Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Puntoma binmeye korkuyorum

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen konuyu nerden almışsın nereye getirmişsin İlginç Ben size benimle aynı fikirde mi olun dedim ? Sana arabanı mı sat dedim. Niye bu arabaya biniyorsun mu dedim ? Ohoo Bence sen başka sorunlar da yaşamışsın arabanda. Ama neyse kurcalamayacağım.

Diğer bir konu ise benim arabam ya da şu yukardaki arkadaşın arabası babamın doblosu dışardan konuşan insanlar yüzünden mü bozuluyor yani ? Çok mantıklı geldi bana Arkadaşım bana Golf iyi diyor 1 saat sonra benim arabanın airbag sargısı mı bozuluyor. Zoruna gidiyor demek ki bizim Punto nun

Ford minibüsten inip Puntoya binmek Valla enişten ford minibüsten inip tofaş kartala da binse aynı tepkiyi verirdi kardeşim

2 defa 3 defa Punto alanlara gelecek olursak şöyle bir durum var. Hayatında hiç konforlu araba kullanmamış kişi Puntoyu son derece konforlu bulur. Şahsım adıma söylüyorum. Konforu Corsa C, Polo, İbiza, Renault Clio3 vs.. yani kendi segmentinde hemen hemen en iyi olan araba Punto. Buna bir lafım yok. Diğer arabalara göre ise orta derece konforda. Ama en çok arıza çıkaran da araba bu da bir gerçek. Ben bundan bahsediyorum sadece.

Bu arada forumda çocuk ilk mesajında bütçesinin 25 tl olduğunu yazmış. Bu konuyu atmadan önce umarım o rakamı görmüşsündür Golf5 'i 25 'e alırsan hurdasını alır binersin Ve yorumların yakıt bazlı yapıldığının da altını çizerim. Ben ne yakıtan ne de fiyattan söz ettim. Ben sorunsuzluk ve sağlamlıktan söz ettim arkadaşım
    kardeşim farkında olduğunu sanmıyorum ama yazılarında sürekli insanları sınıflandıran, küçümseyen tavırlar sergiliyorsun, ne demek 2,3 punto alan insanlar konforlu araç kullanmamıştır, sen yanlış cümleler kuruyorsun ama dediğim gibi farkında olmadan yaptığını düşünüyorum
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı 1923qw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim farkında olduğunu sanmıyorum ama yazılarında sürekli insanları sınıflandıran, küçümseyen tavırlar sergiliyorsun, ne demek 2,3 punto alan insanlar konforlu araç kullanmamıştır, sen yanlış cümleler kuruyorsun ama dediğim gibi farkında olmadan yaptığını düşünüyorum
    İnsan sınıflandırmadım. Bu benim için de geçerli. Ben mesela en konforlu araba olarak 97 Mazda 6,26 kullandım. Bana göre en konforlu araç o Benim gözümde o araba Bmw Mercedes ile eş değer Ama bir Bmw ye binsem belki farkı o zaman göreceğim. Bunu söylemek istedim. Yani Puntodan başka araba kullanmamış kişi Punto nun konforunun ne olduğunu anlamaz. Ona o araba müthiş konforlu gelir. Bunu demek istedim.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Hep aynı yorum hep aynı yorum Ben de bu arkadaş gibi peşpeşe bir yıl sıkıntı yaşadım. En sonunda bezdim arabadan sattım. Kuzenim 8 aydır Golf 'e biniyor daha bir kez sıkıntı yaşamadı. Mahalle arkadaşım tam 18 ay Astra H kasaya bindi tek bir sıkıntı yaşamadı. Bir başka arkadaşım Cprsa C ye biniyor hiç fazla bir şikayet duymadım. Bir iki şey. Akü, z rot falan. Clio ya binenden bile hiç şikayet duymadım nerdeyse... Nasıl her araba da aynı anlamıyorum yani

Fiat 'ın arabaları şans meselesi arkadaş. Bazısı yıllarca bu arabaya sorunsuz biniyor. Ama %40 'ı memnun değil. Ben şahsen bir daha kapıma koymam. Bir ara niyetlendim evoya. Vazgeçtim.

Sana da tavsiyem sat kurtul arkadaşım İnan bir başladım mı durmak bilmiyor.
    sende hep aynı yorumu yapıyorsun corsa yı bana anlatma 5 para etmez hele hele clio yu bana översen inan bu işten hiç anlamıyorsun demektir benimde 2008 model punto m var 30 bine yaklaştı çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım geçen hafta son derece keyifli bir yolculukla istanbul - salihli arası gidip geldim 120 nin altına düşmeme rağmen 4,5 litrenin üzerine çıkmadı punto yuda multijet ide seviyorum bu sınıfta araç alacak olsam punto dan başka almam hele renault u kapıma dahi koymam

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Ben 2 kez punto aldim.farkli arac derken kiyasladigin arac punto segmetinde olsun lutfen.ayrica ben yedek parcaciyim.o sorunsuz diye bahsettiginiz arac marka ve modellerindende bezen bir cik insan tanidim.aslinda kabul edelim etmeyelim eski bir atasozu en guzel sekilde cevaptir bu konuya "at ile avrat yigidin bahtina"

Discovery cihazımdan gönderildi

Rüstem-Muhammed Karakoyun
    1923qw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    06ET7117
    Edilen teşekkür: 120

İnsan sınıflandırmadım. Bu benim için de geçerli. Ben mesela en konforlu araba olarak 97 Mazda 6,26 kullandım. Bana göre en konforlu araç o Benim gözümde o araba Bmw Mercedes ile eş değer Ama bir Bmw ye binsem belki farkı o zaman göreceğim. Bunu söylemek istedim. Yani Puntodan başka araba kullanmamış kişi Punto nun konforunun ne olduğunu anlamaz. Ona o araba müthiş konforlu gelir. Bunu demek istedim.
    kötü niyetli olmadığını biliyorum kardeşim zaten, yanlış cümle kuruyosun dedim, niyetinin kötü olmadığı açık
    Geçici Dövme-https://tatfast.com

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sende hep aynı yorumu yapıyorsun corsa yı bana anlatma 5 para etmez hele hele clio yu bana översen inan bu işten hiç anlamıyorsun demektir benimde 2008 model punto m var 30 bine yaklaştı çok şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım geçen hafta son derece keyifli bir yolculukla istanbul - salihli arası gidip geldim 120 nin altına düşmeme rağmen 4,5 litrenin üzerine çıkmadı punto yuda multijet ide seviyorum bu sınıfta araç alacak olsam punto dan başka almam hele renault u kapıma dahi koymam
    Ben sana Mercedes bile övmem

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2 kez punto aldim.farkli arac derken kiyasladigin arac punto segmetinde olsun lutfen.ayrica ben yedek parcaciyim.o sorunsuz diye bahsettiginiz arac marka ve modellerindende bezen bir cik insan tanidim.aslinda kabul edelim etmeyelim eski bir atasozu en guzel sekilde cevaptir bu konuya "at ile avrat yigidin bahtina"

Ben de en başta onu dedim işte. Fiat tamamen şans işi. Şansın varsa sorunsuz biniyorsun. O yüzden bir daha işimi sansa bırakmayacağımı söyledim
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Ben sana Mercedes bile övmem

Ben de en başta onu dedim işte. Fiat tamamen şans işi. Şansın varsa sorunsuz biniyorsun. O yüzden bir daha işimi sansa bırakmayacağımı söyledim
    dalgamı geçiyorsun mercedes övmem demekle ? kelimelerine dikkat et golf ve astra ile kıyaslayıp durma punto yu ayrıca 10 yorumundan biri punto yu kötülemekle tamam anladık memnun kalmamışsın bidaha almazmışsın ama bunu 50 kere zikretmene gerek yok ayrıca 160 binde yıpranmış amele gibi binilmiş değil punto golf bile alsan elbette seni sanayiye yoldaş edecektir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dalgamı geçiyorsun mercedes övmem demekle ? kelimelerine dikkat et golf ve astra ile kıyaslayıp durma punto yu ayrıca 10 yorumundan biri punto yu kötülemekle tamam anladık memnun kalmamışsın bidaha almazmışsın ama bunu 50 kere zikretmene gerek yok ayrıca 160 binde yıpranmış amele gibi binilmiş değil punto golf bile alsan elbette seni sanayiye yoldaş edecektir.

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

punto fiyatına göre güzel araba, herşeyden önce 1.3 mj motoru var , ıvır zıvır arızalar her araçta oluyor,,,, beğenmeyen almaz, sevmeyen satar,zevkler ve renkler tartışılmaz

14. Bu mesajı için 2 kişi knidos111'ye teşekkür etti:

Mustafa A.
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Plaka
    31KFF01
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı ozkancavus5916 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasimda 2000model opel var 2,5 seneden beri biniyo sadece yag ve filtre degistriyo hergun corlu cerkezkoy yapiyo birgun yolda kalmisligi yok
    bizde 12 yıl palio kullandık 1 kere bile yolda kalmadık normal bakım dışında sadece ön iki kapının menteşesi değişti oda tık tık ses yaptığı için buna ne diyeceksiniz

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ReiZzZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde 12 yıl palio kullandık 1 kere bile yolda kalmadık normal bakım dışında sadece ön iki kapının menteşesi değişti oda tık tık ses yaptığı için buna ne diyeceksiniz
    Bir önceki arabam Palio ydu. Inan arabanin anasini aglattim. Icip icip.kaldirimlara bile ciktim. Bir kez olsun bir sey yasamadim. Sadece silecekleri degistirmistim. Sattim Punto aldim. Puntoma ise bir o kadar bebek gibi baktim ama Allah.kahretsin nerden aldim diyorum. Sorun yeni teknoloji de demekki...

Berkant Önlü
    Berkantonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Plaka
    01p3397
    Edilen teşekkür: 124

2007 punto alış 120000 satış 190000 kullanım 1 yıl sorun 0

2009 gp active alış 80 bin satış 170 bin kullanım 2 yıl sorun 0

2011 Evo Alış 55 bin Kullanyrm 75 bn Masraf 0

Araba ve elektronik şanstır istisnalar da kaideleri bozmaz.....15 binde sıfır ayarın da bmw 320 aldık arkadaşa 2 ay sonra bir arıza yüzünden 15 bin bayıldı servise fiat iyidir..o özellklerde bşka araba kullanmak istyosanız gidip 50 60 bin lira bayılırsınız zorakide servise sokarsınız ordanda zaten yiyebildikleri kdr yerler adamı araba gelir sana 70 80 bin liraya

18. Bu mesajı için 2 kişi Berkantonlu'ye teşekkür etti:

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı Berkantonlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 punto alış 120000 satış 190000 kullanım 1 yıl sorun 0

2009 gp active alış 80 bin satış 170 bin kullanım 2 yıl sorun 0

2011 Evo Alış 55 bin Kullanyrm 75 bn Masraf 0

Araba ve elektronik şanstır istisnalar da kaideleri bozmaz.....15 binde sıfır ayarın da bmw 320 aldık arkadaşa 2 ay sonra bir arıza yüzünden 15 bin bayıldı servise fiat iyidir..o özellklerde bşka araba kullanmak istyosanız gidip 50 60 bin lira bayılırsınız zorakide servise sokarsınız ordanda zaten yiyebildikleri kdr yerler adamı araba gelir sana 70 80 bin liraya
    boşuna yazma kardeş bazılarına istediğin kadar anlat adam bildiğini savunuyor hayır punto yu fiat ı beğenmeyebilirsin ama her açılan konuya da itin .ötüne okulmaz ki ayrıca her konuda kalkmış astra ile golf le karşılaştırıyor astra dediği araçta sanki çok matah bir araç hayır bilmesem kullanan tanıdıklarım olmasa astra yı çok sorunsuz süper ötesi birşey sanacağım hep ayın laflar inşallah kendisi en kısa sürede bir astra sahibi olur da bir daha punto ile buarada karalayıcı yorum yapmayı bırakır.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Punto otomatikleri haric bu guruptaki neredeyse en sorunsuz aractir.ayrica ariza aninda bile yedek parca bulunabilirligi ve fiyatlari acisindan rakiplerinden daima ondedir.benim eski patronumun passati 1800 km motor yedi volswagenle mahkemelik oldu.buna keza astra alip canindan bikan golf polo alip pisman olan bir cok insan tanidim.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

araç işinin şans olduğunu düşünüyorum kesinlikle. özellikle otomatik yarı otomatiklerde şans işi.

sadece şikayet yoğunluğunun hangi araçlarda ve ne konuda daha çok olduğuna bakmak lazım.

mahmut bey ve topkapı fiattaki çalışan 2 kişi bizzat otomatiklerin sorunlu olduğunu şanzıman arızasının çok sık geldiğini söylemişti.

wv toyota vs diğer markalarda da hem tam hem yarı otomatiklerde bu tip şikayetlerin yoğunluğunu görmek mümkün.

canı yanan biri olarak bunu markaya bağlamıyorum asla ve puntoyu gerçekten çok seviyorum. bunda forumdaki dayanışma ve paylaşımında katkısı çok büüyük.

otomatik araç tercihim tam otomatik cvt şanzıman kullanan modeller olacak. taaa ki diğer markalar yarı otomatik teknolojilerini geliştirip sorunsuza yakın ürettikleri zamana kadar.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Sınıflandırma bir şekilde malesef oluyor.Maddi sınıflar ortaya çıkıyor.Paran varsa daha iyi bir marka seçiliyor haliyle.Mercedes Bmw alanların parça fiyatına baktıgını düşünmüyorum.Bakanda zaten o aracı almamalı.Fiatın(sıfırı) yüksek fiyatları nerdeyse diğer markalar yaklaştıgı için artık kıyas yapılmaya başlandı.Bence bu fiyatları haketmiyor.Fiat düşük bütçeli halka hitap eden bir markadır.Donanım bazında hakediyor diyenler olucak ama donanımında kalitesi malum.Ben açıkçası bütçeme göre en beğendiğim araç oldugu için aldım.Farklı araçlar beğenmiyormuyum?tabiki beğeniyorum..Param olsa(zenginlikten bahsetmiyorum,Asta turbo alacak kadar) almak isterim mesela.Ben aracımı 26,500 e aldım.Malum bu paraya daha iyi marka ve model yok.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12