Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Beni buluyorlar arkadaş!! Araç Kamerası!

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Standart Beni buluyorlar arkadaş!! Araç Kamerası!

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Biraz sizdede hata var..Araya girmeye çalışıyor,sizde zorluyorsunuz..Hızınız yavaş gibi geldi..Eğer hızınız yüksekse,anca kaçmak için girilir araya..Bende o yüzden özür dileyebilirim.Ama yavaş gibisiniz..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan Mungan
    Ozzy3327 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 63

sol şeritte giderken takip mesafesini bu kadar uzun tutarsanız,diğer sürücünün yaptığı gayet normal geldi bana

ilker k
    hyzanki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

sol şeritte giderken tabi ki takip mesefesi uzun tutulacak. bu türkiyedeki araçların dip dibe gitme merakı nedir anlamıyorum. sonra ani bir firende zincirleme kaza oluyor. sağdan dalıp önünüze geçmeye kalkan araç suçlu.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kameranın wide olması mesafeyi fazla gösteriyor, aldanmayın.
    Önümdeki mercedesle 3 şerit çizgisi boşluk var (iki beyaz bir boş).

Ayrıca temde 110 ile giderken arada 3 araç kadar boşluk bırakmak nasıl bir mantıksızlık?

Kusra bakmayın. Yolda böyle Şerefsizce araç kullananlara prim veriyor duruma düşüyorsunuz.

Alıntı hyzanki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sol şeritte giderken tabi ki takip mesefesi uzun tutulacak. bu türkiyedeki araçların dip dibe gitme merakı nedir anlamıyorum. sonra ani bir firende zincirleme kaza oluyor. sağdan dalıp önünüze geçmeye kalkan araç suçlu.
    Ki bunu yaparken şerit aksa ve uzayıp gitse sorun yok,zararı olmaz akar gider.

Ama öndeki araçlar da yavaşlıyor ve bunu göre göre fren yaparak, önümde 2-3metre mesafe varken, sinyalsizce, önüme dalıyor.

Alıntı Ozzy3327 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sol şeritte giderken takip mesafesini bu kadar uzun tutarsanız,diğer sürücünün yaptığı gayet normal geldi bana
    Keşke kameram belirli bir mesafeden ötesini de kaydedebiliyor olsaydı da adamın ilerde "gayet normal" yaptıklarını da koyabilseydim
    Konu kadir07 tarafından (27/02/2014 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajlar birleştirildi

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke kameram belirli bir mesafeden ötesini de kaydedebiliyor olsaydı da adamın ilerde "gayet normal" yaptıklarını da koyabilseydim
    Böyle sürücülerden bol miktarda var.Sabırsızca davranarak sizin güvenli takip mesafenizi tehlikeye sokuyorlar.Tavsiyem böyle kuralsız sürücülerden rahatsız olsakta sinirlerimize hakim olmalıyız.Aracınıza kamera koymanız her açıdan iyi olmuş.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Kamera kayıtlarını göderebileceğimiz bir mercii olsa daha da iyi olacak.

*Zaten öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, üstüme de bir kamera takacam :p kendi kendimi kaydetcem en güvenli yaşam şekli bu olacak ülkemizde.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Ülkemizde sol şerit sürekli gitme şeridi değil sollama şerididir arkadaşlar. Öncelikle bunu öğrenmemiz lazım. Araç takibini diğer şeritlerde yapınız lütfen.

Geçmiş olsun bu arada. Çok saçma bir hareket yapmış eleman.
    Oz Büyücüsü

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Ben olsaydım azıcık gazı keser yol verirdim. Ama yanlış anlaşılmasın, adamı haklı gördüğümden değil. Uğraşmamak için...

Sinyalsiz girmiş araya, ha çok tehlikeli bir pozisyon gibi durmuyor ama yine de hatalı bence. Çok abartılacak bir durum göremedim.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Sinyal vermemesi tek hatası bence..Gayet normal adamın yaptığı.Siz arkasındasınız ve geldiğini net görüyorsunuz, önce yavaşça gelmiş ki frene basın diye.Sizse yol vermeyi tercih etmeyip kendinizi riske sokmuşsunuz.Tamam doğru değil belki yaptığı ama, frene basıp devam etmesini bekleyebilirsiniz...

Memleketimiz sabırsız biliyorum ama keşke canınızı malınızı şöyle değersiz sürücülerle tehlikeye atmasanız...

C2105 cihazımdan gönderildi

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Geçmiş olsun. Adamın yaptığını savunmuyorum ama sizde araya girmesin diye takip mesafenizi 3 şerit çizgisinden 1 e düşürüp yanına gelip bariyerlere yanaşmışsınız. Allah korusun o esnada biriniz direksiyon hakimiyetini kaybetse lastik patlasa kaza olsa en kötüsü Allah korusun biriniz ölse kimin haklı olduğunun ne önemi kalır? Boş verin böyle şeyleri kim gitmek istiyorsa bırakın gitsin. Yanlış olduğunu biliyorum ama bazen ben de böyle sağlama sollama yapıyorum. Ha baktım adam yol vermiyor bırakıyorum gitsin ben de arkasından devam ediyorum.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Özür dilerim ya ben orda hemen frene asılmalıydım.
    Çünkü ağam paşam gelecek
    Ve bekliyor benim iyice yanaşmamı, frene basıyor bekliyor,bekliyor, ondan sonra şeridime giriyor.
    Evet evet çok doğru ben müneccimim ve kendi şeridinde fren yapan bir adamın benim şeridime kararlı bir şekilde gireceğini görmeliyim ve hemen frene basarak adama yol vermeliyim.

Geyik bir yana:
    Şöyle bir kafanızı dağıtıp YENİDEN BAKIN VİDEOYA.
    BEN ARADAKİ MESAFEYİ AZALTMIYORUM, HIZIMI ARTTIRMIYORUM!!!

Trafik yavaşlıyor!!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Evren_c Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsaydım azıcık gazı keser yol verirdim. Ama yanlış anlaşılmasın, adamı haklı gördüğümden değil. Uğraşmamak için...

Sinyalsiz girmiş araya, ha çok tehlikeli bir pozisyon gibi durmuyor ama yine de hatalı bence. Çok abartılacak bir durum göremedim.
    Sadece paylaşmak istedim, dediğiniz gibi çok tehlikeli bir hareket değil.

Amma ben arada teybime bakıyorum, soldan kafamı çeviriyorum 1-2 saniyelikkısa bakışlar kim yapmıyor? Allah korusun. Bunların varlığını aklımızdan çıkartmamamız lazım!

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Sinyal vermesi sağdaki araca geçiş hakkı tanımaz. Soldaki aracın her zaman geçiş üstünlüğü vardır.Sağdaki aracın zorlayarak sola geçmeye çalışması büyük hatadır.Sol şeride geçiş yapılacağı zaman soldan gelen araç varmı öncelikle kontrol edilir.Gelen araç uzak mesafedeyse geçişi tehlikeye düşürmeyecekse sinyal verilip sola çıkıp araç geçildikten sonra tekrar arkadan gelen aracın hızına göre yol verilir yada devam edilir.Kurallardan bahsediyorsak herhalde yapılması gereken budur.Sağdan gelip solda giden aracın önüne makas atar gibi zorlamak her iki sürücü tarafından büyük risktir.Bu saatten sonra kimsenin kimseye trafik kurallarını öğretmesine gerek yok ama bazı arkadaşlar anlamamakta ısrar ediyorlar.Buradaki hata Furkan kardeşimizin sağdan gelen aracın sola önüne kırmaya çalışarak soldan devam etmek isteyebileceğini öngörmesi gerekirdi.Buna bağlı olarak öndeki araçla arasını risk derecesini düşürmek için açarak frene bile basmadan sıkıntının savuşmasını sağlayabilirdi.Sebeb olarak diğer illeri bilmiyorum ama İstanbulda sağdan gelip soldaki aracın önüne mesafe az olmasına rağmen makas atan sürücü bol miktarda var.Kuralları boşvermeyelim bir gün hepimize lazım olur.
    Konu khanunl tarafından (27/02/2014 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

nasıl bir trafik bilincimiz oluştuysa, adamın takip mesafesine girmesini normal karşılıyoruz.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece paylaşmak istedim, dediğiniz gibi çok tehlikeli bir hareket değil.

Amma ben arada teybime bakıyorum, soldan kafamı çeviriyorum 1-2 saniyelikkısa bakışlar kim yapmıyor? Allah korusun. Bunların varlığını aklımızdan çıkartmamamız lazım!
    Evet insanlık hali, tüm sürüş esnasında sürekli yola bak(a)mıyoruz. O yüzden Opel'in hatalı olduğunu düşünüyorum ben de. Ciddi bir sıkıntı doğurabilirdi.

Ama yine de ben olsaydım hiç araya girmeye çalışmazdım Geçiş üstünlüğü bende olsa, diğer taraf haksız olsa dahi gereksiz bulurdum. Söylemesi kolay tabii ama trafikte sakin olmak lazım (kendime de söylüyorum bunu).

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı faster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz sizdede hata var..araya girmeye çalışıyor,sizde zorluyorsunuz..hızınız yavaş gibi geldi..eğer hızınız yüksekse,anca kaçmak için girilir araya..bende o yüzden özür dileyebilirim.ama yavaş gibisiniz..
    +1000
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

cagatay gumus
    cagataygumus86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 27

Onun aklını alırdım sağa atardım önden tamponuna surterek bir makas atar aklını alırdım

Mert JR.
    TMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Yalnız kimse fark etmemiş ama Astra'nın önündeki Merso frene basıyor...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Hemen önüne girse tamam da sen iyice yaklaştıktan sonra girmeye kalkıyor arkadaş. Yaptığı adilik...

Sayfa 1/3 123 SonSon