yeniliklerin takvimini paylaşan Marchionne, en büyük görevi Türkiye’de Koç Holding ile ortak olduğu Tofaş’a verdi.
    YENİ KOMPAKT AİLE
    Autonews’de yayınlanan bilgilere göre Tofaş, önümüzdeki 4 yıl içinde 4 yeni modeli Bursa’da üretecek. Bu modellerden ikisi Bravo ve Linea’nın yerine alacak kompakt modeller olacak. 3’üncü model yepyeni bir station wagon olarak devreye girecek. 2015 ve 2016’ya kadar devreye girecek bu 3 model, Fiat’ın orta sınıftaki yeni ailesi olacak. Fiat’ın 4’üncü sürprizi ise 2017’de devreye girmesi planlanan yeni kompakt SUV modeli olacak. Bu modelin de Bursa’da üretilen hafif ticari araç modeli Fiorino’nun ikinci jenerasyonu üzerinde geliştirilmesi planlanıyor.
    Fiat’ın 5 yıllık planı dahilinde Tofaş’a biçtiği bu 4 modellik yeni üretim rolü, tarihi öneme de sahip. Bu modellerle birlikte Bursa’da üretilen model sayısı 6’ya yükselecek ve yaklaşık 20 yılın ardından ilk kez üretimde ağırlığı otomobil alacak. Bursa’da üretilecek 4 modelden biri olan ‘kompakt sedan’ daha önce Tofaş tarafından açıklanmıştı. Aracın, Linea’nın yerine devreye girmesi ise önceki günkü toplantıda ortaya çıktı.

Bravo ve Linea yerine geliyorlar
    KOMPAKT yani orta sınıfta önemli bir strateji ortaya koyan Fiat, bu bağlamda pek talep görmeyen modeli Bravo ile Türkiye’de üretilen Linea’nın yerine yeni modeler geliştirecek. Fiat, bu bağlamda kompakt sınıfta bir hatchback bir sedan ve station wagon üretecek. Bu 3 modelde Bursa’da üretilecek. Tofaş hali hazırda 520 milyon dolara kompakt sedanın üretimini duyurmuştu. Yeni sedan önümüzdeki yıl Linea’nın yerine devreye girecek. Kompakt hatchback ise geçtiğimiz yıl Avrupa’da 10 bin adet ancak satan Bravo’nun yerine 2016 devreye sokulacak.
    Stilo’dan sonra 2008’den bu yana kompakt station wagon geliştirmeyen Fiat, Bursa’da buna da bir son verecek. Bursa’da üretilecek kompakt model ailesinin ilk üyesi olan sedan önümüzdeki yıl diğer iki model ise 2016’da devreye girecek. Fiat’ın Bursa için diğer bir önemli sürprizi ise 2017’de devreye girecek yeni kompakt SUV. Bu aracın hafif ticari modeli Fiorino’nun binek versiyonu şeklinde üretilmesi planlanıyor

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Ender Bey merhabalar

Öncelikle yayınladığınız tabloda sadece ithal araçları baz almışsınız. Bulgar renosu ilede fiat kıyaslaması yapılmış sonrasında. Nisan ayı sonu itibari ile Tüm satışlara bakarsanız fiatın wolkswagen, Renault ve Hyundai den sonra geldiğini göreceksiniz.

Pazar - Otomobil & Hafif Ticari

EMRE ALTINOK
    EMRE ALTINOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 83

nissan ı nasıl "kaşkay" modeli BATMAKTAN kurtardıysa fiat ı da en azından türkiyede "doblo" modeli kurtarmıştır. artık önlerindeki maçlara bakacaklar. montaja dayalı yabancı sermaye düşük kalite üretimle bakalım fiat ın sonu ne olacak. hiçbir şey eklenmeyen araçlara 3 aya bir düzenli zam yapmanın sonu müşterileri rakip firmalara kaptırmaktır. demek "maksimum kar" herşey öyle mi? devam edin o zaman.

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Standart 500l

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin oturduğunuz sokak nasıl bir sokak anlayamadım. ben koca Ankarada sizin gördüğünüz kadar 500L göremiyorum. satış rakamlarına aldanmayın ve sokağınızada itibar etmeyin bence. çünkü Türkiye piyasasından uzak kalan yerler sanırım.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

çok denemez...Punto kadar yok.Heryer yeni kasa punto..500l ise daha az görüyorum.

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...