15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Müfettişin yazdığı cezaya itiraz

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Standart Müfettişin yazdığı cezaya itiraz

Arkadaşlar bugün tebligat geldi müfettiş kırmızı ışık ihlalinden ceza yazmış pazar sabah 9 da zaten yolda 3-4 araba vardı ben de kırmızıda geçmedim bu adamlar fotoğraf çekiyor mu itiraz etsem çünkü ışıklardan sağa döndüm orada yazmış dikmen caddesinde o gün zaten bir siyah astralıyı solladım adam ters ters bakmıştı büyük ihtimal o adam yazmış buna itiraz etsem Bişey kaybedermiyim yoksa trafikte herkes sinirlendiğine ceza yazsın pazar sabahı in yok cin yok bu neyin cezası 😡 en son sökücem plakaları

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Adresi mahkemenizdeki Sulh Ceza Mahkemesi'ne müracaatla ücretsiz olarak itirazınızı yapabiliyorsunuz. Genelde Fahri Müfettişler fotoğraf çekmedikleri ve yeterli somut delil bulundurmadıkları için yazdıkları cezaların iptaline karar veriliyor diye biliyorum. Ancak mobese kameralarında filan kırmızı ışık ihlali yaptığınız sabit görülürse itirazınız red olur.
    İtiraz etmekle birşey kaybetmezsiniz, o yüzden denerim derim. Bu arada borcunuzu 15 gün içerisinde indirimden yararlanarak ödeyin. Davayı kazanırsanız paranızın iadesini alıyorsunuz. Ödemeyip dava sonucunu beklerseniz itirazınız reddedildiği taktirde indirim süresi geçmiş ve faiziyle ödemek zorunda kalabilirsiniz.

3. Bu mesajı için 4 kişi katip onur'ye teşekkür etti:

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Peki araç sahibinin mi gitmesi lazım yoksa ben dilekçe yazdmasa olurmu

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Bana da 2.5 ay kadar önce geldi kırmızı ışık ihlalinden 166tl ceza fahri müfettiş yazmış.Haziran ayında ceza yazılmış yeni daha yeni geldi.
    Bende gidip sulh ceza mahkemesine itiraz ettim delil,belge,fotoğraf gibi kanıtlarla cezayı işlediğime dair kanıt istedim .Bu ay mahkemeden yazı geldi itirazım reddelmiş paşa paşa ödedim.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

Atahan Kuşbaşoğlu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi

Ben de itiraz edicem sadece dilekçe mi yazıcaz bu Fahri müfettişler kendi kurallara uyuyor mu da böyle ceza yazabiliyorlar şartlarına baktım ölümlü kazaya karışmamak ehliyeti ceza puanından dolayı kaptırmamış olmak bunlar kıstas olmamalı eğer böyle iş var da hiç ceza yememiş insanları yapsınlar yoksa yukarıdaki şartlara uyan bir sürü insan var

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da 2.5 ay kadar önce geldi kırmızı ışık ihlalinden 166tl ceza fahri müfettiş yazmış.Haziran ayında ceza yazılmış yeni daha yeni geldi.
    Bende gidip sulh ceza mahkemesine itiraz ettim delil,belge,fotoğraf gibi kanıtlarla cezayı işlediğime dair kanıt istedim .Bu ay mahkemeden yazı geldi itirazım reddelmiş paşa paşa ödedim.
    böyle sistemin ben ......

şaka gibi ya..
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

ÖZKAN SAÇKAN
    Lovergang kolombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07CUT65
    Edilen teşekkür: 223

Bende gitmediğim yerden park cezası yemiştim 2011 yılında. Ceza tutanağımda Aracımın markasına Fiat Fiorino yazmış. Tahminimce plakayı yanlış kodladığı için bana geldi ceza. Dilekçede diyorumki ben tutanak tutulduğu gün orada değildim ve aracın marka-modeli benim aracım değil. Sahte plaka durumu da olabilir diyorum. Hayır sensin diyorlar ama fotoğraf yine gönderemiyorlar. Tutanağa Fotoğraflandı diyede not düşülmüş olmasına rağmen. Sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi yazdım ama nafile.. 6 ay sonra karar sonucu RED diye geldi.Gönderin bana fotoğraf susup oturayım. Ama gönderemiyorlar. Daha sonra Genel af vardı 120 tl nin altında ceza borcu olanlarınki iptal oluyordu.Benim borçta silindi. Ben uğraştığımla kaldım. Ama bir avukata dosyamı incelemesini söyledim. Dosyamda Davacı Celal Güneş o mahalde bulunmadığını söylesede işyerinin orada olduğu tespit edilmiştir diye not düşülmüş. Ben değilim diye itiraz ettiğim halde başka kişinin ismi benim dosyamda yazıyor. Varın gerisini siz düşünün. Eğerki af durumu olmasaydı bu durumu Adalet bakanlığına kadar götürecektim.

Çağın Uludamar
    culudamar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 EC 4829
    Edilen teşekkür: 16

Ben fahri müfettişliğin gerekli ve faydalı olduğuna inanıyorum, 40 yaşımı doldurunca ben de başvuracağım. Yaya geçidinde ve sağa dönüşlerde yayalara yol vermeyen, donel kavşaklarda kavşaktaki araca yol vermeyen trafik cahillerinden bıktım. Araç kamerası da taktım, görüntülü delilim de olacak inşallah. Kontrol edilmeyen ve yaptırımı olmayan hiç bir kuralın anlamı olmadığını düşünüyorum, ve polisler denetimde çok yetersiz kalıyorlar.

Burak Özbakır
    brkzbkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı culudamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben fahri müfettişliğin gerekli ve faydalı olduğuna inanıyorum, 40 yaşımı doldurunca ben de başvuracağım. Yaya geçidinde ve sağa dönüşlerde yayalara yol vermeyen, donel kavşaklarda kavşaktaki araca yol vermeyen trafik cahillerinden bıktım. Araç kamerası da taktım, görüntülü delilim de olacak inşallah. Kontrol edilmeyen ve yaptırımı olmayan hiç bir kuralın anlamı olmadığını düşünüyorum, ve polisler denetimde çok yetersiz kalıyorlar.

Gerekli olduğuna inanıyorsunuz da burası Türkiye adam gıcık olduğu birine fotoğraf yok şahit yok art arda ceza yolluyor böyle iş mi olur bana da emniyet kemerinden yolladı fahri müfettiş fotoğraf yok delil yok mahkemeye itiraz ettim herkes itiraz etmeli

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp

Burak Özbakır
    brkzbkr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün tebligat geldi müfettiş kırmızı ışık ihlalinden ceza yazmış pazar sabah 9 da zaten yolda 3-4 araba vardı ben de kırmızıda geçmedim bu adamlar fotoğraf çekiyor mu itiraz etsem çünkü ışıklardan sağa döndüm orada yazmış dikmen caddesinde o gün zaten bir siyah astralıyı solladım adam ters ters bakmıştı büyük ihtimal o adam yazmış buna itiraz etsem Bişey kaybedermiyim yoksa trafikte herkes sinirlendiğine ceza yazsın pazar sabahı in yok cin yok bu neyin cezası 😡 en son sökücem plakaları

Cezaya itiraz edin fotoğraf veya şahitler ile tutanak düzenlenmemişse

IPhone cihazımdan aracılığıyla gönderildi.

2008 Grande Punto 1.3 Multijet Active 75hp

cengizhan özden
    cengizhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı culudamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende başvurmayı düşünüyorum. bu sene 10.000 kişi alacaklarmış.

AKIN BALCI
    akinbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Benim bildiğim senelerdir fahri basvurusu kabul edilmiyor. Hangi şehirde başvuru alacaklarmis.

Sent from my HTC Desire X using

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ceza yiyenlere çok geçmiş olsun.geçen ay babamın vw caddy aracına ceza yazmış birtane kendini bilmez diykrum fahri müfettiş.Bir insana yetki verilirse bu kadar saçma sapan iş yapar işte.Kalkmış Necatibey caddesinde arabayla geçerken araç burda ne geziyor gibisinden ceza yazmış yani ticari araç giremez diye ama öyle bir kanun yok çünki ticari araçlar zaten o yolu kullanıyor kızılayın içi olsa Atatürk bulvarı desek tamam da orada değil.Kalktı itiraz etti.red cevabı geldi.Bu sefer kalktı resim istedi ve orda öyle bir kuralın olmadığını belirtti ve kabul görüldü.Ceza silindi.Yani demek istediğim her önüne gelene verilmemesi taraftarıyım.
    Bir tane fakri müfettiş tanıyorum Ankara serhat mahallesinde oturuyor nevbahar bloklarında adam kayınpederimin tanıdığı.Konuşurken bana dediği kelime varsa gıcık biri hemen yazayım cezayı diyor bizim yazdıklarımız kolay kolay red edilmiyor diyor.bu nasıl adalet bu nasıl bir öz güven anlamadım doğrusu.vallaha araç kamerası alacağım ve ispatlı bir şekilde öyle bir durumda sunacağım.Gerekirsede fahri müfettişe dava açacağım gereksiz yere ceza yazmaktan.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ato

cengizhan özden
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı akinbalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim senelerdir fahri basvurusu kabul edilmiyor. Hangi şehirde başvuru alacaklarmis.

Sent from my HTC Desire X using
    Merhaba bende öyle biliyordum. Yarın derneğe telefon edip öğreneceğim.
    Haber ve ilgili mevzuat linklerin aşağıdadır.

https://forum.donanimhaber.com/m_85240346/tm.htm

14 Yeni Fahri Trafik Müfettişi göreve başladı - İHA

https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...evzuatIliski=0
    Konu cengizhan tarafından (14/02/2014 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

cengizhan özden
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbette itiraz edebilirsiniz ama mahkemeler yazılan cezaların sadece %0.43 ünü iptal etmiş.