10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dizel mi? Benzinli mi?

Ömer Güray
    OrgAU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    AU 035
    Edilen teşekkür: 2

Standart Dizel mi? Benzinli mi?

Arkadaşlar bende 1.3multidizel evo var 75lik. Araştırmalarım sonucunda full benzinli bir gp buldum. Ve aracı almadan önce sizlere bir danışayım dedim. Sizce dizelden inip benzinliye performans için binilir mi? yakıttan çok fazla zarar eder miyim?

Fiat Punto 1.4 Multiair Lounge 2012 Model 32.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 135896862

Yani kısacası değer mi?

Evren Filiz
    EFLZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 26

şehir içinde ilandaki gibi 5 lt ben hiç göremedim 6,5-7'nin altına düşeceğini sanmıyorum o da çok yavaş gidersen,uzun yolda 5 litre ortalama gördüm benzinde kullanırken,şehiriçi 40kr gibi bir tüketimi var aracın,lpg den sonra sıfır kar lastikleri ile şuanda 26kr yakıyorum,araç genel olarak lezzetli bir araç ..

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Dizelden sonra benzinli araç maddi açıdan tatmin etmez buna emin ol. Fakat 105 beygir dolu bi araba illaki zevkli olur. Burda senin arabaya binme sıklığın önemli. Ben 3,5 - 4 ay gibi bi sürede 7000 km yol yaptım bu ayda en az 1500 km daha yol yapcam. Benzinli araba olsa mümkünatı yok bu kadar arabaya binemem.

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Eski araban 1.3 multijet GP 90 Hp likti dört aydır 1.4 105 multiair evo kullanıyorum. Çok düşündüm dizelle mi diye ama bu arabanın düzgün dizelleri bütçemi aşıyordu( Tabii 95 Hp ler çünkü beni 75 Hp ler kesmiyor. Baktım artık akaryakıt fiyatları kestirilemez oldu gittim multiar aldım tam lpg yi taktırayım dedim. 3.20 TL. yaptı insafsızlar 1600+250 TL. masraf çıkacak zarar dedik benzine devam((( Dizel kullanan memnun değil lpg desen oda değil benzin hepten değil bu fiyatlardan. Kusura bakmayın ama biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur.

5. Bu mesajı için 2 kişi fawori'ye teşekkür etti:

cengizhan özden
    cengizhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı OrgAU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 1.3multidizel evo var 75lik. Araştırmalarım sonucunda full benzinli bir gp buldum. Ve aracı almadan önce sizlere bir danışayım dedim. Sizce dizelden inip benzinliye performans için binilir mi? yakıttan çok fazla zarar eder miyim?

Fiat Punto 1.4 Multiair Lounge 2012 Model 32.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 135896862

Yani kısacası değer mi?
    slm buna karar vermek aslında çok kolay

1- Eğer yılda en az 20.000 km yapıyorsanız , (ideal 25.000-30.000 dir) dizel seçmelisiniz.
    2- Performansa önem veriyorsanız benzinli alacaksınız. benzinliye lpg takdırmak zaten dizel fiyatına gelir neredeyse. uzun zamandan beri hesaplamadım ama sanıyorum km başına lpg maliyeti hala dizelden biraz daha fazladır.
    Ehm performans hemde ekonomi istiyorsanız şunu öneririm size; 90 veya 95 hplik dizel alın, üzerine çip tuning veya powerbox takdırın. Yok sadece ekonomi olsun derseniz 75 hp yeter.

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

75 lik puntoya yazılım attır, performans filtre, kat iptali, egr iptali ( egr yazılım atarken iptal ediliyor,ayrı bir işlem yapılmıyor), manifolt temizliği, karbon clean, kilometre 100binin üstündeyse motor yağına bor katkısı yaptır bak nasıl oluyor,,, birde 5cm eibach spor yay aldınmıydı kaymaklı ekmek kadayıfı

Grande Punto 1.3 75 hp multijet acceleration (9 saniye) - YouTube
    Konu knidos111 tarafından (11/02/2014 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75 lik puntoya yazılım attır, performans filtre, kat iptali, egr iptali ( egr yazılım atarken iptal ediliyor,ayrı bir işlem yapılmıyor), manifolt temizliği, karbon clean, kilometre 100binin üstündeyse motor yağına bor katkısı yaptır bak nasıl oluyor,,, birde 5cm eibach spor yay aldınmıydı kaymaklı ekmek kadayıfı

Grande Punto 1.3 75 hp multijet acceleration (9 saniye) - YouTube
    Arabanın anasını ağlat...
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Aman aman bi yakıtı olmayan bi araç istersen 1,6 sına bin...Sıkıntı olmaz. İtalyan gücünü hisset derim.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

Alıntı biancoangelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın anasını ağlat...
    araba bana günde 5 vakit dua ediyor,ne anasının ağlaması ,,,, egr iptal oldu pis eksoz gazı motora geri dönmüyor, manifolt temizlendi ciğeri açıldı, kat iptali ve performans filtreyle motora hava giriş çıkışı kolaylaştı, yazılımla alt devirler canlandı , daha düşük devirde ve yüksek viteste arabayı bağırtmadan üstelik daha az yakarak istenen performansı alıyoruz, bilip bilmeden boş boş konuşup insanların kafasını bulandırmayalım

ALP ASLAN
    aozalatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 18

Yılda 30000km yol yapmıyorsan dizel , Benzin yada lpg olabilir
    20000km altındaysan benzin yada lpq olabilir
    10000km altındaysan kesinlikle benzinli almalısın..
    her açıdan bu mantık kazançlı ilerliyor
    Alpaslan Özalatur
    2007 - Fiat Punto - Tek kapı 1,3 M.Jet - 6 ileri