19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: GP ön far ile EVO far

Gökhan Çalışkan
    GkhnClskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16 KN 088
    Edilen teşekkür: 0

Dikkat GP ön far ile EVO far

Arkadaşlar merhaba ;

2006 model gp aracıma arka stopları değiştirerek evo stop'u koydum şimdi ön farlarıda evo ön far yapmak istiyorum ama bir kaç kişi tampon değişmesi gerek ve ayakları uymuyor gibi söylentiler oldu sizede danışmak istiyorum acaba GP aracıma EVO ön farları uydurabilirmiyiz olur mu ?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Uydurabilceğinizi pek sanmıyorum. Tamponlar farklı çünkü. Ön panelde farklı olabilir. Bence Evo farı takmak yerine orjinal farları içerden karartma yaptırın. Daha hoş duruyor.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Gökhan Çalışkan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16 KN 088

İçerden karartma işlemi derken hocam anlayamadım kendimiz yapabilirmiyiz veya yardımcı olurmusun nasıl olur bu olay ?

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı GkhnClskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçerden karartma işlemi derken hocam anlayamadım kendimiz yapabilirmiyiz veya yardımcı olurmusun nasıl olur bu olay ?
    Farlar sökülüyor tamamen. Far camları parlak platform dan ayrılıyor. O parlak yerler siyaha boyanıyor. İşlem bu şekilde. Ama tam olarak nasıl yol izleniyor bilmiyorum. Uygulamayı yapan aksesuarcılar vs. var. 150 civarı. Benim eski aracımda ise dışardan film karartması vardı. Ama film karartması çok kara oluyor ve biraz far görüşü kısıtlanıyor o yüzden en güzel far içinin karartılması. Tam olarak bilgisi olan cdogu nickli Cenk var forumda. Konuyu görünce bir fikir verir sana Arabamı satmasam ben de böyle yapacaktım
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gökhan Çalışkan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16 KN 088

Ben evo farlara takılmış durumdayım hala tamponuda göze aldım yani değiştirsem mi diye ya satıp evo alıcam yada çeviricem tamamen

Köksal Ar
    Sonsuzluga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 69

Hocam satın evo alın evonun torpidosu cok hoşuma gidiyor benimde

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

mehmet şentürk
    henky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    16 nl
    Edilen teşekkür: 114

O kadar masraf yapmak yerine evo almak daha mantıklı sanki
    1.3 Mjet 95 hp Lounge Esp+S&S+Skydome+Karbeyaz

Gökhan Çalışkan
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    16 KN 088

Bana gelen ürünlerin hepsi ücretsiz gelicek o yüzden sordum arkadaşlar arka stoplar sıfır orjinal 2 paket sigara verdim arkadaşa aldım

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar sökülüyor tamamen. Far camları parlak platform dan ayrılıyor. O parlak yerler siyaha boyanıyor. İşlem bu şekilde. Ama tam olarak nasıl yol izleniyor bilmiyorum. Uygulamayı yapan aksesuarcılar vs. var. 150 civarı. Benim eski aracımda ise dışardan film karartması vardı. Ama film karartması çok kara oluyor ve biraz far görüşü kısıtlanıyor o yüzden en güzel far içinin karartılması. Tam olarak bilgisi olan cdogu nickli Cenk var forumda. Konuyu görünce bir fikir verir sana Arabamı satmasam ben de böyle yapacaktım
    Hocam eyvallah şimdi gördüm..

Şimdi şöyle oluyor. İhtiyacımız olan şey kaliteli silikon,sağlam yapıştıran bantlar,mengene ve iyi bir ısı tabancası..

Isı tabancası ile far camı ve parlak platform arasındaki silikon eritilerek çıkartılıyor. Fırına sokanlar da var ama o işe ben çok güvenemedim far camlarına zeval gelmesin diye. Daha sonra far camı temiz bir yere konuluyor. Ampul vs. hepsini söküyorsunuz ve yuvaları maske bandı ile dikkatli bir şekilde kaldırıyorsunuz... Boyama işlemine geçmeden önce boyanın far içinde daha iyi görünmesi için mat siyah boya tavsiye ederim. Bu sayede far camındaki çizgilerin daha belirgin olduğunu gördüm ben.. Boyayı ince katlar halinde iki,üç kat atmak ve tam olarak 24 saat kurumaya bırakmalıyız. Çünkü boya kururken gaz çıkararak kurur. Biz eğer boyadıktan sonra camı takarsak o gaz farda lekelenmeye yol açar. Boya iyice kuruduktan sonra far camı platforma silikon yardımıyla kapanıyor. Silikonu çok iyi çekmeniz lazım yoksa far içine su hava alır ve buğu yapar. Mengene ile sıkıştırarak yapmanız daha iyi olur. Sonrasında izole bant ile silikonun arasındaki delikleri kapatabilirsiniz. Veya ikinci silikon katını atabilirsiniz. Yeter ki içine su hava almasın.

Ben Evo farının GP'Ye yakışmayacağını düşünüyorum. Arka stopları gerçekten güzel Evo'nun. Ama GP'nin ön farları daha güzel ve karartmayla Evo'nunkinden daha sert bir görüntüsü oluyor. Uydurmaya gelince her türlü yapılır ama sonuç ta önemli. Çakma gibi durmasını istemem şahsen.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Panel ve tamponda farklilik yok tampon farkli gibi gozuksede farin oldugu kisimdaki kesim hatti gp ve evoda ayni.ancak kablo soket baglantilari farkli.tesisati kurcalatip yeniden soket cekmedikce calismasi zor.bencede kendi farinda islem yapmak daha mantikli.veya hic ugrasma angel far al maddiyatin musaitse.

Discovery cihazımdan gönderildi

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Panel ve tamponda farklilik yok tampon farkli gibi gozuksede farin oldugu kisimdaki kesim hatti gp ve evoda ayni.ancak kablo soket baglantilari farkli.tesisati kurcalatip yeniden soket cekmedikce calismasi zor.bencede kendi farinda islem yapmak daha mantikli.veya hic ugrasma angel far al maddiyatin musaitse.

Discovery cihazımdan gönderildi
    Angellarında görüş sıkıntısı var sanırım. Normal far kadar göstermiyor diye biliyorum. Yani angel far kullananlarından aldığım yorumlar bunlar.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Uyduran vardı.Evo ön farın altına siyah plastik kaynatmak zorundasınız.Yaklaşık 1parmak küçük evo farları.Stoplar ledli olduğu için kablolara direnç bağlanmak zorunda.Yoksa cısss..

C2105 cihazımdan gönderildi

Engin Karadeniz
    raulforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 DC 9541
    Edilen teşekkür: 15

Standart Cevap: GP ön far ile EVO far

beyler 2008 grande punto farları, 2011 punto evo için uygun olur mu bilen var mıdır?
    2011 EVO DYNAMIC 1.3 MULTIJET 75 HP (5K)

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

sokette farklılık olıyor. bulabilirsen mor soket olursa işlem basit, bulamazsanda bir elektrikçi kablolarıtek tek diğerine aktarım yaparsa kullanabilirsin. bende öyle kullanıyorum sıkıntı yaşamadım. tabi bu normal yada mor soket ayrımında oluyor. soketler aynı ise bu işlemlere bile gerek kalmaz sök tak yapılır okadar.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Berkcan Demir
    Berkcan525 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16JHG77
    Edilen teşekkür: 25

bizim grande'lerde sinyal farda ama evo'larda sinyal tamponda.
    G.Punto 2007 1.3Mjet

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı Berkcan525 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim grande'lerde sinyal farda ama evo'larda sinyal tamponda.
    tamponda olanlar sisler ve viraj aydınlatma. sinyal hepsinde farlarda.

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 74

Yok Süleyman abi 2012 sonrası tamponlarda altta sisler onun üzerinde sinyal lambaları geldi farların sinyal olan lambaları gündüz farı olarak değişti
    Konu Ceyhun tarafından (03/02/2024 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok Süleyman abi 2012 sonrası tamponlarda altta sisler onun üzerinde sinyal lambaları geldi farların sinyal olan lambaları gündüz farı olarak değişti
    2008-2011 demişya onu dedim. 2011 dahil o tarihe kadar hepsi aynı. 2011 1,4 evo da viraj aydınlatma var, sinyal far iiçinde bizimkilerle birebir aynı. hatta bende onun stop ve farlarıyla değişmiştim.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 74

Evet abi haklıymışsın ben 2011 kısmını okumayı atlamışım.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yer imleri

Yer imleri