17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Yardım istiyorum!

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    seyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Yardım istiyorum!

Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Puntu mu almadım henüz ama bu konuda sizden yardım bekliyorum.

Şu an itibariyle bir grande punto almak üzereyim. Bununla ilhili birkaç sorum olacaktı. Almak istediğim aracın linkini aşağıya kopyalıyorum. Size zahmet araç hakkında birkaç yorum yaparsanız sevinirim. Bunun dışında punto ile ilgili kimi sorularımı da yazıyorum cevap verirseniz sevinirim.

1-Bu araçların trigeri zincir mi kayış mı acaba. Almak istediğim araç 110 bin km de. Değişmesi gerekirse ne zaman olmalı sizce.

2-Araç 1.4 fire active benzinli. Yakıtı zorlar mı beni?

3-Araç Rize de. Fakat oradaki yetkili servis expertiz yapmadıklarını söyledi. İnternetten aradım bulamadım özel bir expertiz servisi. Rize de bu işi sağlam yapan bir yer var mı? Yani bana tam anlamıyla bir sonuç verebilecek olan bir yer.

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle hoşgeldiniz aramıza keyifli ve aktif forumlar dilerim.
    Sorularınıza bildiğim kadar yardımcı olayım.
    1-Benzinli araçlarda firelerde yani triger kayışlı.Değişimi ise 120 bin diye biliyorum.
    2-Yakıtı tabikide dizelden fazla yakacaktır ve çekişten yana sorun yaşayacaksınız.
    Rize olayını bilemiyorum.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

ALİ GÜN
    Gezgin8793 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bravo Metalik Gri
    Plaka
    34SSP56
    Edilen teşekkür: 36

Rize diyorsun madem ben rizedeyim sana şöyle yardımcı olabilirim burada birşey bulmak zor değil imkansıza yakın yani aracı bir expertize felan değilde işin ehli bir usta felan bulman (bence yanında getir) gerekiyor
    Birde şöyle söyleyeyim buralarda kaçak mazot ve benzin kullanımı yaygın gidip kendisi alsa sorun değil gürcistanda petrol ürünleri yarı yarıya ancak getirtiyorsa o şekilde benzin alıyorsa büyük ihtimal ihtimal değil kesin pis benzin çok kullanmış olabilir ihtimal diyorum adam hiç kullanmamış da olabilir günahını almayayım böyle yani umarım sorunsuz bir araçtır
    Konu Gezgin8793 tarafından (25/02/2014 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Triger kayışı 5 yıl yada 120 bin Km de değişir.Hangisi süreç olarak dolduysa ivedi olarak yapılamalı.Araç 5 yaşını doldurduğuna göre triger kayışını değiştirilip değiştirilmediğini öğrenin.1,4 Active araçlar benzinli olarak az yakan araçlardandır.Şehir dışı 5,5-6 Litre gibi Şehiriçi 7-8 Litre gibi yakar.Satıcıdan araç plakası ve şasi numarasını alarak tramer sorgulaması yaptırtın.Hasar kaydı var ise çıkar.Satıcıya araçta geçmişte city arızası olup olmadığını sorun.City elektrik motoru değişmişmi öğrenin.Yetkili servis expertiz yapmasa bile aracı serviste makinaya bağlatın bir sıkıntısı varmı yokmu size anında söylerler.Kaporta olarak oto sanayide herhangi kaportacıya giderseniz.Şasede herhangi bir sıkıntı varmı ve kaportadaki boya kalınlık ölçülerini ölçüm makinası ile ölçerek söyleyebilir.Herşeyden önce experlik hizmetini veren bir firma bulabilirseniz bu kadar uğraşmadan hepsini tek yerde halletme şansınız olur.Fiyat uygun gibi gözüküyor genede beğenirseniz pazarlık konusunda şansınızı deneyin.Şansınız açık olsun.

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Anladığım kadarıyla expertiz adına bir şey yapamıycaz orada. Biraz şansa kaldı artık. İyi bir usta bulabilirsek iyi olacak. Şu triger meselesi. Sanırım bir beş bin sonra değişim olur. Ancak yüklü bir şey midir bu fiyat olarak. İki defa fabia kullandım onlarda bu sorun yoktu. Zira zincirliydi ve km leri düşüktü. İhtiyaç kalmamıştı.

Ali T
    Veteriner Hekim alixxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 497

Benden size tavsiye expertiz yaptırıp alın sonra üzülmeyin benim basıma geldi usta süper dedi aldım sonra kaputun değiştiğini öğrendim ustaya güvenmem ben.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok

Alıntı ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden size tavsiye expertiz yaptırıp alın sonra üzülmeyin benim basıma geldi usta süper dedi aldım sonra kaputun değiştiğini öğrendim ustaya güvenmem ben.
    valla hocam haklısınız ama rizede yokmuş maalesef. yetkili servis de yapmıyor. mecbur ustaya baktıracağız artık

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

2006 modellerde City sorunu oldukça çok.iyiniyet kapsamında değiştirenler var ama azınlıkta..En azından o sorunu öğrenin.Değişim yapılmışmı vs.Maliyeti yüksek haberin olsun..Bütçen birazdaha yükselebilirse,2008 üstü Dizel bakın derim.

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Aracım 2011 1.4 active fire, 78 bin de almıştım 79 binde bakıma soktum usta triger kayışı kötü değiştirmek lazım dedi değiştirttim bende, 200 TL ye maloldu. Çok büyük bir rakam değil değiştirtip gönül rahatlığıyla kullanmak en iyisi.

Yakıta gelince, aracım şehir içi 6,5 lt tüketiyor 1.4 benzinli bir araca göre oldukça iyi ben çok memnunum. Eğer aracı alırsanız yakıt konusunda memnun kalacağınızı düşünüyorum.

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Bu ilandaki araç benim içime sinmedi. Fiyatı çok düşük yazmış, kapılarda boya varmış falan filan. Ben yıllarca 1.4 motorlu benzinli araba kullandım hele kışın yakmayı bırak içiyor resmen. Allaha şükür 1.3 multijet aldım arabadan zevk almaya başladım yakıt konusunda. Yakmıyor kokluyor.

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

fire'lar güzeldir.LPG'ye tam uyumludur.Bakımları da ucuza gelir.Ancak ülkede hor kullanılır hepsi.O yüzden ekspertiz olmasa da, sağlam bir usta bulunmalı.Rize'den arkadaşlar size usta konusunda yardım etmeliler..

tavan kısmına kadar yanlardan boya, kaput değişimi ya da boyası, yan çamurlukların ikisinin değişimi ve boyası durumunda almazdım.ama eğer sadece kapı köşelerinde lokal boya varsa, geri kalan kısım temizse boyanmamışsa düşünülebilir..

KM de, Fiat marka araçlar için çerez.Kaçbin KM'lerde puntolar var etrafta, bakımı düzgün yapılmış motordan hiç kuşkunuz olmasın...

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Kaçak benzin kullanan arabalar Türkiyede ki benzinleri kullanmaya başlayınca sapıtıyor ona göre

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok

Araç satıldı yetişemedim maalesef

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı Murder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldiniz aramıza keyifli ve aktif forumlar dilerim.
    Sorularınıza bildiğim kadar yardımcı olayım.
    1-Benzinli araçlarda firelerde yani triger kayışlı.Değişimi ise 120 bin diye biliyorum.
    2-Yakıtı tabikide dizelden fazla yakacaktır ve çekişten yana sorun yaşayacaksınız.
    Rize olayını bilemiyorum.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla
    Kaç gün fire kullandınız da çekişten yana sorundan bahsediyosunuz???
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

General Duncan
    General generalduncan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Valla geçen gün çok dik bir yokuşu çok rahat çıktım 1.4 fire ile, bence çekiş konusu abartılıyor. Hızlanmama tamam, ama çekişte normal bir kullanıcının ne gibi sıkıntısı olabilir ben anlamıyorum.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yusuf Seyfullah DAĞCILAR
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar şu cıty mode sorunu tam olarak nedir detaylıca bir açıklama yapabilir misiniz size zahmet. Grande punto almakta kararlıyım ama bu cıty mode sorunu kafamı karıştırıyor. Herhangi bir puntoda bu sorunun meydana gelmiş olmasını ve tamir edildiğini nasıl öğrenebiliriz..