Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2012 Punto Aracımla Başıma Gelenler ve Yardım

nazım selvi
    nazimselvi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

Standart 2012 Punto Aracımla Başıma Gelenler ve Yardım

Merhaba, aracımda yaşadığım sorunları sizinle paylaşmak istedim. Öneri ve yönlendirmelerinizi bekliyor olacağım.

2012 MY Fiat Punto 1,3 Dizel Easy donanım paketi sıfır km aldığım araçtır.
    İlk sorunlar araç 4000 km de olmaya başladı ve servise bilgi verip bütün bu yapılanları kayıt altına aldırdım. altta detaylarını bilmediğim için yazılmayan değişen parçalarda olabilir.

Aracıma bugüne kadar garantiden yapılan işlemleri sırasıyla yazacağım.
    1-ön tamponum boya attığı için sökülüp boyandı. ( ilk yapıldığında servis kaydı açılmamıştı, sonradan geçmişe dönük yazı yazdırdım )
    2-ön salıncaklarım 2 defa değiştirildi (sorunum hala devam ediyor, tekrar değiştirelim diyorlar)
    3-debriyaj müşürüm değiştirildi
    4 -motor üzerindeki L demiri kırıldı,değiştirildi. ( ilk önce değiştirdik dediler ve kullandım sonra motoru temizlerken gördümki kaynak yapılmış. Tekrar gittiğimde değiştirdiler.
    5-alternatör kasnağı
    6-vites geçme braketi
    7-vites halatları
    8-vites seçme takımı
    9-vites kumanda teli.

20.000 km deki aracın şanzımanı indirildi ve tekrar toplandı. bunların dışında direksiyonun altı açılarak kalorifer boruları arasına parça koyuldu, kapı döşemeleri ve torpido sökülüp izolasyon yapıldı. emniyet kemerim fabrika çıkışından beri tersmiş bu bile düzeltildi. Bunun dışında yapılan ufak tefek işlemleri buraya yazmıyorum bile.

Fiat ile defalarca görüşüp aracı değiştirmelerini istedim ama bana garantili araba almanın avantajının arıza olduğunda böyle garantiden değiştirlmesi gibi bir açıklama yaptılar. Tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim, bana, tüketici kanunu değil, FIAT ın kendi kurallarına göre araba değiştirebileceklerini söylediler. motorda sorun olmadığı için böyle kullanabilirmişim.

bütün bunların üzerine tüketici kanununa göre 1 yıl içinde 4, garanti süresince 5 veya daha fazla mekanik onarımlı veya parça değişimli arızadan dolayı FIAT ı mahkemeye verdim. Araç değişimi istiyorum. Siz değerli üyelerin yorumlarını bekliyorum.
    Paylaş

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

En mantıklısını yapmışsın. Sıfır alınan bir araçta bu kadar fazla arıza çıkması şaşırtıcı. Kendi arabam yüzünden zaten Fiattan soğumuştum şu yazdıklarınızı okuyunca markadan iyice midem bulandı. Yeni araba alacağım ve ben hiç bir şey yapmamışken tampona boya atacaklar vs.. sıfır arabayı 45 bine satmayı biliyorlar. Değişim kabul edilirse 2012 değil 2013 istediğinizi belirtin hatta. Bu modelin sıkıntılı olduğunu 2013 model istediğinizi söyleyin.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

İlginç. Sonuçta el yapımı değil ki, seri üretim bu araba. Sizinki böyleyse, aynı bantta üretilen araçların da bu sorunları yaşaması lazım ama sanmıyorum bu kadar sorunlu araçlar olduğunu piyasada. Sorunun kaynağını bilmek zor tabi, 100 bine gelip de şu sorunları yaşamamış araçlar var. Kullanımınızla ilgili olabilir mi? Salıncaklar ve vites kutusu bana biraz kullanıma bağlı geliyor.

nazım selvi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginç. Sonuçta el yapımı değil ki, seri üretim bu araba. Sizinki böyleyse, aynı bantta üretilen araçların da bu sorunları yaşaması lazım ama sanmıyorum bu kadar sorunlu araçlar olduğunu piyasada. Sorunun kaynağını bilmek zor tabi, 100 bine gelip de şu sorunları yaşamamış araçlar var. Kullanımınızla ilgili olabilir mi? Salıncaklar ve vites kutusu bana biraz kullanıma bağlı geliyor.
    kullanımdan olabileceğini düşündüm ama o zamn garantiden değerlendirilmez. Zaten bu kısımlar otomobil üreticileri tarafından garanti kapsamı dışında tutulur. ( otomobil sektöründe başka bir markada çalışıyorum )

şali tevke
    salitevke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07fub99
    Edilen teşekkür: 5

Nazım arkadaşım aracındaki vites sorunu neydi tam olarak anlatabilirmisin. Bende 2012 model beyaz 1,3 Multijet Easy var. Benim aracımda da vitesten özellikle 3. ve 5. viteste 20 bin devri geçince zırıltı sesi geliyor. Serviste halatları değişti fakat aynı sorun devam ediyor. Sorunu çözemediler bir çözümde sunamıyorlar. Bana çok komik çözüm önerileri sundular serviste. Vites ağırlığını sökünce ses kayboluyor. Bu parçayı iptal edelim diyorlar. Ben o parça ne işe yarıyor diye sorunca bi işe yaramıyor zaten fabrika fazladan koymuş diye komik şeylerle izah etmeye çalışıyorlar. Vites ağırlığı sökülünce araç vites geçişlerinde zorlanma olmaya başladı. Tekrar servise gidip vites geçişleri zayıfladı diyince psikolojik tir sana öyle geliyordur. Biz tüm araçlarda söküyoruz diyorlar. Sökülen parçayı tekrar taktırdım vites geçişleri düzeldi ses tekrar geldi. Ya bu sese razı olacaksın yada diğerine dediler. Birde bana senin şikayetin ses idi biz o sorunu çözdük. Vites zor geçme olayı ayrı bir arıza onun için ayrıca baş vurman gerekiyor dediler.

nazım selvi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı salitevke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nazım arkadaşım aracındaki vites sorunu neydi tam olarak anlatabilirmisin. Bende 2012 model beyaz 1,3 Multijet Easy var. Benim aracımda da vitesten özellikle 3. ve 5. viteste 20 bin devri geçince zırıltı sesi geliyor. Serviste halatları değişti fakat aynı sorun devam ediyor. Sorunu çözemediler bir çözümde sunamıyorlar. Bana çok komik çözüm önerileri sundular serviste. Vites ağırlığını sökünce ses kayboluyor. Bu parçayı iptal edelim diyorlar. Ben o parça ne işe yarıyor diye sorunca bi işe yaramıyor zaten fabrika fazladan koymuş diye komik şeylerle izah etmeye çalışıyorlar. Vites ağırlığı sökülünce araç vites geçişlerinde zorlanma olmaya başladı. Tekrar servise gidip vites geçişleri zayıfladı diyince psikolojik tir sana öyle geliyordur. Biz tüm araçlarda söküyoruz diyorlar. Sökülen parçayı tekrar taktırdım vites geçişleri düzeldi ses tekrar geldi. Ya bu sese razı olacaksın yada diğerine dediler. Birde bana senin şikayetin ses idi biz o sorunu çözdük. Vites zor geçme olayı ayrı bir arıza onun için ayrıca baş vurman gerekiyor dediler.
    Şöyle anlatıym. Araç 3500 km deyken ilk olmaya başladı. Araba 5. vitese geçtikten sonra 2000 devire geldiğinde sanki vitesin içinde misket var gibi bir tıkırdama sesi ve araç 2000 devirde seyrettiği sürece sürmeye başladı.
    Daha sonrayda vites geçişlerinde zorlaşma başladı.
    Servis birçok deneme yaptı ama düzelmedi. Hala devam ediyor.
    Yapılanlar arasında, viteslerin geçiş aralığını uzatmak, motor devrini yükseltmek, sizde olduğu gibi şanzıman içinden halat, braket v.s gibi birçok parça değişimi yapılmak oldu ama maalesef geçmedi. Şimdi de bu şekilde kullanıyorum
    Yukarıdada okuduysanız istemedende olsa mahkemelik oldum. Bakalım nasıl sonuçlanacak

whats up
    faster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 22

Neden kullanıyorsunuz.Bırakın serviste.Böyle rezalet olurmu.Sen okadar para ver,sonra kalk bozuldukça garantisi var ya ordan halediyoruz de.peki benim can güvenliğim,servise ayırdıgım vakit,kulanırken alamdıgım keyif,bunca stresin karşılıgını garanti kapsıyormu veya karşılıyormu.Olacak iş değil.Geçmiş olsun.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şali tevke
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07fub99

Anlattığınız arızanın aynısı ; benim arcım eylül 2012 çıkışlı. Sizin aracınızda yanlışım yoksa hemen hemen aynı ay çıkışlı.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nazım selvi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı salitevke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlattığınız arızanın aynısı ; benim arcım eylül 2012 çıkışlı. Sizin aracınızda yanlışım yoksa hemen hemen aynı ay çıkışlı.

Benim araç ta, Ağustos 2012 çıkışlı aynı yani

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Gecmis olsun üzücü bir durum ? Araclarimiz ayni sanirim benim aracimda Kasim cikisli.Bahsettiginiz durumlar bende yok .1 ay oldu aracimi alali. Servis kayitlarina da baktik alirken bu tarz tamiratlar vs gozukmuyor garanti kapsaminda yapilmis. Tek araca mahsus boyle hatalar olabilir mi yoksa ayni banttan cikan tum araclarda varmidir sıkıntı? Umarım arac degisim isleminiz kabul edilir.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Karbeyazı

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

bizim sorun yaşamamız hakkınızı arayamayacağınız veya doğru söylemediğiniz anlamına gelmez.dava açmakda %100 haklısınız.Üstelik açılan/açılmış ve kaybettikleri her dava daha sorunsuz üretim için onlarıda zorlayacaktır.önemli olan müşteri memnuniyeti.
    Konu comanchee tarafından (09/04/2014 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şali tevke
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07fub99

Ben Aracımı ikinci el aldım yılbaşında , araca ilk bindiğim anda sesi tespit ettim.Fakat basit bir sorundur nasıl olsa garantili araba halletiririm diye üstünde durmadım.Ben aldığım da servis kontrollerinde bu şikayetle hiç servise girmemiş.Satan kişide hiç dikkat etmedim şimdi siz söylediniz öyle farkına vardım dedi.Bazı kişiler araca ve arızasına hiç bakmazlar araba ne zaman hareket etmez ne zaman bozulur o zaman tamire götürür.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

talihsizlik... sonuna kadar gidin para veriyoruz üstüne rezil oluyoruz.

geçmiş olsun
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nazım selvi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz

Şimdi bu konuyla ilgili bazı gelişmeler var. Ama durum netleşmeden buradan paylaşmakta istemiyorum. 1-2 hafta içinde kesinleştiğinde bilgilendirme yapacağım

Herkese teşekkür ederim bu arada.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Tebrikler.... Yılmayın... İkna olmayın.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Sonuna kadar gidin kazanırsınız 0 km yada parasını iade alırsınız.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Alıntı nazimselvi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, aracımda yaşadığım sorunları sizinle paylaşmak istedim. Öneri ve yönlendirmelerinizi bekliyor olacağım.

2012 MY Fiat Punto 1,3 Dizel Easy donanım paketi sıfır km aldığım araçtır.
    İlk sorunlar araç 4000 km de olmaya başladı ve servise bilgi verip bütün bu yapılanları kayıt altına aldırdım. altta detaylarını bilmediğim için yazılmayan değişen parçalarda olabilir.

Aracıma bugüne kadar garantiden yapılan işlemleri sırasıyla yazacağım.
    1-ön tamponum boya attığı için sökülüp boyandı. ( ilk yapıldığında servis kaydı açılmamıştı, sonradan geçmişe dönük yazı yazdırdım )
    2-ön salıncaklarım 2 defa değiştirildi (sorunum hala devam ediyor, tekrar değiştirelim diyorlar)
    3-debriyaj müşürüm değiştirildi
    4 -motor üzerindeki L demiri kırıldı,değiştirildi. ( ilk önce değiştirdik dediler ve kullandım sonra motoru temizlerken gördümki kaynak yapılmış. Tekrar gittiğimde değiştirdiler.
    5-alternatör kasnağı
    6-vites geçme braketi
    7-vites halatları
    8-vites seçme takımı
    9-vites kumanda teli.

20.000 km deki aracın şanzımanı indirildi ve tekrar toplandı. bunların dışında direksiyonun altı açılarak kalorifer boruları arasına parça koyuldu, kapı döşemeleri ve torpido sökülüp izolasyon yapıldı. emniyet kemerim fabrika çıkışından beri tersmiş bu bile düzeltildi. Bunun dışında yapılan ufak tefek işlemleri buraya yazmıyorum bile.

Fiat ile defalarca görüşüp aracı değiştirmelerini istedim ama bana garantili araba almanın avantajının arıza olduğunda böyle garantiden değiştirlmesi gibi bir açıklama yaptılar. Tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim, bana, tüketici kanunu değil, FIAT ın kendi kurallarına göre araba değiştirebileceklerini söylediler. motorda sorun olmadığı için böyle kullanabilirmişim.

bütün bunların üzerine tüketici kanununa göre 1 yıl içinde 4, garanti süresince 5 veya daha fazla mekanik onarımlı veya parça değişimli arızadan dolayı FIAT ı mahkemeye verdim. Araç değişimi istiyorum. Siz değerli üyelerin yorumlarını bekliyorum.
    Paylaş
    Senin basina gelen pismis tavugun basina gelmez. Araci degistirsinler abi mahkeme surecini birakmayin veya iade alsinlar.

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

hasan emre
    hesx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Yok

o vites sorunu için burada bende konu açmıştım gelen ses için.servis ilk başta yok yüksek devirde değiştireceksiniz dedi, yok vites topuzu olduğu yerde boşluk çok muş yenisiyle değiştireceğiz dediler yine olmadı, sonra yok vites halatı sıkıntı dediler düzeldi. ama bunları yaparken arabanın altında adamlar sünger koymadık yer bırakmamıştı böyle bir hizmet. şikayet ettim ne oldu hiç birşey geçmiş olsun çok

şali tevke
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07fub99

Alıntı nazimselvi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu konuyla ilgili bazı gelişmeler var. Ama durum netleşmeden buradan paylaşmakta istemiyorum. 1-2 hafta içinde kesinleştiğinde bilgilendirme yapacağım

Herkese teşekkür ederim bu arada.
    Merakla haberlerinizi bekliyorum: İzlediğiniz aynı yolu bende izlemek isterim.

Sayfa 1/2 12 SonSon