12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Hasar kaydı

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    seyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Hasar kaydı

Arkadaşlar herkese merhabalar. Bir sorum olacaktı. Bu hasar kayıtları ne kadar önem arz ediyor. Bir araç var bakıyorum da aracın farklı tarihlerde oluşmuş en düşüğü 300 tl en yükseği 2500 tl olan 6 tane hasar kaydı mevcut. Satıcı ile görüştüğümde evet doğru diyor ve açıklamasını şöyle yapıyor. Küçük kazalar neticesinde tamponlar değişmiş bir de arka kapı ve çamurluk işlem görmüş. Bunlar da sigorta veya kasko kanalıyla yapılmış olduğu için kayıtlara geçmiş. Bu tarz bir hasar kaydının sıkıntısı olur mu ileride. Bir de bu hasar kayıtlarının içeriğini nasıl öğrenebilirim.

tugrul candemir
    uzunsamsun81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

İçeriğin nasıl ogrenildigini bilmiyorum ama 300-500 neyse de 2500 cok geldi bana. Ağır darbe almış olabilir araç. Bilen bir ustaya ya da servise göstermekte fayda var. Alırken iyi bir indirim talep edin, hasar yüksek bence.

HTC Desire X cihazımdan gönderildi

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

2500 günümüz araçlarında çok fazla değil arkadaş leon aracıyla ufak bir kaza yaptı ön far değişimi ve çamurlukla tamponda lokal boya 1900TL çıktı hasarı.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

İyi araştırın

Mustafa Öztürk
    milanbg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 JY 7698
    Edilen teşekkür: 75

kapım ufak bi ezilme sonucunda yetkili servisde değişime gitti tamir yapmıo zaten yetkili servisler direk değiştirio kapıdaki hasarda camı bile kırılmamıştı kaskodan yaptırdım tabi ve kesilen fatura 1500-1600 lira gibi bi rakam. bu rakamlar ikinci el araç alırken benim için hiç birşey ifade etmiyor alırken aracı iyice baktırırım çünkü önemli olan büyük bi kazası olmaması şaselerde oynama olmaması benim kullanımımı etkilyecek bir hasar geçmişi olmamasıdır. bu rakamlar çok önemli değil 3-5 milyarlık. çünkü servisler kaskodan yaptırınca fiyatları biraz şişiriyor. kimse arabasında 3-5 milyarlık hasar gözüküyor diye İYİ bir indirimi geçtim ufak bir indirim bile yapmaz sadece güler geçer bana böyle bir hasarımdan dolayı böyle bir teklif gelse dalgamı geçiosun birader fiyat bu işine gelirse baktırırsın arabaya sölediklerim dışında bişey çıkarsa para senin mal benim der terslerim. artık aşalım bunları

ama asla araç alırken satıcının sözlerine plakada çıkan hasar kaydına güvenip araç almayın iyice inceleyin araçların direklerini şaselerini siz anlamıosanız bile yetkili servisde kontrollerini yaptırınız sonuçta kazası varsa bile kendi cebinden yaptırmışsa plakaya hasar yansımaz.
    KIRCAALİLİ

6. Bu mesajı için 2 kişi milanbg'ye teşekkür etti:

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

Alıntı milanbg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapım ufak bi ezilme sonucunda yetkili servisde değişime gitti tamir yapmıo zaten yetkili servisler direk değiştirio kapıdaki hasarda camı bile kırılmamıştı kaskodan yaptırdım tabi ve kesilen fatura 1500-1600 lira gibi bi rakam. bu rakamlar ikinci el araç alırken benim için hiç birşey ifade etmiyor alırken aracı iyice baktırırım çünkü önemli olan büyük bi kazası olmaması şaselerde oynama olmaması benim kullanımımı etkilyecek bir hasar geçmişi olmamasıdır. bu rakamlar çok önemli değil 3-5 milyarlık. çünkü servisler kaskodan yaptırınca fiyatları biraz şişiriyor. kimse arabasında 3-5 milyarlık hasar gözüküyor diye İYİ bir indirimi geçtim ufak bir indirim bile yapmaz sadece güler geçer bana böyle bir hasarımdan dolayı böyle bir teklif gelse dalgamı geçiosun birader fiyat bu işine gelirse baktırırsın arabaya sölediklerim dışında bişey çıkarsa para senin mal benim der terslerim. artık aşalım bunları

ama asla araç alırken satıcının sözlerine plakada çıkan hasar kaydına güvenip araç almayın iyice inceleyin araçların direklerini şaselerini siz anlamıosanız bile yetkili servisde kontrollerini yaptırınız sonuçta kazası varsa bile kendi cebinden yaptırmışsa plakaya hasar yansımaz.
    10 numara bir yorum ama maalesef çakal galericilerle bilinçsiz alıcılar tamponu bile değişenden sayıyorlar,altı üstü plastik bir aksam,,,, şasede,direklerde oynama yoksa değişen olsa ne olur olmasa ne olur,yeterki işçilik iyi olsun...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağlar YILMAZ
    Security MrFatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 MHP 54
    Edilen teşekkür: 52

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 numara bir yorum ama maalesef çakal galericilerle bilinçsiz alıcılar tamponu bile değişenden sayıyorlar,altı üstü plastik bir aksam,,,, şasede,direklerde oynama yoksa değişen olsa ne olur olmasa ne olur,yeterki işçilik iyi olsun...

Aynen katılıyorum...

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

kaskodan yapılan işlemlerde fiyatlar uçuyor..
    bana 300-500Tl aralığındaki rakkamlar 2013-2014 te sadece bir parça boyadır gibi geliyor..
    2500TL önden yapılan bir kazada 2 parça poya panjur ve far değişimidir.
    bunlar bence sıkıntı olmaz ama yinede anlamıyorsan bir bilene görsetmen mantıklısı..
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Meblağ düşük görünsede,6 hasar satarken sıkıntı çıkar..

Faruk Bilgin
    frç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 92

Bence hasar kayıtlarına fazla takılmayın çıkan rakamlardan ziyade aracın ağır hasar veya pert kaydı olup olmadığına bakılmalı.Çünkü çok kişi aracını kaskolu kullanıyor ve en ufak bir sürtme bile olsa araçta servisle kasko şirketlerinin faturaları şişirmesinden dolayı yüksek fatura tutarları çıkıyor.Önemli olan aracın iyi bir kaporta ustasına gösterilmesi gerisi teferruat...
    PUNTODAN SONRA PUNTO..!

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Yetkili servislerde yapılan işlemlerin kayıtları tutuluyor.

2500TL Serviste yapılan işlemler için gayet normal.

Tampon Tampon demiri ve farlar değişse 2000'e yakın tutar zaten. (+amblem panjurlar belki sisler, kim bilir..)

Bir de buna Ön çamurluk,davlumbaz ya da arka bagaj kapağı eklenirse (Boya vs) 2500 gayet normalleşiyor.

Yapılan kaza küçük bile olsa, şaselere zerre etkisi olmasa, malum önden darve aldığınızda far ayakları vs kırılabiliyor, hatta davlumbazın kırıldığı bile oluyor, hepsi değişince yüklü bir masraf çıkıyor.

En güzeli tanıdık bir yere göstermek.

Okan VAROL
    EqZoTiC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34AND77
    Edilen teşekkür: 18

Bu yüzden kazaları tespit amaçlı resimlerini tutmakta fayda var. Karşı tarafa bazen inandırıcı gelmiyor