Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Sıfır arabam boyalıymış. Şok geçirdim

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

artık nerdeyse sıfır araba alırken bile ekspertiz yaptırmak gerek o hale geldik

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Yaşadığım yer itibari ile bir çok otomotiv fabrikaları var ve bu fabrikalarda çalışan arkadaşlarımız. Başınıza gelen olay bant sisteminde boyada oluşan hatalardan dolayı son rütuş dedikleri yerde gerçekleşiyor. Orada çalışan personel bazen vicdansızca boyayı kalın atıyor. Bazı büyük otomobil firmalarından gelen şikayetler ;

Opel Sıfır Aldığım Araç Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet
    Toyota Sıfır aracım Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet
    Volkswagen'den Sıfır Aldığım Aracım Boyalı Çıktı! Başlıklı Şikayet

Sırf bu yüzden kampanyada sıfır fiyatları düşürülmüş arabalardan nefret ediyor ve güvenemiyorum.

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Alıntı hakangim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw araç boyalı değil ki.. boyanırken bazı bölgelere daha kalın boya atılmış. Yama yok hasar yok.. boyalı ne demek? Arabayı fabrikadan boyayıp çıkarmışlar işte..

Ha diyorsan ki elinde kalınlık ölçer aletlerle bilmiş bilmiş takılan galericilere satmaya çalışırken arabasını siniri bozulacak.. haklısın. Siniri bozulacak. Ama demek istediğim onca kalite hatası varken arabalarımızda oraya buraya fazla boya atmışlar, dert edilecek birşey değil.
    İyi de hatalı boyama olduğunu nerden biliyorsun ? Diyelim ki taşınırken kaza oldu, olamaz mı ? Boyanmış işte. Ülkemizde olmayan şey mi. Neyse sende haklısın. Sıfır araç alırken hiç bir şüphe ile bakmayalım, boya olsun nolmuş sıfır sonuçta.

Hakan ORTA
    hakangim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de hatalı boyama olduğunu nerden biliyorsun ? Diyelim ki taşınırken kaza oldu, olamaz mı ? Boyanmış işte. Ülkemizde olmayan şey mi. Neyse sende haklısın. Sıfır araç alırken hiç bir şüphe ile bakmayalım, boya olsun nolmuş sıfır sonuçta.
    Darbe almış aracı satamazlar.. buna cesaret edemezler. Sırf ülkemizdeki bu boya takıntısı yüzünden kaput üzerindeki taş izlerini boyatmıyorum. Tavanda kuş n izi var o da duruyor. Bizim halkımız kötü perti çıkmış araçları süsleyip hasarsız olarak satıp kazıkladıkları için insanlar boyadan korkuyor. Halbuki 7-8 senelik aracını insan boyatsa özgürce.. arabalar çok daha temiz görünecek..neyse..

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Alıntı hakangim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darbe almış aracı satamazlar.. buna cesaret edemezler. Sırf ülkemizdeki bu boya takıntısı yüzünden kaput üzerindeki taş izlerini boyatmıyorum. Tavanda kuş n izi var o da duruyor. Bizim halkımız kötü perti çıkmış araçları süsleyip hasarsız olarak satıp kazıkladıkları için insanlar boyadan korkuyor. Halbuki 7-8 senelik aracını insan boyatsa özgürce.. arabalar çok daha temiz görünecek..neyse..
    Cesaret mi edemezler ?

Sıfır Araç Aldım, Tramer Kazalı Dedi | Otohaber Online

Kazalı aracı '0 km' diye satmışlar - 3.SAYFA Haberleri

1-2 örnek sadece.

By xx
    ancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Galeriler bu işi bu hale getirdi. Araçta 2 parça boyadan ne olur. geçmiş olsun...
    www.antflame.com

Samed Şahiner
    samweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    35 XX 986
    Edilen teşekkür: 1

Hocam tavanda boya varsa Araç taşıyan o büyük tırlardan yere indirirken genelde ufak tefek kaza olabiliyor büyük ihtimalle derin çizik sonucu aracı tamirleyip aynı rengine boyamışlardır. Siz buna şükredin benim başıma gelen tam bir felaket tramera sorgulatarak temiz diye aldığım puntom daha sonraları pert olduğu ortaya çıktı. Alırken 3 ustaya gösterdim aracın yüzeysel boyaları var derin hasarı kazası yok diye raporladılar verdiler bana. Boya takıntım yoktur Plaka temiz araç temiz bizde aldık. Sigorta firmaları çok üç kağıtçı olabiliyor bazen. Aracın pert dosyası kapanmadığı için ben onu sorgulatmalarda göremiyormuşum meğer. Ben aldıktan 3 ay sonra pert dosyası kapanmış araç pert kayıtlı geçmiş. Ya pertlik kazası olsa zaten alırken usta görürdü nasıl iş bende anlamadım. Aracı aldığım kişiyle görüştüm yok ben pert satmadım araç çok temizdi şöyleydi böyleydi felan diye. Sonra itiraf etti sigortacıdan ihale ile aldığını. Araç filo aracıymış. Filodaki bir araç ağır hasarlı kaza yapsa gurup gurup kaskolu diğer araçlar bundan faydalanabiliyormuş. O gün bugündür pert kayıtlı araca biniyorum. Araçta hiçbir sıkıntı yok ama geçenlerde satmaya kalktım 26bin tl değerindeki aracıma 18 bin tl fiyat verdiler. Satmadım satmamda.. tabi insan sinir oluyor alnında kara leke varken aracı gerçek değerinde satamıyorsun..

Ender Süvari
    enderfikret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

İkinci el otolarda en önemli olan arabanın kaportasıdır.

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı enderfikret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci el otolarda en önemli olan arabanın kaportasıdır.
    Tamamen katılıyorum.

bravocu multiair sport
    bravocu F500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 89

Öyle şey mi olur ya..sıfır araba alıyorsun boyalı çıkıyor,boya takıntısı olsada olmasada kabul edilemez bir durum,sıfır araç alırken boya ölçme makinesiyle bakacaz mecbur,fabrikada ya da taşıma esnasında olabilir ve resimleri çekilerek kaydedilip alıcıya gösterilmesi ve uygun indirimle satış yapılabilir,adam aracını satacak şehir dışından gelene ilk sahibiyim hatasız boyasız diyecek alıcı bi gelecek şokta gelde anlat..bence bu durumu fiat müşteri hizmetlerine hemen bildirin..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12