Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Puntomla kaza yaptık

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı Ersal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim inan senin bu kaskocunun dedikleriniini ilk defa duyuyorum.Hatanın 100 de 100 olduğunu nereden biliyorlar onu merak ettim.Benim bildiğim;Maddi hasarlı trafik kazalarında iki taraf resimlerini çeker, kaza tespit tuttanaklarına resimler çizilir(Geldiğiniz cadde,öbür aracın geldiiği cadde veya sokak ve olayın nasıl olduğunu belirtirsiniz).Ben hatalıyım veya karşı taraf hatalı diye belirtilmez.Her iki tarafta kazanın nasıl olduğunu kendi tutanaklarında belirtir.Araçlar karşı tarafın trafik sigortasının anlaşmalı olduğu yere araçlarını çektirir.En kısa sürede eksper gelir araca bakar.Hasarını belirler.Kazada kimin kusurlu olduğunu sigortalar birliği karar verir.Ona görede siz haklıysanız aracınız karşı tarafın sigortasından yaptırılır beş kuruş para ödemezsiniz.Ne aracınızda hasar kaydı oluşur ne de kaskonuz delinir.Ama siz kaskoyu öne sürdüğünüz sürece aracınız sizin kaskodan yapılır haklıysanız karşı taraftan kaskonuz parayı ister ama o sürede aracınızda hasar kaydı oluşur.Bunu da sildirmeniz çooook uzun süre alır.Trafik kazası poliçesi şimdi miktarını kaç TL ye kadar karşılıyor bilmiyorum ama rahatlıkla sizin arabayı yaptırır.
    Tabi karşı aracın sigortacısı uğraşmamak için sizin kaskoyu kullanalım diyor.Onun çekeceği eziyeti size çektirmek istiyor.
    Sevgili Ersin abicim, hata 100 de 100 karşı tarafta diye resmi bir belge tabiki yok, ben 100 de 100 derken kaza yerini görüp eşim ve kayınbiraderin anlattığına göre kendi fikrimi söyledim ki karşı tarafın şöförü de defalarca özür diledi yolu farketmedim farkettiğimde de frene basmama rağmen aracı durduramadım dedi. Tabi bunlar sözlü ifadeler ve kendi görüşüm ancak bu ifadeler tutanakta aynı şekilde yer aldı. Adam tutanağa kendi ifadesini "kavşağı geç farkettim farkettiğimde ise frene basmama rağmen aracımı durduramadım çarptım" diyor. Tutanakta da zaten cadde ve sokak tüm detaylarıyla çizildi hatta karşı araç için dur tabelasını dahi çizdik.

Bu tutanak artı 10 15 resim ve karşı tarafın tüm evraklarını biz servise teslim ettik onlarda bugün expere vermişler. Şimdi tüm bu evrakları göz önüne aldığımızda kararı verecek olan her kimse 100 de 1 bile bize hata veremez vermemesi gerek benim düşüncem bu.

Nihayetinde bu evraklara göre sigortalar birliği tarafından da karşı tarafın tamamen suçlu bulunduğunu ve benim masraflarımı çekmekle yükümlü olduğunu varsayarsak;

Kaskom tarafından yapılan tamir masrafları daha sonra karşı tarafın sigortasından kaskoma ödenecek bildiğim kadarıyla, bu durumda kaskomun cebinden hiç para çıkmamış olacak o halde kaskomun bozulmaması gerekmiyormu sizce? İllaki kaskom bozulmaz diye iddaa etmiyorum sadece bana söylenenlere göre bozulmayacakmış diyorum.

Ayrıca birkaç kişiden duydum internette de bu konuda yorumlar okudum eğer sigorta üzerinden yaptırmaya kalkarsam çok başım ağrıyabilirdi. sigorta yan sanayi eş değer ürün kullanma yoluna falan gidiyormuş, değişecek parçaları bile tamir istiyormuş ama kasko dört dörtlük yaptırıyormuş. O yüzden her ne kadar kasko bozulma ve araçta hasar kaydı oluşma riski bile olsa aracım kasko dahilinde 10 numara tertemiz yapılacağından içim rahat.

Ama yarın aviva ile konuşcam işin aslını öğrenecem, eğer kaskom bozulacaksa aracımda hasar kaydı oluşacaksa bunu kaskon bozulmaz diyen sigortacım paşa paşa çözecek.

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Dün kaskomla görüştüm raporlara göre karşı tarafın hatalı olduğu kararına varılırsa ki öyle olacak bu durumda kaskom karşı taraftan rücu ediyormuş ve kasko bozulmuyormuş. Ancak kazada tutanak tutulduğu için hasar kaydı tramerde mutlaka görünüyormuş ve silinmiyormuş.

Ayrıca kaskom p.tesi günü burda bi rent a car da bize bir araç verdi. Benim aracım benzinli olduğu için benzinli ve aynı segment de araba veriliyormuş. Ellerinde symbol ve 2013 corsa 1.2 essianta otomatik vardı bizde otomatik deneylim diye corsa yı aldık.

3 gündür kayınbiraderim kullanıyor aracı, bende biraz kullandım. Şunu söyleyeyim puntodan sonra corsaya binince at dan inip eşeğe binmiş gibi oldum. o ne berbat bi araba öyle, konfor yok, gaza basıyorsun araba bağırıyor ama gitmiyor puntonun gözünü seveyim üzerine para verseler değişmem o corsayla.

Ayrıca o gün arabayı alınca 70 tl'lik benzin almıştık az önce kayınbirader aradı yolda kalmış benzin bitmiş. 70 tl'lik benzinle tam 150 km yapmış 46 47 krş yapıyor, 3 5 tl'de içinde varmıştır 50 kuruş falan ediyor. 1.2 bi araba 50 kuruş yakarmı yaa? Birde çok yoğun trafikte kullanılmadı bu araba.

Puntomu artık daha çok seviyorum değerini iyi bilmek lazım araçlarımızın

Erdi Toptan
    Erdi Toptan (Evo) etikEtEvo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Yok
    Plaka
    53 DT 504
    Edilen teşekkür: 30

puntoya kurban olsun o corsa falan bende benzinli 1.4 punto kullaniyorm 200 km yol yapiyorm 50 tl ye yaklasik
    Punto Evo S&S

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı etikEtEvo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    puntoya kurban olsun o corsa falan bende benzinli 1.4 punto kullaniyorm 200 km yol yapiyorm 50 tl ye yaklasik
    50 tl ye 200 km süpermiş ben 50 tl ye 165 km yi geçemiyorum ama ortalama 150 160 km yapıyorum

Corsada yol bilgisayarı bile yok, sadece küçük bir ekran var orda da vitesi gösteriyor D R 1 2 3 gibi birde altında küçüçük bi yazıyla gidilen yolu gösteriyor. Birde 2013 model olacak o araba boyundan posundan utansın

mehmet talat bildirener
    redgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FJ 5755
    Edilen teşekkür: 3

Geçmiş olsun

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ersin abicim, hata 100 de 100 karşı tarafta diye resmi bir belge tabiki yok, ben 100 de 100 derken kaza yerini görüp eşim ve kayınbiraderin anlattığına göre kendi fikrimi söyledim ki karşı tarafın şöförü de defalarca özür diledi yolu farketmedim farkettiğimde de frene basmama rağmen aracı durduramadım dedi. Tabi bunlar sözlü ifadeler ve kendi görüşüm ancak bu ifadeler tutanakta aynı şekilde yer aldı. Adam tutanağa kendi ifadesini "kavşağı geç farkettim farkettiğimde ise frene basmama rağmen aracımı durduramadım çarptım" diyor. Tutanakta da zaten cadde ve sokak tüm detaylarıyla çizildi hatta karşı araç için dur tabelasını dahi çizdik.

Bu tutanak artı 10 15 resim ve karşı tarafın tüm evraklarını biz servise teslim ettik onlarda bugün expere vermişler. Şimdi tüm bu evrakları göz önüne aldığımızda kararı verecek olan her kimse 100 de 1 bile bize hata veremez vermemesi gerek benim düşüncem bu.

Nihayetinde bu evraklara göre sigortalar birliği tarafından da karşı tarafın tamamen suçlu bulunduğunu ve benim masraflarımı çekmekle yükümlü olduğunu varsayarsak;

Kaskom tarafından yapılan tamir masrafları daha sonra karşı tarafın sigortasından kaskoma ödenecek bildiğim kadarıyla, bu durumda kaskomun cebinden hiç para çıkmamış olacak o halde kaskomun bozulmaması gerekmiyormu sizce? İllaki kaskom bozulmaz diye iddaa etmiyorum sadece bana söylenenlere göre bozulmayacakmış diyorum.

Ayrıca birkaç kişiden duydum internette de bu konuda yorumlar okudum eğer sigorta üzerinden yaptırmaya kalkarsam çok başım ağrıyabilirdi. sigorta yan sanayi eş değer ürün kullanma yoluna falan gidiyormuş, değişecek parçaları bile tamir istiyormuş ama kasko dört dörtlük yaptırıyormuş. O yüzden her ne kadar kasko bozulma ve araçta hasar kaydı oluşma riski bile olsa aracım kasko dahilinde 10 numara tertemiz yapılacağından içim rahat.

Ama yarın aviva ile konuşcam işin aslını öğrenecem, eğer kaskom bozulacaksa aracımda hasar kaydı oluşacaksa bunu kaskon bozulmaz diyen sigortacım paşa paşa çözecek.

Ben sadece uyarmak istemiştim.Büyük geçmiş olsun tekrar

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Alıntı redgp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Teşekkürler...

Alıntı Ersal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sadece uyarmak istemiştim.Büyük geçmiş olsun tekrar
    Sağolasın abi, sayende kasko bozulur bozulmaz şüphesi kayboldu ne demişler Bir nasihat bin müsibetten iyidir Teşekkürler...

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Arkadaşlar az önce fiat yetkili servisten geldim aracım ne alemde bi bakayım diye gitmiştim.

Çamurluk macunlanmış kurumaya bırakılmış, tampon sökülmüş tamir ediliyor ve arka dingil siparişi verilmiş o bekleniyor. Dingil gelinceye kadar kaporta işi tamamen biter sonra dingil montajıyla birlikte ön takımlar kontrol edilecekmiş.

Şimdi benim merak ettiğim, burda pek çok arkadaş davlumbaz, jant, arka torsıyon yamulması, lastık kampana ve ekipmanı, porya, amortısor gibi pek çoğunun adını bilmediğim parçaların yamulma ve hasar görmüş olabileceğini ve çok dikkat etmem gerektiğini söyledi. Servisteki arkadaş dingilin set olarak geleceğini ve hepsinin değişeceğini söyledi. Davlumbaz ve jant değişecekmiş onu biliyorum ama diğer bilmediğim parçalar servisin dediği gibi dingille birlikte set olarak değişirmi yoksa değişecek diyipte bazılarını doğrultma onarım mı yaparlar.

Kısaca dingil deyince bir tekerden diğerine kadar olan tüm parçaları kapsıyormu ?

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Tramerde gözükecek olması kötü oldu Bizim milletimiz 3.000 tl lik hasar kaydını görünce araca kamyon çarpmış muamelesi yapar alınmaz bu araba der yada 2 3 bin kırmaya kalkar. Neyse olan olmuş satarken isteyene fotolarını gösteririz artık, sonuçta kaportada birşey yok, çamurluk doğrultlup boyanacak altta görünmeyen dingil kampana amortisör vs. parçalarda zaten servis garantisiyle orjinaliyle değiştirilecek bua satışta bi sıkıntı yaratmaz heralde.

Tşk ederim, dediğiniz gibi fazla birşey yok ama 10 gün araba serviste yatacak çıktığında eskisi gibi olacakmı, eskisi gibi olsada satarken değer kaybı olacak. Bunlar küçük ama can sıkıcı şeyler işte. Yinede Alla'a şükürler olsun ki 1 2 metre önden yani kapılardan vurmamış, eğer ön kapıdan falan vursaymış orada oturan eşim çok ciddi şekilde yaralanabilirdi
    Aynen kardeş 6 ay önce kafa kafaya kaza yaptık hala rüyalarımıza giriyo. Allah beterinden saklasın. Değer kaybı çok fazla olmaz vede canından kıymetlide değil Lütfen canını sıkma çünkü canın arabandan daha kıymetli. Daha ne arabalar gelir geçer. Şer gördüğünde hayır mutlaka vardır. Allah korusun daha kötü bi kazada olabilirdi. Allah sevdiklerine ve sana uzun ömürler versin.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

SERKAN BOZDEMİR
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917

Arkadaşlar az önce fiat yetkili servisten geldim aracım ne alemde bi bakayım diye gitmiştim.

Çamurluk macunlanmış kurumaya bırakılmış, tampon sökülmüş tamir ediliyor ve arka dingil siparişi verilmiş o bekleniyor. Dingil gelinceye kadar kaporta işi tamamen biter sonra dingil montajıyla birlikte ön takımlar kontrol edilecekmiş.

Şimdi benim merak ettiğim, burda pek çok arkadaş davlumbaz, jant, arka torsıyon yamulması, lastık kampana ve ekipmanı, porya, amortısor gibi pek çoğunun adını bilmediğim parçaların yamulma ve hasar görmüş olabileceğini ve çok dikkat etmem gerektiğini söyledi. Servisteki arkadaş dingilin set olarak geleceğini ve hepsinin değişeceğini söyledi. Davlumbaz ve jant değişecekmiş onu biliyorum ama diğer bilmediğim parçalar servisin dediği gibi dingille birlikte set olarak değişirmi yoksa değişecek diyipte bazılarını doğrultma onarım mı yaparlar.

Kısaca dingil deyince bir tekerden diğerine kadar olan tüm parçaları kapsıyormu ?
    Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek yok mu?

Sayfa 3/3 İlkİlk 123