11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Arkadaşlar yardım lütfen

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Standart Arkadaşlar yardım lütfen

Kafayı sıyırmak üzereyim birileri aracıma dadanmış durumda ne yaptı isem yakalayamadım yapanı, site içinden birileri aracımı devamlı olmak suretiyle çiziyor, bi kaç defa araç içerisine saklanıp bekledim ama nafile yakalayamadım çizeni. belli aracı takip ediyor şuan aracım çizik içerisinde piskolojim bozuldu resmen acaba bugun neresi çizildi diye. ve bu ilkdefa da değil bundan önceki araçlarımda aynı şekilde biri tarafından evimin önünde çiziliyordu yapanın bir çocuk olduğunu düşünüyorum lakin çizikler derin değil bir kalem gibi bişeyle çiziliyor. size sormak istediğim soru şu araç içi kamera aldım Dvr 6 Led Araç Içi Kamera Oto Kamera 2.5" Lcd, Sesli Video Kayıt 15179857 - n11.com bu kameradan ancak araç park halinde çalışmıyorken kamera kayıt yapmıyor bende kamerayı direk aküye bağlamayı düşünüyorum kamerada hareket sensörü var o yüzden sadece hareket olduğu zaman kayıt yapabiliyor sorum şu bu kamerayı aküye direk bağlasam 24 saatte aküyü bitirirmi yardım bekliyorum. Şuan sinirlerim pik yapmış durumda aracın ön kaputunu yeni boyatmıştım çizikten dolayı bu akşam aracıma baktığım ön kaputu yine çizmiş onun bunun çocuğu. birde yapan kişiyi yakalarsam eğer (yapan kişi çocuksa) çocuğu yada ailesini mahkemeye versem bir sonuç elde edebilirmiyim yani mahkeme çocuk diye cezasızmı bırakır bunu?

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Geçmiş olsun Ali bey gerçekten sıkıntılı ve üzücü bi durum. İnş kurtulursunuz bu durumdan. Aküyle alakalı bi ilgim yok ama arabanızı gören bi yere apartmanlara takılan kamerada taktırabilirsiniz.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı hanbjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Ali bey gerçekten sıkıntılı ve üzücü bi durum. İnş kurtulursunuz bu durumdan. Aküyle alakalı bi ilgim yok ama arabanızı gören bi yere apartmanlara takılan kamerada taktırabilirsiniz.
    Cihan Bey öyle lanet bir yerde ikamet ediyorumki site içerisinden herhangi bir güvenlik kamerası falan yok. olsa zaten çoktan yakalamıştım. Yemin ediyorum çıldırmak üzereyim, en çok korktuğum şey yapanı yakaladığımda elimden sağ kurtulamaması çünkü olay yeni bir olay değil bundan önceki aracımıda aynı mahlukat çiziyordu ama bi türlü yakalayamadım yapanı.

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihan Bey öyle lanet bir yerde ikamet ediyorumki site içerisinden herhangi bir güvenlik kamerası falan yok. olsa zaten çoktan yakalamıştım. Yemin ediyorum çıldırmak üzereyim, en çok korktuğum şey yapanı yakaladığımda elimden sağ kurtulamaması çünkü olay yeni bir olay değil bundan önceki aracımıda aynı mahlukat çiziyordu ama bi türlü yakalayamadım yapanı.
    Ali bey bir anlık öfke ömür boyu pişmanlık olabilir. Mümkün olduğunca soğuk kanlı olmak lazım. Benim dediğim siz bi kamera temin edip aracı gören yere mesela evden aracınız görünüyor ise evin balkonuna penceresine takıp öyle kontrol edilebilir.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Arabayi evinizin onune park edip kamerayi da arabayi goren bir yere takip elektrigi evden cekseniz daha iyi olmaz mi ?
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayi evinizin onune park edip kamerayi da arabayi goren bir yere takip elektrigi evden cekseniz daha iyi olmaz mi ?
    Onuda düşündüm ancak evim 7. kat görüntü çok ufak olur ve yakalasam dahi görüntüdeki kişiyi seçemem.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

kaliteli kamera biraz pahalıdır ama kaliteli görüntü verir. Evden kayıt yapmanız daha uygun olur diye düşünüyorum. Neticede kamerayla sadece aracın önünü çekeceksin kamera olduğunu fark ederse ya aracın arkasını çizer ya da hiç yaklaşmaz. Evden kayıt yaparsan kamerayı da yakın çekim yaparsan daha kesin çözüm elde edersin diye düşünüyorum.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Onuda düşündüm ancak evim 7. kat görüntü çok ufak olur ve yakalasam dahi görüntüdeki kişiyi seçemem.
    Komsunuz ile konuşup kamerayi balkonuna takarak elektrigi yine bir kablo yardimi ile siz vererek halledebilirsiniz.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaliteli kamera biraz pahalıdır ama kaliteli görüntü verir. Evden kayıt yapmanız daha uygun olur diye düşünüyorum. Neticede kamerayla sadece aracın önünü çekeceksin kamera olduğunu fark ederse ya aracın arkasını çizer ya da hiç yaklaşmaz. Evden kayıt yaparsan kamerayı da yakın çekim yaparsan daha kesin çözüm elde edersin diye düşünüyorum.
    Bugün kamera işleriyle uğraşan arkadaşla görüştüm bakalım yapacaz bişeyler. Bu insanları anlamak mümkün değil neye hizmet, hangi akla hizmet böyle bir şeyi yapıyorsun, dediğim gibi tahminimce bunu yapan bir çocuk, ana baba olmak sadece çocuk yapmakmı? hayır sitede kimse ile bir alıp veremediğim durum yok, zaten kimse ilede görüşmem sitede. Ancak o kadar araba varken neden benim araba, yakaladığım zaman önce bunu soracam sonra terbiyesini verecem.
    Konu alivepro tarafından (26/01/2014 Saat 03:07 ) değiştirilmiştir.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Bugün kamera işleriyle uğraşan arkadaşla görüştüm bakalım yapacaz bişeyler. Bu insanları anlamak mümkün değil neye hizmet, hangi akla hizmet böyle bir şeyi yapıyorsun, dediğim gibi tahminimce bunu yapan bir çocuk, ana baba olmak sadece çocuk yapmakmı? hayır sitede kimse ile bir alıp veremediğim durum yok, zaten kimse ilede görüşmem sitede. Ancak o kadar araba varken neden benim araba, yakaladığım zaman önce bunu soracam sonra terbiyesini verecem.
    Benim aracımın kapıları da çizik içinde her baktığımda çizen kişiye en derin en içten saygılarımı iletiyorum. Çizikleri genelde misafirliğe gidip geldikten sonra fark ettiğim için bizim sokaktan değildir diye düşünüyorum. Bu yüzden hiç önlem almadım. Ama çocukların oynadığı toptan dolayı kaportada meydana gelen hasarları kimin yaptığını tespit etmek için bir ara kamera düşündüm o zaman 600tl falan tek kamera kayıt cihazı için fiyat aldım sonra da yaptırmadım. Zaten benim çizikler aracımı aldığım ilk yıl içinde meydana geldi ben de hiç boyatmadım hala da öyle duruyor. Çocuğu olupta meydana bırakanlara sayıyorum arkadaş hem de rahat duyabilecekleri şekilde sayıyorum. Saydıklarımdan rahatsız olan çıkamadı şimdiye kadar. Kafam bozuldu şimdi yine konuyu okuyunca. Ya motor kaputumda kalp var arkadaş 4 5 yaşlarında kız çocuğu yapmış arkadaşına gösterirken tesadüf gördüm sen mi yaptın bunu seni bir daha arabanın yanında görürsem kırarım bacaklarını dedim fırladı kaçtı babaannesi de ordaydı baktı kadın bir şey diyemedi ne hikmetse sonra benim arabada ekstra çizik olmadı top çiziklerinden başka. Yani bu konuda emin ol tek değilsin. Ben alıştım artık çiziklere öyle duruyor hele sol ön kapıdaki kabak gibi belli sırf o çiziği görmeyim diye arabayı yıkamıyordum bir ara.
    Aklıma bir şey geldi nasiol diye bir nano boya koruyucu var ben hiç denemedim ama videolara göre çiziklere karşı çok etkili bir ürün onu bir araştırın isterseniz. Bir ara durumlar müsait olunca uygulamayı istiyorum ama ne zamana kısmet olur bilemem.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımın kapıları da çizik içinde her baktığımda çizen kişiye en derin en içten saygılarımı iletiyorum. Çizikleri genelde misafirliğe gidip geldikten sonra fark ettiğim için bizim sokaktan değildir diye düşünüyorum. Bu yüzden hiç önlem almadım. Ama çocukların oynadığı toptan dolayı kaportada meydana gelen hasarları kimin yaptığını tespit etmek için bir ara kamera düşündüm o zaman 600tl falan tek kamera kayıt cihazı için fiyat aldım sonra da yaptırmadım. Zaten benim çizikler aracımı aldığım ilk yıl içinde meydana geldi ben de hiç boyatmadım hala da öyle duruyor. Çocuğu olupta meydana bırakanlara sayıyorum arkadaş hem de rahat duyabilecekleri şekilde sayıyorum. Saydıklarımdan rahatsız olan çıkamadı şimdiye kadar. Kafam bozuldu şimdi yine konuyu okuyunca. Ya motor kaputumda kalp var arkadaş 4 5 yaşlarında kız çocuğu yapmış arkadaşına gösterirken tesadüf gördüm sen mi yaptın bunu seni bir daha arabanın yanında görürsem kırarım bacaklarını dedim fırladı kaçtı babaannesi de ordaydı baktı kadın bir şey diyemedi ne hikmetse sonra benim arabada ekstra çizik olmadı top çiziklerinden başka. Yani bu konuda emin ol tek değilsin. Ben alıştım artık çiziklere öyle duruyor hele sol ön kapıdaki kabak gibi belli sırf o çiziği görmeyim diye arabayı yıkamıyordum bir ara.
    Aklıma bir şey geldi nasiol diye bir nano boya koruyucu var ben hiç denemedim ama videolara göre çiziklere karşı çok etkili bir ürün onu bir araştırın isterseniz. Bir ara durumlar müsait olunca uygulamayı istiyorum ama ne zamana kısmet olur bilemem.
    Benimde sol kapımda aynı şekilde, tahminime göre bir scooter çiziği var Hemde aynı gün araba boyadan çıkmıştı. Keyfe keder tamponları ve sol kapıdaki mutelelif yerleri boyattım. Aynı gün arabanın aynı yerini biri çizdi Sokağa bırakıyoruz arabalarımızı. İster istemez oluyor. Biride arka bagajımı çökertmişti. Kıçını yaslamış kalçasının izi çıkmış resmen. Neyseki içten pandizotu söküp elimle vurup düzeltmiştim geri.

Boya koruyucular çok etkili. Forumda Saldo nickli arkadaşım yaptırdı geçen sene. Fırça izleri falan dahil her şeyden koruyor. Çocuk çok memnun. Bu kadar sık başınıza geliyorsa yaptırmakta fayda var.